Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Uğur Işılak Üstad Necip Fazıl'ı Anlatıyor

Recommended Posts

Aşağıdaki linke tıklayarak Uğur Işılak'ın Üstad'ı anlattığı 2 dakikalık konuşmasını dinleyebilirsiniz.

http://www.dailymotion.com/video/xarynd_ugurr

EKLEME: AŞAĞIDAKİ LİNKTEN VİDEOYU İNDİREBİLİRSİNİZ:

http://www.n-f-k.com/download/U%C4%9Fur+I%C5%9F%C4%B1lak+%C3%9Cstad%27%C4%B1+Anlat%C4%B1yor

• Like 3

Uğur Işılak Üstadı "Maneviyatçı ve Mlliyetçi bir insandı" diye nitelendirmiş çokda güzel nitelendirmiş ve dile getirmiş .. Üstadın İkliminden yeterince nasiplenmiş bence Uğur abimiz.

• Like 1

rengini anlayamadığım birisiydi,çok sevindim bu sözleri Ondan duyunca...

dafne gönüldaşım O bizlere "Bezmişim" şiiryle yıllar önce rengini ve safını çoktan belli etmişdi. sanırım bu röportajıyla samimiyetine inandınız. yalnız bişi daha söylemem gerekirse bir tv programında hangi kanal hangi tv programıydı hatrımda değil yalnız yalnışım yoksa Kanl 7 'de "Nur Ertürkle sabah programıda" olabilir bu çirkef medyayı resmen topa tutmuştu ozaman dedimki bu adam Ehl-i Sünnet çizgisinde .. zati bilirsiniz belki grup haykırışın eşsiz yorumcularından biri olan abiside vardır adıda Abdullah Işılak ..

Seviyorum Uğur abimi abisinide çokdan geçti benim gözümde! Allah yolunu ve çizgisini hiç bozmasın ..

• Like 2

dafne gönüldaşım O bizlere "Bezmişim" şiiryle yıllar önce rengini ve safını çoktan belli etmişdi. sanırım bu röportajıyla samimiyetine inandınız. yalnız bişi daha söylemem gerekirse bir tv programında hangi kanal hangi tv programıydı hatrımda değil yalnız yalnışım yoksa Kanl 7 'de "Nur Ertürkle sabah programıda" olabilir bu çirkef medyayı resmen topa tutmuştu ozaman dedimki bu adam Ehl-i Sünnet çizgisinde .. zati bilirsiniz belki grup haykırışın eşsiz yorumcularından biri olan abiside vardır adıda Abdullah Işılak ..

Seviyorum Uğur abimi abisinide çokdan geçti benim gözümde! Allah yolunu ve çizgisini hiç bozmasın ..

bezmişim güzel şiirmiş baktım az önce sözlerine,Abdullah Işılakı yeni duydum dinliyorum şuan ,genetik yatkınlıkları var galiba bağlamaya:)

• Like 1

Facebook'ta N-F-K idi yanlış hatırlamıyor isem paylaşmıştı. Dinlemiştim. Çok güzel özetlemiş kendisini tebrik etmek gerekir. Düsturunu, çizgisini muhafaza edebilen ender insanlardan birisidir. Fikri ve zikri bir Allah razı olsun.

• Like 2

Işılak takdir ettiğim bir isim. Üstad'ı çok güzel, samimi bir şekilde dile getirmiş. Daha da sevdim şimdi..

• Like 1

sanatçının nasıl olması gerektiğini sözde değil öz(ün)de de bizzat yaşayarak gösteren değerli bir kişilik.

gönül insanı ...

• Like 1

Valla bu gibi insanlar hakkında iyi ya da kötü yorum yapmaktan kaçınmak lazım, yani aslında birine müspet gözle bakarken çok fazla sahiplenmemek lazım. Öyle zaman geliyor ki, set de, stüdyoda, reklam arasında, konser arasında ya da bir şekilde karşılaştığınız herhangi bir zaman diliminde size en güzel nefret hediyelerini verebiliyorlar. Ben şahsında uğur abiyi tanımam, delikanlı adama benziyor dışardan, inşallah arka planda da öyledir, isterim ki daha iyi olsun. İki yüzü de birbirinden hoş olsun...

• Like 1

Uğur Işılak; kişilik olarak değeli, bir türkücü(yada kendi deyimiyle ozan) olarak kaliteli nitelikte eserler veren, bunca yıldır ülkemizdeki gibi bir müzik piyasası olan bir yerde bile tek bir falsosu ne ekranlara ne magazin dergilerine düşmemiş, konuştuğu vakit lafı eğip bükmeyen, net bir adam.

Evet bu uzaktan biri olarak benim tespitim... Hayatının geri kalan kısmında hataları (-ki büyük bir çoğunluğuda beni ilgilendirmez) varmıdır? Şüphesiz vardır, hemde hepimizin sahip olduğu kadar.

Yalnız unutulmaması gereken kısım şu;

Memleketin en godoman tv kanalları N.Fazıl'ı en fazla seyredilen dizilerinde "kumarbaz", en çok okunan gazeteleri "islamcı faşist" diye takdim ediliyorlarken, bu adam çıkıp ona bütün benliği ile "ÜSTAD" diye hitabedebiliyorsa, kimse kusura bakmasın ben onu benimserimde sahiplenirimde...

Hem değerli, hem bizden biri-abimiz-dir, kendisine teşekkürler...

• Like 1