Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

25 Temmuz 2014 İftar Buluşması

Recommended Posts

Selamlar,

Farkında olacağınız gibi bir süredir site üyeleriyle herhangi bir toplantı düzenleyememiştik. Oluşan talep üzerine 25 temmuz cuma akşamı, katılacak üyelerimizle Üsküdar'da beraberce iftar yapma kararı aldık.
Katılmak isteyen arkadaşların cuma sabahına kadar bana özel mesajla ulaşmalarını veya başlıkta katılma isteklerini belirtmelerini rica ediyorum. Detaylar, cuma günü içinde özel mesajla tarafınıza ulaştırılacaktır.

Not: İftar için sabit bir menü belirlenmeyecektir.

Saygı ve selamlarımla

• Like 2

Uzun zamandır bu minvalde toplantılardan uzaktım. Tahmin ediyordum güzel olduğunu yanılmadım da. Tüm katılan gönüldaşlara teşekkürler. Keyifli ve verimli idi.

Hangi akla hizmet böyle birşey yaptım bilmiyorum. Böyle lüzumsuz akim kararlardan, tereddütlerden usandım. Son derece pişmanım.

Daha öncekilere katılmamış, bu güzel insanlarla daha önce tanışmamış olmaktan tabi ki.

Tam da toplanacağımız gün İstanbul'un azizlğine uğramasam herşey keyifliydi diyebilirdim. 1,5 saatte otogara girilir mi yahu? Bayram tatili başlıyor ya aman dökülün yollara! Zaten anlamıyorum 18 milyon ne anlıyorsunuz o sıkışık, kalabalık, kargacık burgacık şehirde yaşamaktan.

Buradan gelmeyenlere sitemlerimi, bize Üsküdar'da ev sahipliği yapanlara teşekkürlerimi iletiyorum.

• Like 1

Selamlar,

Bize vakitlerini ayırarak cuma akşamı düzenlediğimiz buluşmaya katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizim için de toplantının verimli ve keyifli geçtiğini söylemeliyim. Aldığımız kararları kısa zamanda uygulamaya geçirmek umuduna sahibiz. Ayrıca toplantılarımıza ilk defa katılan arkadaşların da bizim için hayli büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum. İnşallah ilerleyen dönemde de farklı projeler etrafında bu buluşmaları devam ettirmek umudundayız.

Saygı ve selamlarımla

• Like 2

İskeleden uzaklaşan bir gemi ,hatırlatır bana mazide kalan günlerimi
Gördüğün şu mavi deniz ufkumu aydınlatır
Uçup giden bir martı yitirdiklerimi.....

hastasıyız bilader istanbulun :shiny:

dostun sitemi ve fırçası olmasaydı arayı bir kaç sene deha açarmıydım bilmiyorum... açmazdım heralde.... aç karnına fırça iyi oldu iftardan sonra kendimi güzel dostların arasında, kıyak mekanda buldum.. bazı güzellikler anlatılmaz yaşanır ( gelmeyenlere nispet-tir)

-SOHBET'in kralını yaptık....- ve yığınla çay sigara :) tekrar görüşmek üzere....teşekkür bize ait_

Guest Fatma Topcu

Selamün Aleyküm arkadaşlar;

Organize ettiğiniz toplantıdan ötürü teşekkür ederim. Katıldığım için memnun kaldığımı belirtmek isterim. Umarım Ahmet Bey'in dile getirdiği mevzularda kayda değer ilerlemeler gerçekleştirenler içerisinde ben de bulunabilirim. Öncelikle bu işin fikir sancısını çeken Ahmet Bey'e hususi saygılarımı iletmeyi bir borç bilirim. Rabbim mükâfatını her iki cihanda da versin.

Ayrıca Istanbul âşığı biri olarak savunma içgüdüsü peydâ olsa da güzide şehrimizin güzelliğini ispat etme derdinde değilim. :))

Toplantıya iştirak eden arkadaşlara teşekkürler, tanıştığıma memnun oldum.

Not 1: Dumansız toplantı sahası istiyoruz ;)

Not 2: Siteye üye olayım istedim fakat çivi yazısı gibi kelimeleri çözemediğim için misafir olarak kalmaya karar verdim :)

Fatma Topcu ( Mümin'in ablası )

Zaten anlamıyorum 18 milyon ne anlıyorsunuz o sıkışık, kalabalık, kargacık burgacık şehirde yaşamaktan.

Bende bilmiyorum ne anlıyorsak bu şehirde yaşamaktan :) Hep düşünüyorum sonra Üstad'a hak veriyorum. İstanbul ,benim canım vatanım da vatanım,İstanbul... İstanbul.... İstanbul hava gibi,su gibi muhtaç olduğumuz şehir!

kıyak mekanda buldum.. bazı güzellikler anlatılmaz yaşanır ( gelmeyenlere nispet-tir)

Üsküdar'ın kıyak mekanını merak ettim. Oldu mu şimdi efendim? Şartlar el vermedi gelemedik biraz anlatsanız da bizde nasiplensek ne olur ?

Selamün Aleyküm arkadaşlar;

Organize ettiğiniz toplantıdan ötürü teşekkür ederim. Katıldığım için memnun kaldığımı belirtmek isterim. Umarım Ahmet Bey'in dile getirdiği mevzularda kayda değer ilerlemeler gerçekleştirenler içerisinde ben de bulunabilirim. Öncelikle bu işin fikir sancısını çeken Ahmet Bey'e hususi saygılarımı iletmeyi bir borç bilirim. Rabbim mükâfatını her iki cihanda da versin.

Ayrıca Istanbul âşığı biri olarak savunma içgüdüsü peydâ olsa da güzide şehrimizin güzelliğini ispat etme derdinde değilim. :))

Toplantıya iştirak eden arkadaşlara teşekkürler, tanıştığıma memnun oldum.

Not 1: Dumansız toplantı sahası istiyoruz ;)

Not 2: Siteye üye olayım istedim fakat çivi yazısı gibi kelimeleri çözemediğim için misafir olarak kalmaya karar verdim :)

Fatma Topcu ( Mümin'in ablası )

Hanımefendi sizinde bu sigara takıntınızı anlayabilmiş değilim. Şurda buluştuğumuz sohbet edebildiğimiz zamanı toplasanız 1 saati geçmez.

Gerçekten sigaradan hoşlanmayabilirsiniz lâkin senelerce bir çatı altında birbirlerimizi görmeden fikirlerini samimi bir şekilde dile getirdiğimiz bir sitenin buluşmasındada hem reel'de hemde site üzerinden iğneleyici bir şekilde devamlı dile getirilmesi rahatsız edici bir durum. Rahatsız olduğunuz bir durumda dahi ki bu rahatsızlığı trafiğe girdiğiniz arabaların egzozları kat ve kat daha rahatsız ettiğinede eminim 1 saat boyunca sigara içenlerede sabır gösterebilirsiniz.

Üsküdar'ın kıyak mekanını merak ettim. Oldu mu şimdi efendim? Şartlar el vermedi gelemedik biraz anlatsanız da bizde nasiplensek ne olur ?

merkeze 3 dakika mesafesinde..... '' ben özgürüm''safsatasından başka bahanesi olmayan salaş takılan. ezik. ve

sünepe tiplere uzak bir mekan...

otantik ve gayet hoş bi yer.. masasından tavanına.... yerinden duvarına.... duvardaki panosundan objesine kadar.... anladınız siz onu :)

Geleneksel iftar buluşmasına iştirak eden tüm katılımcılara biraz geç de olsa teşekkür ediyorum. Her ne kadar şahsi işlerim münasebetiyle muhabbete kopuk kopuk dahil olsam da gayet keyifli ve hoş bir buluşma oldu. Üsküdar ile özdeşleşen Aziz Mahmud Hudai Hazretleri'nin manevi sancağı altında yapılan muhabbetin tadına doyum olmuyor. Seneye daha kalabalık olmak temennisiyle, saygılarımı sunuyorum.

Sigara kullanan biri olarak bu husustaki rahatsızlıkları nazara alacağımı şahsım adına garanti ediyorum.

Guest Fatma Topcu

Sn. Ahiskalı,

Öncelikle bir misafire böyle muamele edilmez :) Aynı mantıkla hareket edecek olursak siz de bir saat sabır gösterip içmeyebilirdiniz. İncinmemiş olmanızı umuyorum..

Mehmet Bey, ince düşüncenizden dolayı teşekkür ederim..