Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mehmet

Üstad Necip Fazıl'ı Anma Ve Anlama Programı..

Recommended Posts

aaapx.jpg

Ak Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları'ndan gelen talep üzerine sağlamış olduğumuz katkı neticesinde tertip edilen" Üstad Necip Fazıl Kısakürek'i Anma ve Anlama" programına tüm üyelerimiz davetlidir. Kıymetli adminimizin de Mehmet Niyazi Özdemir Hoca ile beraber konuşmacı olarak katılacağı programa hali-vakti müsait olanların iştirak etmelerini gönülden dilerim. Her platformda Üstad'ı anlatmayı kendine gaye edinmiş sitemizin ve yöneticilerimizin bu programa katkılarının ve iştiraklerinin altında hiçbir siyasi mülahaza yatmadığını da özellikle beyan etmek isterim.

Yer: Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi ( Anadolu Hisarı- Beykoz)

Tarih/ Saat: 26.05.2010 Çarşamba / 19:30

Not: Bu başlık altında programa katılacağını yazan üyelerimize detaylı bilgi ve iletişim numarası ÖM yolu ile bildirilecektir.

çok sevindim böyle bir program olduğunu okuduğum zaman...

inşallah rabbim nasip ederse sabah üstadın yanında akşamda programda olacağız.

Güzel bir girişim, Allah hazırlayanlardan razı olsun. Faydalı olacağını umuyorum. Ancak Ankara'da ikamet ettiğim için katılamayacağım...

Selam ve saygılar.

28954_398153275817_167348695817_4018420_4665627_n.jpg

Ankara'da bulunan kardeşlerimizden katılmak isteyenler için, Kurtuba Kitap & kahve'de de Üstad anılacak/konuşulacak, haberiniz olsun..

Moderatör : Yahya Düzenli

Üstad'ın talebelerinden : İbrahim Ulueren

Yazar Semra Günaydın "Meyveli Ağaç" Kitap Tanıtımı

28954_398153275817_167348695817_4018420_4665627_n.jpg

Ankara'da bulunan kardeşlerimizden katılmak isteyenler için, Kurtuba Kitap & kahve'de de Üstad anılacak/konuşulacak, haberiniz olsun..

Moderatör : Yahya Düzenli

Üstad'ın talebelerinden : İbrahim Ulueren

Yazar Semra Günaydın "Meyveli Ağaç" Kitap Tanıtımı

Gelmeyi çok isterdim..Yapandan yaptırandan ALLAH cc. razı olsun...Ben ist yabancısıyım.Araç park yeri varmı yakınlarında..

Selamunaleykum gönüldaşlar,

Ben katılmayı istiyorum inşallah.bilgileri gönderirseniz sevinirim.

emeği geçenlerden Allah razı olsun

HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞALLAH. PROGRAMA KATILAMYACAĞIM FAKAT GÜL KOKULU YASİNLERİM VE DUALARIMLA YANINIZDA OLACAĞIM İNŞALLAH.LİSE YILARIMDA ÜSTADIMI ÇİLE KİTABIYLA TANIDIM ALLAH RAHMETİYLE MUAMELE ETSİN ŞEFATLERİNE NAİL ETSİN.

Mehmed'im sevinin başlar yüksekte!

Ölsekte sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu teker kalır tümsekte!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

BU DİZELER ACI GÜNLERİME MERHEM OLDU ...5 YIL ÖNCE TANIDIĞIM ABDÜLHAKİM ARVASİ HZ.ÖĞRENCİSİ HAYATIMA YÖN VERDİ...UYUDUĞUM UYKUMDAN UYANMAMA VESİLE OLDU.ALLAH TÜM BÜYÜKLERİMİZDEN ÜSTADIMIZDAN RAZI VE HOŞNUT OLSUN BAKİ MUHABETLE...

Kurtuba'daki programa katıldım. Genel olarak güzel geçti. Salon biraz küçük geldiği için kimi gönüldaşlar ayakta dinlediler.

Yahya Düzenli, İbrahim Ulueren ve Semra Günaydın'ın kısa süreli konuşmalarından sonra, kimi katılımcılardan konuklara soru yöneltenler oldu. Onlar tartışıldı ve cevaplandı. Son olarak Kanal 24'ün hazırladığı Üstad belgeseli gösterilip program bitirildi.

Hazırlayanlardan ve katılanlardan Allah razı olsun.

Böyle programların sık sık tekrarlanmasını ümit ediyorum.

Dün Erzurum'da da Necip Fazıl'ı anma ve anlama programı yapıldı, şiir yarışması da vardı ama hüsrana uğradık:(

Üstadı anlamamışlardı, şiirlerin manasına inemeden programı yaptılar, Üstadın davasına yakışır olmadı.. çok üzüldüm böyle bi programın angarya olmasından..

Ben de katılmak istiyorum. Özel bir davetiye gerekli midir?

Süre fazla kalmadığından yöneticiler adına onlardan özür dileyerek iki defa mesaj göndermenize istinaden fani53 kardeşim özel bir davetiyeye ihtiyaç yoktur katılmak isteyen herkes katılabilir umumi bir programdır halkada açıkdır...

selametle...

Selamlar,

Programa katılan herkese ben de özellikle teşekkür ediyorum, ayırdıkları zaman ve göstermiş oldukları anlayış sebebiyle kendilerine şükranlarımı sunuyorum. İçeriğini neredeyse tamamen site olarak şekillendirdiğimiz ve insanları genel manada memnun gönderen bu ilk programımızın, inşallah ileriki dönemlerde, daha da güzel bir şekilde devam edebilmesi için artan bir gayret sarf edeceğiz. Programın, içerik yönünden katılımcıları oldukça memnun bıraktığına dair aldığımız tepkiler de, bizi bu hususta oldukça motive etmiş bulunuyor.

Sürç-i lisanlarımız affola. Allah devamına erdirsin.

Saygı ve selamlarımla

Üstad hakkında yayın yapan birçok web sitesi olduğu gibi, yine onu anmak için de birçok şehrimizde programlar ve etkinlikler düzenlendi.Bu etkinlikler gerçekten heyecan verici duruyor.Ama açıkçası Üstadı bu derece iyi anlayan ve anlatan bu siteden başka bir siteyle de şu ana kadar karşılaşmadım.Bu yüzden öncelikle Akp gençlik kollarını seçiminden dolayı tebrik ediyorum.

Programa ne yazık ki katılamadım.Güzel ve başarılı bir program olduğundan ise eminim.Çünkü n-f-k.com çatısı altında, onun Üstadı anlatmayı görev olarak addeden ve bu uğurda türlü fedakarlıklardan kaçınmayan yöneticileri tarafından yapıldı.

Bir Üstadsever olarak çok teşekkür ederim bütün bunlar için.

Program hakkında gidebilen arkadaşlar biz gidemeyenleri bilgilendirirse çok sevinirim ayrıca.Yorumları merak ediyorum:)

beykozdaki programa katıldım.gerçekten çok güzeldi.özellikle mehmet niyazi hocamızın anlatımı duygulandırdı.üstaddan anektodlar anlattı.üstad şiirleri okundu konuşmalar yapıldı.mehmet niyazi hocamızın ağzından üstadı hiç uyumadan sabaha kadar dinlemek isterdim.program bittikten sonra üstadın tiyatro eserleri dağıtıldı.banada püf noktası düştü:):):)

Programa katılan herkese çok çok teşekkür ediyorum. İçeriğinin neredeyse tamamını bizim şekillendirdiğimiz bu program dolayısı ile olumlu tepkiler almak bizleri oldukça sevindirmiştir. Program evvelinde ve esnasında ortaya çıkan ufak tefek aksaklıklar dolayısı ile hepinizden özür diliyorum. N-f-k.com üyelerini orada buluşturmak icap ederdi ancak bizzat programın başındaki kişi olarak yoğunluğun verdiği unutkanlıkla bu hususu atlamış bulunduğumu itiraf etmeliyim. Bir dahaki sefere n-f-k.com grubu olarak programı takip etme imkanına sahip olacağız inşallah.

Programa katılım noktasında bir sıkıntı yaşanmadı çok şükür. 150 kişiye yakın bir genç izleyici kitlesine programı sunma imkanına kavuştuk. Program, davetiyede de yazdığım üzere açılış konuşması ve video gösterimiyle başladı, akabinde Hocamızın ve Adminimizin konuşmaları ile devam etti. Şiir dinletisi kısmında da 2 genç arkadaşımızdan 4 şiir dinleme fırsatı yakaladık. Anneme Mektup, Şarkımız, Sakarya ve Destan şiirlerini özellikle seçtik. Programın kapanışını ise Üstad'ın kendi sesinden okuduğu Gençliğe Hitabesini video gösterimi şeklinde sunarak yaptık. İçerik itibarı ile dolu ve tatmin edici bir program olduğunu sizlerin ağzından duymak bizim için çok önemli. Gelecekte tertip edeceğimiz programlar sizlerin de desteği ile çok daha güzel olacak inşallah.

Program çıkışında Üstad'ın kaleme aldığı piyesler ve Üstad'ın 27. Doğum ve Vefat Yıldönümü hasebi ile bastırılan dergiler dağıtıldı. Umut ediyorum ki buradan programa katılıp da bu eserleri alamayan olmamıştır. :)

Prorgramla ilgili fotoğraf ve video görüntüleri elime geçtikçe bu başlık altında sizlere ulaştıracağım. Ayrıca bazı yerel gazetede çıkacak haberlerin linklerini de buradan ilan edeceğim.

Katılımlarınız ve verdiğiniz destek için tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki organizasyonlarda buluşmak dileği ile...

. N-f-k.com üyelerini orada buluşturmak icap ederdi ancak bizzat programın başındaki kişi olarak yoğunluğun verdiği unutkanlıkla bu hususu atlamış bulunduğumu itiraf etmeliyim. Bir dahaki sefere n-f-k.com grubu olarak programı takip etme imkanına sahip olacağız inşallah.

açıkcası böyle bir şey bekledim.ama olmadı neyse dediğiniz gibi birdaha ki sefere inş.tekrar program için teşekkürler

video yok mu? :):):)