İçeriğe git

Foto

Üstadın İsminin Verildiği Bir Lisemizin Olduğunu Biliyor Musunuz?

Konuda 29 cevap var

kosem

kosem

Müdavim

• Teğmen
  • 364 Mesaj sayısı:

Kayseri'nin melikgazi ilçesinded Necip Fazıl Kısakürek isimli bir ilköğretim okulumuz,
aynı zamanda birde Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezimiz var.
Sayılarının artması hatta liselere üniversitelere verilmesi temennisi ile.

BİRDE NECİP FAZIL SOKAĞI VAR HERALDE GÖRMÜŞTÜM :tek_dis: GERÇİ ÇOK YERDE VARDIR SOKAK İSMİ AMA OLSUN .. KAYSERİ AYRI YAHU...

Kalemdar

Kalemdar

Co Admin

• General
  • 1.055 Mesaj sayısı:

BİRDE NECİP FAZIL SOKAĞI VAR HERALDE GÖRMÜŞTÜM :tek_dis: GERÇİ ÇOK YERDE VARDIR SOKAK İSMİ AMA OLSUN .. KAYSERİ AYRI YAHU...

Evet hatırlatma nezaketinde bulunduğun için teşekkür ederim.
Necip Fazıl caddesini de eklemek gerekir.
Hâlık-ı arzu semâya eyleriz hamdü senâ,
Ahmed-i Muhtâr'ı kıldı âleme nûr-ı hüda.

nameless

nameless

Ayrıldı

• Sivil
  • 418 Mesaj sayısı:
Eeee şey madem sokak isimlerinden filan mevzu açıldı Kahramanmaraş'ta da Necip Fazıl Kısakürek bulvarı var :tek_dis:
Çekme üç beş günlük dünyaya esef!
Dayan kalbim üç beş nefes kadarcık!

celebi17

celebi17

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 11 Mesaj sayısı:
evet Urfa da Necip Fazıl Kısakürek Caddesi var :tek_dis:
Senden İstenileni Yapmıyorsan Yaptıklarının Ne Önemi Var?

Kalemdar

Kalemdar

Co Admin

• General
  • 1.055 Mesaj sayısı:
Türkiyede bir ilk olacak umarım, 25 Mayısta Üstadımızın adına Kayseri İncesu'da kültür evi açılacak.
İnşallah bütün illerde benzer örneklerinide görürüz.

Saygı ve selamlarımla...
Hâlık-ı arzu semâya eyleriz hamdü senâ,
Ahmed-i Muhtâr'ı kıldı âleme nûr-ı hüda.

ebkem

ebkem

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 234 Mesaj sayısı:
Bugün yine önünden geçerken deli neşesine kapıldığım, iftihar ettiğim Sakarya Necip Fazıl Kısakürek Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nu da ben paylaşayım.

Bu mukaddes ismi binalarıyla yaşatan kuruluş İlim Yayma Cemiyeti'ne çok müteşekkiriz.

Reklamı olsun efendim reklamı, iyidir.

Umarım daha da sayıları artar. Mühim olan tabi taşlarda değil kafalarda yaşatmaktır ama insan yine de mutlu oluyor ne bileyim. İlerde inşallah mesleğimi elime alırsam bir çesme falan da yaptırmak isterim. Rabbim bol paracıklar ver bana. Bir de Üstad'ın adına has enstitü, akademi şiddetle talebimiz tabi. Durun bakayım bir gün elimde revolver ile Kemal Derviş'in kapısına dayanacağım inşallah.
"Mösyö Seguin'in keçisi ve şuuru burkulan aydın"

HİÇ

HİÇ

Emektar

• YüzBaşı
  • 1.035 Mesaj sayısı:

Bugün yine önünden geçerken deli neşesine kapıldığım, iftihar ettiğim Sakarya Necip Fazıl Kısakürek Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nu da ben paylaşayım.

Bu mukaddes ismi binalarıyla yaşatan kuruluş İlim Yayma Cemiyeti'ne çok müteşekkiriz.

Reklamı olsun efendim reklamı, iyidir.

Umarım daha da sayıları artar. Mühim olan tabi taşlarda değil kafalarda yaşatmaktır ama insan yine de mutlu oluyor ne bileyim. İlerde inşallah mesleğimi elime alırsam bir çesme falan da yaptırmak isterim. Rabbim bol paracıklar ver bana. Bir de Üstad'ın adına has enstitü, akademi şiddetle talebimiz tabi. Durun bakayım bir gün elimde revolver ile Kemal Derviş'in kapısına dayanacağım inşallah.

sırf ismi için orada bir gece geçirmeye değer :)

(mecnun)

(mecnun)

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 8 Mesaj sayısı:
Üstadın isminin anılması ve yaşatılmasında Kahramanmaraşlı hemşerilerim pek gayretliler maşallah.

Kahramanmaraşda; Necip Fazıl Kısakürek İ.Ö.O ,Necip Fazıl kültür merkezi,Necip Fazıl KISAKÜREK DT SAHNESİ ve ve vev ve
ve bulvarı,caddesi,sokağı,kütüphanesi,mahallesi vb. gibi birçok yer var.Devamı da gelir inşallah...

sahnıseman

sahnıseman

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 50 Mesaj sayısı:
ne güzel ya Allah-u Teala devamını nasip etsin inşallah birde ÜSTAD NECİP FAZIL ÜNİVERSİTESİ açılırsa tam olur...
Ey kendini insan bilen insan! Kendini oku!

dulkadirli

dulkadirli

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 2 Mesaj sayısı:
evimin karşısına yapılan parka da Üstad'ın adı verildi
===== YAŞAMAYA DEĞER HAYAT SENİN İÇİN NEDİR? GAYE TEK ÖLMEMEK! =====

Cevap Ekle