Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Beylerbeyi

Mayıs-Haziran Ayı Üstadı Anma Etkinlikleri

Recommended Posts

9 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da, Sefaköy Cennet Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek sempozyumda, onun adıyla özdeşleşen ‘Büyük Doğu’ dergisinin kapaklarındaki düşüncenin izleri sürülecek. ‘Büyük Doğu Kapakları’ sergisi ise aynı mekânda bir hafta açık kalacak.

“Gayesizim, telkinsizim, plansızım, hesapsızım, bilgisizim...” 8 Şubat 1946 yılında yayımlanan Büyük Doğu dergisinin kapağında yazan bu kelimeler, günümüz insanını bile anlatmıyor mu? Başmuharrir Necip Fazıl Kısakürek önderliğinde, 1943’ten 1978 yılına kadar aralıklarla haftalık olarak yayımlanan dergi, yayıncılık tarihimizde unutulmaz izler bıraktı.

haberin devamı için:http://zaman.com.tr/kultur_buyuk-dogu-kapaklarindaki-necip-fazil_2080475.html

• Like 1

Harika bir etkinlik. İnşaAllah iştirak etmeye çalışacağım. Yalnız akşam gerçekleşecek olan panalde tam dinlemek istediğim isimler varmış, maalesef ona kalamam çok geç olur. Üzüldüm ona ya.

necip_fazil_kisakurekk.png

EDEBİYATIN AYNASINDA İSTANBUL

''Bir İstanbullu olarak Necip Fazıl ''

Konuşmacı:Beşir Ayvazoğlu

Yer:Türk Edebiyat Vakfı / İstanbul

Saat:14:00

Tarih:25 mayıs 2013

18 mayısta ihsan şenocak hocanın da katılacağı bir program vardı.burada paylaşılmıştı.onu da bu sayfaya aktaralım isterseniz.hepsi bir arada olsun.

necip_fazil_kisakurek.jpg

Necip Fazıl KISAKÜREK - Anma Programı

Konuşmacı: Sadık YALSIZUÇANLAR

Tarih: 27 Mayıs 2013 Pazartesi Saat 15:00
Yer: Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu /Pendik/İstanbul

• Like 1

K.Maraş ' ta önce 18 Mayıs ta bir konferans verilecek. Ardından Sütçü İmam Üniversitesinin düzenlediği Ulusararası Necip Fazıl Sempozyumu 23 -25 Mayıs tarihleri arasında yapılacak . Maraş bu sene pek aktif gözüküyor.

http://www.akmb.gov.tr/index.php?Page=Duyurular&DuyuruNo=185

92310228062993873974112.jpg

Konuşmacı:Doç.Dr.Veysel Aslantaş

Tarih: 10 Mayıs 2013 cumartesi

Saat:20:00

Yer:Tümsiad Kayseri Şubesi Konferans Salonu

Beylerbeyi kardeşim sizin paylaştığınız etkinlik İstanbuldamı olacak ?

NECİP FAZIL, UNUTULMUYOR
Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 30. yılında Sakarya’da düzenlenecek çeşitli etkinliklerle anılacak.

Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 30. yılında Sakarya’da düzenlenecek çeşitli etkinliklerle anılacak. Etkinlikler kapsamında bazı liselerde 30’a yakın yazar ve şair, akademisyen değişik yönleriyle Necip Fazıl’ı anlatacak. Öğrencilere Necip Fazıl’ın Çile, Hikâyelerim, Bir Adam Yaratmak, Yunus Emre, Hazret-i Ali, Çöle İnen Nur, Cinnet Mustatili gibi kitaplarından dağıtılacak. Necip Fazıl’ın anlatıldığı bir kitap ve kitapçık da öğrencilere verilecek. 24 Mayıs’ta Orhangazi Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Hayati Develi, Prof. Dr. Hasan Akay, Prof. Dr. Fatih Andı ve Doç. Dr. Yılmaz Taşçıoğlu’nun katılacağı bir panel düzenlenecek. 25 Mayıs’ta Necip Fazıl’ın ölüm yıldönümünde Alifuatpaşa’da bir şiir gecesi düzenlenecek.

Beylerbeyi kardeşim sizin paylaştığınız etkinlik İstanbuldamı olacak?

Sorduğunuz etkinlik Maraş'ta.

• Like 1

10752287.png

Necip Fazıl Kısekürek’i Anma etkinlikleri kapsamında şiirlerini seslendirecek olan Bedirhan Gökçe , 27 Mayıs’ta Manisalılarla buluşuyor..

Bedirhan Gökçe Şiir Dinletisi

27 Mayıs 2013 – 21:00

Yer: Manisa Belediyesi Kültür Salonu Lale Salonu

necipfazilkapak.jpg

• Like 1

17-18-19 Mayıs tarihlerinde Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi'nin düzenleyeceği etkinliklere katılımınlarınızı bekliyoruz efendim.

18 Mayıs akşamı 20:30'daki konferansa özellikle bekliyoruz. Konuşmacıları tanırsınız her biriniz. Oturum yöneticisi İsmail Göktürk bizim, KSU Kültür ve Medeniyet Topluluğu'nun, bir abimizdir, bir babamızdır. Bizzat kendisinden dersler almak şu fakire nasip oldu ya, ne kadar şükretsem azdır.

Üstad'ın kitapları da %50 indirimli olacak, bildiğiniz üzere. Bu fırsat kaçmaz. Kahramanmaraş'a gelemeyecek olan ama kitaplardan temin etmek isteyen olursa bizzat yardım edebilirim. Bana ulaşabilirsiniz. (Şu an fiyatlar nasıl bilemiyorum ama öğrenebilirim.)

Üstad'ın posterleri de hediye edilecek ya her katılımcıya, bu fırsatı gerçekten de kaçırmayın.

Buradan bütün n-f-k.com üyelerine açık davette bulunuyorum. Evim müsait, programın yapılacağı yere çok yakın. 100 m ilerde. Şehir dışından ya da merkeze uzak yerlerden katılmak isteyip te dönüşü problem etmeyiniz. Seve seve misafir ederim sizleri. Başımın üstünde yeriniz var.

Selam ve saygılar.

Üstadın, Bir adam yaratmak ve para oyununu oynamak istiyoruz ölüm yıl dönümünde. arkadaşlarımla bir arada hiç bir resmiyeti bulunmayan kendimize genç sahne diye isimlendiren bir grubuz Kayseri de senaryoları elimde yok üstelik hiç bir desteğimiz de yok bize senaryo konusunda yardım eder misiniz.

• Like 1

Üstadın, Bir adam yaratmak ve para oyununu oynamak istiyoruz ölüm yıl dönümünde. arkadaşlarımla bir arada hiç bir resmiyeti bulunmayan kendimize genç sahne diye isimlendiren bir grubuz Kayseri de senaryoları elimde yok üstelik hiç bir desteğimiz de yok bize senaryo konusunda yardım eder misiniz.

Hoşgeldiniz sevgili gencsahne size piyasada olan Bir Adam Yaratmak ve Para eserlerini tavsiye edebilirim. Zaten piyes eseri oldukları için işinizi göreceklerdir. Ayrıca senaryo metni nüshası şeklinde bulunmaz sanırım. Çok yüklü ücretleri yoktur, hacimleri küçüktür. Ayrıca sizleri bu güzel niyetiniz, girişiminiz için kutluyorum. İnşallah muvaffak olursunuz.