Jump to content
Sign in to follow this  
bozkurt

İslam Coğrafyası Günleri - Davetlisiniz

Recommended Posts

Necip Fazıl 'ın, Muzaffer Doğan tarafından anlatıldığı sempozyum ilgi çekeceğe benziyor.Haber ve duyuru şu şekilde :

 

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz İslam Coğrafyası Günleri ikincisi ile devam ediyor!

 

Bu yıl Üsküdar’da bir hafta sürecek programda, onlarca yazar, akademisyen, araştırmacı eşliğinde 7 gün, 7 ülkeyi ve o ülkenin düşünce dünyasına yön vermiş önemli şahsiyetleri konuşacağız.

 

Bunlarla birlikte, o ülkelere dair özel sunumlar, konuklar, belgeseller ve daha birçok şey bizlerle olacak.

 

İşte 7 günlük program!

 

29 ARALIK CUMARTESİ – TÜRKİYE (1.GÜN)

 

11.30: Açılış

12.30: Türkiye (Geçmişi-Bugünü)

15.30: ARA

16.00: Mehmed Zahid Kotku | Sadık Yalsızuçanlar

17.00: ARA

17.30: Necip Fazıl Kısakürek | Muzaffer Doğan

18.30: Said Nursi | Metin Karabaşoğlu

19.30: Sezai Karakoç | Yusuf Kaplan

 

30 ARALIK PAZAR – AFGANİSTAN (2.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Afganistan | Atasoy Müftüoğlu, M. İkbal Köseoğlu, Zeki Bulduk

14.30: ARA

15.00: Abdullah Azzam | M. İkbal Köseoğlu

17.00: ARA

18.00: Afganistan Belgesel Gösterimi

 

31 ARALIK PAZARTESİ – CEZAYİR (3.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Cezayir | Beşir Eryarsoy

14.30: ARA

15.00: Malik Bin Nebi | Bülent Ş. Erdeğer

16.00: Frantz Fanon | Yusuf Ziya Gökçek, Zeki Bulduk

17.00: ARA

18.00: Cezayir Belgesel Gösterimi

 

1 OCAK SALI – FİLİSTİN (4.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Filistin | Murat Hazine

14.30: ARA

15.00: İzzettin Kassam | Fatik Bacağıkırık

16.00: Şeyh Ahmet Yasin | Yusuf Ensar Çalışkan

17.00: ARA

18.00: Filistin Belgesel Gösterimi

 

2 OCAK ÇARŞAMBA – IRAK (5.GÜN)

 

13.00: Irak’ın Dünü, Bugünü ve Geleceği | Furkan Torlak

15.00: ARA

16.00: Abdulkadir Geylani

17.00: ARA

18.00: Irak Belgesel Gösterimi

 

3 Ocak PERŞEMBE – ENDÜLÜS (6.GÜN)

 

13.00: Endülüs Medeniyeti | İhsan Süreyya Sırma

15.00: ARA

16.00: Muhyiddin Arabi

17.00: ARA

17.30: İbn-i Haldun | Süleyman Uludağ

18.30: Endülüs Belgesel Gösterimi

 

4 OCAK CUMA – KEŞMİR, MORO, ARAKAN, PATANİ (7.GÜN)

 

13.00: Keşmir | Ömer Faruk Korkmaz

15.00: ARA

16.00: Moro | Nevzat Çiçek

17.00: ARA

18.00: Arakan | Said Demir

19.00: Patani | Caner Sezer, Ümit Sönmez

 

Konuşmacılar kesinleştikçe yazacağız.

İstanbul’un birçok noktasından servisler kalkacak.

 

Program ile ilgili tüm detayları Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

www.facebook.com/maveragenclik | www.twitter.com/maveragenclik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×