Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
SerhendiEfendi

Osmanlı Kitaplığı

Recommended Posts

Selamun aleyküm. Kitap arşivleri oluşturuyorum çeşitli alanlarda burada Osmanlı ile ilgili alıntıladığım yazarlar ve kitapları yer alıyor. İnşaAllah siz de katkı yaparsınız.

Osmanlı ile ilgili kitap Önerileri
Osmanlı Kadını Efsane ve Gerçek - Aslı Sancar -
Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı (1-2) - Mustafa Armağan
Yavuz Sultan Selim - Mustafa Armağan
Osmanlı Tarihi Kayı Seti - Ahmet Şimşirligil
Ertuğrul'un Ocağı - Ahmet Şimşirligil
Valide Sultanlar ve Harem - Ahmet Şimşirligil
Ama hangi Osmanlı - Ekrem Buğra Ekinci
Sürgündeki Hânedan - Ekrem Buğra Ekinci
Osmanlı'nın Çöküşü- Ekrem Buğra Ekinci
Sultan Vahdettin Han - Kemal Arkun
Sultan V.Mehmet Reşat Han - Kemal Arkun
Sultan II.Abdulhamid Han - Kemal Arkun
Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul'un Fethi - Yavuz Bahadıroğlu
Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları - Yavuz Bahadıroğlu
Yavuz Sultan Selim / Muhteşem Kanuni Süleyman / Fatih Sultan Mehmet - Yavuz Bahadıroğlu
Dünyaya Hükmeden Kanuni / Kanuni'nin Akıl Oyunları - Talha Uğurluel
Ulu Hakan İkinci Abdülhamid Had - Necip Fazıl Kısakürek
Vahidüddin - Necip Fazıl Kısakürek
Osmanlı Klasik Çağında (Savaş / Siyaset / Devlet ve Toplum / )- Feridun M. Emecen
Son olarak güzide bir eser olan
Mustafa Armağan'dan Ayasofya Entrikalar bu da ek olsun.
- SerhendiEfendi -

Merhaba , sitenize biraz baktım çok derin çalışmalar olduğu belli. Fırsat bulursam istifade etmeye çalışıcam.

Ateistlerle benimde baya mücadelem oldu. Bir seferinde nasıl kızdımsa adama söve söve imana getirdim. Çok ilginçtir adamdan daha aşşağı seviyeden muhattap olunca adam ahlakı savunmaya başladı. Bilemiyorum samimi olarak mı yoksa benden kurtulmak için mi bir şekilde imana geldi...

Aslında bir hatırlatma yapmak istiyorum . Ateistlerle mücadele konusunda geçenlerde düşünürken farkettim . Allah kuranı kerimde açıkça bu kişilere meydan okuyor ve hodri meydan diyor. Ne kadar bilginleri ,şeytanları , putları varsa toplansınlar ve Kuran'ın en küçük surelerinden birinin bir benzerini yazsınlar eğer haklılarsa... Bu şekilde meydanı terk etmek zorunda kalmış yıllardır kıyıdan köşeden kaçak üfürmelerle kazanım elde edeceğini sanan zavallılardır ateistler. Yani böyle kişilerle karşılaşınca ;" hadi Kuran'ın en kısa surelerinden birinin benzerini yazın da görelim" deyip susurmak lazım kısaca . Biz onları iknaya uğraşacağımıza onlar gitsin bişeyleri ispat için uğraşsın... Çok basit gördükleri , küçümsedikleri şeyin bir benzerini ortaya koysunlar... Bunu asla yapamayacaklar...

"Şeriat nedir ne değildir " yazınızı okudum tartışmalara da baktım. Arkadaş Allah sana sabır versin. Okurken yanımda aziz teziz misafirim, Aslan Parçası adlı kedime dedim " Şu okuduğum insanların halini görsen kedi olduğun için Allah'a şükredersin" bişe demedi öylece baktı kaldı kedi. Bakıyım... Kaçmış :)

:) Eyvallah, yazıların hepsini üslub, imla, redakte etmeyi, içerikleri topluca güncellemeyi düşünüyorum ne zamandan beri. Bir çokta yayınlanmamış makale birikti ancak günlük 100 kişi giren olması güzel olsa da nedense rağbet yokmuş gibi düşünüyorum. Bir de yazılar, yayınlandığında bazılarının kaynayacağını düşündüğümden hem de vakitten yayınlamaya cüret edemiyorum. Bu vakte kadarda sarktı inşaAllahu Rahman çalışmalara geri döneceğim :)
İstifade ediliyordur inşaAllah.
Bu yazıya da iyi geri dönüşler aldığım için paylaşmak istiyorum. Ateistlerin alacağı tavırları da listeledim içerisinde.

https://renaelestirileri.wordpress.com/2016/10/26/ateistlerle-nasil-tartisilir-1

Ateistler aynı ezberlere sahip insanlar. Cevapları öğrendikten sonra pek şansları kalmıyor. Ancak şahsa indirgiyorlar. Muhatabın şahsına yöneldikleri için onları da o şekilde karşılamak gerekiyor. Misal ben son yıllarda hiç muhatab bulamıyorum. Şurada ki linkten de yöntemler denemenizi rica ederim bir daha karşılaşırsanız :)