İçeriğe git

Foto

Sizce Başbakan Adnan Menderes Gibi Hata Mı Yapıyor?


Konuda 90 cevap var

#41
yavuzlenk

yavuzlenk

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 291 Mesaj sayısı:

sivil itaatsizlik her demokraside vardir,var olacaktir fakat bu olaylari o eksenden alip siyasi bir direnise,vandalizme surukleyenler de asil suclulardir.bunun da otesinde gidip yabanci basina onbinlerce dolar toplayip ilan vermek,abi bir el atin mesaji mi vermektir yoksa uslanmaz bir eziklik midir,bilemedim.

ben bu yasananlari bir bolunme olarak degerlendirmiyorum.marjinal olmak icin ahlaksizlasanlari,provokasyonla beslenen 'le 68' taifesini,her turlu kargasada ilk konan akbabalari,gine getiren ulusalcilari,iflah olmaz kasarlanmis sosyalist cakallari,rahat batmis sanatcilari yani kisaca bu tepkili grubun icindeki tum apileri kenara ayirin,o zaman ortada ayrisma edebiyati yapacak malzeme de kalmaz.ama birileri de bu marjinallikten ekmek yiyecek..

homojen bir toplum muyduk biz?hayir.o zaman boyle kitlesel silkinisler olur.her ulkede olur.gezi parki zaten dogal o.assayas seti olmus.bohem takilan genc bir kitle var ekseriyetle.demek ki tepkileri var.bu insanlarin orada kollektif bir dogal surec yurutmeleri,basta bahsettigim amipler olmazsa kimseye zarar vermez.

bu hosgorulu yaklasimimdir,siyasi olani da sudur,

o ozgurlugumuz kisitlaniyor diye ciglik atanlar da kafayi azicik kaldirip sinir disini gorsunler.baskici rejim nedir,fasizan yonetim nedir ve nasil olur ogrensinler,yeteri kadar film cevrildi.

 

 

 

 


Toprak post,
Allah dost...

#42
mecal

mecal

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 16 Mesaj sayısı:

Öncelikle NFK-Fan: Sanırım yanlış anlaşıldım, sitede ifade özgürlüğünden bahsetmiyorum, öyle olsaydı zaten bunları buraya yazmamız pek mümkün olmazdı. İfade özgürlüğünden çekmiş bir insan olan Üstad ile ilgili bu sitede memlekette ifade özgürlüğünün gerekliliğini tartışmanın yersiz olduğundan bahsediyorum. Dini konular hepimizin hassas olduğu noktalar, bunlara dil uzatılmasına veya suistimal edilmesine (bu dil uzatılmasından çok daha tehlikeli bana göre, dil uzatanın safı bellidir en azından) hiçbir şartta göz yumulamaz elbette.

 

 

Hacegan gönül isterdi ki şurada efendi gibi tartışalım, buraya yakışacak olan budur. Ben yine efendiliğimi korumaya çalışmakla birlikte seninle aynı dili kullanmamaya gayret edeceğim.

 

Gelelim mevzuumuza;

Öncelikle meselenin bu kadar kişiselleşmesini istemezdim ama bunu isteyen sensin, e beni tokatla diyen adama merhametle yaklaşılmaz değil mi?

Samimiyetle söyleyeyim ki sana acıdım, bunu seni aşağılamak, kendimce komplekse girmeni sağlamak için vs. yazmıyorum, gerçekten acıdım. Ya okuduğunu anlamıyorsun ya da at gözlükleri ile yaşıyorsun, sayende anladım ki kusur bende değil.

 

Neyse, polis müdahalesiyle ölüm yok demişsin. Hatay'daki eylemciyi yine eylemciler mi öldürdü sence? Bunu vicdanına sor, eğer eylemciler öldürdü diyorsan benim buna diyecek birşeyim yok. Hani ölüm yok da el insaf be kardeşim gözü çıkan, uzuvlarını kaybeden, beyin kanaması geçiren insanlar da mı yok? İlla ölsünler mi Tayyip çıkıp siyasi şovunu yapacak, sizler burada başbakan geri adım atmadı oooohhh gururumuz okşandı diyeceksiniz diye? Nasıl bir kafaysa artık.

 

Hadiseyi anlamadığını birkez daha açık açık gösterdin, kimse sorgulanmasın mı dedim ben? Okuduğunu anlamakta sıkıntı çekiyorsun arkadaş, hakkatten kafa iznine ihtiyacın var. Senin için yönetimden senin istediğin şeyi birde ben istemiş olayım.

 

Maşallah niyet okuyuculuğuna da başlamışız, tamamdır. Gerçek niyet neymiş arkadaş? Tayyip'in ne yaptığını merak ediyorsan anlatayım. Son zamanlarda yaptığı provakasyonlarla safları sıklaştırdı hazret, nasılsa %50 oyum var, bunu muhafaza edeyim yeter diye düşünüyor. Yaptığı provakasyonlarla da sen ve senin gibi düşünenleri böyle ahkam kesmeye sevkediyor. Oldukça da başarılı buluyorum bu konuda, bu olayların başında bu adam ne yapmaya çalışıyor diye düşündüm pek anlam veremedim ama sen ve senin gibi ahkam kesenleri görünce dank etti. %50'yi cepte bilelim de gerisi teferruat mantığı var. Şunu da söyleyeyim, burada senin yaptığın gibi niyet okuma yok, adamın yaptıkları ortada.

Taksim'e ne yapılırsa yapılsın, çok umrumda olduğunu falan mı düşünüyorsun acep? Siz ne yaparsanız yapın, ben dediğimi yaparım tavrına insanların tepki gösterdiğini hala anlamış değilsin.

 

 

Yalan olan maddeler şunlar, ilk ikisi dışındaki dördü yalan:

971675_665939400089633_259847675_n.png

 

 

Hani insana derler ki arkadaş hadi bu dört madde var, e peki bu adamların bir maddesi nereye gitti? Hani bu liste 7 maddelikti? Git önce Arınç'a verilen listede neler var öğren sonra sen misin yalanı söyleyen ben mi karar ver.

 

 

Komedya. Kesinlikle tam bir komedya. Normal bir vatandaşın istemeyeceği bir madde görememek mi? Düpedüz çapulcu kardeşlerimiz hükümete meydan okumuş, bu maddelerle. Bir tanesine bile kulak asılsa var olan ve olması gereken tüm otorite, saygınlık ayaklar altına alınır. Kendi içimizi geçtim, salyalarını akıtarak baştan beri tüm olayları noktasına virgülüne takip eden dış basına ve mecranın da ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Rezillik cabası. O sokaklara dökülen eylemcilerin, tek dertlerinin bu 7 madde olduğuna inanıyor musunuz Allah aşkına? Ben inanmıyorum. Safsata hepsi. Bu maddeler yerine getirilmeye kalksa, alacakları güçle 'Oligarşi mezara halk iktidara' naraları atmaya başlamayacak mı sevgili kardeşlerimiz? Durun ya zaten buna benzer bir şeylerin çığırtkanlığını yapıyorlardı de mi? Bu kadar masumca sebeplerden ötürü yakıp yıkmaları, halk darbesi ayaklarıyla ellerinde tencere tava gezmeleri 7 tanecik maddenin önemini bir kez daha vurguluyor. Yersen!

 

 

Hayır meydana inersin hükümete meydan okursun, hükümet der ki gel görüşelim gider hükümete taleplerini iletirsin meydan okursun e nasıl olacak bu iş?

 

Bu 7 madde sağlandı da eylemciler yok kardeşim biz bu işten vazgeçmeyiz mi dediler? Bu hükümet ifade özgürlüğüne izin verecek çapta bir hükümet midir ki bu 7 maddeyi gerçekleştirsin?

 

Yok bilmem şunun ekmeğine yağ sürmüş oluruz da, yok bilmem ne, e hani istikrar vardı, başarıdan başarıya koşuyordu ülke ekonomisi, çok ileriye gitmiştik? Bu 7 maddecik dediğiniz maddeler mi tüm bu saydıklarınızı yapacak?

Bir yerde bir yanlış yok mu sizce de?

 

Son olarak tam adamı Yiğit Bulut'un videosu da başlığa cuk oturmuş hadi. Bu adamın dönüşümünü gözünüzün önünden geçirmenizi tavsiye ederim.#43
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

mecal, sen efendiliğini bozma, aynen devam et... 

 

Bir insan yalan yazar da, arkadaş böyle aşikar bir şekilde yapmaz ki... Kardeşim sen hangi ülkede yaşıyorsun??? Sen sarhoş falan mısın???

 

İlk ikisi dışındaki dördü yalanmış... İyi o zaman... Sen Akit kaynaklı gösterdin... 

 

Ben de sana Milliyet ve Sabah kaynaklı göstereyim:

 

''İşte Taksim Dayanışması Platformu'nun talepleri:

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Kamuoyuna 27 Mayıs 2013 tarihinde saat 22.00 sularında Taksim Gezi Parkı'nın fiilen yıkılması girişimi sonrası yaşanılan toplumsal duyarlılık karşısında hükümetin izlediği polis şiddeti nedeniyle başta Taksim İstanbul olmak üzere bütün yurtta, yurttaşlar demokratik tepkilerini ortaya koymaktadır.

Öncelikle hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Mehmet Ayvalıtaş’ın ailelerinin acılarını paylaşıyor, yaralanan binlerce yurttaşımıza acil şifa dileklerimizi iletmek istiyoruz.

Ne yazık ki, toplumun demokratik ve insan hakkı eksenli taleplerinin barışçıl ve demokratik şekilde ortaya konmasına karşı iktidar şiddet, baskı ve yasakçı politikalarına devam etmektedir. Tek bir yurttaşımızın burnunun kanamadığı, gerilimlerin ortadan kalkarak demokratik taleplerin dillendirilebildiği bir toplumsal iklime bir an önce kavuşmak için yoğun çaba harcadığımızın bilinmesini isteriz.

Bu nedenlerle; Taksim Dayanışması olarak aşağıdaki taleplerin Hükümet tarafından bir an önce yerine getirilmesi için somut adımların atılmasını bekliyoruz.

• Gezi Parkı, Park olarak kalmalıdır. Taksim Gezi Parkına Topçu Kışlası adı altında ya da başka herhangi bir yapılaşma olmayacağını, projenin iptal edildiğine dair resmi bir açıklamanın yapılmasını, Atatürk Kültür Merkezinin yıkılmasına ilişkin girişimlerin durdurulmasını,
• Taksim Gezi Parkı’ndaki yıkıma karşı direnişten başlayarak halkın en temel demokratik hak kullanımını engelleyen, şiddetle bastırma emrini veren, bu emri uygulatan ve uygulayan, binlerce, insanın yaralanmasına, iki yurttaşımızın ölmesine neden olan sorumlular, başta İstanbul, Ankara,Hatay Valileri ve Emniyet Müdürleri olmak üzere tüm sorumluların görevden alınmasını, Gaz bombası ve benzeri materyallerin kullanılmasının yasaklanmasını,
• Ülkenin dört bir yanında direnişe katıldığı için gözaltına alınan yurttaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını, haklarında hiçbir soruşturma açılmayacağına ilişkin açıklama yapılmasını,
• 1 Mayıs alanı olan Taksim ve Kızılay başta olmak üzere Türkiye’deki tüm meydanlarımızda, kamusal alanlarımızda toplantı, gösteri, eylem yasaklarına ve fiili engellemelere son verilmesini; ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılmasını TALEP EDİYORUZ.

Bunun yanı sıra; 27 Mayıs 2013 saat 22.00'dan bu yana ülkemizin meydanlarında, caddelerinde, sokaklarında ve tüm kamusal alanlarında yükselen tepkilerinin içeriğinin, ruhunun, beklentilerinin, taleplerinin yetkililer tarafından fark edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yaşananları “marjinallikle” açıklamaya çalışmak görmezlikten gelmek anlamına gelir. Gezi Parkına müdahale ile simgeleşen iktidar anlayışının yurttaşlarımızda “yaşam tarzına ve inançlarına müdahale ve hor görülme” biçiminde algılandığı ve buna kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile büyük bir toplumsal tepki gösterdikleri; “biz varız, buradayız ve taleplerimiz var” biçiminde yanıt verdikleri görülmektedir.

Yükselen bu tepkinin içeriğinin; “başta 3. Köprü, 3. Havaalanı, Kanal İstanbul, AOÇ ve HES'ler olmak üzere ekolojik değerlerimizin talanına ve güncel olarak Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısına ilişkin itirazların, ülkemize ve bölgemize ilişkin savaş siyasetine karşı duruşun ve barış talebinin, alevi yurttaşlarımızın hassasiyetlerinin, kentsel dönüşüm mağdurlarının haklı taleplerinin, kadınların bedenleri üzerinde denetim kuran muhafazakar erkek politikalarına karşı yükselen sesin, üniversite, yargı ve sanatçılar üzerindeki baskılara karşı direncin, başta Türk Hava Yolu işçileri olmak üzere tüm emekçilerin hak gasplarına karşı taleplerinin, tüm cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı mücadelenin, yurttaşların eğitim ve sağlık hakkına ulaşımının önündeki tüm engellerin kaldırılması istemleri” olduğunu iktidar sahiplerine iletmek istiyoruz.'' 

 

Yukarıya alıntıladığım Milliyet kaynaklı...

 

İşte bir alıntı daha:

 

'* Gezi, park kalsın. Taksim'de gösteri yasaklanmasın

* Üç ilin vali ve emniyet müdürü görevden alınsın
* Gaz bombası ve benzerinin kullanımı yasaklansın
* Gösterilerde gözaltına alınanlar serbest bırakılsın
Taksim'de başlayan tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Parkı eylemlerinin ardından ilk sıcak temas dün yaşandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Taksim Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Taksim Dayanışması heyeti üyeleriyle Başbakanlık'ta bir araya geldi. Platform üyeleri Arınç,'a taleplerini içeren belgeyi iletti. Taksim Dayanışması'nın talepleri şöyle: 
bullet.jpg Gezi Parkı, Park olarak kalmalıdır. Gezi Parkına Topçu Kışlası adı altında ya da başka herhangi bir yapılaşma olmayacağı ve projenin iptal edildiğine dair resmi bir açıklamanın yapılmalı, Atatürk Kültür Merkezinin yıkılmasına ilişkin girişimler durdurulmalı. 
bullet.jpg Binlerce insanın yaralanmasına, iki yurttaşımızın ölmesine neden olan sorumlular, İstanbul, Ankara, Hatay Valileri ve Emniyet Müdürleri olmak üzere tüm sorumluların görevden alınmalı. 
bullet.jpg Gaz bombası ve benzeri materyallerin kullanılmasının yasaklanmalı. 
bullet.jpg Direnişe katıldığı için gözaltına alınan yurttaşlarımız derhal serbest bırakılmalı, haklarında hiçbir soruşturma açılmayacağına ilişkin açıklama yapılmalı. 
bullet.jpg 1 Mayıs alanı olan Taksim ve Kızılay başta olmak üzere Türkiye'deki tüm meydanlarımızda toplantı, gösteri, eylem yasaklarına ve fiili engellemelere son verilmeli. 
bullet.jpg Gezi Parkına müdahale ile simgeleşen iktidar anlayışının yurttaşlarımızda "yaşam tarzına ve inançlarına müdahale ve hor görülme" biçiminde algılandığı ve buna yanıt verdikleri görülmeli. TMMOB Şehir Planlamacıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Kahraman da çıkışta yaptığı açıkamada şunları söyledi. "Yükselen bu tepkinin içeriğinin; 'başta 3. köprü, 3. havalanı, Kanal İstanbul, AOÇ ve HES'ler olmak üzere ekolojik değerlerimizin talanına ve güncel olarak Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı'na ilişkin itirazların, ülkemize ve bölgemize ilişkin savaş siyasetine karşı duruşunu ve barış talebinin, Alevi yurttaşlarımızın hassasiyetlerinin, kentsel dönüşüm mağdurlarının haklı taleplerinin, kadın bedenleri üzerinde denetim kuran muhafazakar erkek politikalarına karşı yükselen sesin, üniversite, yargı ve sanatçılar üzerindeki baskılara karşı direncin, başta Türk Hava Yolu işçileri olmak üzere tüm emekçilerin hak gasplarına karşı taleplerinin, tüm cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığına karşı mücadelenin yurttaşların eğitim ve sağlık hakkına ulaşımının önündeki tüm engellerin kaldırılması istemleri' olduğunu iktidar sahiplerine iletmek istiyoruz" dedi.' 

 

Şimdi yukarıya alıntıladığım da Sabah kaynaklı...

 

Üstelik Milliyet kaynaklı haber video destekli...

 

mecal, bunları bir oku... Mesela TRT Haber sitesi de 7 maddeyi vermiş... şimdi sen bu yazılanlardan ne anlıyorsun? Hakikaten merak ediyorum... 

 

O ölümlere gelecek olursak... Yaz bakalım o hadiseleri... O ölümler nasıl olmuş... Niye yazmıyorsun??? O ölümlerin nasıl gerçekleştiğini ayrıntısı ile yaz, biz de okuyalım... Sen yazana kadar ben yazmayacağım...

 

Yok o eylemcinin şuyu çıkmış, bunun buyu kırılmış... Yaralı sayılarını karşılaştırmalı yaz bakalım... Tabi Polisler memur oldukları için, onlar kendilerini savunamıyorlar, yaralı resimlerini medyada paylaşamıyorlar...

 

mecal, sen bir yalancısın...

 

 

 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#44
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

Neyse... Ben sizinle boşuna vakit geçiremem... 

 

Ne haliniz varsa görün... 

 

Benim bu mevzu ile yazdıklarım yeterli... Artık dönüp dönüp oraya bakarsınız...

 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#45
Miralay

Miralay

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 311 Mesaj sayısı:

Mecal ciddi ciddi sen akıl tutulması yaşıyorsun..

Tamam her insanın bir ideolojisi vardır, ve de bu ideolojisi birçok olaya o ideolojik gözle bakılmasını sağlar fakat senin yaptığın da düpedüz yandaşcılıktır..

Hatay'daki ölümden bahsetmişsin, eğer gerçekten bu olayda bu gencin cinayeti polis tarafınan işlendiyse unutma ki, kimse onu savunmaz..

Olaylar karşısında unuttuğumuz bir noktada, polislerin de insan olduklarıdır...

Göstericiler her türlü şekilde kesici, sopa, v.b materyallerle saldıracaklar, küfürler edecekler, duvarlara küfürlü yazılar yazacaklar, sen onlardan, onların hepsinden dört dörtlük polislik görevini yapmasını bekleyeceksin...

Kusura bakma, böyle birşey geçmişte mümkün değildi, şimdi de mümkün değil, gelecekte de mümkün olmayacaktır....

Çünkü bu bahsettiğin konu insan fıtratıyla doğrudan alakalıdır....

Peki göstericiler karşısında sadece verilen emri yapmakla görevli olan, ideolojik kişiler bunu bile unutuyorlar, polislerden kaç kişi yaralanmış, ya da şehit olmuş....

Diyelim anlattığın gibi hükümet bunlar gerçekten bu kadar etkileyecek yanlışlar yaptıysada, bu insanların yaptıkları eylem ne kadar doğrudur?

-Gece tencere tava çalarak insanların huzurunu bozmak, araba yakmak, kamu malına zarar vermek, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde provakasyonlar paylaşmak,

Adama demezler mi?

Hırsızın hiç mi suçu yok??


"Makinanın beyni, yüreği ve ciğeri Batılıda kaldıkça karabasan yeğdir"


#46
mecal

mecal

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 16 Mesaj sayısı:

#direnhacegan falan yazmamı bekliyorsan kusura bakma azizim, direnme, kafa izninin sana yarayacağını düşünüyorum.

 

Bak canım kardeşim, tekrarlıyorum eylemcilerin hükümete verdikleri listede daha önce de yazdığım 7 madde tek var. Hes mes yok orada, hükümetle görüşmelerinden sonra basın açıklaması yaptılar, onlardan bir tanesi de bu tepkilerin sebebi bunlardır dedi. Okuduğunu anlamaya gayret et, bu şahsi ricamdır.

 

Türk Tabipler Birliği'nin açıkladığı rakamlar şunlar (birde gözaltı korkusundan hastanelere gitmeyenleri de işin içine katarsak olay başka bir boyuta taşınır):

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Taksim Gezi Parkı eylemleri ve sonrasında ülke geneline yayılan eylemlerde polisin uyguladığı şiddet sonucu yaralananların sayısının 48'i ağır, 4 bin 785 olduğunu, biri polis 3 kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.

TTB'nin tabip odalarından ve hekimlerden elde ettiği verilere göre, 6 Haziran Perşembe günü saat 20.00 itibariyle eylemlerde polisin uyguladığı şiddet sonucu 48'i ağır, 4 bin 785 kişi yaralandı. 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si Ankara'da, 1'i Eskişehir'de 3 kişinin durumunun kritik olduğu, 18 (ağır/kırıklı) kafa travması, 10 kişi gözünü kaybettiği, 1 kişinin dalağının alındığı bildirildi.

 

 

Polis öldürdüğü adamı çıkıp ben öldürdüm der mi arkadaş? Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim :)

Kaldı ki önceki mesaja da yazdım illa ölmeleri mi gerek? Bir gözünün polisin sıktığı biber gazı kapsülüyle kör olduğunu düşün, çok değil birazcık empati, belki ne dediğimi anlarsın.

 

 

Çok merak ettiysen yaralı polis sayısı bakanın açıklamasına göre 500'den fazla, yani eylemci sayısının 9,5 te biri.

 

Demem o ki yalanın alasını sen söylüyorsun, üstelik bunu öyle bir süslüyorsun ki söylenen şeyleri çarpıttığın, belki de -istemeden diyelim hadi hüsnü zan yaparak- yanlış anladığını pek çaktırmıyorsun.

 

Diren hacegan, ne olursun diren, durup durup yalancılıkla isnat etsende (bunu söyleyecek birşeyin olmadığı için yaptığını görüyorum) seninle tartışmak eğlenceli.

 

 

Miralay:

Akıl tutulması senin desteklediğin şeyler için sıkça kullanılan bir tabirdi bu eylem olayları esnasında. Hani burada bu kararı veren bir kişisin ama onu hükümet için söyleyenlerin sayısı oldukça fazlaydı.

 

Hatay'da eylemci genci kim neden öldürsün, Türkiye'nin her tarafında eylemler yapıldı, eğer eylemciler tarafından öldürülen insanlar olsaydı çatışmaların, eylemelrin çok daha yoğun olduğu yerlerde olurdu böyle bir olay.

 

Hadi diyelim ben polisin günahını aldım, e canım kardeşim bunun failini bulmak polisin görevi değil midir? Ortada bir kurşun var neticede değil mi?

 

Göstericiler her türlü şekilde kesici, sopa, v.b materyallerle saldıracaklar, küfürler edecekler, duvarlara küfürlü yazılar yazacaklar, sen onlardan, onların hepsinden dört dörtlük polislik görevini yapmasını bekleyeceksin...

 

 

Senin bu dediklerini polis onların içinde yattıkları çadırları yakmadan önce yapmıyorlardı.

 

Nasıl mı yaktı? Bak videosu:

http://www.iha.com.t...si-278811-haber

 

Nasıl mı tahrik etti insanları? Al bir video daha:

 

Olmadı bir de bunu izle istersen:

http://www.focushabe...er-gazi-v-42812

 

Bu Taksim olayları ile ilgili değil ama polisin yeri geldiğinde nasıl gaza geldiğini anlamanda yardımcı olabilir:

 

Akıl tutulmasını kim yaşıyor arkadaş, düşünebildin mi şimdi?

 

Demem o ki haklısın insan fıtratı ile doğrudan alakalıdır, sana saldıran birine saldırırsın.

 

Kaldı ki polisin olmadığı yerlerde olayların da olmadığını görüyoruz değil mi?

 

Demek ki yaktırıp, yıktıran, kamu malına zarar verdiren belli.

 

Bu insanların yaptıkları eylem şiddete döndüğü an yanlış, şiddetten döndüğü an doğrudur.

 

Vefat eden bir polis var (köprüden düşerek vefat etmişti sanırım), Allah rahmet eylesin, ona da diğer ölenlere de. Kaldı ki cenaze yarıştırmaca mı oynuyoruz? Ondan kaç kişi öldü de ondan kaç kişi öldü?

 

Yahu sen adamın canına kastediyorsun, içinde uyuduğu çadırı yakıyorsun da tencere, tava sesinden şikayetçisin :D Komik değil mi sence de?

 

 

Hadiselere sadece insani açıdan yaklaşmaya çalışın, belki o zaman anlayacaksınız ne demek istediğimi.#47
nefrazde

nefrazde

  Gayretkâr Üye

 • YüzBaşı
 • 130 Mesaj sayısı:

Uslup yedin bitirdin bizi be. Neyse kardesler ben boyumun olcusunu, agzimin payini aldim. Kusura bakmayin biraz kalin kafaliymisim, onu da anladim. Burda super zeki ve olaylari tum boyutlariyla anlayan kardeslerimiz sagolsun, son derece acik bir sekilde aydinlattilar beni. Vatani hep beraber kurtardiniz ellerinize saglik. Yalniz hakaret etm.. Neyse ya hakkiniz tabi, savundugunuz dava kesinlikle hak davadir, ne yapsaniz yarasir, ne yapsaniz yeridir. Ben sizle asik atamam buyrunuz devam ediniz.#48
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

mecal yalancısın... mecal ben artık yazacaklarımı yazdım, senin şu yazdığın son yazıların karşılığı da var oralarda... Dönüp dönüp aynı şeyleri yazdırıyorsunuz bana... 

 

Şimdi biraz bekleyelim... Bu yazıları okuyanlar, kimin ısrarla yalan konuştuğunu, kimin bir şeyler anlatmaya çalıştığını değerlendirirler...  Söyleyecek bir şeylerim her zaman vardır ama buradaki mevzu bundan sonra çıkmaz sokak... Zira aynı yerde dönüp duracağız...

 

Dediğim gibi... Herkes fikrini yazdı... Ben buraya kadar yazdıklarımı yeterli görüyorum, senin yazdıklarının da yukarıda cevapları var... Bırakalım da insanlar değerlendirsin bundan sonrasını...

 

nefrazde... Bir taraftan uslup eleştirisi yaparken, diğer taraftan sertleşemediniz... İşte böyle 'geniş anlayış' rollerine girdiniz... Başta bir film sahnesi anlattım, misal...

 

Geçelim...

 

 

 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#49
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

mecal, bu arada şunu da ekleyeyim... Çünkü bir önceki yazımda polis ile eylemcilerin yaralı sayısını karşılaştırmalı ver demiştim... Ama karşılaştırmalı vermedin, veremedin... 

 

TTB'liğinin de ne mal olduğunu biliyoruz... TTB'yi kaynak gösteriyorsun... Bunların İslam hakkındaki küfre varan fikirlerini de biliyoruz... Kendi kurul toplantılarında yaptıkları konuşmalarda İslam dinine nasıl saldırdıklarını çok iyi biliyoruz... Yine bunların milletin değerlerine karşı nasıl hırçınlaştığını da biliyoruz...

 

Neyse...

 

Ben sadece İçişleri Bakanlığının verdiği bilgileri şuraya alıyorum:

 

' İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan olaylarda 280 işyeri, 103 polis otosu, 259 özel araç, 1 konut, 1 polis merkezi, 5 kamu binası ve 12 binada hasar meydana geldiğini söyleyerek, "Şuandaki tespitler bu zararın 70 milyonu aştığı noktasındadır" dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı protestolarıyla başlayan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Güler, bugüne kadar 78 ilde 746 gösterinin yapıldığını belirterek, bu gösteriler sırasında şimdiye kadar 915 vatandaşın yaralandığını ve bugün itibariyle 79 kişinin hastanelerde yattığını kaydetti. Bu yaralıların ise 4'ünün hayati tehlikesinin bulunduğunu ifade eden Bakan Güler, şuanda yoğun bakımda da 8 kişinin yattığını kaydetti. "Bu süre içerisinde 516 güvenlik görevlisi de yaralanmış bulunmaktadır" diyen Bakan Güler, bu eylemlerin geldiği nokta ile başlangıcı arasında farklar olduğunu söyledi. Bu eylemlerin Gezi Parkı protestolarını aşan bir hal aldığına dikkat çeken Güler, hayatını kaybeden şehit Komiser Mustafa Sarı'ya da Allah'tan rahmet diledi.

Eylemlerin meşru hak arama boyutlarını aştığını söyleyen Güler, "Şuana kadar yaptığımız tespitlerde maalesef 280 işyeri, 103 polis otosu, 259 özel araç, 1 konut, 1 polis merkezi, 5 kamu binası ve birisi CHP, 11'i de AK Parti teşkilatlarına ait 12 binada hasar meydana geldiğini, reklam panolarında, trafik levhalarında, otobüs duraklarında, kaldırımlarda, MOBESE kameralarında, sinyalizasyon sistemlerinde, park ve peyzaj düzenlemelerinde, aydınlatma direklerinde, çöp ve konteynırlarda ve polis noktalarında önemli zararların meydana geldiğini tespit ettik. Şuandaki tespitler bu zararın 70 milyonu aştığı noktasındadır ve tabi ki üzücüdür" diye konuştu.'

Bunları da yazayım dedim son olarak... Şimdi diğer arkadaşlar bütün yazılanları okusun, değerlendirsin... Bekleyelim...


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#50
mecal

mecal

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 16 Mesaj sayısı:

Yav hee hee diye bir şey var, bunu ilk diyen sana karşı dememişse de senin bir benzerin karşısında demiştir, #direnhacegan.

 

Ben her iddiamı açıkladım, senin maşallahın var hükümetten şunu istediler, bunlar işgal kuvvetlerinin isteyeceği şeyler dediğin şeyleri istediklerini bile açıklayamıyorsun. Aslı astarı yok çünkü, tek noktaya odaklanmış araştırmadan etmeden konuşuyorsun. Yalancıyım ben arkadaş, benim yalanları söyleyip sonra pişkin pişkin sana yalancı diyen :). Yahu çok mu günahını aldım acep be hacegan?

 

Daha önce de bahsetmiştim, tekrar ediyorum tartışmanın bu kadar şahsileşmesini istemezdim ama gönüldaşımıızın tarzı bu herhalde, diyecek birşey bulamayınca işi şahsileştirip altından kalkmaya çalışıyor, haliyle insanı da kendi noktasına çekiyor ister istemez.

 

Son mesajına cevaptır:

Azizim TTB falan umrumda değilde bu bilgileri veren hükümet de pek güvenilir değil, kusura bakma yani onlara da inanmıyorum.

 

Üsttede belirtmiştim eylemlerin meşruiyet sınırlarının dışına çıkmasının sebebi gün doğmadan yakılan çadırlardır, polisin sıktığı biber gazıdır, sert müdahalesidir. Sen bunları yapıp karşındaki insanın hiçbirşey yapmamasını bekleyebilir misin? Böyle birşey var mı insan fıtratında?

 

Tayyip'in sık sık kullandığı bir söz vardı, "Yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz." kendisi dışındaki herkesi koyun mu sanıyor acep? Yahu git insanların canlarına kastet sonra vay efendim sen bunlara nasıl karşılık verirsin de. Kimse kusura bakmasın :) "Yumuşak başlıysak uysal koyun değiliz."

 #51
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

mecal... ''Açıklayamadığın...'' dediklerinin hepsi yukarıda var... Üstelik kaynakları ile birlikte var...

 

Ben de her şeyi yazdım... Senin yazdıkların da ortada, benim yazdıklarım da... Senin gösterdiğin kaynaklar da ortada, benim gösterdiğim kaynaklarda... Bütün bunlar ortada iken, bundan yazacaklarımız bu belgeler üzerine gelecek olan yorum farklarıdır veya yanlışta ısrardır... Yani bundan sonrası çıkmaz sokak...

 

Haaaa... Şimdi bırakalım, insanlar değerlendirsin...


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#52
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

Ben son mesajımı yazarken, sen son cevabıma mesaj yazmışsın... 

 

İşte bak... Benim verdiğim bilgiler güvenilir değil de, TTB'nin, İslam'a hakaretler savurmaktan çekinmeyen üyeleri olan bir kurumun bilgileri güvenilir mi? Yani sen onların verdiği bilgilere güveniyor musun???

 

Üsttede belirtmiştim eylemlerin meşruiyet sınırlarının dışına çıkmasının sebebi gün doğmadan yakılan çadırlardır

 

Bak ben bunun karşılığını vermişim zaten... İşte biri bu:Şimdi... Bu Taksim Gezi Parkı, ağaç meselesi filan değil... Bu, evet bu sandıkla deviremedikleri bir hükumeti böyle alaverelerle devirme kalkışmasıdır... Niye??? Ulan bu Taksim Projesi 2011'in işi... Yıl 2013... Şimdi aklın başına geldi de bir kaç ağaç için yollara mı yığıldın??? Yahu bir kaç ağaç yüzünden ülkeyi ne hale getirdiniz... Geçelim...

 

Diğeri de şu:Meselenin ilk anındaki tutum yanlış olabilir... Bu süreç içerisindeki yapılan yanlışları kabul ediyorum... Ama bak... İyi oku... Şimdi... oradaki, yani Taksim'deki ilk müdahalede hata olabilir... Burası tamam... Ama bütün bu olanların sebebi oradaki bir hata değil... Değil... Niye değil? Yahu bu tür hadiselerin olacağının istihbaratı 2/3 ay önceden alındı... Adamlar zaten bir kalkışma, bir isyan yapacaklardı, bu bekleniyordu, Başbakan bunu biliyordu... Evet, bir bahane gerekiyordu... Ve o bahaneyi buldular... İşte o Taksim'deki ilk müdahale bu işin bahanesi oldu... Buraya kadar anlaşıldı mı??? Peki, anlaşıldı kabul edelim... Ben diyorum ki, işin bahanesi ile uğraşmayın, çünkü bu iş o bahaneyi aştı... İşte oradan yani ilk müdahaleden yola çıkarak Erdoğan'ı suçlayamazsınız... Geçelim...

 

Erdoğan daha hadiselerin ilk saatlerinde polisin yaptığı bazı sertliklere karşı ki bunlar çok azdır, soruşturmaları açmıştır... Müfettişler görevlendirilmiştir... Adam daha ne yapsın???

 

Şimdi... Taksim'deki hadiseyi bahane edenlerden söz etmiştim... Marjinal sol örgütler bu ülkede bir tabana sahip olamadıkları için, yani seçimlerde yüzde 0,1 gibi bir ağırlığa sahipler... Neyse... Bu sol örgütler ülkede bir tabana sahip olamadıkları için, bunların işi gücü ellerine geçen her fırsatı istismar etmek, oradan kendilerine bir yol bulup hedeflerine ilerlemek... Bunlar sandık yolu ile hiçbir şey yapamazlar... Marjinal sol örgütlerin hiç bırakmadıkları bir huyu da, ellerine geçirdikleri her şeyin istismarını yapmak... Bu oyunu daha iyi anlamak için, Üstadın bazı kitaplarına bakın, mesela 'Vesikalar...' kitabına bakın... Bu adamlar İstiklal Savaşımızı ve sonrasında olan o bildik inkılapları bile istismar ettiler... O dönemki kadro ekibine bir bakın mesela...

 

TTB'yi de internetten biraz araştır kardeşim... 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#53
mecal

mecal

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 16 Mesaj sayısı:

Sana ilk kez bazı konularda katılıyorum, marjinal sol örgütlerin bu tür hadiseleri istismar etmeye çalıştıkları görülemeyecek şey değil.

Şöyle birşey söyleyeyim o halde, belki bir benzerlik kurabilirsin. Biz bu sitede oturmuş tartışıyoruz ediyoruz, şu marjinal sol örgütlerden bir eleman da gelip olaya müdahil oluyor, biz burada marjinal sol örgüt mensubu mu oluyoruz?

Adını doğru koymakta yarar var bunların. Orada farklı amaçlarla (devrim vs gibi hayaller) toplanan o örgütler istediklerini de elde edemediler zaten, bunda esas eylemcilerin etkisi büyüktü.

 

Taraf olduğun için (ki belki ben de farkında olmadan taraflaşmışımdır) ilk günden beri başbakanın yaptığı şeylerin farkında değilsin sanırım. İnsanlar kendisinden yatıştırıcı sözler beklyorlarken o hadiseyi daha da alevlendirecek sözler kullanmayı tercih etti. Akp tabanı daha da kenetlendi, %50 oyumu pekiştireyim de varsın memlekette ne olursa olsun düşüncesi var. Bu iş bu kadar çirkefleşmemeli. Muhalefet partilerinin de (özellikle chp) Akp'den geri kalır yanı yok bu konuda onu da belirtmek gerek. Hani meselenin başındaki tutum yanlış olabilir diyorsun, benim de tam olarak söylemeye çalıştığım bu işin fitilini ateşleyenin bu yanlış tutum olması. Madem provakasyona açık bir ortam olduğunu görüyorsun buna fırsat verme kardeşim, neden provakatörlerin işini kolaylaştırıyorsun?

 

 

Bu tür hadiselerin olacağı önceden biliniyor mudur bilemem. Eğer bu tür hadiselerin olacağına dair istihbarat aldıysan ne diye sabahın bi vakti çadırları yakıp insanları tahrik ediyorsun demezler mi adama? Çadır meselesine çok taktım, farkındayım ama bir insan uyuduğu vakit tamamen korumasızdır, beni rahatsız eden şeylerden biri de bu korumasız insanlara saldırılmasıdır.

 

 

TTB meselesine gelirsek, bakanlık da ttb de aşırı uçlar bana göre, TTB'de bakanlık da, yani her ikisi de güven vermiyor şu durumda. Olayın sadece senin açından bakıldığı gibi olmadığını anlamana faydası olduysa ttb meselesinin mesafe katediyoruz demektir.

 #54
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

mecal...

 

Şöyle yazmışsın:Sana ilk kez bazı konularda katılıyorum, marjinal sol örgütlerin bu tür hadiseleri istismar etmeye çalıştıkları görülemeyecek şey değil.

Şöyle birşey söyleyeyim o halde, belki bir benzerlik kurabilirsin. Biz bu sitede oturmuş tartışıyoruz ediyoruz, şu marjinal sol örgütlerden bir eleman da gelip olaya müdahil oluyor, biz burada marjinal sol örgüt mensubu mu oluyoruz?

Adını doğru koymakta yarar var bunların. Orada farklı amaçlarla (devrim vs gibi hayaller) toplanan o örgütler istediklerini de elde edemediler zaten, bunda esas eylemcilerin etkisi büyüktü.

 

Bu sitede oturmuş tartışıyoruz, tartışma tamamen meşru sınırlar içinde devam ediyor... Öyle kabul edelim... İstismarcı geldi, hadiseyi provoke etti... İşte burada benim itirazım o istismarcılara... Ve Başbakanın da o sert kabul ettiğiniz üslubu bu istismarcılara karşı... Yine Başbakanın, demokratik talepler başım üstüne, demesi de, bu eylemlere hakikaten saf niyetle gelenlere dair bir söylemdi... Başkanın söylemlerini doğru okuyabilirsek, onun söylemlerinde marjinal gruplara yapılan eleştiri ve saf niyetlerle yapılan eylemcilere getirilen söylem ayrılabilir... Ben seni veya senin fikrinde olanları marjinal görmüyorum, bunu da hiç ima etmedim... Asla... şöyle yaklaşalım hadiseye... İkimiz tartışıyoruz... Biri geldi provoke etti... Sonra ben o istismarcıyı eleştirdim... Bu seni eleştirdiğim anlamına gelmez... 

 

O örgütler istediklerini elde edemediler, doğru... Bir anlamda deşifre oldular... Peki ama bu ülkeye verdikleri zararlar hangi boyutlara ulaştı? Çok büyük...

 

Hadiselere şu açıdan yaklaştın:Taraf olduğun için (ki belki ben de farkında olmadan taraflaşmışımdır) ilk günden beri başbakanın yaptığı şeylerin farkında değilsin sanırım. İnsanlar kendisinden yatıştırıcı sözler beklyorlarken o hadiseyi daha da alevlendirecek sözler kullanmayı tercih etti. Akp tabanı daha da kenetlendi, %50 oyumu pekiştireyim de varsın memlekette ne olursa olsun düşüncesi var. Bu iş bu kadar çirkefleşmemeli. Muhalefet partilerinin de (özellikle chp) Akp'den geri kalır yanı yok bu konuda onu da belirtmek gerek. Hani meselenin başındaki tutum yanlış olabilir diyorsun, benim de tam olarak söylemeye çalıştığım bu işin fitilini ateşleyenin bu yanlış tutum olması. Madem provakasyona açık bir ortam olduğunu görüyorsun buna fırsat verme kardeşim, neden provakatörlerin işini kolaylaştırıyorsun?

 

Başbakan eğer bu hadiselere, yani o istismarcılara, daha doğrusu ülkeye bu zararları verenlere sizin beklediğiniz gibi bir tavırda bulunsaydı, o zaman bu marjinal grupların bütün o yaptıkları işler haklı sayılacaktı medya organlarında... Marjinal gruplar, eylemi çalan gruplar hedeflerine ulaşacaktı ilk anda... Bu tavır, o marjinal gruplar ile eylemi bir yapacaktı... Hem Başbakan o beklenen yumuşaklığı gösterseydi de bunlar durmayacaktı, çünkü bunun istihbaratı daha 2/3 ay öncesinden alındı... Bunlar için Taksim, oradaki ağaçlar, ağaçlar için eylem yapanlar, o eyleme ilk müdahale önemli değil... Bu marjinaller bir istismar fitili arıyorlardı ve buldular... Başbakan buradaki oyunu gördü, o tepkisi işte bu oyuna idi... Yani burada hadiselerin başlangıç noktası, işte bu sebeplerden ağırlını kaybediyor...

 

Bir başka nokta... Bu ülke IMF'den yıllarca para aldı, büyük faizlerle geriye ödedi... Ama adamlar bize verdiği paraları nerede kullanabileceğimizi bile dikte etti... Mesela o paraları halka bölüştüremezsiniz, o paralarla yol, köprü, havaalanı gibi ülke ekonomisine katkı sağlayacak şeyler yapamazsınız... Bütün bu kararlar zamanının hükumetleri ile IMF yetkilileri arasında alınıyordu... Ama bu hükumet o işi bitirdi, IMF'ye yol gösterdi... Burada işin bir başka boyutu da şu: Imf'den alınan paralar şirketlerini, holdinglerini batıran, bankaları batıran çoğu TÜSİAD üyesi şahısların eline gidiyordu... IMF'den alınan o paralarla, işte bu malum zenginlerin borçları ödeniyordu ama o paralar geriye büyük vaizlerle halkın cebinden ödeniyordu... Yani adamların zararını da biz karşılıyorduk vergilerimizle... Lütfen Gezi Platformunun isteklerine bu gözle bakalım... Adamlar onu yapma bunu yapma diyorlar... Bunların IMF'nin isteklerinden ne farkı var?

 

Eylemde yakalananları serbest bırak diyor, hem de hiç sorgulamadan... Bunu kime diyorlar, hükumete... Peki o eylemcileri yakalayan kim, polis... O eylemcileri tutuklayan kim, yargı... Bu eylemciler nasıl serbest kalacak peki? Diktatörlükle suçlanan bir Başbakan yargıya müdahale ederse, bunun adı ne olacak? Burada hükumetin yargıya müdahale edilmesi isteniyor resmen... İşim bir başka boyutu ise, o tutuklananların büyük çoğunluğu serbest bırakıldı zaten... Bu aşırı eylemcilerin yaptıkları, bir eylem sırasında olmayıp, normal zamanlarda olsaydı, bu hadiseler adli suç kapsamına girerdi... Şimdi yargı bu adamları nasıl bıraksın... 

 

isteklerde referanduma gidilmesin deniyor mesela... Bu demek? Bunun anlamı çok açık... Halka güvenmiyorlar...

 

Evet... 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#55
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

Bu arada... Hızlı yazdığım için bazı harflarin yanındaki harflere basıyorum... O yüzden bazı yanlış ifadeler çıkabilir... Benim düzeltme ayarlarım çalışmıyor...  Bu genel bir durum mu acep?


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#56
KÜRŞAD1071

KÜRŞAD1071

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 22 Mesaj sayısı:

Kafam almaz pek bu işleri,fakat şeytan ,ademoğlunu  yine bir ağaçla kandırdı.Bir büyüğüm şöyle yazmış;davulculara bakın,oyuncuları tanırsınız#57
mecal

mecal

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 16 Mesaj sayısı:

Yahu Hacegan gören de Tayyip'in yargıya hiç müdahale etmediğini sanır. Eğer şurada yazdıklarımızı samimiyetle yazıyorsak yargının hükümetin emrinde olduğunu itiraf etmemiz gerek zaten. Öyle olmasaydı şu pkk elebaşıyla görüşmelerden sonra kck dan tutuklananlar serbest bırakılmazdı değil mi? Hadi onu da geçelim, varsın tesadüf olsun. Peki bu başbakan değil miydi şu gezi parkı ile ilgili mahkemenin durdurma kararına rağmen biz buraya bunu yapacağız, ne yaparsanız yapın diyen? Yok yargıya müdahale ediyormuş görünümü verecek, yok bilmem ne, bunları geçelim.

 

Diyorsun ki başbakan göstericilerle şu marjinal gurupları ayırabiliyor. Hadi canım. O ayrımı yapan biri çıkıp ilk günden göstericilere eyvallah, gelsinler konuşalım ama şu şu şu guruplar şunları yapıyor, yaptıkları ettikleri şeyler bunlardır. Bu ayrımı yapıp, insanlara bunu gösterdikten sonra zaten orada ortada kalacak olanlar o marjinal guruplardır. Bu adam iki haftadır o marjinal guruplardan daha fazla provakatörlük yapıyor kusura bakma.

Kaldı ki polislerin çadırlarını yaktığı insanlar marjinal gruplar değildi, onlar henüz meydana inmemişlerdi, olayın farkında değillerdi. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi hani böyle bir provokasyon olacağını biliyorsan malzeme verme arkadaş, niye malzeme veriyorsun? Kaldı ki ortalığı bulandırmaya çalışan o gurupları eylemciler ayıkladılar zaten, tıpkı Taksim'e giden pkklıların kuyruğuna teneke bağladıkları gibi.

 

Neymiş? "Başbakan göstericilerin dediklerini yapamazmış, bunun Imf'den ne farkı varmış" yahu arkadaş bunlar senin vatandaşların, seçmenin değillerse de vatandaşların, eğer sen tüm Türkiyenin başbakanıyım diyorsan isteklerini elbette ki gözönüne alacaksın. Bu istekleri gözönüne almayı yenilgi olarak algılayan zihniyete de ayrıca şaşırıyorum, ne bu yahu savaşta mıyız? Düşmana avantaj mı sağlamış oluyorsun göstericilerin taleplerini gözardı etmeyince? Partizanlığı bırakın, vatandaş olarak düşünün. Bireysel düşünceye sahip olmak gerek, partim bunu düşünüyor destekliyor ben de desteklerim gibi saçma bir yola girmemek gerek, bize yakışan duruş budur.#58
trradomir

trradomir

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 944 Mesaj sayısı:

72 saat daha sabretmeliyim, sabretmeliyim. :)

 


Atsineği...

#59
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

Yahu Hacegan gören de Tayyip'in yargıya hiç müdahale etmediğini sanır. Eğer şurada yazdıklarımızı samimiyetle yazıyorsak yargının hükümetin emrinde olduğunu itiraf etmemiz gerek zaten. Öyle olmasaydı şu pkk elebaşıyla görüşmelerden sonra kck dan tutuklananlar serbest bırakılmazdı değil mi? Hadi onu da geçelim, varsın tesadüf olsun. Peki bu başbakan değil miydi şu gezi parkı ile ilgili mahkemenin durdurma kararına rağmen biz buraya bunu yapacağız, ne yaparsanız yapın diyen? Yok yargıya müdahale ediyormuş görünümü verecek, yok bilmem ne, bunları geçelim.

 

Şimdi Başbakan Yargıya müdahale mi etsin, bunu mu istiyorsun? 

 

Mecal... Taksim'e gel Taksim'e... Konuyu dağıtma... Gerçi ben seni o konularda da bir güzel haşlarım da, evvela şu Taksim olayını bitirelim... Ben bu taktikleri çok iyi bilirim, çıkmaz bir sokağa girdin mi, hemen mevzuları dal budak dağıtırsın...

 

Mecal... Seni yerle bir ettim, senin utanman sıkılman yok mu? Yalanlarını birbir ortaya çıkardım, hala saçmalıyorsun...

 

Yahu sen ne anlamaz herifsin... Yalancı...

 

Ay ben İçişleri Bakanlığın verdiği bilgilere güvenmem de... Ama TTB verilerine güveniyorsun, üstelik TTB bilgileri ile yabancı kaynaklar da birbirini tutuyor... TTB'nin bir şubesinin İslam'a hakaretlerini sen duymadın, okumadın herhalde... Bak burada seni çürüttüm, kaynağının ne olduğunu gözler önüne serdim... 

 

Şey o taleplerin ilk iki maddesinin dışındakiler yalanmış, zaten orada altı madde varmış, hani 7 madde vardıydı da... Yahu sen okumuyor musun şuraya yazdıkları mı? Gösterdiğim 3 kaynak haberle senin nasıl bir yalancı olduğunu ortaya çıkardım... Sen akıllanmadın mı?

 

Neymiş? "Başbakan göstericilerin dediklerini yapamazmış, bunun Imf'den ne farkı varmış" yahu arkadaş bunlar senin vatandaşların, seçmenin değillerse de vatandaşların, eğer sen tüm Türkiyenin başbakanıyım diyorsan isteklerini elbette ki gözönüne alacaksın. Bu istekleri gözönüne almayı yenilgi olarak algılayan zihniyete de ayrıca şaşırıyorum, ne bu yahu savaşta mıyız? Düşmana avantaj mı sağlamış oluyorsun göstericilerin taleplerini gözardı etmeyince? Partizanlığı bırakın, vatandaş olarak düşünün. Bireysel düşünceye sahip olmak gerek, partim bunu düşünüyor destekliyor ben de desteklerim gibi saçma bir yola girmemek gerek, bize yakışan duruş budur.

 

Şu yukarıdaki yazılara bak... Yahu bu saçmalıkların neresine, ne yazayım??? ben sana yukarıda neler anlattım??? Sen o adamların taleplerini şuraya bir yazsana??? 

 

Taksim meydanındakilerin büyük çoğunluğu teröristtirler... Bu adamların talepleri ne olabilir ki???

 

Bak... Adamın elinde BDP bayrağı var, hemen bir kaç metre uzağında bir başka eylemci Bozkurt işareti yapıyor... Taksim meydanında Öcalan resimleri, PKK bayrakları ile geziyorlar artık... Orada masum eylemciler pek kalmadı artık... 

 

TGB'de o meydanda... TGB nedir, biliyor musun? Bu adamların yaptığı bir eylemde, bir eşeğe başörtüsü bağladılar... TGB İşçi  Patisine organik bağı olan söz de gençlik örgütü... İslam ile ilişkileri ortada... 

 

Bak o meydanda daha kimler var:

 

SDP

ESP

BDP

Söz Dergisi

SYKP

SKM

HKP

DEV-GENÇ

DEV-LİS

Halkevleri...

 

O meydanda bunların bayraklarından, flamalarından başka hiçbir bayrak ve flama yok, iyi mi? Eğer varsa, yaz şuraya, yaz da biz de bilelim... Yok ama... 

 

Şimdi gelelim asıl meseleye... Bunların seçimlerdeki ağırlığı ne kadar? BDP'yi çıkar aradan, ağırlıkları ne  kadar? Yüzde 1 değerini geçerler mi bilmem!!! Hadi yüzde 3 diyelim... Hani halk, nerede? Gören bana da göstersin, nerede??? Meydanlardaki flama ve bayrak çokluğu ile toplumsal yapının siyasi yelpazesi uyuşmuyor, peki oradakiler kimi temsil ediyor??? 

 

Bak... Bu adamların toplumsal tabanları yok... O yüzden bunlar meşru yollardan hedeflerine ulaşamazlar... E o zaman ne yapacaklar??? İstismar!!! CHP'deki bazı milletvekillerin kimlikleri ile bu yukarıda ismini verdiğim örgütlerin fikir yapısı vardır, eylem birlikleri vardır... Eğer meydan alanlarına bakarsan, o milletvekillerini görürsün... Bunlar CHP'nin hazır tabanına, sabit tabanına dayanmak istediler ve bunu belli ölçüde başardılar... CHP'nin bunların peşine takılması bundan işte... Bilmem ki, bunları sana nasıl anlatayım??? 

 

Bak bu ittifak Yargı için yapılan referandum sürecinde de aynı yerde buluştular, aynı dava uğruna bir oldular... O referandumun yapılma sebebi neydi, biliyor musun? Yargı üstünde kurulan vesayeti ortadan kaldırmak için yapıldı o referandum... Ey gidi akıl...

 

Şimdi şu yukarıdaki isimleri iyice oku, incele, internet nimetlerinden faydalan... Bak o isimlerin bayrakları filan Taksim anıtının üstünde asılı durdu günlerce, o öcü gibi binanın ön yüzünde arz-ı endam ettiler o bayraklar, iyi mi? Orada bunlardan başka bayrak var mıydı? Yoktu...

 

Erdoğan bunları mı dinleyecek? Sen bu derin solculara bu kadar iyimser nasıl yaklaşıyorsun, anlamıyorum???

 

Meydanlardaki dizi oyuncularını, şarkıcıları, genel anlamda sanatçıları görmedin mi? Kartel medyasında ne kadar dizi dönüyorsa, hepsinin oyuncuları orada boy gösterdiler, kafa çıkardılar... Bunlar 10 yıl boyunca sustular da, şimdi niye kafa çıkardılar, hiç düşündün mü? Eylemlerin ilk anlarında büyülendiler, Erdoğan'ın gideceğini, Erdoğan'ın bu selin önünde duramayacağını sandılar... 

 

Yahu o dizi oyuncuların çok ama çok büyük çoğunluğunun orada olması biraz garip değil mi? İnsanlar sanatçı olabilmek için bir filtreden mi geçiriliyorlar da, bu oyuncular bir fabrika ayarına dönüp, Taksim meydanına indiler??? 

 

Bu oyuncuların oynadı diziler değil mi, bu ülkenin ahlaki yapısını yerle bir eden? Bunlar değil mi, toplumsal değerlerimize her bölümde küfreden, bunlar değil mi ecdat düşmanlığı yapan??? Peki milletin ahlakına saygısı olmadığını filmlerinde gösteren bu sanatçıların destek verdiği bir eylemden nasıl bir fayda beklenir, söyler misin? Mantık yürütülerek de bazı şeyler tahmin edilemez mi yani???

 

Yağma orada, lezbiyen gruplar orada, sidik kokuları orada... Bu toplumun ruh köküne ne kadar yabancı unsur varsa, hepsi birden Taksim meydanından resmi geçit yapıyor...

 

mecal... Sen laf anlamıyorsun, aynı konu etrafında patinaj yapıp duruyorsun... Sen kafana göre takıl... 

 

 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#60
NFK-Fan

NFK-Fan

  Administrator

 • Admin
 • 2.468 Mesaj sayısı:

Selamlar,

Arkadaşlar tartışmayı şahsileştirmemeniz gerektiği konusunda dikkatinizi çekmek istiyorum. Konular gergin konular, fakat birbirinizin şahsını hedef alan şeyler yazmamalısınız.

Saygı ve selamlarımla

 


L'état, C'est Moi!..Cevap Ekle