İçeriğe git

Foto

Üstad size ne kazandırdı ?

Konuda 43 cevap var

_mostar

_mostar

Gayretkâr Üye

• Sivil
  • 132 Mesaj sayısı:
'Demek böyle ölünürmüş! ..'
'Hayatım, başından beri muazzam birşeyi bulmanın cereyanı içinde akıyordu. Şu veya bu miskin vesilenin hassasiyeti içinde birini arıyordum. BİRİNİ...
O, kim mi?
Allahın Sevgilisi...
Sonsuzluk ikliminin batmayan güneşi ve ebedîlik sarayının paslanmaz tâcı...
Tek dâva O'nu bulmakta, bulduracak olanı bulmaktaydı.
Binbir istikamette seke seke, sağa sola büküle büküle, renkten renge bulana bulana, hiçbir şeyden habersiz ve insandaki bedava emniyet ve bedahat saadeti karşısında şaşkın, hep o BİR etrafında helezonlar çizen bir hayat...
Benim hayatım budur!

Bir Allah dostuna varmadan, Allah rasulüne ulaşılamaz gerçeği...Necip Fazıl bir insana bunu vermeli bence... Bir insana verebileceği en önemli şey böyle bir ihtiyaç duygusudur. Zaten tasavvuf ehli bir zatı tasavvuf ehlinden başkası hakiki manada anlayamaz...
''Aramakla bulunmaz lakin bulanlar arayanlardır''

www.mostar.com.tr

www.mostargonulluleri.org

Kureyşi

Kureyşi

Müdavim

• YüzBaşı
  • 724 Mesaj sayısı:
Bana beni kazandırdı...

Dahası, neyim ben diye boşlulta asılı olan ruhuma, kullukta kulların yaratıcısını bulma sanatından bahsetti...

mukaddes davanın ölümsüz silahşörlüğünü anlattı
(Biz burada çok) inceleriz, çünkü (kabirde çok) inceleneceğiz.

Demet Keskin

Demet Keskin

Müdavim

• Teğmen
  • 421 Mesaj sayısı:
üstadım bana şiir okumasını ve yorumlamasını öğretti..ben üstadımla lise yılarımda tanıştım...ALLAH RAZI OLSUN ÜSTADIMDAN VE ONUN YOLUNDA İLERLEYEN KARDEŞLERİMDEN...

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
Haddimi Bilirim Derim..

By_X

By_X

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 66 Mesaj sayısı:
Fikirde çile, fikirde öfke, fikirde halisiyet, fikretmede mükemmelliyet gibi kaidelerle örgülü kendine münhasır üslubiyle hangi aşamalardan geçilerek nefste, ruhta ve sırda kemale erişileceğini öğretmiştir. Tatbikinin mümkünlüğü ise kabiliyetimiz nispetindedir.

Panzehir...

Cevap Ekle