İçeriğe git

Foto

Sizce Başbakan Adnan Menderes Gibi Hata Mı Yapıyor?

Konuda 90 cevap var

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

Mümin kardeşim, faiz lobisi için de... Bu eylemciler tarafından hükumete verilen maddeleri oku, derim... Oralarda neler var, neler... O maddeler sanki bu ülkeyi işgal eden düşmanlar tarafından verilmiş gibi... 

Faizden para kazananlar daha kazanamıyor, kardeşim... Dert başka...

Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

mecal

mecal

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 16 Mesaj sayısı:

Yahu kusura bakmayın ama ben mi okuduğumu anlamakta sıkıntı çekiyorum, yoksa sizin bakış açınıza erişmek için çok çaba mı sarfetmem gerek inanın kestiremedim.

Eylemcilerin hükümetten istedikleri 7 şey:

- Gezi Parkı park olarak kalmalıdır. Gezi Parkı'na topçu kışlası veya başka bir yapı yapılmayacağının açıklanmasını,

- AKM'nin yıkımından vazgeçilmesini,

- Başta İstanbul, Ankara ve Hatay valileri ve emniyet müdürleri olmak üzere olayların yaşanmasına neden olan sorumluların görevden alınmasını,

- Gaz bombası ve benzeri materyallerin kullanımının yasaklanmasını,

- Gösterilere katılan ve gzaltına alınan kişilerin derhal serbest bırakılmasını,

- 1 Mayıs alanı olan Taksim ve Kızılay başta olmak üzere Tükiye'deki tüm meydanlarda toplantı, gösteri yasaklarına son verilmesini,

- İfade özgürlüğünün önündeki tüm engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

Hani düşmanı bilmem ama normal bir vatandaşın istemeyeceği bir madde göremiyorum ben burada.

Gezi parkı, Akm, ve meydanlardaki gösteri yasağının kaldırılmasıyla işgal kuvvetleri pek ilgilenmez sanırım :)

Şahsen eğer orada bir yapı olacaksa, hani Topçu kışlasını inşa edip tarihi ihya etmek gibi bir uygulamaya gidilecekse, bunun otel yapılıp birilerine peşkeş çekilmesinden değil kütüphane vs gibi kamu kullanımına açılabilecek şekilde bir uygulamaya gidilmesini isterim. Hayır arkadaş kışla diyorsun, ihya edeceğim diyorsun da otel yapacaksan hakaret etmiş olmuyor musun?

E hani düşününce ben işgalci olsam gaz bombası kullanılmasının yasaklanmasını da istemem pek, nihayetinde burada bir sıkıntı olsa ona ilk baş vuracak olan ben olurum.

Valiler görev yaptıkları yerlerde insanların can güvenliğinden sorumlular, eğer o valilerin görev yerlerinde insanlar o valilerin emrindeki polislerin attıkları gaz bombalarıyla vs. ölüyorsa bunda valilerin de emniyet müdürlerinin de sorumluluğu vardır. Her ağzını açtığında benim valim, benim emniyet müdürüm diyen adam kendisi olanı kimseye vermez zaten o da ayrı mesele.

Gösterilere katılan kişiler sadece bu yüzden gözaltına alınmışlarsa zaten serbest bırakılmalılar, bunun tartışılması yersiz.

Son olarak ifade özgürlüğü kısıtlanan, düşüncelerini ifade ettiği için senelerce hapse mahkum edilen  Üstad ile ilgili açılmış bu sitede ifade özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması gerekliliğinden bahsetmek de yersiz olacaktır.

Velhasıl gönüldaşlar sadece desteklediğiniz oluşum açısından hadiseye bakmazsanız diğer insanların da neler istediklerini anlayacağınızı düşünüyorum.

Başbakan'ın tavırları hakkında da iki kelam etmek isterim. Eğer ben 76 milyonun başbakanıyım diye bir iddiada bulunuyorsa bir insan "ne yaparsanız yapın ben yapacağımı yaparım" veya "yüzde elliyi evde zor tutuyoruz" gibi bir söylemde bulunma hakkı yoktur. Eğer böyle bir söylemde bulunuyorsa haliyle insanlar bundan incinecektir. 76 milyonun başbakanıyım sözünün de bir anlamı kalmayacaktır haliyle.

NFK-Fan

NFK-Fan

Administrator

• Admin
  • 2.468 Mesaj sayısı:

Selamlar,

Ben Üstad'la ilgili bir sitede ifade özgürlüğünün kısıtlanması eksenli yorumunuzdan dolayı birkaç satır yazmak istiyorum. Burada biz çok ileri gitmediği sürece yorumlara müdahale etmiyoruz. Bunun istisnası oldukça nadirdir ve genellikle birtakım dini hassasiyetleri alakadar eder, bu hakkımızın da yönetim olarak elimizde kalması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla belli çerçeveler içinde insanlar istediğini ifade edebilir ve diyalog akışına göre birbirini ikna etmeye çalışabilir.

Ayrıca "Üstad'la alakalı bir sitede..." şeklinde başlayan cümleler diğer bakış açısından bakıldığında daha rahat kurulabilir gibi duruyor. "Üstad'la alakalı bir sitede CHP'nin destek verdiği eylemlere sıcak bakılmamalı", "gerektiğinde güç kullanmayı tavsiye eden Üstad'ın sitesinde insanlar nasıl böyle konuşabiliyor" veya "Üstad'ın Menderes ve darbeciler hakkında yazdıkları ortadayken tekrarlanmaya çalışılan 28 şubat yaygarasına çanak tutanlara alet olanlar burada savunulmamalı" gibi ardı arkası kesilmeyecek ve pratik belirlerken hiçbirini dikkate almayacağımız cümleler de kurulabilir. Dolayısyıla göndermeler yaparken sitenin Üstad'la ilgili olmasına iki tarafın da temas etmemesi bizce daha uygundur.

Saygı ve selamlarımla

L'état, C'est Moi!..

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

Mecal kaçak hareket etme... O maddeler senin oraya yazdığın hali ile birlikte felaket...

Ama sen oraya o 'isteklerin' hepsini yaz... Niye yazmıyorsun??? 

Polisin müdahalesi ile ölüm yok... O ölümleri şuraya net bir şekilde yaz, niye yazmıyorsun???

O göz altına alınanlar hiç sorgulanmadan serbest bırakılacakmış... Sen dağ başında mı yaşıyorsun??? 

Sen bırak o Taksim'e şunlar yapılacak, bunlar olacak falan filan... Sen gerçek niyete gel... 

Yalan şeyler yazma şuraya.... Sen daha 0 maddeleri tam metni ile bile şuraya yazamıyorsun...

ssimeranya

ssimeranya

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 80 Mesaj sayısı:

Eylemcilerin hükümetten istedikleri 7 şey:

- Gezi Parkı park olarak kalmalıdır. Gezi Parkı'na topçu kışlası veya başka bir yapı yapılmayacağının açıklanmasını,

- AKM'nin yıkımından vazgeçilmesini,

- Başta İstanbul, Ankara ve Hatay valileri ve emniyet müdürleri olmak üzere olayların yaşanmasına neden olan sorumluların görevden alınmasını,

- Gaz bombası ve benzeri materyallerin kullanımının yasaklanmasını,

- Gösterilere katılan ve gzaltına alınan kişilerin derhal serbest bırakılmasını,

- 1 Mayıs alanı olan Taksim ve Kızılay başta olmak üzere Tükiye'deki tüm meydanlarda toplantı, gösteri yasaklarına son verilmesini,

- İfade özgürlüğünün önündeki tüm engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

Komedya. Kesinlikle tam bir komedya. Normal bir vatandaşın istemeyeceği bir madde görememek mi? Düpedüz çapulcu kardeşlerimiz hükümete meydan okumuş, bu maddelerle. Bir tanesine bile kulak asılsa var olan ve olması gereken tüm otorite, saygınlık ayaklar altına alınır. Kendi içimizi geçtim, salyalarını akıtarak baştan beri tüm olayları noktasına virgülüne takip eden dış basına ve mecranın da ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Rezillik cabası. O sokaklara dökülen eylemcilerin, tek dertlerinin bu 7 madde olduğuna inanıyor musunuz Allah aşkına? Ben inanmıyorum. Safsata hepsi. Bu maddeler yerine getirilmeye kalksa, alacakları güçle 'Oligarşi mezara halk iktidara' naraları atmaya başlamayacak mı sevgili kardeşlerimiz? Durun ya zaten buna benzer bir şeylerin çığırtkanlığını yapıyorlardı de mi? Bu kadar masumca sebeplerden ötürü yakıp yıkmaları, halk darbesi ayaklarıyla ellerinde tencere tava gezmeleri 7 tanecik maddenin önemini bir kez daha vurguluyor. Yersen!

işsazı issinin issassız.....

kanijeli

kanijeli

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 116 Mesaj sayısı:

burada eleştirmeyi istediğim nokta illa ki bir yerlere birşeyler yapma zorunluluğu altındaymışız gibi hareket edilmesidir. mesela akm'yi yıkıp yerine daha kullanışlı bir yapı yapma projesi ya da emek sinemasını ykıp yerine daha iyisini yapmak ya da son günlerdeki gezi parkı projesi.

elbette ülkemize katkı sağlayacak herşey güzeldir lakin bazen abartılı olduğunu da düşünüyorum. diğer illerimizin belediye faaliyetlerine bakıldığında özellikle büyükşehir merkez ilçelerinde yoğun olarak sosyal belediyecilik namına bir yarış almış başını gitmektedir. yaşlılar emekliler için konaklar, hanımlar lokalleri, meslek edindirme kursları, gençlik merkezleri, vs,... akıl almaz derecede yatırımlar yapılmaktadır. bunların kararları verilirken gereklilik değerlendirmesi yapılıyor mu ya da bunlara karar verilirken göz önünde tutulan kriterler nelerdir bilmiyorum ama her mahallede bu denli merkezlerin yapılmasını gereksiz görüyorum. ayrıca bunların topluma fikir namına ne katacağını da merak ediyorum. elbette faydası belli noktalarda olacaktır ancak fikir dinamosuna bağlanmadığı müddetçe boş!

sözün özü emek sineması çok da umurumda keşke eski çöplük haliyle kalsa bana ne? ya da akm kalsın böyle yıkılana dökülene kadar kullansınlar umrumda olmaz! yapsan da yıksan da yaranamazsın salıver gitsin kendi mezbeleliklerine...

bu zihniyet bizim camilerimizi ortadan kaldırdı, yıktı, depo yaptı, sattı, parti binası olarak kullandılar, ne zulümler gördük ne berzahlardan geçtik. bu vatan Müslümanım diyenlerindir ve inşallah kıyamete kadar da öyle kalacaktır.

وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِينَ

Ve zekkir fe innez zikrâ tenfeul mû’minîn(mû’minîne).

Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir.

Zariyat Suresi 55

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

''burada eleştirmeyi istediğim nokta illa ki bir yerlere birşeyler yapma zorunluluğu altındaymışız gibi hareket edilmesidir. mesela akm'yi yıkıp yerine daha kullanışlı bir yapı yapma projesi ya da emek sinemasını ykıp yerine daha iyisini yapmak ya da son günlerdeki gezi parkı projesi.''

Tencere tava, hep aynı hava... 

Güzel kardeşim, bu çapulcuların yaptıkları, hükumetin Taksim Projesi için değil, AKM için de değil... Bunların derdi başka... Siz hala ay şöyle olsaydı, böyle yapmasaydı, yok ona ne gerek var, yok buna ne gerek var diye durun, adamlar gerçek niyetlerini çeşitli vesilelerle açığa vurdular zaten... Resmen ve alenen sandık yolu ile deviremediklerini alçaklıkla devirmek... 

Rezil bir kalkışmayı gelip de Taksim kafesine doldurmanızı, bu kahpe hareketi Taksim muhabbeti ile kamufle etmenizi eğer bilerek yapmıyorsanız, bu fikirlerinizle kime destek olduğunuzun bir muhasebesini iyi yapın da, bazı marjinal terör örgütlerinin saf kullanıcıları olmayın. O garip nazarlarınızı biraz Taksim dışına çıkarın da, asıl oynanan oyunu görün.

Amma illa ki Taksim diyorsan, o binaların ufak bir depremde yerle bir olacağını, o bina müdavimleri bile biliyor... Devletin görevi de böyle bir tehlikenin önlemini almak... Üstelik oralar yıkılmakla kalmayacak, oranın ruhuna uygun yapılaşmaya gidilecek... İşin bir başka yönü de, 2011 seçimleri öncesi üstelik animasyon destekli görüntülerle projelerini anlattı şimdiki hükumet... O projelerin içinde bu Taksim Projesi de vardı... İstanbullular bunu bile bile o projelere oy verdi... 

Hadiseye İslami açıdan yaklaşırsak, o malum gezi parkı serserilerin, ayyaşların, hapçıların, sapıkların mekanı olmuş... Benim kardeşim orada askerlik yaptığı için oranın nasıl tehlikeli bir yer olduğunu çok anlattı... Bu durum da ora sakinlerine büyük huzursuzluk veriyor. Yeni yapılacak proje yardımı ile bu pislik de ortadan kaldırılmış olacak ki, oranın huzuruna sağlamak devletin bir başka yönden görevi...

Şimdi oldu mu?

Taksim'in bahane olduğunu anlayın, hadiseyi farklı noktalardan tahlil edin... 

ssimeranya

ssimeranya

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 80 Mesaj sayısı:

Bu video'yu izlemekte fayda var. Bazı karanlıkta kalan noktalar iyice netleşiyor. Yiğit Bulut-Gezi Parkı

işsazı issinin issassız.....

Ya-Leyl

Ya-Leyl

Super Moderator

• Albay
  • 803 Mesaj sayısı:

Suriye'de 100.000 insanın öldürülmesini, milyonların yuvasından olmasını seyreden batı, taksim'deki onüç ağacın başka yere nakline kıyamadı!

Metin KARABAŞOĞLU

Ey ademe gitmiş,yok olmuş,helak olmuş zamanlarım,amellerim ve duygularım hepinize geçmiş olsun...

nefrazde

nefrazde

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 130 Mesaj sayısı:

Vay be, kraldan cok kralcilik ne demekmis ayn'el yakin idrak ettim simdi. Ben her ortamda Ak partiyi savunmus, desteklemis ve Ak partiye oy vermis bir insan evladi olarak Taksim'deki gezi parkina dokunulmasini istemiyorum. Isin ilginci 1 hafta once bu durum umrumda degildi. Ne zaman ki polis sabahin erken saatlerinde 3-5 celimsiz tuzukuru insani savastaymiscasina tartakladi, cadirlarini yakti; polisin resmen zalimlik ettigine kanaat getirdim. Ayni gorusleri paylasmasam da, herhangi bir idaolojik gruba mensup olmadigini bildigim arkadaslarimdan oraya gidenler oldu. Dayak yediler, kafalarina biber gazi kapsulu isabet etti, bir tanesinin kafatasinda catlak olustu ve hastanede su anda. Basbakanimiz "neler oluyor" demek yerine "tencere tava, ayni hava" dedigindeyse artik kararimi verdim ki ya basbakana olaylar cok yanlis lanse ettiriliyor, ya da 3 secimdir o koltukta oturmasindan dolayi birikmis kibirden mutevellit olaylari yanlis yorumluyor. 

Kalabaligin oldugu yerde her turlu provakator olur. Kimisi bir ideolojinin kopegi, kimisi olaylari degerlendirip kendi dusuncesiyle hareket etmekten aciz ve kim ne derse onu yapar, kimisi ise sirf sagi solu kirip harap etmekten sadistce zevk aldigi icin orda. Bunlar var.

Fakat kurunun yaninda yasin yanmasina gonul razi olmuyor. Itidal cagrisi, CUmhurbaskanimizinkine benzer bir ozelestri ve sefkatli bir yaklasim en basindan herkesi yatistirabilecekken olaylari "15-16 agac icin" kalibina hapsetmek mantiksiz ve ferasetsiz geldi bana.

Evet arkadaslar ben bu mevzuda Basbakanimizin yaklasimini dogru bulmuyorum. Kendisini savunma ihtiyaci hissetmiyorum. Kibir ve enaniyet seziyorum zira kendisini bulundugu makamdan edecek herhangi bir tehdit unsuru olmadigi halde hala daha boyleymiscesine saldirgan tavirlar sergiledigini dusunuyorum. 

Evet simdi beni de otekilestiriniz. Sizle ayni fikirde olmadigim icin beni de aptal yerine koyunuz. Cevap yazarken ellerinizin sinirden titrediginden bahsediniz. Asagilayiniz, laf anlatilamaz oldugumdan, capulculugumdan dem vurunuz. Bana koymaz, zerre aldiris etmem ama uzulurum. Zira butun bunlari yaparken elestirdiginiz insanlarla ayni hasletleri paylasiyor hale geliyorsunuz. Kardesim diye hitab ettigim kisileri taniyamaz oluyorum.

Son olarak sunu soylemek isterim, bazi sebeplerden oturu uzunca bir sure Amerika'da yasamak zorunda kaldim. Bu adamlarin bir sehir konseyi var, 10-12 kisiden olusuyor. Sehir ile ilgili verilen her karari oylayarak aliyorlar. "bos olan" araziye alisveris merkezi gelsin mi gelmesin mi diye oylama yapmislardi en son. Karar: bu kucuk nufuslu sehre 2 alisveris merkezi yeter. Fazlasi kucuk esnafi bitirir: Red. 

Ben dine hurmetkardir diyerek bu partiye oy verdim ama benim adima, bana ragmen herseyi yapabilecegi anlamina gelmedigini dusunuyorum. Yonetici dedigin elestriye tahammul edebilmelidir.

zülcenaheyn

zülcenaheyn

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 30 Mesaj sayısı:

Sultan II. Abdülhamid Han Hazretleri devrinde sözde demokratlık için İttihatçılar padişaha baskı yapmış ve meşrutiyeti getirtmiştir. 31 Mart olaylarında halk ve askerler İttihatçıların kendilerinden olmadığını, din düşmanı olduğunu görünce ayaklanmışlardır. Bu ayaklanmaya Topçu Kışlası'ndan olan dindar askerler de katılmıştır ki Kemalistler Topçu Kışlası'na gerici yuvası derler.

İnönü devrinde İnönü bu Topçu Kışlasını yıkar ve ortasına kendi tipsiz heykelini diker.

Menderes devrinde Menderes bu tipsiz heykeli oradan kaldırır ve bir kenara atılmasını ister.

Şimdi geldik Erdoğan devrine. O Topçu Kışlası oraya dikilecek! Topçu Kışlası Osmanlı'dan kalma tarihî bir eserdir.

Kışlanın mimarisine bakılırsa orta kısmı ağaçlıktır. Kışlanın bir kenarına AVM yapılırsa yapılır ama şu ana dek sadece yayalaşma, yolları genişletme çalışmaları yapılmıştır.

Başbakan Erdoğan'ın yanındayız! Dik dur eğilme bu millet seninle!

nefrazde

nefrazde

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 130 Mesaj sayısı:

Iste bu inatci  tavir gozleri kor ediyor, kardesi kardese dusman ediyor. "Yapilacak !!! "  Ne kadar da zorba cabir soylem. Ben gibi apolitik bir garibin bile tepkisine mazhar oluyor. Tarihi eser dediginiz malesef bugun yerinde yeller esen bir mekandir. Yeniden yapildiginda tarihi eser olmus olmayacak. 2013'te insa edilmis bir taklit bina olacak. Bir guc gosterisinden daha ileri bir anlami olmayacak malesef. Bazilari icin birlik, beraberlik ve kardeslikten cok guclu olanin yaninda olmanin verdigi nefsani zevk daha onemli malesef. Keske bu motivasyon Ayasofya'nin ibadete acilmasi gibi manevi olarak "gercekten" onemli bir mevzuya kanalize edilebilse.

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

nefrazde, siz Ayasofya işine de karşı çıkarsınız... Yarın birgün o işe de bir adım atılsın, siz ona da bu saçma fikri yapı ile karşı durursunuz...

Başbakan yumuşak tavır takınacak, bu çapulcular işine gücüne dönecekler, öyle mi??? Sen öyle mi sanıyorsun???

Bunlar bulutlarda yaşıyorlar veyahut ben başka ülkede yaşıyorum...

''Fakat kurunun yaninda yasin yanmasina gonul razi olmuyor. Itidal cagrisi, CUmhurbaskanimizinkine benzer bir ozelestri ve sefkatli bir yaklasim en basindan herkesi yatistirabilecekken olaylari "15-16 agac icin" kalibina hapsetmek mantiksiz ve ferasetsiz geldi bana.

Evet arkadaslar ben bu mevzuda Basbakanimizin yaklasimini dogru bulmuyorum. Kendisini savunma ihtiyaci hissetmiyorum. Kibir ve enaniyet seziyorum zira kendisini bulundugu makamdan edecek herhangi bir tehdit unsuru olmadigi halde hala daha boyleymiscesine saldirgan tavirlar sergiledigini dusunuyorum. ''

Bak bu yukarıdaki yazı sana ait nefrazde... Sen ne yazdığının farkında bile değilsin? 

Yahu ben bu kafası havada olanlara anlatamıyorum herhalde... 

Kardeşim, Başbakanın üslubunun neresi sert? Adam daha ne desin??? Siz laf anlamıyor musunuz? 

Başbakan diyor ki, masumane yapılan demokratik taleplere can kurban!!! Aç gözlerini, iyice oku... Bak bir daha yazıyorum... Demokratik taleplere can kurban!!! Bir tutturdunuz üslup müslup gidiyorsunuz, siz başka bir halt bilmez misiniz? Siz uzayda mı yuvarlanıyorsunuz???

Bir şehir konseyi varmış da... Eğe... Sonra... Bunlar o şehre yapılacak bilmem neler için oylama yapıyorlarmış da... Bak, tekrar yazıyorum, 2011 seçimleri öncesinde bu proje halkın beğenisine sunuldu... Hem de animasyon şeklinde... Anladın mı? Hayır yani anlamıyorsunuz da... Sonra halk bu projeleri gördü, Ak parti seçildi, İstanbul'da da seçildi... Bak tarihe dikkat et, 2011... Şimdi biz hangi tarihteyiz? 2013... Sonra bu proje belediye meclisinde görüşüldü... Nerede? Seçilmişlerin olduğu belediye meclisinde... Belediye meclisi yani, anladın mı? Bak anladın mı??? Bu proje o meclise geldi ve oy birliği ile kabul edildi... Neymiş??? Oy birliği... Tekrar yazıyorum bak... Oy birliği... O mecliste kimler de vardı? CHP'liler... Tamam mı? Şimdi sen bir kağıda Amerikan hatıranı yaz, sonra onu al bir çöplüğe at, emi!!! Yahu ben sana daha ne yazayım?!

mumin

mumin

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.159 Mesaj sayısı:
hacegan bey bilmem farkında misiniz ama çok itici durmaya basladiniz. Saha sakin muzakere edilebilir. Ayasofya da da gereksiz fikir uretecekmisiz. Lutfen sağlıklı cumleler kurun. Tayyip uslubunu dondugunde yumusatti. Cumhurbaskaninin yumuşatıcı tavrı da basbakani kamile amaçlı oldu. Donen oyunlarin ne Derin emeller tuttuğunu biliyoruzz topraklarimizda ne haince planlar donuyor onu da biliyoruz. sadece basbakan sert tavriyla onlara mahal vermemeli konduğunudeşi o kucaklayici tavrını hep surdurmesi diyoruz. Hem burada kadir bey yeterince reklamini yapamadik iyi duymadık da dedi. Kabul edelim buradaki tutum hatalı ve ve eksiktir biraz eleştiri kabul edelim ya bu nedir, ne kadar acemice davraniyorsunuz. Ben bu adamın arkasında durmaya mecburuz diye bir cumle kurdum ama bırakın tenkid hakkimiz da olsun değil mi. .

Elinde alâmet,
İzinde selâmet,
Tek isim... Muhammed...
Ne bir harf, ne kelâm;
Esselâm, esselâm...

ebkem

ebkem

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 234 Mesaj sayısı:
Devlet baba kışın doğal gaz zammına yazın biber gazına boğuyor. Tanrim ne bereket. Biraz da bardağın dolu tarafını gorun arkadaslar
"Mösyö Seguin'in keçisi ve şuuru burkulan aydın"

Adadis

Adadis

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 2 Mesaj sayısı:

Eki eki eki

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

Mümin... Cümlelerim oldukça sağlıklı, hasta değil... Ben de gayet sakinim... Keyfim de yerinde... İtici durmaya başladıysam, sen de kendi işine bakarsın olur biter... Ben böyleyim, sert olacağım... Siz de sert olun... Yöneticiler de itici bulmaya başladılarsa beni, atarlar buradan olur biter... Biz burada ısrarla anlamayan kafalara bir mesele anlatmaya çalışıyoruz... 

Günlerdir Cumhurbaşkanı ile başbakan ve hatta Bakanlar hakkında fitneler ürettiler... Gülen hoca ile Erdoğan arasında türlü fitneler ürettiler, ortalığa yaydılar... Erdoğan ile Gül'ün fikirleri arasında işin daha başından beri bir görüş ayrılığı yoktu... Bu sarf ettikleri söylemlerinden belliydi... Birisi daha yumuşak bir dil kullanmış olabilir ama Erdoğan'ın kullandığı dil de çok sert değildi. Hatta ben daha sert olmasını bile istedim...

Lütfen Üstadın 'Benim Gözümde Menderes' kitabını okuyun... Orada Üstadın Menderes'e önerdiği fikirlere bir bakın... Üstad neler diyor orada, neler...   

Soruyorum: Erdoğan kime karşı sert üslup kullandı??? O sert üslubun muhatabı kim???

''sadece basbakan sert tavriyla onlara mahal vermemeli''  

Kusura bakma ama Mümin, ben böyle saçma bir cümle duymadım... Sert tavrı ile kime mahal vermeyecek? Ya ben bu fikri anlamıyorum? Sizin derdiniz ne, siz ne demek istiyorsunuz??? 

Meselenin ilk anındaki tutum yanlış olabilir... Bu süreç içerisindeki yapılan yanlışları kabul ediyorum... Ama bak... İyi oku... Şimdi... oradaki, yani Taksim'deki ilk müdahalede hata olabilir... Burası tamam... Ama bütün bu olanların sebebi oradaki bir hata değil... Değil... Niye değil? Yahu bu tür hadiselerin olacağının istihbaratı 2/3 ay önceden alındı... Adamlar zaten bir kalkışma, bir isyan yapacaklardı, bu bekleniyordu, Başbakan bunu biliyordu... Evet, bir bahane gerekiyordu... Ve o bahaneyi buldular... İşte o Taksim'deki ilk müdahale bu işin bahanesi oldu... Buraya kadar anlaşıldı mı??? Peki, anlaşıldı kabul edelim... Ben diyorum ki, işin bahanesi ile uğraşmayın, çünkü bu iş o bahaneyi aştı... İşte oradan yani ilk müdahaleden yola çıkarak Erdoğan'ı suçlayamazsınız... Geçelim...

Erdoğan daha hadiselerin ilk saatlerinde polisin yaptığı bazı sertliklere karşı ki bunlar çok azdır, soruşturmaları açmıştır... Müfettişler görevlendirilmiştir... Adam daha ne yapsın???

Şimdi... Taksim'deki hadiseyi bahane edenlerden söz etmiştim... Marjinal sol örgütler bu ülkede bir tabana sahip olamadıkları için, yani seçimlerde yüzde 0,1 gibi bir ağırlığa sahipler... Neyse... Bu sol örgütler ülkede bir tabana sahip olamadıkları için, bunların işi gücü ellerine geçen her fırsatı istismar etmek, oradan kendilerine bir yol bulup hedeflerine ilerlemek... Bunlar sandık yolu ile hiçbir şey yapamazlar... Marjinal sol örgütlerin hiç bırakmadıkları bir huyu da, ellerine geçirdikleri her şeyin istismarını yapmak... Bu oyunu daha iyi anlamak için, Üstadın bazı kitaplarına bakın, mesela 'Vesikalar...' kitabına bakın... Bu adamlar İstiklal Savaşımızı ve sonrasında olan o bildik inkılapları bile istismar ettiler... O dönemki kadro ekibine bir bakın mesela...

Erdoğan'ın, o sizin sert bulduğunuz üslubu işte bu istismarcılara idi... O üslup adresini buldu, siz merak etmeyin... O ilk müdahaleye karşı bir üslubu olmadıki Erdoğan'ın...  İşte sizin buradan yola çıkarak yaptığınız Üslup eleştirisi, işte şu anlattığım sebeplerden havada kalıyor...

Şimdi soruyorum: Erdoğan bu istismarcılara kızmasın mı? Menderes, Necip Fazıl'ı dinlemedi; Erdoğan'da dinlemesin mi???

O marjinal sol örgütleri küçük görmeyin... Sinek küçüktür ama mide bulandırır... Bunların ülkeye verdiği zararlar hangi boyutlara ulaştı, biliyorsunuz...

Ben bu sitenin gerçeklerden bu kadar kopuk olduğunu bilmezdim... Oynana türlü oyunlara hazırlıksız kalacağını tahmin edemedim... N-F-K kardeşim... Bu sitede işin zor...

Ha bu arada üslubumda değişme olmayacak... Bakalım üslup eleştiri yapan sizler, nereye kadar üslup abidesi kesileceksiniz...  

zülcenaheyn

zülcenaheyn

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 30 Mesaj sayısı:

Evet "yapılacak!"

Başımızda tepeden inme bir diktatör yok. Başımızda Mustafa Kemal gibi bir adam yok.

Erdoğan demokrasi ile seçilmiş millet aşıklısı bir adamdır. Elbette yapacak, hizmet edecek!

Sandığa saygı. Madem demokrasi, işte demokrasi.

Haaa ama bunların derdi demokrasi değil, orası ayrı. Bunlar şeriata karşı bir diktatörlük peşindeler.

Bunlar ne Müslüman olabilmiştir ne de demokrat.

Hâcegân

Hâcegân

Müdavim

• YüzBaşı
  • 1.075 Mesaj sayısı:

Bir de tehlikenin farkında mısınız??? Şaka şaka...

Farkında mısınız? Muhabbetlerde pek ağaç geçmedi... ilginç...

Miralay

Miralay

Müdavim

• YüzBaşı
  • 311 Mesaj sayısı:

Sevgili arkadaşlar konu biraz sertleşmeye başladı sanırım. 

Bence halkın nazarında beş para etmez bir konunun bu kadar uzaması bile hatadır.

Bizim Üstad'ın tabiriyle basınımız "Babıadi" olduğu müddetçe, deveyi pire yapma hastalığı olacaktır...

Bence hükümetin yapacağı geri adım atmamaktır....

Kesinlikle bu işte geri adım atarsa, her konuda hükümeti emin olun ki, böyle marjinal kesimle sıkıştırmaya çalışacaklardır...

Başbakan'ın üslubunu eleştirenlerin hiçbirinin, sözde Taksim platformunun önerilerini ağızlarına bile almadıklarını net bir şekilde görürsünüz...

Tamam Başbakan'ın uslubu eleştirilebilir fakat, bundan çok çok önemli konuda, bunların sanki yabancı devlet valisi gibi, gelip 7 tane öneri sunmalarıdır...

Asıl üzerinde durulması gereken budur...

Ama bakıyorum da, konu malesef bu mehvalden değil de, ağıza bile alınmaya gerek olmayacak şekilde üslup ekseninde gelişiyor...

Bu şuna benziyor, Başbakan'ı havaalimanıanda karşılamaya giden grubun attığı attığı sloganları, "yol ver gidelim, taksim'i ezelim" sloganı çok tartışmaya konu eden ama, Taksim'deki grupların dükkanları yağmalamasını, ekonomiye 100 milyon TL zarar açmasına, borsadan milyar dolar paranın buhar olmasına takılmayan sözde aydınlarımıza benzetiyorum...

Lütfen gerçek konuya takılalm, kimse başbakanın üslubundan dolayı bu meydanlara çıkmış değildir, 

Başbakanın sırf İmam Hatip Lisesi mezunu diye varlğna tahammül edemeyen bir kesim vardır...

Başbakan ağzıyla kuş tutsa, bunlara yaranamaz....

Hala baz arkadaşlar ya anlamıyorlar olayları, ya da anlamamazlıktan geliyorlar...

Ülke kutuplaştı, adamlar hala başbakanın üslubuna takılıyor,

Solcu marjinal kesim bütün gücüyle alanlarda fakat, bazı arkadaşlar hala üsluba takılıyor...

Bir arkadaşın dediği gibi, benim için Taksim'e gezi parkının yıkılıp yıkılmaması çok önemli değildi, ama emin olun ki, bu hem bizim için hemde artık ülke için hayat memat meselesi haline getirildi....

"Makinanın beyni, yüreği ve ciğeri Batılıda kaldıkça karabasan yeğdir"

Cevap Ekle