Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Muvazene

Üstadın 15 Tiyatro Eseri 15 Ytl

Recommended Posts

Bencede üstad'ın eserleri artık oynanmalı, Bir Adam Yaratmak'tan öteye gidilmeli. Üstadı'ın çoğu tiyatro eserini okudum gayet rahat bir şekilde sahnede sergilenebilirler.

Zehra'nın Gözlerini bende seyretmiştim müthiş bi film, herkes mutlaka izlemeli.

Ben hergün 20 dk. sesli kitap okuyorum, diyafram egzersizleri yapıyorum, sesi ve nefesi kontrol etmeye çalışıyorum. Bu sene bölümüme geçince yapacağım ilk iş, tiyatro kulübüne üye olmak olacak inşallah. Hedef: Necip Fazıl tiyatrosu.

kesinlikle katılıyorum.üstadın tiyatroları mutlaka oynanmalı.geçenlerde ''bir adam yaratmak'' tiyatrosunu seyrettim.çok güzel oynadılar. çıkışta üstadı tanımayanlar şaşkın ve hayran bir şekilde yorum yapıyorlardı.belki tiyatrodan fazla anlamam ama elimden ne gelirse yapmaya hazırım.üstad diyince akan sular durur...

ben de kitaplarımı yeni aldım. bilgilendirenlerden ALLAH razı olsun. ama benden de 19 ytl aldılar.üstelik hediye de koymamışlar.istemeye de çekindim.

yine de bu fiyata bulmak zor hatta imkansızdı. güzel bir hediye olacak...

eğer maddi durumunuz el veriyorsa mutlaka alın ve birilerine hediye edin, üstadın tanınması için gerçekten faydalı olacaktır ve eminim devamı gelecektir.

Bu eserlerin baskısı iyi olmasa da fiyat açısından gayet uygun. Saman kağıttan oluşan eserlerin kapakları normal olup cildi idare edecek kadar. Tüm tiyatro eserlerini barındırması ve fiyatının da uygun olmasına bakarak almak isteyenlere tavsiye edebiliriz.

Ben de biraz önce sipariş verdim.. Benden alacakları ücreti merak edenler için cevap veriyorum: 19 :graduated:

(Gayet iyi)

Faydalananlardan biri de ben olacağım. Reyhan'a teşekkür ediyorum, herhalde başka bir yerde böylesini bulamazdık..

Ben de hala sipariş vericem ya...Peh yavaşsın Selda yavaş...Neyse ayın 7'sini bekliyorum :graduated:...

Ben 1 ay önce sipariş verdim gelmedi. Her hafta arıyorum cumartesi elinize geçer diyorlar ama bir türlü geçmedi :) Benimi kandırıyorlar nedir :) :)

Ben 1 ay önce sipariş verdim gelmedi. Her hafta arıyorum cumartesi elinize geçer diyorlar ama bir türlü geçmedi :) Benimi kandırıyorlar nedir :) :)

1 ay mı? Bir ay dediğiniz nedir ki! Ne bu sabırsızlık, ne bu acelecilik, ne bu istediğim hemen olsun şeklindeki çocuksu tavır, ne bu başkalarını sıkıştırma iştiyakı, ne bu ...! Neyse. :D

Acele etmeyin efendim, geçer elinize kitaplar inşaallah bir cumartesi günü. (hiç sanmam da ayıp olmasın diye, halis temenni usûldendir diye yazıyorum işte...)

Sabredin. Ne demiş büyüklerimiz: " Sabır; boyun eğmek değil, mücadele etmektir." Mücadeleye devam ... :)

Evet efendim, sabır mücadeledir. Bunun bilinciyle, terimin, ve hatta kanımın son katresine kadar mücadelemi sürdüriciğim. :) Herhangi bir cumartesi günü, ve herhangi bir saatinde cumartesinin...Kapımın zili bu sebepten dolayı çalınır,karşımdaki kurye bana, mücadelemin selameti anlamına gelen, üstadın eseri o kitapları verdiğinde aklıma , mücadeleme müsebbip, ve beni derinden kamçılayan o sözlerin, ve sen geleceksin. :) Ardından dualar,dualar... Allah razı olsun mürüd kardeşim diyeceğim, şimdi olduğu gibi :)

İyisimi ben mücadeleme zaman kaybetmeden devam edeyim :)

Durmak yok mücadeleye devam?

:D

Et kemter kul et. Mücadele iyidir. :) Develer tellal, pireler berber iken, ben dedemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken kaf dağında zümrüd-ü anka isminde bir kuş varmış... Bu kuş cumartesi günü geleceğini söyleyip söyleyip gelmezmiş. Terbiyesiz kuş işte... Zaten her kuşun eti yenmez, hele bu kuşunki hiç yenmez, neyse.. Bazı kullar da, özellikle kemter olanlar, :) bu kuşun bir cumartesi geleceğini zannededurmuşlar safiyane. Bize de çok beklersin demekten gayrisi düşmüyor şu halde. Neyse vazgeçtim, ben yine az beklersin diyim de (sen yine çok bekle.. :)sonra arkadan hayırla yadedilmiyeyim.

Allah razı olsun mürüd kardeşim diyeceğim, şimdi olduğu gibi

Kurnazlığa bakar mısınız! Hem demiyor hem de demişmiş gibi göstermeyi ihmal etmiyor. Şimdi olduğu gibi, o zaman da Allah razı olsun diyecekmiş. Allah razı olsun dememişsin ki şimdi. İçinden dediysen orasını bilemem.:D Ben de ecmaiyn diyecem o zaman, şimdi olduğu gibi. :)

Latife ediyorum kemterani kardeşim. Tiz vakitte elinize geçer inşaallah bu güzide ve nadide eserler. Bir cumartesi şayet alırsanız o kitapları elinize yolu tam dönerken arkana bak ve köşede bir lahza kalıver gitsin. :)

bu konuyu acan ve gündeme getirenlerden Allah (cc) razı olsun ...

insallah bende siparis vericem ama her türlü alısverişte baba onayı lazım onu bekliyoruz...

Ben 1 ay önce sipariş verdim gelmedi. Her hafta arıyorum cumartesi elinize geçer diyorlar ama bir türlü geçmedi :) Benimi kandırıyorlar nedir :) :D

ben iki gün önce sipariş verdim...bu sabah 9.30 da kapı çaldı:)

bu kadar çabuk beklemiyordum.....çok şaşırdım... :)

Bana bu gün geldi. nihayet aldım. Açıkçası ben kalitesiz kağıt bekliyordum ancak pis kitaplar beklemiyordum.

Kitapların kapları ve getirilen kutu çöğlükten çıkma. Neyse mühim olan eserler tabi.

Herkese tavsiye ederim. Büyük doğudan alınamıyorsa bu set kafidir. Allaha emanet.

ben iki gün önce sipariş verdim...bu sabah 9.30 da kapı çaldı:D

bu kadar çabuk beklemiyordum.....çok şaşırdım... :)

Olamaz ya bu nasıl iş :D Herkesin adresine takır takır geliyor kitaplar bi benimki gelmedi :D Adresi yalnış almışlardır herhalde. Bu sefer daha bilindik bi yer adresi verim bari.

Bir ay mı ! Şaka gibi. Adres yanlış alınmamıştır bence; yanlış verilmiştir. :D Onu düzeltin. Bana, sipariş verildikten altı gün sonra geldi çok şükür. Evet kitaplar tozlu, teker teker silinmek istiyor. Üşenmeyin efendim. Bakın bazı arkadaşların kitapları gelmek bilmezken biz temizleyip rafa bile koyduk. :)

Ben 1 ay önce sipariş verdim gelmedi. Her hafta arıyorum cumartesi elinize geçer diyorlar ama bir türlü geçmedi :D Benimi kandırıyorlar nedir :) :D

Mürid efendinin dediği gibi sabredin efendim, setiniz elinize ulaştığında yine bu başlık altında o kutlu haberi verin, bizler de sevincinizi paylaşalım :D

Şunu da belirtmeden geçemiycem; kemterani-mürid diyaloğu muhtşem, enfes, harikulade, fevkalade, fevkaladenin de fevkindeydi. Okurken gülme krizine girdim şu ekonomik krizli günlerde. puhahahaa

grksz nt: benim siparişim de 5 günlük bir zaman diliminde gelmişti. :D

Kulaklarım bir cumartesi günü çatlarcasına çınladığına ve ayrıca başıma taş düşmediğine, önüme ayı çıkmadığına, sonu gelmez pembe diziler gibi devam eden ama rengi daha ziyade koyuya çalan süründürücü kabusların esiri olmadığıma, attan inip eşşeğe binmediğime, daldan düşüp bacağımı kırmadığıma, yardan uçup paramparça olmadığıma, cebimde para olmadığı bir gün akbilimin bittiğinden habersiz iett otobüsüne binip o yürek sızlatıcı kafa, zonklatıcı ve yüz kızartıcı (dıdıdıt dıdıdıt dıdıdıtt şeklindeki) "akbil bitiş sesi" ile hemhal olmadığıma ve daha bir sürü müsbet vaziyetten menfi vaziyete rücu etmediğime göre, kemter kulun vermiş olduğu sipariş nihayete ermiş demektir. Elbette ki bu nihayete eriş, siparişlerin ele geçmesiyle mümkün olabileceği gibi siparişlerden bila-kayd-üşart vazgeçilmesi ile de vuku bulmuş olabilir.

Kemterani kardeşim, yanılıyor muyum yoksa! :)

Mürid kardeşimin zihninde muallakta kalan, ve bundan mütevellit bana yöneltmiş olduğu soruya, yine ben tarafından kendisine şimdi vereceğim cevapta olacağı gibi; vazgeçmişlik asla ve kat'a söz konusu olmamıştır . Olamaz efendim,ne münasebet yani bi yerde. Zira ben sonuna kadar mücadele edeceğimi, yılmayacağımı, yıkılmayacağımı, aynı zamanda dertlerimle baş başa kalarak mücadelemi sürdüreceğimi, 'hatta' sına varana kadar terennüm etmiştim. Sonradan vazgeçip yılmak olur mu efendim? (olmaz dediğinizi duyar gibiyim :) ) Olamaz tabii. Sonra ne derler bana? Mürid kardeşim bilhassa sana soruyorum

Neyse...

Ve işte bugün!... evet evet bugün,gözleriniz yanlış okumadı! Allahın bizlere bahşettiği bir Çarşamba gününde, beni derinden sevinçle havalara uçuracak, ve aynı zamanda her şeyden önce mücadelemin selameti anlamına da gelecek olan, Üstad'ın o güzide eserlerini, sevimsiz kuryenin elinden almış bulunuyorum :)

Hayalini kesintisiz her gün yastığa başımı koyduğumda kurduğum bir cumartesi günü değildi belki ama, bu da Allah'ın bi günüydü nihayetinde . Hem de benim için namütenahi güzel nihayetle biten ulvi bi gündü bugün. Şükürler olsun!

Tabii daha öncede belirttiğim gibi mücadeleme müsebbip, beni derinden etkilemiş olan, büyüklerimizin sözlerini hatırlatması vesilesiyle Mürid'e buradan bir kez daha şükranlarımı sunuyor, bu defa Allah'ın ondan razı olması dileklerimi, 'sesli' olarak dile getiriyorum. ( geçen sefer içimden etmiştim çünkü :D)

Zafer bila-kayd-uşart benimdir! Buna kimsenin ihtirazı yoktur sanırım? Olsa da, tarafımca hiçbir ehemmiyet teşkil etmeyecektir. Ona göre yani :)

"Yuuuuppbiiiii" narasıyla sevinç ünlemi koyuyor,ve noktalıyorum. ;)

Allahın selamı üzerinize olsun. Mücadeleyle kalın efendim :D

Hayatımda bu kadar ucuz bir kitap seti görmedim. Sanırım dünya indirimli kitap tarihinde bir ilk. Kağıdının, cildinin, mürekkebinin masrafını karşılamaz bu fiyat. Hele de kitaplar insanın ruhunu imar eden, direkt şahsiyetine şekil veren, İslamın hakikatini edebi çerçevede sunan Üstadın şaheserleri olunca bu kitaplar sudan ucuz, hatta bedava. Bu kitap setinin hakiki fiyatı 115 YTL. Ki aynı baskının kitaplarının tanesi 5-10 lira arasında değişiyor. Artık bu baskıdan yapmadıkları için birkaç yer dışında görmek mümkün değil. Başka bir sitede de aynı seti özel fiyat olarak 35 YTL'ye satıyorlar. İndirimden önceki fiyat olarak da 115 YTL diyor. Uzun lafın kısası gerçekten de güzel bir kampanya. Herkes faydalanır inşallah.

İlgili site: http://www.alternatifkitap.com/main/produc...7&cat_ID=13

Ben de sipariş verdim.Bir çeyrek altın bozdurmak için kuyumcu dükkanına girip de karşılığında dükkanın sahibi olmak gibi bir alışveriş bence:)