Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mumin

Suriye 2. Irak Olur Mu?

Recommended Posts

Evet bu endiseyi tasimakla birlikte duzenlenecek operasyonda Turkiye'nin de yer alacak olması kısmen rahatlatiyor.

Amerika'nin getirdiği demokrasileri iyi biliriz. Burada amaç ısrail'in guvenligi mi, Turkıye'ye yara aldırmak mi vesair nedir? Elbette meselenin kırmızı çizgi olan kimyasal silah olmadığıni dusunuyorum. Simdiden laflar havada ususuyor, govde gosterilerine mi donusecek? Bu sefer de masum suriye halkı demokrasi elçileri tarafından mi vurulacak? Ne dersiniz, ABD bessara rahmet okutur mu?

Vuran gayrimüslimler, vurulanlar ise müslümanlar olduğu sürece birşey değişeceğini sanmıyorum. Bizim devletimizin işin içinde olması da insanı rahatlatan bir durum değil.

Suriye 2. Irak olmaz ve bölünmek yerine bütünleşirse Suriye'yi vuracak olanların işine gelmeyeceği açık, bu saatten sonra da öyle bir bütünleşmeyi beklemek hata olur zaten.

Bizim devletimiz ve batı sayesinde Suriye cephelere bölünüp birbirine düşürüldü.

Dahası maalesef tek misyonumuz batının taşeronluğunu yapmak gibi görünüyor, Suriyeli muhalifleri silahlandıranların timsah gözyaşlarına inanmıyorum ben.

Eğer sen büyük devletsen gider muhaliflerle Esad'ın arasını yapardın, muhalifleri silahlandırıp müslümanı müslümana kırdırmazdın.

Özetle akacak olan yine müslüman kanı olduktan sonra, Suriye 2. Irak olmuş olmamış çok birşey farketmiyor.

Oldu bile, olurmusu biraz fazla değil mi?

Irak'tan ne farkı var söyler misiniz Allah aşkına???

Kan, vahşet, ölüm, hepsi var...

Tek vahsetin olması için Amerika'nın mı gelmesi gerekiyor...

Üstad'ın her zaman karşı durulması gerektiğini söylediği ve benim de bundan sonra ağzıyla kuş tutsa inanmayacağım ve kanmayacağım "Şia" mezhebinin taassubu ile(büyük çoğunluk suç bunlara aittir) Suriye'de oluk oluk kan akmıştır...

Ha dersiniz ki, Amerika'nın vurmasını ister misiniz?

Hayır istemem fakat, bu saatten sonra bence fazla birşey olacağı yok...

Esad devrilse bile, büyük ihtimalle öyle görünüyor...

Suriye'de bir rejim kurulsa bile, savaşın getirdiği yorgunluktan ötürü bayağı bir yorgun ve yıkılmış bir ülke ile dünya sahnesine çıkacak...

Türkiye'nin bence Esad rejiminden sonra, Suriye'ye el uzatması ve yaralarının sarılması için şimdiden planlar yapması gerekir..

Tabiki önce, bu savaşın bitmesi gereklidir...