Jump to content
Sign in to follow this  
NFK-Fan

Sınıf Sistemimiz Hakkında

Recommended Posts

Değerli kullanıcılarımız;

Sitemizde daha aktif ve profesyönel çalışmalar yapılmasını sağlamak amacıyla sınıflar oluşturulmuştur. Bu sınıfların işleyişi hakkında, proje koordinatörü olan BDG'nin açıklayıcı mahiyetteki tanımlarını aşağıya alıyorum. Bu yeni sistem, içerisinde bulunduğumuz aydan itibaren devreye girecek ve sınıflar en kısa zaman içerisinde teşkil edilecektir. Aklınıza takılan soruları bu başlık altında sorabilirsiniz.


Sitemizin işleyişini daha da canlı hale getirmek, performansımızı artırmak ve üstadla ilgili daha net/somut adımlar atmak için yeni bir yapılanmaya gitmiş bulunmaktayız.

Bu yeni yapının temelini 4 ana sınıf oluşturmaktadır. Bunlar; sitenin teknik işleri ile ilgilenen, sorunları çözen, üstad ve sanal alem ilişkisini iyi yansıtabilen "teknik sınıf", üstadın ideolocyası üzerine çalışan "ideolocya sınıfı", üstada dair her şeyi içeren "üstad sınıfı” ve bu 3 sınıfın yöneticisi konumunda bulunan ”sınıflar üst kurulu”dur.

Sınıflar üst kurulu: İdare merkezidir. Diğer sınıfların çalışma prensibini belirler ve sınıfları denetler.

Teknik sınıf: Üstad ve siteyle ilgili her türlü resim, müzik, multimedya paylaşımlarını ve çalışmalarını yürüten, bunları düzenleyen; sitenin güvenliğine bakan, denetleyen,gerekli önerilerde bulunan; site üyelerine teknik yardımda bulunan ve sorunlarına cevap veren; upload,download,resim ekleme, gibi temel konularda yardımcı olan, bunları resimli veya uygun bir formatta anlatan ve aynı zamanda sitenin genelini teknik konularda temel bilgilerle bilgilendiren sınıftır.Ve üstada dair bizlerin elinde olmayan diğer paylaşımları internet üzerinden araştırıp bunları bizlere sunabilen bir sınıftır. Genel olarak teknik sınıfımızın özellikleri bunlardan ibarettir.

İdeolocya sınıfı: hem bu kategorimizi canlandırmak, hem formumuzun diğer kısımları ile daha da içli ve bağlantılı hale getirmek hem de üstadın ideolocya örgüsü baz alınarak, seçilen konular hakkında derin tahliller yapmak ve bunları diyagram netliğine ulaştırıp herkesin anlayabileceği şekle çevirmek; bu ekibin yapacağı çalışmalardan istifade eden herkesin, "bir gençlik" şuuruna sahip olmaya çalışmasını sağlamak ve etrafından başlayarak yüce gayeye hizmet etmesine vesile olmak bu sınıfın görevidir.

Üstad sınıfı: Üstada dair herşeyi(şiirleri, hayatındakiler,edebi kişiliği, hayatı vs) içine almaktadır. Bu sınıf cemiyet planında üstadın hakkını tam olarak vermek, Üstadın cemiyetteki yeri ne ise, üstadımızı o yere taşımak,(üstadımız cemiyet içerisinde anlaşılamadığı için cemiyetteki yeri hak ettiği yer değildir) için çalışacaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hayırlı olsun efem :)

üyeler sınıfı olarak başarılar dileriz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nefis bi sistem, liderler fakiri kabul etmek isterler mi bilmem ama hepsinin üyeliğine de talibim, böylelikle vaktimizi ve malumatımızı daha profesyönel çalışmalara, daha bilinçli bir şekilde vakfedebileceğiz. Hem Üstad hakkında yeterli birikime sahip olmayan arkadaşlar için de faydalı olur gruplarda çalışmak.

Velhasıl proje oluşumunda beyninden birşeyler katan herkesten Allah razı olsun.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hayırlı, uğurlu olsun. Hakikaten, değerli bir çalışma. Durumu müsait olan herkesin, bu çalışma kapsamında biraraya gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Hayırlara vesile olsun.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Öncelikle hayırlı olsun dilerim amacına ulaşır. Bence burda en önemli sınıf ideolocya sınıfıdır dolayısıyla bu sınıfın üstadın fikirleri hakkında derin bir bilgiye sahip olması lazım üstadın ideolocyasını anlayıp ve hazm edenlerden olşmalıdır ki, üstadı daha yeni tanıyanlara üstadın gayesini hakkıyla anlatabilsin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oldukça güzel bir çalışma. Bu sisteme hayat veren ve vazifelerini en iyi şekilde yapan site yönetimini kutlarım. Artık sitemizin "fark" yapan çalışmalarına bir çalışma daha eklenmiş bulunmakta.Üstadın mezarı başında birliği ve beraberliği site dışına taşıyan yönetimimiz şimdi de bu beraberliği ve aynı zamanda "fikri" ,site bünyesinde daha da belirgin hale getirmeye çalışmaktadır...

Site müdavimlerinden olan arkadaşlarımızın bu çalışmaya destek vermesi site içerisindeki en önemli görevlerdendir diye düşünmekteyim...

saygılarımla...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maşallah ne güzel bir faaliyettir bu.Yönetici arkadaşları böylesine güzel ve icraate yatkın projeyi hazırladıkları için takdir ediyorum. Münasip görürse bende proje dahilinde elimden geleni yapmak istiyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hadi cümlemize hayırlı olsun, oldukça güzel bir çalışma gözüküyor. Üstadın manevi atmosferinde yetişen siz kardeşlerime de bu yakışır.Peki bu sınıflara herkes üye olabilecek mi? Ayrıca bir üye birden fazla sınıfta yer alabilecek mi? Üye arkadaşlarımız da sorularını dile getirir ise bizlerde sorular ve cevaplar eşliğinde bilgilenmiş oluruz. saygılarımla...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Selamlar,

Sınıflara, sınıf liderlerinin onay vereceği kişiler dahil olabilecektir, yani [color="red"]kullanıcı seçimi[/color] hususunda tüm selahiyet sınıf liderlerine bırakılmış durumdadır. Sınıf liderleri, faydalı olabileceğini düşündüğü üyelere özelden ulaşabilir veya duyurularda bir konu açarak başvuruların yapılmasını uygun görebilir. Yapılan başvurular neticesinde gruba faydalı olabileceği düşünülen, gerekli şartları haiz olduğuna hükmedilen kullanıcılar sınıflara dahil edilebilir. Tekrarlamak gerekirse üye seçimi, başkanların insiyatifindedir ve liderlerin uygun gördüğü, Sınıflar Üst Kurulunun da reddetmediği herkes sınıflara girebilir.

Bu arada, şu anda tayin edilmiş olan sınıf liderlerini de duyuralım:
[list]
[*]Sınıflar Üst Kurulu: NFK-Fan

[*]İdeolocya Sınıfı: BDG

[*]Üstad Sınıfı: Reyhan

[*]Teknik Sınıf: M-B-U
[/list]
Grup oluşturma aşaması tamamlandığında, gruplar çalışmalarına başlayabilir.

Bir üye veya yönetici, birden fazla gruba dahil olabilir.

Başka sorusu olan? :rolleyes:

Saygı ve selamlarımla

Share this post


Link to post
Share on other sites
benim bir sorum var hocam

üyelere yeşil pasaport,basın kartı ve silah gibi gerekli alet edevat temin edilecekmi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bütün sınıflara başarılar dilerim en zor iste ideolocya ve üstad sınıfınındır onlara ayrıca başarılar dilerim ve dilerim üstadın fikir çilesini bizim anlayabileceğimiz dille anlatırlar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Abdulhamid' post='16602' date='Sep 11 2007, 02:01 PM']benim bir sorum var hocam

üyelere yeşil pasaport,basın kartı ve silah gibi gerekli alet edevat temin edilecekmi :rolleyes:[/quote]
Selamlar,

Abi isterseniz kefen de temin edelim? Malum, o da lazım olacak bir gün... :)

Saygı ve selamlarımla

Share this post


Link to post
Share on other sites
[size=3][b][color=#8b0000][font=Verdana]Öncelikle bu düşüncenin hayata geçirilmiş olması memnuniyet vericidir. Buna ihtiyaç vardı ve bu ihtiyaç giderildi. Düşünen, eyleme geçiren, emeği geçen, kafa yoran herkesi tebrik ederim. Lakin, ideolocya sınıfı toplantı odasına girmek için forum şifresi gerekiyormuş. Bu sorunumun giderilmesini sınıf lideri arkadaşa iletmek istedim.[/font][/color][/b][/size]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Selamlar,

Oda şifreleri, kesin listeler oluşturulduğunda kullanıcılara teslim edilecektir.

Saygı ve selamlarımla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selamlar,

 

Fiilen durmuş olan sınıf çalışmalarımızı bir süreliğine askıya alıyor ve tüm sınıf üyeliklerini kaldırıyoruz. Sınıflarımıza ilerleyen dönemde başkanlar atanarak yeni ekipler oluşturulacak, çalışmalara bu şekilde devam edilecektir.

 

Saygı ve selamlarımla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çok güzel bir organizasyon bundan sonraki dönemde işler profesyonel bir şekilde yürüyecek.Bütün dava kardeşlerime selam olsun.Forumda yeniyim ve yaş olarakda gencim üstadı kitaplarından tanıyordum böyle bir forumda aktif olmak onur verici İnşaallah bundan sonra hak için dava için hep birlikte güzel çalışmalar yaparız..

 

Saygılarımla..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×