Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Hâcegân

Hadi Bilin Bakalım Bu Kişi Kim?

Recommended Posts

Şimdi efem, efem şimdi…
Eğer onu dinlersek Vay Halimize…
Mesela Lefter kaleciymiş… Bir de tut hayır propagandası yap, seçmenini hayıra yönlendir ama sen oy kullanama… Haliç’i temizleyecekmiş ki, İzmirliler orada yüzsün, ne güzel… Vaaz veren adam için fetva verdiğini de söyledi ya, daha ne diyeyim?.. Zaten söz verip, sözünün arkasında da durmayacağını meydanlarda haykırıyor kendileri… Kağıttepe mi, Kâğıthane mi? Galiba işin bu kısmını daha çözemedi… Gültepe’yi de ilçe yapmıştı, oysa orası bir semtti… Ekmeği 40 kuruşa vereceğini söylediği yerde, ekmek zaten kırk kuruştu, iyi mi?.. Kunut dualarını da ayet zannediyor kendileri… Hem zaten 7+4=12 yapar… Mersin Güneydoğu’nun incisiymiş… Mersin’in sahilinde bir gezin bakalım, diyor ve ekliyor, ‘Güneydoğu’da böyle bir sahil bulamazsınız!’ Bir yürüyen merdiven faciası var zaten, ona hiç girmeyelim… Analarının sütünden emdiği sütün memelerinden emdiği sütü… Kovancılar ilçesine gidip, Karakoçan’a geldim bile dedi… Hapishanelerde çocuklara tecavüzü de bu adam çıkarmış… Adayı Kenan Nohut’u, Metin diye tanıttı, kalabalık ‘’Kenan’’ diye tempo tuttu ama o yine Metin demeye devam etti… Zebaniye de Zabani dedi yahu…
Peki, bunları söyleyen pek müstesna zat kimdir? Doğrusu çok zor bir soru…

Not: Eğer bilemez iseniz ipucu verebilirim.

Çok zorlandım seyirciye sorma hakkımı kullansam olur mu? Amener kürsi desem kimi anımsarsınız asıl kahraman odur kanımca.

• Like 1

Amener Kürsü'yü okuyormuş ki, yanında korumaya gerek kalmadan, bu dua ile korunuyormuş. ''Genç arkadaşlar o öndeki kamyonu kaldırın. Önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Bilerek yapıyor aşağılık herif. Hiç o oyunlara gelmem, sen tanımıyorsun beni'' bile dedi yahu... Hem zaten o güzelim İstanbul surlarını Mimar Sinan yapmış. Sonra metruk olan şeylerle işi olmazmış... Mekruh değil yani, metruk... Nemahrem mi, namehrem mi yoksa namahrem mi? İşin burası kendileri tarafında henüz çözülemedi. Hem sonra 'alime tarif' gerekmez imiş...

Bu kişi kim??? Oldukça zor bir soru olmuş, kabul ediyorum...

• Like 1

Şu Chp pek komik parti vesselam, sen din düşmanlığı konusunda uzmansın dindar görünmek senin neyine? Dini kullanmak konusunda uzman bir Akp var zaten, sen bu konuda çömez sayılırsın senin ne haddine bu konuda Akp ile yarışmak?

Hassasiyetlerimizi siyasete çok güzel malzeme yapıyorlar velhasıl.

olur mu hiç
"Üsküdarın problemini çözerse müftü çözer" miş

• Like 1

Ben aramizdan birinin kelp olabileceği imasini çıkardım ama yine tam cikaramadim

Şimdi size öyle zor bir soru soracağım ki, bilemeyeceksiniz.

"Ben vatandaşlarımı kamplaştırdım afedersiniz kamplaştırmayacağım." Bunu kim söyledi? Hadi bilin bakalım.

Gerçekten bilemedim :) ama Devlet Bahçeli de zengindir bu hususta es geçmeyelim.

Ben engin siyasi birikime sahip olan trradomir'i telefon jokeri olarak aramak istiyorum :shiny:

Siyasi konjoktürde boşluğu doldurulamayacak önemli bir isim. Kamuoyunda gafman olarak lanse edilir. Yeni söylemlerin kelalaka buluşların mimarıdır o. Güncel olması nedeniyle Top10 da ilk üçe girebilecek bir gaf daha paylaşalım ve bu gizemli şahıs hakkında birkaç ipucu daha verelim.

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin altı okun böğrüne mühürünüzü basın. Kul hakkı yiyenlerden hesap soralım. Namussuz siyaseti getirelim. Düzgün siyaseti getirelim"

Seçim çalışmaları için Elazığ'ının Kovancılar ilçesinde 20 kişilikten mürekkep bir topluluğa seslenen bu gizemli şahıs konuşma esnasında;

"Bu benim Karakoçan'a ikinci gelişim" demiş..

• Like 1

Amener kürsü şu muydu arkadaşlar? Özellikle ilahiyat okuyanlarımız?

Not: Youtube 'a giremeyenler için çalışan DNS: 112.78.137.67

• Like 1

Gerçekten bilemedim :) ama Devlet Bahçeli de zengindir bu hususta es geçmeyelim.

Ben engin siyasi birikime sahip olan trradomir'i telefon jokeri olarak aramak istiyorum :shiny:

Alo, alo, hürmet ederim efendim bir mevzuyu arz edecektim. Şurada biriyle dalga geçiyorlar, sanırım o galiba

http://www.youtube.com/watch?v=fg9xS5RJvZY

• Like 1

Şimdi zor bir soru daha geliyor...

Soru şu:''"Twitter vergi kaçakçısıymış. O zaman gönderirsin vergi müfettişlerini, inceler, raporunu yazarlar. Asıl amaç o değil" Bu cümleyi kim kurmuştur?

Tamam da müfettişler nereye gönderilecek, onu anlamadım!?

• Like 1

Bak şimdi... Öyle bir soru buldum ki, çok zor... O halde soruyorum:

''Hükümete çağrım da şu; gencecik çocuklarımızı tomayla, biber gazıyla, polis copuyla dövmeyin. Yazık günahtır. Bu çocukların tamamı bizim çocuklarımız. Ayrım yapmayalım. Eğer onlar bir yerde gösteri yapacaklarsa bırakın yapsınlar. Ne yapacaklar gösteride? Ellerinde kitap, ellerinde karanfil başka bir şey yok zaten bunların elinde.''

Hadi bilim bakalım, bu yukarıdaki ifadeyi kim kullandı???