Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Davud

En Sevdiğiniz Film?

Recommended Posts

''revolver''

reis bey deki üstadın nefs ruh çatışmasını bu filmde bulabilirsiniz :)

guy richienin müthiş çekim teknikleri, mükemmel diyaloglarla süslü bir film..hele satranctan anlıyorsanız eğer bu film hayatınızın filmi olabilir...

bir abimiz hollywood yönetmenlerinin birçoğu yahudidir, ve tasavvufun insanların arayışında olan bir konu olduğunu bildiklerinden bu konuya çok değindiklerini söylemişti...

kesinlikle izlemenizi öneriyorum

*PİYANİST

*TİTANİC

*HAYAT GÜZELDİR

*CAST AWAY/YENİ HAYAT

*ŞİFRE MERKÜR

*KUZULARIN SESSİZLİĞİ

Girdap filmi Türk yapımı ve gerçek yaşam hikayesinden çekilmiş.. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.Lakin ben filmin tam olarak iyi mi kötü mü olduğuna karar veremedim.

girdap.jpg

Girdap, muhtevası bakımından pek doyurucu bir film değil, öyle tahmin ediyorum ki bu sitenin müdavimi olan birisi için filmin pek fazla bir getirisi olmaz. yalnız anladığım kadarıyla filmde anlatılmak istenen, bugun bizim sosyal, entel müslümanların avrupa'ya amerıkaya vs durmadan pompaladıkları 'islam bir terör dini değildir, müslüman da terörist değildir' sloganının sinema sahnesine uygulanmış halidir.

Ve yine bildiğim kadarıyla bu film, yönetmenin ilk filmi imiş, bu filmle altın ayı mı portakal mı bi ödül dahi almış.

açık konuşmak gerekirse filmin sonuna kadar bu adamlara sövdüm durdum, düşünün ki fuat saka irşad ediyor.:)Hal böyle olunca bende baya bi saydım ama sonunda biraz olsun sinirim geçti. haa nasıl film bağlayıcı mı diye soran arkadaş da olursa, evet kendini izletecek kadar iyi çekilmiş, en azından islami içerikli olduğu için de ilginizi çekiyor, izlenmesinde bir beis yoktur.(fetvayı da verdik ohh :) :D )

Onlarca film saymışsınız.Bazı arkadaş ve izledikleri filmlere bakarken acı bir tebessüm belirdi yüzümde.Birkaç film dışında insanın fikir ve manevi hayatına katkı yapacak filmler yok malesef.Bir film yaklaşık ömrünüzden iki saatinizi çalıyor.Bu zamanı böyle faidesiz filmlere harcamaktan elimize bir şey geçmez.Sırf görsel efektler,oyunculuklar estetik yönden iyi diye o filme rağbet gösterdiğimizde bizim farkımız kalmaz, keyfiyetmiz sıradanlaşır.Bir batman bir titanic veya kuzuların sessizliği size ne katacak Allah aşkına.Bu satırları okurken "çok biliyorsun mağdem dök eteklerindeki taşları" dediğinizi duyar gibiyim.Bu fakirin beklenen zuhurun gençlerine birkaç tavsiyesi:

-13.Kat(thirttenth floor)

-Hamlet (mel gibson başrolde)

-Truman Show

-Matrix 1-2

-Haşin Krallık

-Vanilla Sky(müstehcen sahneler mevcut)

-Yeşil Yol

Bu filmleri izlerken batı düşünce yapısının içinde bulunduğu buhrana hayretler içinde kaldığımı belirtmek istiyorum...Vesselam...

valla öyle filim kültürüm yok :) filim izleyeceğim zaman burdan bakıp öyle izliyorum :) paylaşım için teşekkürler ..

Büşraaa hanım gibi film kültürüm hiç yok. Sinema anılarım; iki filmle müteşekkil.

Geceleri; uykuya geçebilmek için herhangi bir filme 5-10 dk bakarım; sonra annem uyanana kadar; televizyon ben uyumuş olduğum için açık kalır..

Dead Poets Society-Ölü Ozanlar Derneği

Aynı isimde ki romanından uyarlanmış,fazla film izlemeyi sevmeme rağmen çok etkilendiğim ve defalarca seyrettiğim bir film.

esaretin bedeli çok güzel gerçekten arkadaşlar tavsiyeniz için teşekkürler...umut kimsenin dokunamadağı tek şey...

'V for Vendetta' bir kaç kez izlemiştim,gerçekten muhteşem bir film...

Çağrı.. Türk yapımı 'Polis' ...Into the Wild.. Er Ryan'ı Kurtarmak..

Sadri Alışık'ın espirileri yeter , konu gerekmez valla :D .Spayk emmi deyişini hiç unutmam :D ....

spayk emmi :D bide tuz yiyolardı :D arkadaşlar ben malcolm x filmini izlemek istiyorum amam bulamadım yardım olacak arkadaş varsa sevinirim..

EŞKİYA

VİZONTELE

BABAM VE OĞLUM

ESARETİN BEDELİ

YEŞİL YOL

LEON

CESUR YÜREK

GLADYATÖR

• Like 1

vuuwww idrakimi oldukça zorlayan bir filmdi ama çok hoştu...

Sil Baştan...

abartmayın yaw neresi güzeldi :P türk versiyonu şaşkın filmi :D o filim net dünyasından sonra baya ses getirdi yeni nesil arasında... :D

yesil yol cok süper beyza melekte cok harika,cennetin kiralligi da kesinlikle izlemeye deger ya birde sey vardi tom hanks oynuyordu adaya düsüyürdu topla konusuy adi neydi unuttum oda süper

son izlediklerimden önerebileceğim filmler; benim adım khan , 3aptallar, milyoner( hint filmi olan) , şorayı taşladılar( iran yaşnmış olaydan uyarlama) şimdilik bu kadar:)

• Like 1

'En sevdiğin 10 filmi listele' deseler hiç düşünmeden bir numaraya Şaban Oğlu Şaban'ı yazarım. Diğer 9 taneyi doldurabilmek için 1 yıl filan düşünmem gerekir, o arada hayatımdaki 10. filmi de izlemiş olurum sanırım ehehe. Bu kadar da düz bi adamım.

• Like 1

Sevdiğim filmleri yazarsam burdan köye yol olur:)

Reis bey---Siyah pelerinli adam ----kelebekler sonsuza uçar----tekrar tekrar izlediğim filmler :tek_dis:

Üstadın ''Siyah pelerinli adam'' filminin yeri ayrı doğal olarak..(yakında ailecek evde bunun tiyatrosunu bile yapmayı planlıyoruz :shiny: )

**I am Sam

**Black

**Aşk ayetleri (endonez filmi)

**Yedi yaşam

• Like 1

Son zamanlarda izlediğim konusu itibariyle bana göre mükemmel olan fakat seneryosu itibarıyle, kurgusu itibariyle basit olan bir film öneriyorum.

İn Time

Dünyadaki herşeyin değerinin parayla değil zamanla ölçüldüğü bir gelecekte geçtiği varsılır.

Yaşayan herkes buna göre yaşar ve ölür. İnsanlar harcadıkları şeylerin karşılığında o şeyin değeri kadar zamanlarını feda ederler.

Diyelim kahve 3 dakika, çay 2 dakika, v.b gibi. Kurgu itibariyle hemen hemen bu şekilde bir dünya düşünülmüş.

İşin ilginç yanı insanların günümüzde eşyalarını çalma hadisesi gibi zamanlarını çalma olayı da vardır.

Birde varoştaki insanların ve zenginlerin yaşadığı yerler tamamen birbirininden tecrit edilmiştir.

İnsanlar varoşta doğduysalar genelde varoşta kısa bir sürede ölmektedirler.

Ama zengin olan semtte doğduysan sınırsız yaşam, sınırsız hayat hakkına sahip olabilirsin. Genel kurgusu bu yöndedidir.

Ama başta dediğim gibi, film konusu itibariyle güzel ve değişik izlenesi bir konu olmasına rağmen, kurgusu itibariyle öneremiyeceğim bir filmdir.

Genede izlenmez diyemem. :music2: :music2:

• Like 1

**Her çocuk özeldir...(Taare zameen par )

**Cennetin Rengi (The Color of Paradise)

Yakın zamanda izlediğim iki muhteşem film..Hareketlilik,vurdulu,kırdılı film sevenler ikinci filmi izlemesinler... :tek_dis:

Raid (Baskın)

İn Time (Zamanın İçinde)

Blitz

Şeytanı Gördüm (Güney Kore filmi)

Ghost Protocol

Kara Şovalyenin Yükselişi

Son izlediğim filmler..