İçeriğe git

Foto

Kitaplığımızda Bulunması Gereken Kitaplar

Konuda 94 cevap var

Toti-i Zari

Toti-i Zari

Ayrıldı

• Sivil
  • 227 Mesaj sayısı:
Kısa bir uyarı yapayım: Şeyhul Ekber Muhyiddin İbn Arabi hazretleri Fusûsun başına ve çok kitaplarına bizim makâmımıza gelmeyen bunları okumasın buyurmuşlardır, ayrıyetten Şerhleri dahi tam anlaşılmaz füsûsun, Üstad NFK anlatır:Bir gün AbdulHakîm-i Arvasi Hazretlerine füsûsun En bilinen Şerhi olan Bosnevî Şerhini getirmişler.Bakınız bir Şerh.Okumuşlar buyurmuşki anlıyamamış.Ya'ni füsûs öyle bir deryâki anlamak Muhyiddin İbn Arabi Kuddise Sirruhun dediği gibi ancak onun makâmında olanlara mahsustur, ayrıyetten tahrif edilmiş Fusûs ve Fütuhât kitapları meydânda çok dolanmaktadır, alimler bunları bildiriyorlar.Özellikle ArapYarımAdasında Şamda vsde bulunan çok fazla Tahrif edilmiş Füsûs bulunmaktadır.Muhyiddîn Hazretlerinin çok kitabına bu yapılmıştır.Çünki Zat-ı Alileri 500ü geçkin eser kaleme almışlardır.Ama hemen şunu belirtelim feyz almak için 1 fatiha 3-7 veya 11 İhlas-ı Şerifeyle muradınız kadar salavat okuyp ruhlarına hediye edip sünnet üzere giyinip resimsiz ve tenha bir mahalde Kıble İstikametine dönüp anlamaya çalışmadan bilinene muhalif gibi gözüken kısımlarını sekr sözü veya yanlış keşf veya gizli bir manalı olarak düşünerek okumak hem uygun hemde çok ama çok faydalıdır, sabah namazının ardından ve gece(gece alaturka saate yani İslam saatine göre gece yarısıdır) bu şartlara riayet ederek okursanız tahkîkî yani delilli bir şekilde faydasını görüceksiniz.Bu şartlarda en günahkar dahi feyzi hissetmektedir, bu fakir kul ibrkaç kere başka bir zatın kitabını deniyerek bu feyzi tatmış sonra korkudan bırakmıştır, çünkü vefât etmiş zâtların feyzleri çok keskin olmakta resmen kalbe çatlıyacak hissi vermektedir.
Emr-i hac göçeli hayli zamandır
MUHAMMED(aleyhisselam) cümleye DİN'dir İMAN'dır
DELİL'siz gidilmez yollar yamandır
Göçtü kervan kaldık dağlar başında

Yunus Emre Kuddise Sirruh

Beylerbeyi

Beylerbeyi

Super Moderator

• Albay
  • 809 Mesaj sayısı:
selamlar,

daha evvel forumda birkac kez dile getirildigini biliyorum.lakin bende bu baslik altinda bir daha dile getirmek istiyorum; kitap tanitimi/tavsiyesi icin ayri bir baslik acilsin!(forumda boyle bir baslik aradim ama bulamadim,fakat iyi hatirliyorum ki daha evvel baska arkadaslar da ayni istekte bulunmuslardi)

ben forum da bulunan bazi basliklar sayesinde,ustadin kitaplarinin haricinde bazi kitaplari tanidim,hic duymadigim yazarlari duydum,ve bu kitaplardan bir kismini temin edip okudum. sonuc gayet basarili.:)
yalniz dusuncem odur ki; eger bir bolum olusturulursa herkes okudugu kitabi,sayet begendiyse yada paylasmak istiyorsa bu bolumde paylasabilmelidir ve ortaya hep beraber guzel bir kulliyat cikarilabilir.bence adminlerimiz bu meseleyi bir daha gorusmeli ve artik yapmalilar su bolumu :).

selam ve muhabbetle
...

mehmetalp01

mehmetalp01

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 2 Mesaj sayısı:
Yavuz Bülent Bakiler
Seyyid Ahmed Arvasi
Ne İle Pazarlık Edilebilir ki Ecelle?
Benim Tek Mirasım ALLAH Azze ve Celle

yunuscoskun

yunuscoskun

-

• Sivil
  • 522 Mesaj sayısı:
sevgili kardeşlerim ben olaya biraz farklı yaklaşmak istiyorum tüm söylenen kitaplara katılmakla beraber kişi belli bir olgunluğa oluştuktan sonra küfür ehli dahi olsa islama saldıran kişilerin , komünistlerin , dinsizlerin , sabetaistlerin , münafıkların , sapkınların , misyonerlerin gibi bir çok çer çöp adamın da kitaplarını okuyun... komünist manifestoyuda okuyun....

şimdi diyeceksiniz bu adam deli mi yahu ne diyor densiz diyebilirsiniz....

amma velakin olay şu bilgi herşeyden öte bilgi , neyin bilgisi bu yaşayan ölülerin aşşağılık insanların bize karşı kullandıkları silahların bilgisi. tevratı , incilide inceleyin. bize ne ile saldırıyorlar silahsa silahla ilimleyse ilimle saldıralım.... müslüman herşeyi bilmeli elinden geldiğince küfrü bilmeden iman olmaz küfrü bilmeden iman korunmaz.... ateşin yaktığını bilmeyen kişi yanmaya mahkumdur.... bunlar benim nacizane fikirlerim elbette büyüklerimiz daha iyi bilir saygı ve hürmetlerimle
Yunus...Fikriyle , Zikriyle ,Fiileriyle , Hisleriyle...Asılacak adam...

..::Vukuf-i Kalbi::..

..::Vukuf-i Kalbi::..

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 2 Mesaj sayısı:
Kadir Mısıroğlunun kitapları mevcut rejim hakkında söylenemeyecekleri söyler.Onsuz Türkiye Cumhuriyetinin köklerini anlamamız mümkün değil...
Üstüne de tarihçi tanımam.

Üstad N.Fazıl'ı söylemeye bile gerek duymuyoruz zaten:)

E.Şenlikoğlu Sibel Can'ın tangası hakkındaki yorumlarıyla kendisini epey alçalttı.Harun Yahya gibi bozuk itikadı beş para etmese de,okunmaya-kütüphanede bulundurmaya mutlaka değer.

Hekimoğlu İsmail
,M.Şevket Eygi,Cemil Meriç .. bunlar davamızın ideolocyasının oluşturulmasında/idrâk edilmesinde Üstadın İdeolocya Örgüsünün üstüne bişeyler katabilecek yazarlar.Özellikle Cemil Meriçi ayırmalı..

Meclislerin en şereflisi ve en yükseği,
tevhid meydanlarında fikirle yer almaktır !
[Cüneyd-i Bağdâdî]
Gönderilen resim

serdengeçti

serdengeçti

Müdavim

• YüzBaşı
  • 623 Mesaj sayısı:
Ben Nazan Bekiroğlu nun kitaplarını tavsiye etmek isterim.Bu eserler sözün ustaca kulanılarak nasıl gönüle akıtılıp hayal kanatlarında nasıl yolculuğa çıkarılacağının en güzel delillerindendir.
Volkan gibi lav atmış,ne susmuş ne sönmüşüm.
Ben bu iman uğruna çılgınlara dönmüşüm.

erkam akhan

erkam akhan

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 17 Mesaj sayısı:

*Emine Şenlikoğlu
**İlber Ortaylı

Emine Şenlikoğlu okuma çağımız geçti ama okunması gereken yazarlardan özelikle çocukların ve gençlerin
İlber Ortaylı ise hepiniz bilirsiniz tarih profesörü :)

bence şenlikoğlunu herkes okumamalı özellikler de çocuklar. sağlam bir akaid dersi aldıktan sonra okunabilir belki.

esselam, muhabbetle...
çün sana gönlüm müptela düştü
derdü gam bana aşina düştü

reisalis

reisalis

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 4 Mesaj sayısı:
arkadaşlar bence kadir mısıroğlu nun kitapları okunması gerekiyor ve özellikle yakınçağı tarafsız olarak anlatan yazarların kitapları okunmalı tarihçilerden ilber ortaylı yı bende tavsiye ediyorum aynı zamanda üstadın şiir ve fikri eserleri muhakkak okunmalı ve yine benim fikrime göre arkadaşlar türkçeyi güzel ve çok kelimeyle konuşmamız lazım İSLAMIN derinine indirebilecek olan kitapları okumalıyız 20 yaş üstüyseniz bence biraz klasiklerden ve malayani kitaplardan kurtulup yoğunluklu olarak fikri eserlere yönelinmeli hiç klasik okumayın demiyorum ama yoğunluğun fikri eserlerde olması önemli dan brown da beğendiğim isimler arasında ve tabii ki agatha cristie romanları okuyabilirsiniz tavsiye ederim saygılarımla

'Medeni dediğin açmaksa bedeni
Desene hayvanlar bizden medeni' Mehmet Akif ERSOY

müznib

müznib

Müdavim

• YüzBaşı
  • 489 Mesaj sayısı:
Selamun Aleyküm Öncelikle ;

- Emine ŞENLİKOĞLU ~ Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
(bana kalırsa tüm kitaplarını temin edinmeliyiz)

- Halit ERTUĞRUL ~ Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet ve Ezanla Diriliş
(daha çok sadece kimliğinde islam yazanların okuması gereken kitaplar bence Hidayet vesilesi .. )

- Şule Yüksel ŞENLER ~ Huzur Sokağı
( bu kitap genç, ortayaş, ihtiyar fark gözetmeksizin herkez tarafından mutlak ama mutlak okunmalı, okutulmalı diyorum + olarak bu Mücahide ablamızında tüm eserleri kütüphanelerimizde bulundurulmalıdır.)

- Feyzullah Bir IŞIK ~ Şeytan Bu Kitaba Çok Kızacak ( iki settir toplam 6 kitap )

- Muhammed BOZDAĞ ~ Düşün ve Başar

- Hekimoğlu İSMAİL ~ Minyeli Abdullah, Allah’a Yaklaştıran Ameller, Ölüler Diriliyor, Bir Millet Uyanıyor

- Kadir Mısıroğlu ~
Kurtuluş Savaşındaki Sarıklı Mücahitler

- Abdurrahman Dilipak ~ Bu Din Benim Dinim Değil

- Halide Alptekin ~ Şehadetname / Bir Çanakkale Destanı, Sarıkamış Kar Bozgunu

- İbrahim Refik ~ Edeb YA HU

- Seyyid Kutub ~ Yoldaki İşaretler

- Cemil MERİÇ ~ Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK 'in tarifiyle "iç gözleri daha iyi görsün diye dış gözlerini Allah'ın görmez hale getirdiği münevver' o..." sözünden sonraki yazmış olduğu eserleri okumak istiyorum.

Aşağıda sıraladığım eserler ise bir evde olmazsa olmaz eserlerdir diyorum bir kaçı var bende külliyat halinde malesefki yok ama en kısa zamanda edinmek istiyorum ..

Bediüzzaman Hz .

ÜSTAD Necip Fazıl KISAKÜREK

Mehmet Akif ERSOY

Harun YAHYA

Dipnot : Bu arada bana kalırsa kim İSLAM Adına ve İnsanlık adına bir eser yazmışsa fikir görüş ayırt etmeksizin hemen alıp okumalıyız diye düşünüyorum. yalnız bir eserde tahlili eğer kendimiz yapamıyorsak mutlak çevremizden birileri vardır onlardan yardım almalıyız, aksi halindede yanlış fikirlerle dolabilir beyin hücrelerimiz yada Bid'at veya hurafeli bir hayatın esiri oluruz mazallah ..

Selam ve Dua ile ..

" Bize, kuru akıllar değil, ulvi divaneler lazım.."

Gönderilen resim

müznib

müznib

Müdavim

• YüzBaşı
  • 489 Mesaj sayısı:
yazmayı unutmuşum !

"MUSTAFA İSLAMOĞLU'NUN BATIL GÖRÜŞLERİNE KARŞI HAK SÖZ" adlı eseri mutlak ama mutlak okumanızı tavsiye ediyorum ..

Hazırlayanlar:
Hüsamettin VANLIOĞLU - Abdullah HİÇDÖNMEZ - Talha ALP - Muhammed YELKENCİ - Fatih KALANDER - Emin Ali YÜKSEL

Gönderilen resim

" Bize, kuru akıllar değil, ulvi divaneler lazım.."

Gönderilen resim

1stanbul

1stanbul

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 5 Mesaj sayısı:
Bir kimse Abdulkadir Geylani Hzleri'nin (ks.) Fütuh'ül-Gayb ve Fethü'r-Rabbani kitaplarını okumadıysa "ben kitap okudum!" diye gezmesin.

yavuzlenk

yavuzlenk

Müdavim

• YüzBaşı
  • 291 Mesaj sayısı:

Bir kimse Abdulkadir Geylani Hzleri'nin (ks.) Fütuh'ül-Gayb ve Fethü'r-Rabbani kitaplarını okumadıysa "ben kitap okudum!" diye gezmesin.

Şu cümlenizden sonra size güvenerek yarın ilk işim sahhafıma gidip şu kitapları temin etmek olacak...Gece gece içime işledi valla:)
Selametle ve Eyvallah Birader...
Toprak post,
Allah dost...

turkerdokur

turkerdokur

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 148 Mesaj sayısı:

yazmayı unutmuşum !

"MUSTAFA İSLAMOĞLU'NUN BATIL GÖRÜŞLERİNE KARŞI HAK SÖZ" adlı eseri mutlak ama mutlak okumanızı tavsiye ediyorum ..

Hazırlayanlar:
Hüsamettin VANLIOĞLU - Abdullah HİÇDÖNMEZ - Talha ALP - Muhammed YELKENCİ - Fatih KALANDER - Emin Ali YÜKSEL

Gönderilen resim

Çok kıymetli bir eser. Mümkün meretebe çevremdekilere hediye ettiğim bir kitap. Ancak dağıtım durumunda bir problem var. Heryerde (örn.Ank.'da) bulunmuyor. Yayınevinden 4 adet sipariş ettim ve 3ünü dağıttım. Yakın zamanda İst.'a gittiğimde 3-5 tane daha almayı düşünüyorum. Lütfen okuyalım ve odağıtalım sevgili kardeşlerim.

Bu kitapta yer alan 6-7 reddiye İslamoğlu'nun görüşlerinin sadece küçük bir kısmına reddiyedir.
Bunun gibi reddiyeler her ay Arifan Dergisi'nde de yayınlanıyor. http://www.arifandergisi.com/

Bir de yine aynı yayın evinden çıkan "Yahudi ve Hıristiyanlar Cennete Girecek Diyenler CENNETE GİREMEZ" isimli eser var bu da başka Hoca'ların Ehl-i Sünnet itikadına ZIT görüşlerine reddiyedir.

Bu reddiyelerin her biri ve bu iki eser, merhum Ahmed Davudoğlu'nun, erbabınca malum "Dini Tamir Davasında Din Tahripçileri" eseri gibi mutlaka okunması gereken eserlerdir. Keza Davudoğlu'nun eserinin önsözü de Üstad N.F.K. tarafından yazılmıştır.

Rabbim hepimizi kaymaktan ve caymaktan korusun ve her daim, Efendimiz'in (s.a.v.) "Fırka-i Naciye" buyurduğu "Ehl-i sünnet itikadı" üzere olmayı nasip etsin. Amin.

Kitapların linkerini buyrunuz;

http://www.arifanyay...11035573c78bad6

http://www.arifanyay...11035573c78bad6
http://www.kitapkalb...iremez-830.html

http://www.kitapyurd...s...atis=2&x2=0

Demet Keskin

Demet Keskin

Müdavim

• Teğmen
  • 421 Mesaj sayısı:
KUR'AN-I KERİM

TAM İLMİHAL

EFENDİMİZİN HAYATI

MARİFETNAME

MEKTUBAT

DÜRRET ÜL VAİZİN

İLAHİ ARMAĞAN

DÖRT BÜYÜK HALİFE

CEVŞEN İ KEBİR

RÜYA TABİRLERİ KİTABI:d

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
Haddimi Bilirim Derim..

A.Rahman

A.Rahman

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 207 Mesaj sayısı:
Milletimizin maalesef daha yeni tanıdığı Uygur Kardeşlerimizin Doğu Türkistan'da yaşadıklarını daha iyi anlamak için okumanızı tavsiye ettiğim kitap;

Emine Şenlikoğlu - ÇİN İŞKENCESİ
Gönderilen resim

_mostar

_mostar

Gayretkâr Üye

• Sivil
  • 132 Mesaj sayısı:
Aylık Mostar ve Semerkand dergim :) ondan sonracıma:

Semerkand bünyesinde ki Eşik yayınlarından

Suskun Deniz-Faruk Gürbüz

Amak-ı Hayal-Filibeli Ahmet Hilmi

Semerkand Yayınlarından :

Aile Saadeti-S. MUHAMMED SAKİ EROL

Gülistan-Sadi Şirazi

Mürşid ve Mürid Hukuku-Mehmet Ildırar

Dil Belası- İmamı Gazali

Kaynaklarıyla Tasavvuf- Dilaver Selvi

Kalplerin Keşfi-İmam Gazali

Gercek Tasavvuf- İmam Gazali
''Aramakla bulunmaz lakin bulanlar arayanlardır''

www.mostar.com.tr

www.mostargonulluleri.org

mitajanı

mitajanı

Müdavim

• YüzBaşı
  • 544 Mesaj sayısı:
Şimdi kalkıp 'Huzur' desem... Zaten kimsede yok... Koyabilirseniz bir tane kitaplığınıza bir tanede evinize...
Ajan değil, simitçi simitçi..

*mission completed

serdengectik

serdengectik

Müdavim

• YüzBaşı
  • 306 Mesaj sayısı:
o bahsettiğim önemli durum şimdi okuduğum birşey üzerine zuhur etti.

ilk mesajlardan birinde imam gazalinin kitaplarındaki hadislerin içinde uydurma hadis olduğundan bahsedilmiş.sağolsun trradomir abide cevabını vermiş.
birşey ekleyeceğim o kadar.

imam gazali hazretlerinin kitabında uydurma hadis olduğunu iddia eden ibn-i teymiyye sapığı değilmiydi.
şimdi 5. asrın müceddini bir sapığın sözleri üzerine mi suçlayacaksınız.ona kalırsa o sapık sahabeyede laf atıyor.
kafir demediği evliya yok.

peygamber efendimiz sahabesini eleştirene şefaat etmeyeceğini açık bir şekilde söylemişken bunu yapan birine
ne kadar güvenilir.

günümüzdeki vahhabi sapıklığının sebebi de o.

Zhr

Zhr

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 35 Mesaj sayısı:
Bütün yazılanlara ilaveten bir de kitaplığımızda çocuk eğitimi ile ilgili en az bir kitap bulundurmamız gerek diye düşünüyorum acizane.Çocuk eğitimi çok hassas bir mevzu çünkü.Piyasada bir sürü kitap var bu konuyla alakalı.Aşağı yukarı hepsi de aynı şeyleri muhteva ediyor.

Thomas Gordon Etkili Ana-Baba Eğitimi veya Etkili Öğretmenlik Eğitimi(Her anne baba öğretmen değil midir aynı zamanda?)

Mine İzgi Oğlumu/Kızımı Yetiştiriyorum

Bu kitaplar tavsiye edilebilir.Bir de yemek kitabınız oldu mu sırtınız yere gelmez evelallah :)
Şifalı Bitkiler kitabını da unutmamak lazım.

gakgosh

gakgosh

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 24 Mesaj sayısı:
Serden geçen bir adam... Osman Yüksel Serdengeçti unutulmamalı... (Tüm eserleri)
Ayrıca okunmasını tavsiye ettiğim diğer isimler

Ahmet Kabaklı
Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu
Kazım Karabekir
Mustafa Müftüoğlu
Kadir Mısıroğlu
Cengiz Aytmatov
Nurullah Genç (şiir)
Abdurrahman Dilipak (Özellikle)
Yavuz Bülent Bakiler
Cengiz Dağcı
Peyami Safa
Ömer Lütfi Mete
İskender Pala
Şule Yüksel Şenler
Emine Özkan Şenlikoğlu
George Orwell
Erich Fromm
John Perkins
Yavuz Bahadıroğlu
Erol Güngür
Erdal Demirkıran
jean c hristophe grange ve adam fawer (Bilim kurgu roman severler için)
Aziz Nesin
Emine Işınsu
Seyyid Ahmet Arvasi
Cemil Meriç
Arif Nihat Asya
Ümit Yaşar Oğuzcan (şiir)
Atilla Yayla
Ali Haydar Haksal

Kitaplığıma şöyle bir göz atıp baktığım ve bunun yanında hatırıma gelen başlıca isimler bunlar.

"Bir 'dâva ahlâkını' pırıldatıcı bir gençlik..."

Cevap Ekle