Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
emir abdulkadir

Sticker Metni - Okuma Ağı Projesi

Recommended Posts

Mevcut halde fazla değişikliğe gitmeden hani vakit yok ve fazla da yormamak adına kardeşimizi; bence ilk sticker münasip dediğimiz gibi bir ka. şey ilave edilsin kafi. Hani NFFD adı geçsin demiştik.

Daha fazla fikir alamayacağız galiba. Eserler gelmiş, başlatalım Allah'ın izniyle.

Tasarımlar gerçekten hiç profesyonel olmamış. :) İnşallah yarın tekrar düzenleyip yayınlayacağım.

İyi günler.

Çok fazla değişiklik yapamadım. Eklenmesi istenen şeyleri ekledim ve ufak tefek düzenlemeler yaptım. Seçilenlerden iki tanesini düzenleyebildim. Özür dilerim çok güzel olmadı ama şimdilik yeter diye düşünüyorum. Resim konusunda ise açıklamayı NFK-Fan yaptı.

İnşallah Cuma günü de Büyük Doğu'ya gidip yine kitap alacağım. Arkadaşlar da müsait olursa, en kısa zamanda İstanbul'da buluşacağız.

l07zl.jpg

Hem sarı cıvık göründüğü için hem de yeşil bizim için daha manalı olduğu için değişiklik yaptım. Ama beğenilmezse değiştirebiliriz.

l083p.jpg

Aralarından birisini seçersek iyi olur. Bu işi en geç yarın bitirelim.

Hayırlı geceler.

• Like 2

Ünlem işareti dikati celbeder ve bence yeşil de daha münasip, elinize sağlık. Ancak başlığın (Okuma Ağı Projesi) yazı tipini daha ciddi duracak şekilde değiştirseniz daha güzel olabilir. Bir de, (Necip Fazıl Fikir Derneği) yazısı yerine, aşağıdaki logoyu/amblemi küçültüp yerleştirseniz daha resmi görünmesi sağlanabilir.

165925_360451670693634_959410786_n.jpg

• Like 2

Ünlem işareti dikati celbeder ve bence yeşil de daha münasip, elinize sağlık. Ancak başlığın (Okuma Ağı Projesi) yazı tipini daha ciddi duracak şekilde değiştirseniz daha güzel olabilir. Bir de, (Necip Fazıl Fikir Derneği) yazısı yerine, aşağıdaki logoyu/amblemi küçültüp yerleştirseniz daha resmi görünmesi sağlanabilir.

165925_360451670693634_959410786_n.jpg

Bir kaç kişi daha değerlendirdikten sonra inşallah akşama yaparım.

Teşekkürler.

Kusura bakmayın arkadaşlar, yeni fırsat bulup yazabiliyorum. Öncelikle renk konusunda hafif oynamalar yapabilirsiniz. Maalesef hiç vaktim yok şu aralar ve fazla elimden gelmiyor bu tip işler, ancak fikir verebiliyorum. İkisinde de hatta amblemi de sayarsak üçünde de renkler hafif sırıtmış. Ünlem işareti, yani dikdörtgen olanda biraz abes duruyor. O olmasa hafif bir renk değişikliğiyle kullanılabilir. Amblemle sticker rengi de birbirine uyumlu yapılamaz mı biraz daha? Eğer son çareyse, yuvarlak olan en uygunu gibi... Bir de sitemizin adı sticker'larda geçmeyecek mi kafama takıldı? Belki üst mesajlarda yazılmıştır ama okuyamıyorum maalesef şu an. Naçizane fikirlerim bu arada. Aman ukalalık gibi olmasın... :)

Başarılar...

Kusura bakmayın arkadaşlar, yeni fırsat bulup yazabiliyorum. Öncelikle renk konusunda hafif oynamalar yapabilirsiniz. Maalesef hiç vaktim yok şu aralar ve fazla elimden gelmiyor bu tip işler, ancak fikir verebiliyorum. İkisinde de hatta amblemi de sayarsak üçünde de renkler hafif sırıtmış. Ünlem işareti, yani dikdörtgen olanda biraz abes duruyor. O olmasa hafif bir renk değişikliğiyle kullanılabilir. Amblemle sticker rengi de birbirine uyumlu yapılamaz mı biraz daha? Eğer son çareyse, yuvarlak olan en uygunu gibi... Bir de sitemizin adı sticker'larda geçmeyecek mi kafama takıldı? Belki üst mesajlarda yazılmıştır ama okuyamıyorum maalesef şu an. Naçizane fikirlerim bu arada. Aman ukalalık gibi olmasın... :)

Başarılar...

Estağfurullah!

Renkleri tekrar ambleme göre ayarlayacağım. Amblem ekleme fikri şimdi çıktı.

n-f-k yı da eklersek o bölge biraz kalabalık oluyor. Pek hoş görünmeyecektir. Proje sayfası zaten n-f-k'ya çok fazla yönlendirme içereceği için gerekli değil diye düşünüyorum.

Değerlendirmeler için teşekkürler.

Ambleme göre tasarımda renk ayarlaması yapınca pek hoş olmuyor. Turkuaz ve koyu lacivert şeklinde çok gevşek bir görüntü oluşuyor. Ayrıca logoyu küçültmek durumunda olduğum için yazılar okunmuyor.

l11yg.jpg

Çerçeveyi de kaldırınca böyle bir görüntü oluşuyor. Çerçeveyle birlikteyken renkler hiç uymuyor. Böyle yine fena değil.

bence amblemin akibeti de resim gibi olacaktır.bence resim ve amblem olmadan daire şeklindeki örnekteki gibi olması en uygun olanı.

ancak eğer ille de amblem olacaksa çerçevesiz resim gayet uygun gözüküyor.

Katılıyorum. Amblem çok sırıttı. Eğer bir zorunluluk yoksa kesinlikle koymayın. Tüm tasarım bozuldu. Daire şeklinde olan ve ilk hali bana kalırsa en iyisi gibi gözüküyor şu için.

Ambleme göre tasarımda renk ayarlaması yapınca pek hoş olmuyor. Turkuaz ve koyu lacivert şeklinde çok gevşek bir görüntü oluşuyor. Ayrıca logoyu küçültmek durumunda olduğum için yazılar okunmuyor.

Biz istiyoruz siz uğraşıyorsunuz, böyle biraz tuhaf oluyor ama, acaba amblemdeki renkleri yeşile çevirmek mümkün değil mi? Çerçevesiz bence pek hoş durmadı. Mümkün değilse, amblemsiz yeşil çalışmanız bence güzel.

Hayırlı çalışmalar.

Biz istiyoruz siz uğraşıyorsunuz, böyle biraz tuhaf oluyor ama, acaba amblemdeki renkleri yeşile çevirmek mümkün değil mi? Çerçevesiz bence pek hoş durmadı. Mümkün değilse, amblemsiz yeşil çalışmanız bence güzel.

Hayırlı çalışmalar.

l19sy.jpg

Logonun rengini değiştirmemiz hoş olur mu bilmiyorum ama böyle bir şey çıkıyor. Biraz daha iyi oldu gibi.

Sticker işini bugün bitiremedik. Yarın ben yoğunum, inşallah akşama doğru bilgisayarı açabilirim. Kusura bakamyın elimden bu kadar geldi. ( Bulaşık yıkamam lazım. Evde nöbetçiyim :) )

Hayırlı geceler..!

• Like 4

Amblemin renginin değişmesi bir problem oluşturmaz bence en son eklediğinizi kullanabiliriz.Gayet güzel oldu elinize sağlık :)

Herhalde başka bir tepki yok. Sticker'ı belirlemiş olalım o zaman.

Hayırlı olsun.

l19sy.jpg

• Like 1

nasipte yokmuşki çorbada tuzumuz olamadi..

güzel bişeyler yapılmaya çalışılmış.. emeği geçenlerden Allah razı olsun....

hem ilgimi çekti hemde merak ettim doğrusu.... epey bi süredir bu nadide fikir bahçesinden uzak yaşadım..

.arkadaşlarım bu proje hakkında biraz bilgi verirlerse sevinirim nedir ,hangi asamadadır diye ...

kolaylıklar dilerim_

• Like 1

Abi biraz ınkıtaya uğradı.

Bende bulunan 14 kitabı yurtlarda belletmen olan arkadaşlara veriyorum çocuklara okutuyorlar.Diğer ekiplerden haberim yok. Projenin başında Afk vardı ancak o da uzun süredir ortalıklarda yok.

Projede birazr tazelenmeye ihtiyaç var.

ooff mis gibi... beyinleri pam pak etmek üstad ile ...onu bildi-mi, islamıda bildi,,, Rabbinide bildi,,,fikride bildi,,, manayıda bildi... ta 'ki iş neden varız'a kadar gider... ki bu bildiklerini umacağımız şeyler uzaaar gider.

gerçi sırf bilmek yetmez ama, gayret olunca gerisi gelir Allahın izniyle, kişi üstüne düşeni yapsın yeterki.

Allah razı olsun senden emir arkadaşım 14 kitap.... fisebilillah.

vallahii büyük iş . ben kendi payıma 14 kitap feda edebilirmiydim acaba.!

sevindim ve inan çok dua ettim ,

tazelenme..... gündeme gelirse elimden geleni yaparım

sevgilerle_

• Like 1

Kitapları projenin başında bulunan Afk temin etmişti.
ben sadece emanetçiyim