İçeriğe git

Foto

Akp'yi Sevmeme Nedenleri


Konuda 52 cevap var

#21
HİÇ

HİÇ

  Emektar

 • YüzBaşı
 • 1.035 Mesaj sayısı:

cevap basit; Başbakanın, cumhurbaşkanının, ve pek çok bakanın alnı secdeye gidiyor da ondan. 90 yıllık Türkiye tarihinde örneği yok da ondan. ve bu durum İslam düşmanlarını, bu ülkeden İslamı kazımayı kendilerine hedef tayin edenlerin ağırına gidiyor.#22
mumin

mumin

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.159 Mesaj sayısı:
Net söylemeliyim Gazze hususunda biraz samimiyet sorguluyorum. Şimdi öğrendik haberlerde Amerika IŞidi vurdu. Adamlar hristiyan kasabalara saldırınca duramadı özgürlükçü Sam amcamız. İş bizim zaviyeden ele alınınca miting meydanlarında mikrofonu konuşmaktan ibaret. Şu boykot devlet eliyle yapılması gereken değil mi? Sokma bu malları ülkeye, gümrükte bas vergiyi. Yok. Bir de oğlu Bilal'in gemilerinin İsrail ile ticareti şeklinde söylem var. Paralelin oluşturduğu algı mı bilmiyorum.
Yalnız Gazze meselesinde artık kabak tadı verdi hükümet. Göndersin İsrail konsolosunu, kendi elçisini geri çeksin. Yanlış anımsıyorsam düzeltin Venezuella olmalı İsrail'i terörist devlet ilan etti. Bizimkiler bırak İsrail yanlısı ilan ettiği Ekmel'e saysın.

Biraz dikkatli baktığımızda çok da temiz ve masum olmadığını göreceğiz. İçinde yiyici,menfaatperest insan çok. Arkadaşın babası teşkilatta idi. Yapılan harcamalar belirtilip maliyet kesiliyor. Adam ücreti kabartmış. Babası uyarınca, ya hu demiş biraz cebimiz dolsa ne olur. Ateş yiyesice. Var yani yok değil. Benim siyasete duyduğum güven yıkıldı. Zamanında cemiyeti ruhundan yakalamak adına Müfid bir alet idi. Bugun sadece fanatizm çizgisinde ağzından köpükler çıkararak savunma-sövme arasında bir kavga. Muhafazakar çevrenin ahlaki tahrifinde en aktif etken oldu. Düşünme, üretme,proje yok Taga deli gibi asılıyor. Midem bulanıyor artık. Ciddi bir tasfiyeye bizim de içimizde ihtiyaç var. Paralele vurduğu kadar içlerindeki yiyici, makam, para delilerine de vursa.
Ha oyum yine başbakana.alternatif yokluğu da etken tabi demeliyim bunu.

Elinde alâmet,
İzinde selâmet,
Tek isim... Muhammed...
Ne bir harf, ne kelâm;
Esselâm, esselâm...


#23
dedektifx1

dedektifx1

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 8 Mesaj sayısı:

İslâm, Kur'an, vatan, millet namına Recep Tayyip Erdoğan...

Yalnız, mümin kardeşimin de parti içi tasfiye görüşlerine tamamen katılıyorum.#24
trradomir

trradomir

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 944 Mesaj sayısı:

Evvela İsrail'i vurmak mümkün değil, bunu bir ihtimal olarak dahi düşünemeyiz. Askeri yetersizlik ve bağımlılık, nükleer yoksunluk, İsrailin yanındaki dünya güçlerinin savaş ihtimalinde alacağı pozisyon, Türk milletinin sanılanın aksine ahlaki bakımdan yüksek seciyeli bir millet olmaması gibi şeyler sayabilirim. Sonuncusu mühim çünkü Gazze saldırılarında Netenyahu'ya verilen İsrail kamuoyu desteği %86.5'e çıkarken, Türkiye İsrail'e dalsa hükümete destek ilk gün %40 olur, sonra da %20'ye kadar düşer. Düşer de bu destek radikallere mi kayar? Hayır, bizi savaşa soktu da batırdı deneceği için ılımlılara doğru kayar. Bu ülkede İsrail yanlısı dindarlar var, daha ne diyeyim. Ak Parti seçmeninin dahi büyük bir kısmının Suriyelilerden rahatsız olması, 1.3 milyon kişinin kamplarda zaptedilebileceğini zannetmesi filan bence önemli ipuçları veriyor.

Boykot, devlet-İsrail ilişkileri konularında öncelikle şunu dikkatlice bir okuyalım: http://www.kdk.gov.t...-bilgi-notu/468

Devletin İsrail devleti ile ticareti veya işbirliği 4 yıldır yok, ticaret özel sektör üzerinden yürüyor. Bunu yasaklamak da, piyasa tepkisinin yanı sıra; Dünya Ticaret Örgütü üyesi ve ekonomisi batı ülkelerine bağımlı bir ülke için uluslararası ambargo gibi büyük riskleri beraberinde getirir. Türk milleti bencildir, ekmeğine dokunursanız feverana başlar. Ekonomik bakımdan güç kaybederseniz, halk teveccühü İsrail'e daha yakın politikalar izleyen alternatiflere kayar. Yani demokratik bir ülkede bu riski almak mevcut konumu ve inisiyatif gücünü de kaybettirir. Genel dünya sisteminden halihazırda dışlanmış, demokrasi gibi riskli bir idare sistemiyle yönetildiğini söyleyemeyeceğimiz, kimsenin sallamadığı Rusya tarafgiri Venezüella gibi ülkeler bunu yapar ama biz yapamayız. Zaten Türkiye'nin gücü de mevcut dünya sistemi içinde patlayan bir çığlık olmasından ileri geliyor. Bu yüzden görüşmelerde muhatap alınıyor, Hamas'ı uluslararası politik düzlemde savunabiliyor. Yani Türkiye bir İran veya Venezüella değil. Birkaç yıl evvel BMGK üyeliği yapmış bir ülke. Resmi boykotun diğer bir sıkıntısı da İsrail'e destek veren şirketlerin çoğunun aslında ABD menşeli olması. İsrail'i boykot ediyorum diye Coca Cola'yı ülkenize sokmazsanız karşınıza ABD'yi alırsınız. Üçüncü ve çok önemli bir sıkıntı da Gazze'ye giden yardımların mecburen İsrail veya Mısır üzerinden gidiyor olması. Hamas'ın, bağlı olduğu İhvan'ı Mısır'da alaşağı eden  ve Reyiz'in günaşırı küfrettiği Sisi'ye asla atarlanmaması dikkatinizi çekmiştir. İsrail'le Ticareti yasal anlamda bitirmek Filistin'deki nüfuzunuzu zayıflatır. Filistin'e, özellikle de Gazze'ye ulaşamazsınız. Kurumların Filistin'e yaptığı yardımlar, İsrail-Türkiye arasındaki ticaret hacminin rakamsal olarak büyümesinde önemli bir yere sahip. Bilal'in İsrail'le ticareti var da ondan boykot yapmıyolar, Kürecik'ten İsrail'e bilgi gidiyomuş filan gibi lüzumsuz dedikodulara gözünüzü seveyim girmeyin lütfen.

Diğer bir konu, İsrail ile zaten ilişkiler Mavi Marmara'dan bu yana ikinci katiplik düzeyine indirilmiş vaziyette. Şu anda iki ülkenin de birbirinde elçisi yok, İsrail konsolosluğu da gösterilerden sonra boşaltıldı zaten.

"Hükümet samimiyetsiz, birşey yapmıyor" söylemi katiyen hakşinas değil. Nihayetinde bir İsmail Haniye'den, bir Halid Meşal'den Gazze'ye verilen destek hakkında daha isabetli fikir sahibi olabileceğimizi düşünmüyorum. Kendileri de her fırsatta Türkiye teşekkür ediyor, Filistinli gençler Erdoğan'a şarkı yapıyor, Gazzedeki pek çok aile gibi Haniye de torununa Erdoğan ismini veriyor. Türkiye Hamas ve FKÖ'nün ortak hükümet kurması kararında önemli rol üstlendi. Katar ve Türkiye'nin ABD Dışişleri bakanlığı tarafından ateşkes görüşmelerinde muhatap kabul edilmesi, İsrail ile ABD'nin arasını geren önemli sebeplerden biri oldu. Yani Türkiye sadece konuşuyor ve hiçbir şey yapılmıyor tezi doğru değil. Kaldı ki TRT, Tika, AA, Kızılay vb sonuna kadar Gazze'de kalıyor. Davutoğlu hava koridorlarından, yaralıların tedavisinden sürekli bahsediyor ve bu önerileri muhataplarıyla paylaşıyor. Bunu söylemekten dolayı mutlu değilim ama hareket ederken devlet yönettiğinizi unutmamak zorundasınız. Hesapsız bir adım iyi niyetli de olsa size kaybettirir.

Son olarak Türkiye ve İsrail ilişkileri hakkında, o meşhur timsah gözyaşları videosunun sahibi, hayranı olduğum antisiyonist Yahudi profesör Norman Finkelstein'in sitesindeki şu güzel değerlendirmeye bakabilirsiniz (İngilizce): http://normanfinkels...key-and-israel/

Niyetim hükümet bu hususta samimi değil iddiasının doğru olmadığını savunmak olduğu için hırsızlık konularına girmeyeceğim.


Atsineği...

#25
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

İŞİD ile ilgili neler biliyoruz, mümin? Mesela bu adamların kafa kesmekten başka, insanları öldürmekten başka ne gibi gayeleri var? Oradaki misyonları nedir bunların? İŞİD kimlerden oluşuyor mesela? Aslında İŞİD ismi ile bildiğimiz bu yapılanma içinde kimler var? Bu yapılanmanın arkasında kimler var? Mesela şöyle esaslı bir soru da sorulabilir? Bu İŞİD hangi boşluğu dolduruyor?

 

Maliki ve Esat bu işin neresinde? PKK neresinde? Barzani var mesela... Kürtler, Türkmenler, Araplar... Mesela İŞİD'in içindeki Sünniler kimler?

Bunları kafanda bir yerli yerine koymaya çalıştın mı? 

 

Kartlar yeniden karılıyor... Bakalım burada Türkiye'nin tavrı ne olacak?

 

Bu arada parti içi yanlışlar var... Evet... 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#26
mumin

mumin

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.159 Mesaj sayısı:
Sevgili trradomir geniş izahatınız için teşekkür ederim,aydınlatıcı oldu. Yalnız ben artık 'reel yahud ciddi devlet gereği' söylemini sevmemeye başladım. Hem bağımsız bir güç olduğumuz iddia edilecek hem de bu denli yine bağımlı olacağız. Her ramazan yaşanan katliamlar.. Geçen sene Mısır bu seferki ve hala devam eden Gazze. Biz bu kadar rezil,aciz bir devlet miyiz ya? Uluslar arası hukuku koruyarak bir şeyler yapmak diye bir safsatanın arkasına saklanmayalım artık. Yani bugün yaşadık ya çıldırıyorum. Işıd olunca vur hemen -ki bence bu da amerika projesi- Müslüman koyun gibi kıyılsın ve hatta BM Hamas'ı kınasın. Utanıyorum yemin ederim Müslüman kimliğinden nefret ediyorum. İslam ülkesi de bize ümit bağlamış. İçler acısı ya.
Duygusal falan değilim, artık gerçekten adım atılmalı. Dostum Obama diyor da o kadar. Bırakın ya hepsi kafir pislik bizimki de zorla aralarında yer almaya çalışıyor. Yeni öğrendim o Yahudi cesaret ödülü nedir, şimdi iade edecek diye gururla söyleniyor. Başta neden almış? Bugun Rusya'yı görüyoruz adama yapılan boykot-yaptırım malum kimseyi taktığı yok. Alın dize bağımsız devlet. Kadın aklım ve hassas ruhumla ben bunu düşünüyorum. Bilmem ben konjonktürel falan. Ama gerçekten aciziz, hiçiz.

Sayın hacegan Işıd'ın da Allah belasını versin ipini elinde tutan pisliklerin de. Kesin taliban ve el kaide gibi proje örgüt bunlar. Müslüman olduklarını düşünmüyorum. Mahvolmuş bir coğrafya ve İslam imajı. Güya tek direnen Türkiye. Hayat enerjim bitti resmen. Bilmiyorum ya çok üzülüyorum. Inanın kassam tugayı komutanı Ubeyde rüyama bile giriyor. Bu acziyet bir Müslüman onuruna yakışmıyor.

Elinde alâmet,
İzinde selâmet,
Tek isim... Muhammed...
Ne bir harf, ne kelâm;
Esselâm, esselâm...


#27
mütereddid

mütereddid

  Co Admin

 • General
 • 776 Mesaj sayısı:

Silahlı güç açısında etimiz budumuz ne acep? İstihbari alanda neyiz, ne kadarız? Ordu ne kada temiz? Mavi Marmara baskınından birkaç saat önce İskenderun'da şehit edilen 7 deniz askeri bize ne ifade ediyor? Türkiye kamuoyu 10ar, 20şer, 30ar, 100er şehit haberlerinden sonra Hükumete ne kadar destek verir? Bunlar hesap edilmeden atılacak adımlar, erken öten horozun akibetine uğratırsa, gelecekte imkan dahilinde olan bir çok teşebbüs akamete uğrar.

Ateşten gömlek şu siyaset.. Ellerinde neşter; zamansız, yanlış, zayıf yahut aşırı bir müdahale ümmetin istikbalini tehlikeye atmak için kafi.. Allah yardımcıları olsun.#28
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.075 Mesaj sayısı:

Ah mümin ah...

 

Biz dertli değil miyiz? Hani imkanımız olsa da bir şeyler yapsak. 

 

Ama kafasının üstünde bir sepet yumurta taşıyan adam, hamlelerini yaparken kırk kere düşünmeli... İŞİD'in elinde insanımız var mesela... Gördüğümüz noktalarda bir şeyler olurken, bir de görmediğimiz noktalarda bir şeyler oluyor... Hamleler çoğu zaman o görünmeyen noktalara göre olur... 

 

Bak kardeşim... Bizim tırlar durduruluyor... Niye? Eset rejimi ile savaşanlara silah yardımı gidiyormuş o tırlarla... Hatta İŞİD'e bile yardım gidiyormuş... Peki bu tırların durdurulması kimin işine yarar? Asıl vahim alan şu ki, bu tırları durduran kim? Bak görüyor musun, ahtapotun kolları nerelerde!!! Bak şimdi... Erdoğan Türkmenlere yardım göndereyim derken, teröristlere yardımdan hakkında işlem yapacaklardı ve hatta Türkiye'yi teröre yardım suçlamasıyla  mahkum edeceklerdi... Bir şey anlatmaya çalışıyorum...

 

Niğde'de bir saldırı olayı yaşanmıştı, hatırlıyorsan... İŞİD ile nasıl bir bağlantısı var acaba? Bak neler yaşanıyor...

 

Bir ''selam'' örgütü oluşturdular ve bu örgüt üzerinden 17 ve 25 Aralık operasyonlarını yaptılar... Yahu bu ''selam'' nereden çıktı dersin??? İsrail'in ihbarı üzerine ''selam'' senaryosu yapıldı... Yani çıkış noktası orası... Zaten Hakan Fidan müsteşar olmadan, İsrail hem de bakanlar düzeyinde bu adama karşıydı...

 

Aslında devamlı bir mücadele var... Bu mücadele keskin bir şekilde devam ediyor... Nasıl ki ölüm sancısı çektik, bir de doğum sancısı var... 

 

Ergenekon, Balyoz... BOP... Arap Baharı... Cemaat... Gezi... Mısır darbesi... Suriye, Irak, İran... İŞİD... Amerika, İsrail, İngiltere, Almanya, Rusya... Gazze... 17 ve 25 Aralık... İşte bütün bunlar birbirinden ayrı şeyler değil... Bir bütünün parçası... 


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#29
trradomir

trradomir

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 944 Mesaj sayısı:

Devlet mesuliyeti söylemi benim de hoşuma gitmiyor, elimizden geleni yapıyor da olsak katliamı durduramama çaresizliği bir müslüman olarak uykularımı kaçırıyor. Fakat gerçekten koparak adım atmak da mümkün değil malesef. Türkiye 15-20 yıl öncesine göre çok güçlü ama tek başına netice alabilecek durumda değil. Rusya'yla Türkiye'yi karşılaştırmayın. Rusya öyle veya böyle 25 yıl önce dünyanın ikinci süper gücü konumunda olan ve dünyanın farklı bölgelerinde söz sahibi bir ülkeydi. Bu bakiyeyi de hala koruyor. Rusya'nın iç dinamikleri Türkiyedekinden çok farklı (yani Putin'in içeriden yana kafası çok rahat). Türkiye'de bu böyle değil. Mesela Gezi olmasaydı Erdoğan 2013 haziranında Gazze'ye gidecekti, bunu açık açık dile getiriyordu, Mursi de düşünce bu tamamen imkansızlaştı. Öte yandan Avrupa'nın Rusya'ya bağımlılığı kısa vadede Putin'in elini kuvvetlendiriyor. Ordu gücü ve bağımsızlığı, mali kudret, diğer çevre ülkelerdeki sempatizan yönetimler, coğrafi büyüklük, Rus halkının sosyolojik özellikleri gibi toplara girmeme gerek dahi yok. Türkiye ciddi mesafe kat etti. Mesela Tunus'taki mevcut hükümetin yıkılmaması içeride delik deşik olan Mit'in bu ülkedeki aktifliğine bağlanıyor, ÖSO Türkiye sayesinde ayakta, Afrika'nın bazı bölgelerinde nefis işler çıkarıyoruz, AFP'nin kıtadan çekilmesiyle AA bu bölgedeki bir numaralı haber kaynağı haline geliyor, böyle çok şey sayabilirim. Fakat yine de tek başımıza bu katliamı durdurabilecek güçte değiliz, hamaset tatlı ama gerçekler acı, yapacağınızın en iyisini yapıp neticeyi Allah'tan ummaktan başka çare yok.

Sistem aktörlerinin muhatabı kalarak fikirlerini savunmayı ben daha doğru buluyorum. Bugün en pervasız diyebileceğiniz İran bile Çin'e yanlamak adına 'Sincan'lı teröristleri' kınıyor. Türkiye ve Katar, gevur Amerika'nın muhatabı olmasaydı Hamas uluslararası düzlemde hiçbir devlet tarafından savunulamaz, haklı isteklerini dile getiremez, Gazze'ye şu anda dokunan faydamız da ulaşamazdı. Tekrarlıyorum Hamas Sisi'ye gıkını çıkaramıyor. Bunun ne kadar acıklı olduğunun farkındasınızdır.

Amerikan Yahudi Kongresi ABD merkezli bir oluşum ve ödülün verilme sebebi de 1492 olayları dolayısıyla Türkiye'ye tarihi iyilikseverliğinden dolayı teşekkür etmek. Yani şahsi bir ödül değil bu. Ha ben yine de Reyiz'in bunu Dökme Kurşun'da iade etmesini umardım, o sıra söylemimiz bu kadar açığa çıkamadığından olacak mümkün olmamış. Yıllardır gösterilen çabayı da beraber düşündüğümüzde, ülke adına alınan bir ödülün kalmasından dolayı samimiyet sorgulanamayacağı gibi, şu anki iade de yiğitlik filan değil.

Mucize umarak savaşa girilmez. Mevcut şartlar altında en iyisini yapmakla mesulüz. Bu yüzden mide kramplarıyla kıvranıp geceleri rahat uyuyamasam da malesef bu böyle. Güç ve bilince aynı anda kavuştuğumuzda sırtımız doğrulacak inşallah.


Atsineği...

#30
Misafir_Mcht_*

Misafir_Mcht_*
 • Guests

yazık ki ne yazık... Siyasetin fikrin posası olduğunu ve bu tartışmada fikrin kimde siyasetin kimde olduğunu dahi görmemek..#31
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Tayip Erdoğanı sevmemem gerekiyor çünkü seversem bunun hesabını veremem...
Bir defa yönetimini yetersiz görüyorum. Beceriksizlik diz boyu...
Bakın bir örnek size;

Küresel sermayenin uşakları olmamızın önüne geçecek asıl atılımlar gizleniyor
BOREN * Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü duydunuz mu bu kurumu? Ne iş yapar bu adamlar. Yıllardır milletin sırtında .
Haala ilk çağda olduğu gibi ısınmak için ağaç yakıyoruz. Yazık değilmi ciğerim yandı şu ölen işçilere. İçlerinde olmayı isterdim...
Yani bu borun tükenmez temiz bir enerji kaynağı olduğunu biliyoruz. Gavurlar nerdeyse uzay aracı yapacak bor yakıtıyla çalışan. Bizimkiler bir soba icad edemedi.Seracılıkta da kullanılır bu ısı. Ben otomobilden geçtim soba yapsınlar soba. Ömrümüz gitti ya...
Aman kömürcüler zarar etmesin, Aman petrolcüler zarar etmesin.
BOREN * Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü internet adresi;
http://www.boren.gov.tr
Aslında isim yanlış konulmuş bence zzz.ağalarbiziiştegörsün.zom

Yeni BOR Enstitü Başkanımız Atandı
Ulusal Bor Araştırma Enstiüsü Başkanlığı'na atanan Sayın Doç.Dr.Abdulkerim YÖRÜKOĞLU...

11037333_10153133365887422_2583553035396

Bordan soba yap!

 

11042954_10153133382382422_3251516567229

 

Sayın Doç.Dr.Abdulkerim YÖRÜKOĞLU Borla çalışan soba yapın soba.

Al sana proje...
 

Aziz kardeşlerim , Bordan soba yapılırsa ne olur biliyor musunuz?
Bildiğiniz gibi Bor çevre kirliliği yapmayan tükenmeyen bir enerji...

1)Türkiyenin doğusundan göç durur. Terör biter...
2)Ekolojik denge düzene girer
3)Bir çok üretimde enerji olarak kullanılır bu sobalar.

 

Kısacası soba abi soba... 
Borla çalışan soba candır can...
 #32
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Mesela Tayip beyin yernde olsam ve birini Ulusal Bor Araştırma enstütüsüne başkan atasam ve bu adam da 3 yıl içinde Borla çalışan soba yapmazsa Onu o enstütünün başından alır direk kerane müdürlüğüne atarım.

Aynı şekilde Hangi kurum olursa olsun kurumun başındaki kişi 3 yıl içinde milletin menfaatine bir buluş yapmazsa hemen yerini değiştirir kerane müdürü olarak atardım.
(Balolar, danslar, birifinkler vs... bunlar hep göz boyama kandıramazdı kimse beni. Bakardım iş yapmıyor hemen kerane müdürlüğüne yollardım...) 

İşte o zaman yalakalıkda biterdi. Bir işin başına geçeceksen elini taşın altına sokacaksın...
Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o işte...#33
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Aziz kardeşlerim işte böyle Tayip Erdoğan beyin yerinde olsam çalışmayan kurum başkanlarını böyle atatmalarla cezalandırırım.
"Keraneci cumhurbaşkanı" diye nam salarım ,korku veririm. İşini yapmıyor mu gitsin devletin keranesinde müdür olsun vesselam...
Ben niye düşünim de uykularım kaçsın iş yapmıyorlar diye...
Onlar düşünsün işin sonunu . #34
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Balonunu kaçırmış çocuk gibi ağla dur ! 

Rabbim böyle emretmiş, ya dize gel , yakudur !"

(ÜSTAD N.F.K)#35
Misafir_AKP'li_*

Misafir_AKP'li_*
 • Guests

"Sen kimsin de senin neden sevip sevmediğin bizi ilgilendirsin arkadaşım?" diyebilirsiniz, var buna hakkınız. Sarı çizmeli Mehmet ağa diyelim, yapıyorum bir hadsizlik bunu da hoş görelim.

 

"Tayyip'i üzmek Allah'ı üzmektir." dediklerinde, ne tabandan ne tavandan adam akıllı bir tepki gelmediği için sevmiyorum. Müslüman buna sessiz kalabilir mi?

 

"Başbakanın yaptığını yapmak sünnettir." diyen yalakalar bu partide barınabildiği için. İşin dini boyutu ile ilgili yorum yapmaya gerek var mıdır?

"Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir." diyen de yine Akp'lilerdi, ne oluyoruz arkadaş? Aynı peygamberin ümmeti değil miydik? 

 

"Sayın başbakana dokunmak bile bence ibadettir." Bu sözü söyleyen arkadaş milletvekili, işi ehline veriyoruz der hep Tayyip Erdoğan, haksız değil, yalakalık konusunda daha iyisini bulabilir mi?

 

Son olarak peygamber gibi görmek yetersiz geldi herhalde yine yalaka bir milletvekili çıkıp dedi ki "Erdoğan Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir liderdir.".

 

Bunu duyan Tayyip durur mu? "Rahmetimiz gazabımızı aşacak" diyerek işi son noktaya vardırdı.

 

 

Arkadaş ben dinini en değerli varlığı olarak gören, dini hassasiyetleri olan bir insan olarak bunlara tahammül edemiyorum.

Müslümanım diyenler, siz nasıl ediyorsunuz?

 

 

 

Bu liste uzar gider daha, nasipse uzatırız.

 

 

Ben bu saçmalıkların hiç birini demedim mesela, kimin dediğini de siz de bilmiyorsunuz, Saçmalamanın bile haysiyetinin  içine ettiniz yani. Bakın uydurma becerisi konusunda bir yarışmaya katılsanız başarılı olabilirsiniz.#36
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Arkadaş hadi akp 'yi sevmiyorsunuz tamam anladık da beni niye sevmiyorsunuz onu anlamadım...
Siyaset bimem ,yalan bimem , ne biliyim her türlü kötü davranış yok Allaha şükür.
Şurada çaktırmadan kendi halimizde Vatana millete faydalı işler yapsın diye Uluslar arası Bor Araştırma enstütüsü başkanının fitilini ataşleyelim dedik okadar. İsmini googlede arasın bulsun burada . Biz ona ulaşamıyoruz o kendine ulaşsın...
 #37
hafakan

hafakan

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.351 Mesaj sayısı:

saçlarını dağıtırsın....rüzgarlara bırakırsın.... sen sevmeye yakışırsın..... seni sevmeyen ölsün.... ibrikçi :)

80lerin tüdanyası okurdu bunu ...bilen billir


Oluş sırrı o nurdan heykelin eteğinde,
Ve ÖLÜMSÜZLÜK balı ŞERİAT peteğinDe


^^^ N -F- K^^^^

#38
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Aziz kardeşim, sen ne diyorsun yaa. Bu benim şarkım . Dedeme okur harçlığı kapardık.  :)#39
hafakan

hafakan

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.351 Mesaj sayısı:

vaayyy,,,, yakışırbe. dedene rahmet olsun desek yeridir sanırım :)


Oluş sırrı o nurdan heykelin eteğinde,
Ve ÖLÜMSÜZLÜK balı ŞERİAT peteğinDe


^^^ N -F- K^^^^

#40
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 946 Mesaj sayısı:

Aziz kardeşlerim , Yok o diyor "aman Ak Parti  hakkında bişe yazma beni cemaatciler vuracaklar. Hayatım tehlikede"  
Bir kardeşim diyor ; "aman Ak Parti hakkında bişe yazma işten kovarlar acımdan ölürüm"

Böyle bir baskı olabilir mi? 
 

Zaten bişe dediğimiz de yok. Bir Ak Parti paranoyası olmuş...
Allahtan korkun be...

Babasına saygısı olamayanın  Ak Partiye saygısına nokta tokta....

Ak Parti Birisini batırabilseydi en önce beni batırırdı...
Korkmayın okadar Allah var...

Euzu besmelenizi çekin bakın işinize emice...

 

Cevap Ekle