İçeriğe git

Foto

Mağlup Galibiyet


Konuda 11 cevap var

#1
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
Bismillah fî evvel ve'l âhir

Kutlanamayan Zafer

Bir gerçek, ezici bir galibiyetten bahsedemeyiz ve gayet beklenilen, yerinde bir istatistik %51

Bir tarafa ürkek bir gurur diğer tarafa 'devam' aşılayan bir sonuç. Bir yorum okudum, mağlup gâlibiz diye; tespit budur.Bugun sandığa evet'e giden akpli seçmen (en azindan çoğu) duygusalliktan öte hiçbir mesnede dayanmamistir. Fanatikleri "Erdogan ne derse evet lan!"cıları hâric tutuyorum. Cekimserleri, hayırcı muspet tebaayi bir anda pkk teröristler ile aynı kategoriye koyabilen, meseleyi, vatana ihanete kadar indiren ama kendi bizzat teşkilatindaki yarıkların üstesinden gelemeyen, bildiği hâlde suya sabuna dokunmayan, seçime üç gün kala saçmalayan ( ama karınlarindaki gercegi kusan) danışmana bile dokunmayan, 15 temmuz vampirlerini (bakın da görün) yine uzaklaştirmayacak olan iktidar ama bütün mahsülu toplamaya ve ekmeye mecbur tutulan halk her defasinda bu "demirden yükü" taşımayacaktir. Sonuc aşikâr olunca 'evet hayır eşittir, öteki yoktur" he babam he.

327 geçerli oyda 98 hayir ve gelmeyen 65 secmen; bir sınıf içi sandıkta korkutucudur. Sayım bittikten sonra tam olarak bunu dedim "ya kıl payı alırız ya kıl payı gider. Nitekim farklı olmadı. Şunu açıkça bilmeli ve kabullenmeliyiz, Ysk son manevrayi yapmasa bu referandum gitmişti.

Sabahtan akşama sokağın nabzını tutacak işlevsellikte idim, sabah 8.30 durakta hayır broşürleri dagitan 65lik amcalar teyzeler, öğlen Perinçek grubunun hayir propagandalari, akşam duraklarda yine Chp. Bizim taife birak Üskür'da dombra çalsin, "ver mehteri" desin. Istanbuldan aldı alacağını. Tek işi ;asın bayrakları; olan teskilat, koltuğa yapışan aklıyla yer değiştiren o igrenc kibrinden ve rahatlığından taviz vermezse gelecek secimlerde (halâ akp diye birsey varsa) fiilen bir üstünlükten bahsedemeyeceğiz. Birakin portakal bicaklasinlar, birakin ak trolluk etsinler baştan asagi eylem ve muhteva derinligi, bir gaye tütmeyen, işi topuklarini birbirine vurmak ve düğme iliklemek olan gerizekalı sürüsü. Adam assinlar, adam kessinler giyotine versinler,

ee kardesim sen ne yapacaksin buna alternatif olarak?


Başgaaannn, reyiiizzzzz! Yok bi halt yok.

Ciddi şekilde dinamit var kökümüzde. Ve bu "benden sonrasina Allah kerim" kaderciligiyle Allaha havale edilecek cok da dini bakış açısı ile açıklanabilecek, o teslimiyete teslim edilecek hafiflikte değildir. Menderesi ipten kurtarmayan Allah elbette sunnetullah gereği gelişen hadiselere durun diye tam da uçurumdan bir milleti ne atacak ne de geri tutacak değildir. Burayi kısa kesiyorum, anlaşılmıştır.

Hâsılı şunu demeliyim, oyun yeni başlıyor. Taslağın kendisine deginmedim cünkü hiçbir şekilde onaylamiyorum. Yani "emanet bir evet" Ne olur canım olmadi dener iki üç yıl sonra degistiriverirler diil mi ama?

Not:Ayasofya ve idam 'hikâye'den ibâret. Sıfırla vergileri Naim futbola kan lazım.

#2
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.069 Mesaj sayısı:

Her seçim böyle muhabbetler her zaman oluyor. Tecrübe ile sabit. Seçimler oldu. Yüzde 51 evet çıktı. Netice bu. 

 

Duygusallık ve mesnet... Buna katılmam mümkün değil. Evet, olaya böyle yaklaşan mutlaka vardır. Ama bunu bütün evet seçmenine yüklemen hiç doğru bir düşünce değil. 

 

Sen hayır verdin galiba. Olabilir. Seni tenzih ederim ama hayırcıların durumu da ortada. Hayır verenler tabiki terörist değil. Ama teröristler hayır dedi. Bunu anlamayacak ne var ki. Ben sana böyle deyince seni terörist mi yapmış oluyorum şimdi. Bütün Avrupa birleşti hayır için. Bu bir gerçek değil mi?

 

Ayrıca 18 maddeyi okudun mu? Bunu da merak ediyorum doğrusu...  


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#3
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
Benim ne verdigim mühim degil, bence daha cok oyladigimiz şey konuşulmalidir. Ve ben artik 'aman
alınları secde gören adamlar' modundan coktan çıktım. Fenâ şekilde kullanildigimizi düşünüyorum. Bir seçim vakti geliyor hoop tepetaklak oluyor ülke. Vatan millet meselesine dönüşmemis bir seçim söyler misin bana Allah aşkına? Al gelsin bakalım dedikleri sistem ne değişecek? Ancak macera, arayışlar baktılar tutmadi sil baştan. Kaç tane "Yeni Türkiye" var merak ediyorum. Ne tasarlasalar mevcud durum anında 'eski Turkiye'ye dönüşüyor.
Ayrıca kabul etmiyorum dedigim birşeyi elbette okumuş olmamı aklen çıkarmalı idin. Hem de ne sancilarla okudum, artik bir coşku ile yetmez ama evetlerimi 18li yaslarimda bıraktım. Ben onlara söyle sesleniyorum "bizden görünüp bizden olmayanlar" inan bana azizim hala ağırlığını fark etmiş değiller. Bir 15 temmuz ile hepsini temize cikaramam, evet büyük bir imtihandi tüm millet olarak ödedik, fakat bir realite varsa değerlendirmek durumundayız.
Aladağ yangınını anımsa, yurt yok yavrucakları evlerine taşıyacak servis tahsis edilmiyor, uzak bir bucaktaki okula gitmeye mecbur kalıyor ana sicaklarigina muhtaç olanlar.. okul idaresiyle suleymancilarin o kıytırık yurduna mecbur bırakılıyorlar. Denetleme yok, gözetleme yok Anadolu'ya ancak oy lazımsa mecburlar cünkü. Benim dinmeyen sızimdir vu. Daha sosyal devlet olarak nice gediklerimiz, Soma'nin verilen gensorusunu sırf muhalefet isleyisimize ket vurmak istiyor sacmaligiyla bakma bir hafta sonra o facia yaşandı. Erdogan ise vu gensorulardan "kurtulmayi" marifet sanarak çadırda anlatıyordu hayırcilara. Cünkü vatan asagi sadece onlar ya.
Gönüldaşim, benim aklen kabullenmemde ciddi sıkıntılarım var artik.

#4
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.069 Mesaj sayısı:

Belli ki hayır verdiniz. Bunun için sizi yargılamak istemiyorum. O sizin tercihiniz. Bütün terör örgütleri ve batı ülkeleri hayır için bütün mesailerini ortaya koydukları halde, siz de kendinize göre bazı gerekçeler ile hareket etmiş olabilirsiniz. Gerekçelerinizi okuduğumda, bazılarında da sizi samimi olarak görebilirim. Muhalefetin kimlerle iş tuttukları da gözler önüne serildi, bu da ayrı mesele tabi

 

Oyladığımız şey konuşulmalı dediniz. Buyrun o zaman...


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#5
Misafir_Hacegan_*

Misafir_Hacegan_*
 • Guests

Demek hayırcılar ile hayır, evetçilerle evet muhabbeti... Hem de bu alçak gönüllülük oluyor. Gerçekten garip. Bu bana göre alçak gönüllülük değil, hatta tarafsızlık hiç değil. Bu şu anda adını koyamadığım bir hal. Belli ki kafan çok karışık. Evet verdin, ama ne için verdin, bilmiyorsun. Hayır verseydin, ne için verecektin, haliyle bunu da bilmeyecektin. Ama bir taraftan o 18 maddeyi ne sancılarla okuduğunu ifade etmiştin. Üstelik attığın ilk mesajlardan da eser kalmadı sende.

 

18 maddeyi konuşalım. Bunu siz demiştiniz. Biz neyi oyladık, konuşmalıyız, diye. Ama giremedik o sancılı konulara gitti.

 

Neyse. Bu konuyu kapatıyorum kendi adıma.

 #6
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
Mesele benim nezdimde gayet temellere dayanarak mantıklı bir şekilde konuşulacak düzeyde mesele degil. Yalniz buralarda bir özürlü dolanıyor da gölgesini basligimda gormek istemedim. Üstelik bu son iletiyi de henüz görmekteyim. Muhatabına usulsüz bir davranış idi sergiledigim bu konuda affiniza sığınıyorum.
Oncelikle degiskenligim siyasi konumumun onceki konuma gore degismesidir, bu konuda bastan beri hayirci nazariye ile oldugumu en azindan bunun sabitesini şahsım bilmektedir. Muhatabima gore degisen kanaatim hic olmadı hangi masaya oturduysam bu konuda hep de işin ucu munakasaya gitmistir. Karsimdakiler tarafindan zira saygi duymak denen sey kutsal. Aklen, mantık olarak hicbir sekilde o maddeleri onaylamadigimi üstteki yorumlarimda da dile getirmistim. Benim ve cogu secmenin de eger gercek bir "faruk istidadina" sahip ise ciddi boyutta sancili olmasi lazim gelmekte idi.

Fiilen coktan baskanlik sistemi icinde oldugumuz, agir bir sultanin altinda olundugu malum idi. En bariz orneklerini yakinen gorduk, feto basin ayaginin serbesti söz konusu oldugunda karari beren merci hemen azledildi be o gazetecilerin tutuklanmasina tekrar karar verildi. Peki kisa vakit önce saliverilen kıvırcık Kavurmacinin saliverilmesi hakkinda neden bir atılım olmuyor? Tas gibi adam birden raporlu hasta oldu. Akp icinden bir elin parmagini bile bulmadi aykırı ses. Bu ayıp size sanci cektirmiyor mu? Ne oldu reyiizzzler!

Sehit Halil Kantarci'nin haniminin beyanini okudunuz mu? Okuyun derim. O gece vicdanimin sesi beni boğdu. Koltuklarin ayaklari saglam olsun diye yuzlerce insan ölüyor, bunun aciklamasi dolaylı olarak da olsa bu. Ama sehit cocuklari ölene kadar burs alacak tabi. Bu bize susmak icin yeterli gelmeli degil mi? Peki diger içerideki "tuzluklar" gitmezler efendim gitmezlik otoriteye zaaf yok degil mi parti, teskilat süt ve akkaşık. Gecelim.

Onlarca meseleye alnimin akiyla deginebilirim. Gayet de neye evet neye hayir dedigimi bilerek. Ha şunda birleselim evet sadece 15 temmuzun anisina ve pkk nefretime istinaden tercihimi muspet vermeye mecbur hissettim. Hayir diyecek kadar yürekli olamadim!hayir Verenleri ama aidiyeti muhafazar cevre olan sahislari acik ve net kutluyorum.
Kardesim kim olursa olsun gücün tekelleşmesi tehlikelidir. Ben bana bile bütün sinirlarina varmis bir doygunlugun verilmesinden/ulasilmasindan korkarim. Denetleme ve duzenleme mekanizmasinin kısık,pasip ve alcak oldugu noktada tehlike kacinilmazdir. Hazreti peygamberin aldigi karara "Ey Allah'in Resulu bu sizin kanaatiniz mi yoksa Allah mi emir biyurdular?" Diyen Hz. OMERLERI gördü bu fikir. Hakimler ve savcilar yüksek kurulunun, yasama yürütme merciilerin, ve dahi üst nice kurumlarin idare makamlarinin salt cogunlunu atama yetkisine sahip olan bir makam kim tarafindan denetlenecek? Siddetle muhalefet öldürülmeye çalışılıyor, bu topraklarin birinci dereceden iktidara degil saglam bir muhalefete ihtiyaci vardir. Bunu illa chp temelli dusunmeyin lütfen. Keske bu anlamda kavi bir sese sahip olabilseydik, hem de yine Erbakan atölyesinden. Siyaset erbabiyim diyemem, ama denetlenemez, saglam rekabet ortami saglanama, ne derse erisen ve olan bir makamin artik zehirlenmeye durmasinin mukadder oldugu kacinilmaz her ortalama zekanin cikarimi olmalidir. Bu noktada mahrumuz, malesef ki son radde de Bahceli de siyasi intiharini yapmıştır. Nitekim neticeye hiçbir tesiri olamadi. Kaldi ki akp bile icinde dipsiz bir kararsizlikta ve cekimserlikte iken ülkücü taban ziyadesiyle masumdur.

Şunun cevabi hic kimse tarafindan evet olamaz; yarin birgun manyak bir belki de kripto bir fetönün ya da nato, abd usagi bir siyasetcinin o koltuga hani 'kazara' gecmeyecegi, bizim Allah affetsincilerin yanılmışız diyen perisancilarin yine aldatilmayacagi ne malum? Erdogan butun doğal sinirlarina ulasmis vaziyette, her tekmeyi halkin sırtına atlayarak uzerinden savdı. Peki ya sonra? Simdi o kadar acemisi olduklari bir seyi ya da dur macera demeliyim kalkisti ki tutmazsa yeni bir B plani. Ne de olsa tum ulke onun rus ruleti oynadigi oyun tahtasiyiz. Yine bozarlar yine yaparlar; tum manzara neydi biliyor musun azizim tum o ülke parcalanacak yaygarasi; akpye yeniden organik bagini temin etmesiydi. Bir adam arzuluyor biz da mal gibi gidip "he" diyoruz.

Kimse duydugu güvenin bir gün yine "kandirildik"a varacagini bilmeden yasiyor. Butce denetleme onda, savasa girme onda, meclisi feshetme onda, secim karari alma onda, bakin komiklige ki mv sayisini artirip tepelerinde balyoz olma yine onda. Meclis salt sayi cogunlugu diye bir hikaye var ki nereye ceksen ampule carpacak elleri bir de oylama yapacakmis.. nereye dogru gülüyoruz? Cidden sizlerin var olan manzarada bir rahatsizliginiz yoksa dedigim gibi, faruk yetiniz ciddi zaafiyet altindadir. Ayrica kim bu baskan yardimcisi olacaklar kuzum, ne vasfi belli ne sayisi? Seçilmişlerden bile olmayacak, kimin ahırı o meclis der misiniz bir? Durun bence ş meshur eniste coktan koltuk hak etti.

Abicim önüne gelen maddede cumhusbaskani kararnamesi diye gözüne çarpıyor, cumhurbaskani taragindan edilir, yapılır, atanir, atılır bu ne laann? Nerede akli selimeniz Allah aşkına? Hele ki alt tabaka teskilatin, havuz medyasinin (yemin ederim artik suphem yol boyle bir havuz var ve suyu b.k kuyusu gibi) igrenc seviyesizlik ile nasil da birbirlerinin tirnak aralarindan ekmek devsirmeye çalışıyorlar. Bastan asagi midem bulaniyor artik. Belki de son aktif siyasi bir tavrimdi bu, inanmadigim birseye dahlim olmasi kendi bütünlüğüme baltadir evet. Bu ayni zamanda da akpnin sag olsun secmenini sürüklediği uçurumun resmidir. Nitekim netice dr sukur ki bunu gösterdi. Istatistikten son derece memnun kaldim. Umarim halkı da tumpuna birakip bir sekilde safdisi bırakmazlar. 5 yilda bir gelecekler, yine Turkiye dagilmalar ile yuzyuze kalacak yine bakanlarimiz igrenc bir komploya malzeme edilio konsolosluklardan geri cevrilecek hepsi mesru hepsi cünkü oy gelmeli oy oy oy. Kimin anası ağlıyor, kim magdur heç mühim degil. Algilarimizi biz altin bir besi bir yerde diye koynumizda serefle tasiriz. Cunku bize cok tasittilar öyle be kardesim. Uine carigi kesik amcam ve yasmagi burnunun altinda teyzem sahneye cikar nasirli elleriyle ve kapisi sadece o anlarda calinan kimsesizligiyle rolünü oynar ve iner. Sonra yine abdye kul olmalar, abnin kapatması olma sevdasi, secim oncesi efelenmelerimizi secimi aldiktan so ra hani daha kabararak "hala mi almican bak bu kadar güçlüyüm bi daha dusun istersen" ve sinek kaydı traslar.

Nasılsınız? Yeterince menü lezzetli mi? Tırnak uclarima ladar öfke doluyum. Kafadan akp düşmanı degilim ha. Ha nu arada bu cumle kalibi tanıdık geldi mi? At fava bekle.

#7
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
"Birileri hâlâ hukukta/hukuksuzlukta... oysa tehlike çok daha yakında: akp siyasetiyle medyasıyla pisliğe batmış vaziyette. bunu gördük."

"halk AKP'yle sadece chp şerrinden sakınmış oluyor. ama akp -siyasileriyle kültürcüleriyle- halkın bu sıkışmışlığı üzerinden palazlanıyor."

Rastladığım bir kac tweet. Ve son degerlendirme, SU ÇÜRÜDÜ.

#8
ibrikçi

ibrikçi

  Müdavim

 • Teğmen
 • 709 Mesaj sayısı:

Demek hayırcılar ile hayır, evetçilerle evet muhabbeti... Hem de bu alçak gönüllülük oluyor. Gerçekten garip. Bu bana göre alçak gönüllülük değil, hatta tarafsızlık hiç değil. Bu şu anda adını koyamadığım bir hal. Belli ki kafan çok karışık. Evet verdin, ama ne için verdin, bilmiyorsun. Hayır verseydin, ne için verecektin, haliyle bunu da bilmeyecektin. Ama bir taraftan o 18 maddeyi ne sancılarla okuduğunu ifade etmiştin. Üstelik attığın ilk mesajlardan da eser kalmadı sende.
 
18 maddeyi konuşalım. Bunu siz demiştiniz. Biz neyi oyladık, konuşmalıyız, diye. Ama giremedik o sancılı konulara gitti.
 
Neyse. Bu konuyu kapatıyorum kendi adıma.


Burada aziz misafir bizimle alakalı bir şey demiş. İlk önce bizimle iletişim kurmasından dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Ne dese haklı ... Ne yapalım efendim biz toplumda çok aşşağı seviyede fakir insanlarız, ekmeğimizden olmamak için kimseyle muhalefet edemiyoruz. Böcek gibi ezerler bizi
Burada bana ulaşıp zarar veremezler diye muhalif şeyler yazıyorum bazen. Bir de nazım geçenlerle ancak muhalif konuşa bilirim. Herkese muhalif olmam...
İletişimi kendi adınıza kesmenize üzüldüm. Ne diyelim ; bir dost bulduk ama tez akşam oldu...

#9
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.069 Mesaj sayısı:

İdrak, evet oyu kullandım diyorsun ama öyle bir yazıyorsun ki, bal gibi hayır oyu kullandım diye bağırıyor ruh halin. Aklın karışık. Dağıtmışsın. Sen maddeleri hiç okumadın. okusaydın konuşurduk.

 

Meclisi feshetme onda filan... Allah aşkına oku şu maddeleri. Bütçe denetleme filan, o ne ya... Yahu sen ne yapıyorsun, gerçekten garip. Savaşa girme... Bak sen!!! Seçim kararı da var. Demek öyle. Ya ne olursun oku şu maddeleri!!!

 

Ampul filan... Ampule çarpacak eller filan... Oh suyundan koy, hakaret de o biçim. 

 

Ezbere konuşma. Mesela meclisi feshetme maddesini yazar mısın? Buyur, bekliyorum.


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.

#10
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
]
Dayim memleketten arayip "elin titremeden hayira gitmis ermeni" dedi. Sen de haklisin ağbi. Parti dagitinca biz de sirazeyi toparlayamadik zaar. Ama valla evet dedim yaw:))

Bosverin siyaseti. Ben biraktim. Haber izlemeyi, koseyazisi falan okumayı. Alayı logar. Okudum yea niye inanmiyorsun. Yeminle.

#11
idrak

idrak

  Gayretkâr Üye

 • Teğmen
 • 40 Mesaj sayısı:
Abi bana sorduguna göre sen okumamisin ben de senin okumadigini iddia edeyim o zaman. O yorumumda yeterince vakit verdim. Yorumum da durduğum taraf da bellidir. Ve yineliyorum bize bu catismayi yaratan, bu ucuruma iten akp'nin kendisi oldu. Artik inanmadigimiz bir seyi sürüklüyoruz sirf karşı taraf itlere inat. Ama bu da uorulur be kardesim. Dilersen daha genis zamanda ama simdi degil. Meşgulüm abi.

#12
Hâcegân

Hâcegân

  Müdavim

 • YüzBaşı
 • 1.069 Mesaj sayısı:

Güzel kardeşim, bak çok hakaret ediyorsun. Alaylı yazıyorsun. üslubun iyi değil. Neyse, bu yanınla idare ederiz artık.

 

Şu meclisi feshetme maddesini yazar mısın? Sırayla gidiyorum. Bütün yazdıklarına tek tek cevap vereceğim. Ama sıra atlama yok. O maddeyi yazmanı bekliyorum.


Onlar ki, sıfırlarda rakamları bulmuşlar,
Fikirden kurtularak, ölümden kurtulmuşlar.Cevap Ekle