Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
BDG

Hangi Yaş Aralığındasınız?

Yaş aralığı  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

40 yaşın üstünde kimse yok mu? Sanırım adminlerimizden kalemdar amca oy kullanmamış. 10.000 üyeli forumun yaş ortalamasını 2 yıl filan yükseltiyor kendisi, aramıza İstanbul Arkeoloji Müzesi Eski Şark Eserleri koleksiyonundan katılıyormuş. Di mi abi? Hehehe

Bence ezici çoğunluk 19-25 sanki.Açıkara farkla birinci.Bu da bence nasıl bir sonuca götürür biliyor musunuz?Cahil,hiç bişeyden anlamayan 400 kelime ile düşündüğünü ifade edebilen bir gençlik yerine;düşünen,okuyan,gören ve konuşabilen bir gençliğiz ne güzel.Hadi ALLAH muvaffak etsin... :D)

19-25'de 31 kişi gözüküyor şu an.siz dünyayı kurtarın hocam tutmayalım biz sizi :)

Selamlar,

Amca diyerek girizgah yaptığın abi diyerek sonlandırdığın mesajında durumu kılpayı kurtarmışsın sevgili trradomir.:) Biraz daha azm-ü cezmü kasteylesen fiziken ve ruhen onsekizlik görünüme haiz, yaşıyla ancak bu kadar tezatlık içerisinde olan karizma ağbeyini, yaş ortalamasını 2 yaş tırmandırıyor gerekçesiyle asırlık dedelerle aynı kefeye koyacaksın. Aklın sıra kendini genç, dinamik ve de cevval, bendenizi de akim, hantal, paspal ve pir-i fani olarak göstereceksin. Üstelik aramızda bir kaç yaş fark olmasına rağmen bunları söyleme cesaretini kendinde bulacaksın. İstatistiki verilerde ibrenin bu denli şirazeden çıkmasını şahsıma mâl etmen kendini kurtarma çabasının tezahürü olsa gerektir. Her ne kadarda kabullenmen zor olsada teessürle ifade etmeliyim ki sen de o ter-u taze dönemlerini geride bıraktın, artık on ile başlayan hiçbir yaşı telaffuz edemeyeceksin, yaş kompleksinden midir nedir bu durumu kabullenmek sana giran geliyor. ALİ kardeşimizi de aramıza alırsak hemen hemen akran sayılırız. Belirtmek icap ederse tevellüt 984. :)

Dua ile...

Kalemdar abi inan zannettiğin gibi değil;

aramıza İstanbul Arkeoloji Müzesi Eski Şark Eserleri koleksiyonundan katılıyormuş.

trradomir, senin ne kadar değerli olduğunu vurgulamış burada :)

Selamlar,

Amca diyerek girizgah yaptığın abi diyerek sonlandırdığın mesajında durumu kılpayı kurtarmışsın sevgili trradomir. :) Biraz daha azm-ü cezmü kasteylesen fiziken ve ruhen onsekizlik görünüme haiz, yaşıyla ancak bu kadar tezatlık içerisinde olan karizma ağbeyini, yaş ortalamasını 2 yaş tırmandırıyor gerekçesiyle asırlık dedelerle aynı kefeye koyacaksın. Aklın sıra kendini genç, dinamik ve de cevval, bendenizi de akim, hantal, paspal ve pir-i fani olarak göstereceksin. Üstelik aramızda bir kaç yaş fark olmasına rağmen bunları söyleme cesaretini kendinde bulacaksın. İstatistiki verilerde ibrenin bu denli şirazeden çıkmasını şahsıma mâl etmen kendini kurtarma çabasının tezahürü olsa gerektir. Her ne kadarda kabullenmen zor olsada teessürle ifade etmeliyim ki sen de o ter-u taze dönemlerini geride bıraktın, artık on ile başlayan hiçbir yaşı telaffuz edemeyeceksin, yaş kompleksinden midir nedir bu durumu kabullenmek sana giran geliyor. ALİ kardeşimizi de aramıza alırsak hemen hemen akran sayılırız. Belirtmek icap ederse tevellüt 984. :)

Dua ile...

'Abi'yi görünce baklava görmüş trradomir gibi elinin ayağının yerini unutmuşsun dedeceğim. Ömrünün sonbaharında nur yüzünü biraz da olsa güldürebildiysem ne mutlu bana! Bizim kültürümüzde gençler yaşlıların hoşuna gidecek şeyler söyler, onların gönlünü hoş eder. Adamın ihtiyarlıktan derisi börek yufkasına döner, 'yılların birikimini yüzündeki çizgilerde okuyoruz' deriz. Ne dediğini bilmez olur, 'yıldız aramızdan kaymadan tecrübelerinden istifade edelim' deriz. Çıplak kafa derisinde kendi yüzümüzü seyrederiz, 'altında maden olan toprağın üstünde ot bitmez' deriz. Gerçi yakında korkarım ben de böyle demeye başlayacağım, evet o kadar fena! Foruma her girdiğimde 'Saç Ektirmek caiz mi?' diye kendi kendime sorarken buluyorum kendimi bu aralar. Neyse ben kendimden bahsetmekten hicap ederim, çok ayıp bi şey, ne diyorduk?

O 984'ün önüne M.Ö. de yazsana abi, şimdi ben söyleyince daha mı iyi oldu? Gerçi unutulabilir, hoş görmek lazım. O yaşa gelince biz bu kadarını da yazamayız :)

O diil de aklıma geldi, Ecevit'in 2002 seçimlerinden önce Zonguldak'ta yaptığı mitingi TV8'den takip ediyordum. Adam 1453'te iktidara geldiğinden, 2063 yılına kadar iktidarda kalacağından bahsediyordu. Bi baktım nevrim dönmüş, yılın kaç gün olduğunu falan unutmuşum bir an.

Not: Ceket, hadi bu mesajı da toparlayadur sen, ben bi ara ayarsız 'ı bi kuytuda sıkıştırıp harcayacam.

• Like 1

O 984'ün önüne M.Ö. de yazsana abi

Büyük filozofların çoğu milattan önce yaşadığına göre, trradomir’in ne demek istediği ayan beyan ortada kalempedokles abi :)

Not : Ol ayarsız denen penaltıyı taca fişekleyen isabet düşmanı kişi, neredeyse 22. Yüzyıla girmek üzere olduğumuz şu demlerde kendisini ahaliye şövalye olarak lanse ediyor ya aha da şol foruma yazıyorum; bu adam aramakla bulunmaz, bulunmakla ulaşılmaz, ulaşsan da bulaşılmaz birine benziyor trradomir. Uzak duralım derim.

ALİ kardeşimizi de aramıza alırsak hemen hemen akran sayılırız. Belirtmek icap ederse tevellüt 984. :)

Sanırım biz orta yaş tanımlamasına biraz daha uygun yaştayız :) 25'ten sonrası biraz "ne oluyoruz, otuza doğru gidiyoruz, ya otuzdan sonrası" gibi :sweatingbul: sorular yumağı halini alıyor açıkcası.

Ha şuda var: Deparımız, siprintimiz, aksiyonumuz, hareket-atomik bünyemiz yerindedir hamdolsun :soccer:

Bir sözüm vardı: Yaşamak ve yaşlanmak güzeldir. Hele adam gibi yaşadıktan sonra ölmek gibisi yok. Öylelerden oluruz inşallah.

15 yasindayim Dakar aksanlarimdan olgun olddugmu dusunuyorum.

eğer olgun akranlarınızla karşılaşmadıysanız normaldir.kendinizi sokakta kız peşinde koşan yaşıtlarınızla kıyaslamayın.bu düşünceniz bile henüz ham olduğunuzu gösteriyor.sizin yaşınızdayken ben de öyle düşünüyordum.biraz da yaşla alakalı galiba.

eğer olgun akranlarınızla karşılaşmadıysanız normaldir.kendinizi sokakta kız peşinde koşan yaşıtlarınızla kıyaslamayın.bu düşünceniz bile henüz ham olduğunuzu gösteriyor.sizin yaşınızdayken ben de öyle düşünüyordum.biraz da yaşla alakalı galiba.

Haklı olabilirsiniz.Çünkü ben bir düz liseye gidiyorum ve etrafımda ki insanların o kadar gerizekalı olduğunu düşünüyorum belkide bu bilinçaltın da kendimi yüceltiyor olabilir.

Aramızda genç isimlerin katılması güzel. Biz de yakın zamanda 23ümüzü bitireceğiz nasipse :)

Aramızda genç isimlerin katılması güzel. Biz de yakın zamanda 23ümüzü bitireceğiz nasipse :)

Sizin Gibi dusunenleri gormek gercekten cok guzel.

genç; hem maddesi hem de manasıyla genç...

nice ihtiyarlar var ki ruhlarındaki gençlik ve coşkuyla nice gençlere taş çıkartmışlardır.

Ebu Talha ra 90 küsür yaşında Kıbrısın fethine katılmış ve yolda şehid olmuştur...

Ebu Eyyüb el Ensari ra İstanbul surları önüne geldiğinde yaşı 80'in üzerindeydi...

Şeyh Sadi Gülistanı yazdığında o da 80 küsüründeydi...

Tiryaki Hasan Paşa meşhur Kanije müdafaasını yaptığında 87 yaşındaydı ve at üzerinde dik duramadığı için kendisini ata halatla bağlatmıştı...

sizce bu insanlar yaşlı mı?

bence her hücresiyle genç insanlar!

şimdiki gençlere bakın; düşünmek diye bir kelime lügatlarından silinmiş. çoğunun beyni futbol topu şeklini almış. amaçsız,gayesiz,hedefsiz,kültürsüz bir vaziyette, boşlukta yaşam mücadelesi veriyorlar...

o sebeple pekçok ihtimal içerisinde olmak varken burada olup da fikir namına hisseyab olma arzusundaki arkadaşlarımız kıymet arzeder,yaş çok da mühim değil diye düşünüyorum.