Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mumin

Mısır Bahsinde Bize Dusen!?

Recommended Posts

sevgili gonuldaslarim baslikta meram zahirdir. Bu hususta çaplı bir organıze dusunuyorum. Evet su an için sadece fikirde ama ins sizlerin fikirleri ve istirakiyle genisleyeçeğıni dusunuyorum.

ne zaman nerede kimlere ulasarak bunu gerçeklestirmeliyiz? Sosyal medyada nasıl bir hareketlılık var Bilmiyorum. Yalnız toplu çoğul bir tepki bence henuz olmadı. Bugun fatih cami onunda en az 600 kisi varmis. Oysa binleri bulmali. sosyal ağlardan çağrımizi yapalim, siyasi kurumlarin ilçe teskilatlarindan destek arayalim servisler kaldırılsin, vallahi kapı kapı dolanirim. herkese dusen bu olmalı! Ilanlar basıp camilere kurum kuruluslara bırakıp ciddi cemiyet olusturabiliriz. Halk zaten elhamdulillah hassas. Mubarek ayda yapılanlar kanima dokunuyor, içimiz yaniyor da pc basından meydana inmeli bence isyan. Ne dersiniz ben boyle bir organıze yapalim diyorum sabahtan Aksama ilan dağıtırim ama bir kaç kisi yola koyuldugumu bileyim. Çok samimi ve ciddiyim. Buyrun katılımlarinizi beklıyorum. Su sosyal ağda bir de mucahitler boy gosterse? Lutfen bekliyorum

• Like 1

Mısır konusunda sosyal medyadaki hareketlenme gayet iyi durumda, öyle ki İhvancıların, basın sözcüsü Cihad el-Haddad dahil, arada Türklere teşekkür eden tweetleri timeline'a düşüyor. Bu kez hakikaten güzel iş çıkarıyoruz, ben sosyal medya ayağından gayet mutmainim. Mısırlı darbeciler Türklerden nefret etmiş durumda elhamdülillah. Hashtaglerdeki Türk yoğunluğuna küfredip duruyorlar.

Fatih camiinin önündeki kalabalığın 4 bin dolayında olduğu haberlerde söyleniyordu. Dün akşam da Saraçhane'de bir toplaşma vardı. Öte yandan Konya'da büyük bir gösteri tertiplenmiş, Ankara'da da büyükelçilik önü yoğundu.

Bence bu organizasyonları yönlendiren İHH gayet temiz iş çıkarıyor. Tek başımıza bir hareketlenme başlatmamızın kolay olmadığı bir gerçek. Fakat elden gelen de geri konmamalı, sitenin sosyal medya hesabının da bu doğrultuda kullanılması lazım bence. Söz paylaş söz paylaş nereye kadar. Biraz şahsiyet ortaya konmalı. İçimizdeki aktivizmi de bölünmeden, İHH'nın her yerde düzenlediği veya duyurusuna katkıda bulunduğu toplaşmalara destek sağlamak yoluyla gerçekleştirebiliriz. Öte yandan Ak Parti, SP ve BBP'nin, hatta vicdanı kemalizmde veya Arap nefretinde körelmemiş MHP'lilerin varlığını düşünürsek MHP'nin, gençlik kolları ve ocaklarına erişimi olanların aktif gayret göstermesinin mutlaka faydası olur. Çünkü özellikle Ak Parti ve BBP'nin gençlik örgütleri hızla mobilize edilebiliyor, teşkilatçılık çok kuvvetli.

SP umarım bu sefer geleneği bozarak, parti propagandasına çevireceği ayrı bir Çağlayan mitingi düzenlemeye yeltenmez.

Yıllardır şamar oğlanına çevirilen Müslüman kardeşler hepimize öyle bir meşruiyet dersi veriyor ki bu can bu tende durdukça hiçbir zaman unutulmayacak. Allah muvaffak eylesin!

• Like 1

Benim düşündüğüm aslında toplu hatimler dualar okunsa . Yani müslümanlar dualarda buluşsa ! Büyük ses getirecek dua seli oluşsa ! Sosyal alanda tepki göstermek karınca misali tarafını belli etmek çok güzel fakat vicdan rahatlarken sorumluluğu üzerimizden kaldırmıyoruz en önemlisi dua etmeyi unutuyoruz . Hiç değilse müslümanlar dualarda birlik olsa çok acı ..

çok tesekkur ederim mesajınız ve bilgilendirmeniz için radomir. Tamamen mutabığız. Kesinlikle siyasi teskilatlarin ittifak içinde olması gereken bir durum. IHH dediginiz gibi iyi isler çıkariyor buna siyasi destek sart. Ins ben ustume duseni yapacagim adam akıllı bir miting harika olurdu.

Zindandaki baht sevgili dostum artık duadan daha fazlasina gerek var. Evet silahımiz duamiz yadsımam imkansiz ama daha fazlasina muhtaçız ve ben artık evlere sigmak istemiyorum! Islam alemi bu mudur ya en ufak parmak isaretiyle kaosa donen cografya mi? Bunu hak etmıyoruz ve tum mesru yollarda sesimizi yukseltmemiz gerek!

ha bu arada bu meram ile bir hatim baslatmistik arkadaslar arasinda. 27 28 29 su an bosta. Okumak istersen yahud dağıtmaya yardımçi olursan çok makbule geçer.

ha bu arada bu meram ile bir hatim baslatmistik arkadaslar arasinda. 27 28 29 su an bosta. Okumak istersen yahud dağıtmaya yardımçi olursan çok makbule geçer.

Elimizden en az gelen desteği yapalım.3 cüzü aldım. Diğer görev ve desteklerde de burdayım inşallah.

Allah razı olsun canım benim. Rabbim niyazimiza ıstecab eylesin.

Hareket hususunda arkadas çevremden umdugum desteğı malesef bulamadım. henuz haberde izledim ki saraçhane'de topluluk eylemde imis. Nasipse yarın ins orada bulunmaya niyetliyim.

Kafamda dusundugum bambaska bir sey var ama kucuk insan olunca iste elden bir sey gelmiyor. Bakalim Allah kerim. Ayrıca mısır vize ile alakali bir feshetmeye mi me gitti. Zalimin nefretini kazanmak saadeti içindeyim elhamdulillah!

• Like 1

Bu akşam Tophane meydanındaki iftara katılma fırsatı olanların oraya gitmesi güzel olur. Canlı olarak Adeviye'ye de bağlanılacak. Bunca zorluğun içinde, Türkiye bayraklarının ve başbakan posterlerinin açıldığı o meydandaki direnişçilere ne kadar kalabalık görünülürse o kadar iyidir.

Mursi 'gösterileri bitir, serbest kal' teklifini reddetmiş. Onun gözaltında nasıl bir bilgi akışına maruz bırakıldığını da düşünürsek hayranlık uyandırıcı bir dik duruş bu. Malum, Mısır televizyon ve gazeteleri bile milletin gözünün içine baka baka darbe karşıtı gösterileri Tahrir şenliği gibi vererek tahrif ederken, dışarıdan izole edilmiş ve sözleri meydandaki toplulukları ciddi şekilde etkileyebilecek olan Mursi'nin de ağır dezenformasyonla ve nice tehditle karşılaştığını düşünmek yanlış olmaz. Mursi'nin gösterilerin ne boyutta olduğunu şu anda bildiğine inanmıyorum. Hal böyleyken yolundan dönmemesi daha bir mühim.

Onlarca yıldır sistem tarafından ezilen Müslüman Kardeşlerin 1 yılda bu devlet tecrübesini yakalaması da ayrıca hayranlık uyandırıcı. Gösteriler bitirildiğinde bir bahaneyle teşkilatın perişan edileceğini ve eski rejimin daha tecrübeli bir şekilde varlığını sürdürmeye devam edeceğini çok güzel analiz etmişler ve durmuyorlar. Şiddetten kaçarak da 'meşruiyet' temelli mücadelelerinin hakkını veriyorlar. Öte yandan gösterileri bitirme teklifinin Mursi'ye gitmesi, darbecilerin illallah etmeye başladığının da bir göstergesi olmalı. Sisi paşanın karşı gösteri daveti fiyasko oldu, başlangıçta darbeye destek veren bazı gruplar meydana inmeyi reddetti. Cumartesi katliamı internetten dünyaya servis edildi ve gösterilerde sıcağa ve Ramazan'a rağmen bir durulma yok. Üstelik bedeviler de ayaklanma yolunda ve İngiliz medyasından başlamak üzere darbecilerin canını sıkacak yorumlar yapılmaya başlandı. Henüz sivil itaatsizlik eylemlerinin daha başlamamış olmasını da düşünürsek, darbeciler zor durumda gibi duruyor. Ne diyelim, mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Allah kardeşlerimize direnç ve basiret nasip eylesin, onları muvaffak kılsın.

• Like 1

“Bir kötülük gördüğünüzde, onu elinizle düzeltin; eğer buna gücünüz yetmezse, dilinizle düzeltin; eğer buna da gücünüz yetmezse kalbinizden buğzedin; buğzetmek imanın en zayıf fiilidir.”

Mısır konusunda Müslümanların şu 3 tavırdan birine, imanları ve konumları derecesinde sahip olmaları gerekir...

Ama Allah'ın izni ile umudu hiçbir zaman elden bırakmayarak ben Mısır ve diğer İslam ülkeleri ne kadar karışık olurlarsa olsunlar, küfür surlarında gediğin açıldığını ve kahpe rüzgarın eseceği zamanı beklediğini düşünüyorum...

Unutmayalım ki,

“Gecenin en zifiri karanlık anı, güneşin doğuşuna en yakın zamandır.”

Bu akşam Tophane meydanındaki iftara katılma fırsatı olanların oraya gitmesi güzel olur. Canlı olarak Adeviye'ye de bağlanılacak. Bunca zorluğun içinde, Türkiye bayraklarının ve başbakan posterlerinin açıldığı o meydandaki direnişçilere ne kadar kalabalık görünülürse o kadar iyidir.

Mursi 'gösterileri bitir, serbest kal' teklifini reddetmiş. Onun gözaltında nasıl bir bilgi akışına maruz bırakıldığını da düşünürsek hayranlık uyandırıcı bir dik duruş bu. Malum, Mısır televizyon ve gazeteleri bile milletin gözünün içine baka baka darbe karşıtı gösterileri Tahrir şenliği gibi vererek tahrif ederken, dışarıdan izole edilmiş ve sözleri meydandaki toplulukları ciddi şekilde etkileyebilecek olan Mursi'nin de ağır dezenformasyonla ve nice tehditle karşılaştığını düşünmek yanlış olmaz. Mursi'nin gösterilerin ne boyutta olduğunu şu anda bildiğine inanmıyorum. Hal böyleyken yolundan dönmemesi daha bir mühim.

Onlarca yıldır sistem tarafından ezilen Müslüman Kardeşlerin 1 yılda bu devlet tecrübesini yakalaması da ayrıca hayranlık uyandırıcı. Gösteriler bitirildiğinde bir bahaneyle teşkilatın perişan edileceğini ve eski rejimin daha tecrübeli bir şekilde varlığını sürdürmeye devam edeceğini çok güzel analiz etmişler ve durmuyorlar. Şiddetten kaçarak da 'meşruiyet' temelli mücadelelerinin hakkını veriyorlar. Öte yandan gösterileri bitirme teklifinin Mursi'ye gitmesi, darbecilerin illallah etmeye başladığının da bir göstergesi olmalı. Sisi paşanın karşı gösteri daveti fiyasko oldu, başlangıçta darbeye destek veren bazı gruplar meydana inmeyi reddetti. Cumartesi katliamı internetten dünyaya servis edildi ve gösterilerde sıcağa ve Ramazan'a rağmen bir durulma yok. Üstelik bedeviler de ayaklanma yolunda ve İngiliz medyasından başlamak üzere darbecilerin canını sıkacak yorumlar yapılmaya başlandı. Henüz sivil itaatsizlik eylemlerinin daha başlamamış olmasını da düşünürsek, darbeciler zor durumda gibi duruyor. Ne diyelim, mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Allah kardeşlerimize direnç ve basiret nasip eylesin, onları muvaffak kılsın.

ben tesekkur ederim, vesile oldunuz gitmemize. Nerede ne var bilemiyorum. Ortam gayet guzel ve coskulu idi, bizzat kardeslerimizin bize selami, tesekkuru, getirilen tekbirler.. Nebze de olsa bir seyler yaptiğıma sevindim. Allah razı olsun ve kardeslerimizin akıbeti insallah hayr olsun.