Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Beylerbeyi

Fasikül Projesi Için

Recommended Posts

Selamlar,

Değerli üyelerimiz bundan yaklaşık bir yıl evvel şuradaki konuyu sizlere duyurmuştuk. Geçen zaman içerisinde yine aynı başlık altında, kat ettiğimiz mesafeyi özetleyen bilgilendirmelerimiz oldu. Bugün geldiğimiz noktada tasarımları bitirmek üzereyiz ve belki de bu işin en sıkıcı noktasındayız. Bu kısım sıkıcı çünkü maddi imkanlarımız yeterli olmadığından istemeyerek de olsa reklam almak durumundayız. 20 bin adet bastırmayı planladığımız bu fasikülden yaklaşık olarak 10-12 bin lira arasında bir reklam geliri bekliyoruz. Burada özellikle belirtmek isterim ki; aynı sayıda basım için tüm Türkiye üzerinden almış olduğumuz fiyatlarla, Maraş'tan matbaa sahibi ve üstad sever birisi tarafından verilen fiyat neredeyse yarı yarıya. Bu durumda reklam başına kabaca bin lira düşünüyoruz. Ve en önemli noktalardan birisi şu ki; bu fasikül ağırlıklı olarak İstanbul ve çevresinde, Erzurum ve çevresinde dağıtılacaktır. Bir gece ya da organizasyon olması durumunda elbette Türkiye'nin her yerine belli sayıda gönderebiliriz. Fakat takdir edersiniz ki Kırşehir'den reklam veren bir firma için fasikülün İzmir'de dağıtılması pek bir anlam ifade etmeyecektir. Tüm bunları göz önüne alarak reklam tekliflerinde bulunmak yerinde olur. Yine tüm bunlara ek olarak bir şahsi kanaatimi de belirtmek isterim, reklam vermesini istediğimiz şahıslar, bu işi salt bir reklam çalışması olarak algılarsa reklam vermemesi normal karşılanabilir ancak işin manevi boyutundan pay sahibi olmak isteyebilecek insanlar bize daha fazla yardımcı olabilirler.

Bu bilgiler ışığında fasikül için reklam verebilecek olanlarla bir şekilde irtibata geçmek istiyoruz. Bu kişi siz ya da bir tanıdığınız da olabilir. Dilerseniz bu bilgiler ışığında siz de talep edebilirsiniz yahut sizin tavsiyenizle ya da sizin yapmış olduğunuz bir ön görüşmeden sonra biz de telefonla veya yüz yüze görüşebiliriz.

Konu hakkında aklınıza takılan, izah etmekten uzak kaldığım meseleler varsa buradan ya da özel mesaj yoluyla bana ve diğer yönetici arkadaşlarıma sorabilirsiniz.

İlgilenen üyelerimiz olması durumunda teferruat kısmını kendisine özelden bildirebiliriz.

Birlikteliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla.

• Like 4

İşin belki de en zor kısmı, maddiyat. İnşallah bu hususta ye'se kapılmamak ve de muradımızı daim canlı, samimi tutmak hasebiyle aşılacağı kanısındayım. Dert etmeyelim, bilinmelidir ki her Üstad'a gönül vermiş hakiki gönüldaş bu uğurda elinden geleni ardına koymaz. Sakarya'da MTBB kadın kolu başkanlığını yürüttüğüm şubedeki arkadaşlara bir danışayım, umuyorum ki elinden geleni yapacaklardır. Gerekirse adı olan kuruluşları kapı kapı gezeriz, gözümüze gelmez. Arkadaşlar finansman hususunda bir eksikliklerinin olmadığını dile getirmişlerdi. MTTB ile ilişiğini düşününce Üstad adına yapılan çalışmaları da tereddütsüz destekleyecekleri kanısındayım. Bu hususta inşallah hayırlı haberleri benden bekleyin. Matbuat kısmı tamamlandıktan sonra eğitimin ikinci dönemi yapmayı planladığımız Üstad ile alakalı program akabinde dağıtım şartıyla bir kaç adet de ben alabilirim.

Bir de net rakamları verirseniz daha iyi olacaktır.

Allah yar ve yardımcımız olsun. Gerçekten büyük aşk ve de vecd içinde seyr eylemekteyim. Böyle bir siteye, hizmete ortak olmak, daha mühimi Üstad adına ir şeyler yapabilmek eşsiz bir kıvanç.

Hareketsizlik putunu yıkmaya durduğumuz ve de artık "geldiğimiz" bilinmelidir!

• Like 4

Oy oy oy...Geliyoruz gümbür gümbür, duyun sesimizi it sürüleri. Şimdi yazdım bu şiiri, pek güzel olmadı galiba. Neyse bunu geçelim. Şu habere bakar mısınız azizim, şunca pisliğin, şunca konuşmuşluğun, bunca bıkkınlığın, yılgınlığın arasında bahar kokan, mis gibi bir haber. 1 yıldır bu muhabbet vardı, demek sonunda gerçek oluyor. İnşallah metinleri ve tasarımları beklediğimden de güzel olur. Zevkinize güveniyorum değerli kardeşlerim. Gelelim yazıda ki talebinize, doğrusu ebkem kadar sizi heveskar edemesem de ben de bu konuda geri durmayacağım Allah'ın izniyle. Hiç olmadı kendi cebimden üç-beş kuruş göndermek istiyorum.

Bütün gönüldaşlarımı da bu konuda yardıma bekliyorum. Lütfen artık uzak durmaktan, yazmaktan korkmayınız. Bugün yazmazsanız ne zaman yazacaksınız? İlla ki bir polemik mi olması lazım? Neyi bekliyorsunuz yahu! Hiç olmazsa şu başlığa yazında alt sıralarda kaybolup gitmesin.

• Like 3

Hele biraz ağır ol cihandar gardaş bu ne şiddet ne celal. Hadi yılgınlığa diyeceğim yokda it sürüsü, pislik, kokuşmuşluk da neyin nesi? Ehli küfre cihad ilan edildide haberimiz mi yok :)

Şaka bir tarafa Allah'ın inayetiyle buda elbet bir cihad'dır (inş.). Haliyle bizede bu saflarda bulunmak düşer. 15-20 günlük bir süreyi atlattıktan sonra bende bu çalışmada pay sahibi olacağım. Müspet gelişmelerle görüşmek üzere...

• Like 2

Biz dogru yolumuzda ilerleyelim, niyetimizden sapmayalim Allah bizimledir. Arkadaslarimizdan sahsim adina ricam her platformda destektir. Olayin maddesel boyutlarina bizimle olma zorunlulugu yok. Maddi imkani olmayan dua etse, cevresindekilere muhabbet ortaminda bu konulari acsa o bile hic yoktan iyidir. Unutmayin ki yol dava yolu.

• Like 1

Gelinen son durum nedir adminlerim?

Bir gelişme, yeni bir atraksiyon var mı?

Ha bir de sana kadir olmuş be hacım, dur biraz da ben güncelliyim :D

• Like 1

Cihandar kusura bakma lütfen, gözümden kaçmış mesajın. Maddi anlamda henüz ciddi bir ilerleme yok. Tasarım yapıştı üzerimize onu bitirince burası daha da hareketlenecek inşallah :) Dua ediniz efendim.

Cihandar kusura bakma lütfen, gözümden kaçmış mesajın. Maddi anlamda henüz ciddi bir ilerleme yok. Tasarım yapıştı üzerimize onu bitirince burası daha da hareketlenecek inşallah :) Dua ediniz efendim.

Dualarımız sizinle Allah kolaylık versin kardeşim...

• Like 1

Dualarımız sizinle Allah kolaylık versin kardeşim...

Çok sağolason La_edri, Allah razı olsun.

Ciddi bir gelişme var mı? Fasikülde vardığımız durum nedir? Bir de şey diyeceğim sabit bir hesap numarası var mı; hani belki cebinden üç beş kuruş yatırmak isteyen olur. Rabbim azımızı çoğa tutmaya kadirdir elbet.

• Like 2

Sayın mumin hesap numaramız var, eğer talep eden olursa bize ulaşması kafi olacaktır. Fasikülde en son bıraktığımızdan beri ciddi bir gelişme yok, tasarımları hemen hemen tamamladık, monte edilmesi kaldı. İnşallah yakın zamanda biter.

• Like 1

Yav arkadaş eskiden beri bilirim ki insanlardan bir şey istemek hele hele parasını istemek zulümdür ölümdür. Canını iste parasını isteme. Ulan dedik bu sefer reklam var arada belki bir babayiğit çıkarıp koyar bin lirayı masaya, yooook, mümkün değil. Bundan sonra tehdit ve şantaja baş vurmayı düşünüyorum. İsrail'den yardım alıyim diyorum nee dersiniz :D

Yav arkadaş eskiden beri bilirim ki insanlardan bir şey istemek hele hele parasını istemek zulümdür ölümdür. Canını iste parasını isteme. Ulan dedik bu sefer reklam var arada belki bir babayiğit çıkarıp koyar bin lirayı masaya, yooook, mümkün değil. Bundan sonra tehdit ve şantaja baş vurmayı düşünüyorum. İsrail'den yardım alıyim diyorum nee dersiniz :D

fedakarlık, cihandar kardeşim bizde olması gereken ama olmayan husus. malın varsa malınla, ilmin varsa ilminle, ilmin var imkanın yoksa zamanınla (birilerine zaman ayırmak suretiyle), birşeylerin ucundan tutmak lazım...

Üstadın kitaplarında verdiği Lenin örneği çok manidardır bizim için. Batıl bir dava adamının batıl davası uğrunda sarfettiği "Bir komünistin özel hayatı yoktur" cümlesi yine Üstadın "viran olası hanede evladu iyal var" cümlesiyle bir düşünüldüğünde Allah ve Rasulu sav yoluna taş üstüne taş koymanın üzerimizdeki vebalini varın siz düşünün...

• Like 1

Daha önce yapıldı mı bilmem; ama Necip Fazıl'a ait bir takvim yapılamaz mı acaba... Eserlerinden alıntılar olabilir yapraklarda, ya da aylık takvimler var büyük resimli... Üstada ait vecizeler paylaşılırsa duvarları süsler ve daha çok kişiye ulaşmış olur....

• Like 1

Bu iş de paraya dayandı galiba.... Para belki hiçbir şey ama onsuz iş de olmuyor herhalde! Yıllardır milyarlar harcayıp üç kitap yazdım, ikisini bastıramadım, biri de 2008 sonu itibariyle 1.5 milyara mal oldu, giden kitap oldu cebe para girmek bir yana tek kuruş kalmadı... Geçenlerde Facede dedim ki son kitabı bastıramadığım için E kitap olarak bastırmayı düşünüyorum... Bedava gönderebilirim dememe rağmen yalnızca üç kişi talep etti... bizde de para yok ki kitap okutmak için üstüne para verelim. :utanma2: .. Demem o ki bu devirde insanoğlu kitapa, fasiküle para vereceğine üstüne para versen bile yanaşmıyor!... Tabi istisnalar var...... İnşallah hevesiniz kırılmaz. Allah yrd olsun.....

Daha önce yapıldı mı bilmem; ama Necip Fazıl'a ait bir takvim yapılamaz mı acaba... Eserlerinden alıntılar olabilir yapraklarda, ya da aylık takvimler var büyük resimli... Üstada ait vecizeler paylaşılırsa duvarları süsler ve daha çok kişiye ulaşmış olur....

takvim fikri güzel bence de, çalışma yapılabilir bu konuda...

takvim fikrini daha önceki toplantıların birinde duymuştuk diye hatırlıyorum, niye vazgeçildi yahut vazgeçildi mi bilmiyorum. Adminim?

• Create New...