Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Recommended Posts

Tebrik ederim kardeşim. Başağrısı büyük nimet. ALLAH eksikliğini vermesin.

• Like 1

Düşünerek sevmek,

Susarak dinlemek,

Bakmadan izleyebilmek seni.

(Eylül 23)

Eylüle verebiliceğim güzel bir cevap olabilirdi bu..

Ama bu üçünü yapamadım hayatım boyunca, yapmayı istediğim, denediğim lakin beceremediğim.. Becerebilseydim ne ala.. "Yapamadıysan gerçekten istemiyordun" denilebilir. Fakat istem dışı daha kuvvetli bir istek peyda ediyorsa orda durulur. "bu yüzden başaramadım" ın cevabı da budur. ikisi de yiğitçe karşında durmuş tez tercih edilmelerini bekliyor, düşünmene bile fırsat tanımadan birini seçiyorsun. Düşün..Gözün kapalı.. Sonra onları ellerimde kavuşturuyor ve onlara iki çelişkiyi içinde barındıran sevinçle bir o kadar da hüzünle bakıyorum..

Ve..

Konuşarak dinlemek

Çığlık çığlığa dinlemek

Gözünü kırpmadan izleyebilmek seni...

diyorum..

Halbuki ben düşünmeye acıkan, sükut etmeye susayan, bakmadan izleyebilmeyi de umut eden biriyim. Biri..

Sustuğum günün, öldüğüm gün olmasını istemiyorum.. umut ediyorum..

Paylaşımınız için teşekkürler.

dua ile...

:)

• Like 1

Eylüle verebiliceğim güzel bir cevap olabilirdi bu..

Ama bu üçünü yapamadım hayatım boyunca, yapmayı istediğim, denediğim lakin beceremediğim.. Becerebilseydim ne ala.. "Yapamadıysan gerçekten istemiyordun" denilebilir. Fakat istem dışı daha kuvvetli bir istek peyda ediyorsa orda durulur. "bu yüzden başaramadım" ın cevabı da budur. ikisi de yiğitçe karşında durmuş tez tercih edilmelerini bekliyor, düşünmene bile fırsat tanımadan birini seçiyorsun. Düşün..Gözün kapalı.. Sonra onları ellerimde kavuşturuyor ve onlara iki çelişkiyi içinde barındıran sevinçle bir o kadar da hüzünle bakıyorum..

Ve..

Konuşarak dinlemek

Çığlık çığlığa dinlemek

Gözünü kırpmadan izleyebilmek seni...

diyorum..

Halbuki ben düşünmeye acıkan, sükut etmeye susayan, bakmadan izleyebilmeyi de umut eden biriyim. Biri..

Sustuğum günün, öldüğüm gün olmasını istemiyorum.. umut ediyorum..

İnsanoğlunun değişik med cezirleri vardır. Bunlar bazen uçlarda dolaşmayı sevmekten, bazende kendi iç hesaplaşmasını yapmasından dolayı ortaya çıkar. İstemek; istemenin bir sınırı var mıdır bilmiyorum ama yinede isteyebildiği kadar istemeli insan (neyi istediğini bilerek). Bazı sınırları zorlamak gerek derim.

Mesala kendime sorarım hep: Neden ve Neyi yazmak istiyorsun diye? Önceleri farkına varamadım bunun. Sonra baktım ki 'başımı ağrıtmak' için yazıyorum. Yani gel-gitleri, uçlarda dolaşmayı, deliliği ve dahi dengesizliği; ayrıca suskunluğu, susmanın keyfini yaşamalı ve bünyesinde barındırabilmeli insan...

Yorumunuz içinde ayrıca teşekkür ederim, eyvallah.

Haşiye: Allah (c.c) senden de razı olsun, teşekkür ederim eda kardeşim/ablam.

Edited by buyukdogu

Bu gel gitler,uçlar beni bir kaç senedir yordu..

Sınırları fazla zorlamam biraz yıprattı..

Bu yüzden:

Düşünerek sevmek,

Susarak dinlemek,

Bakmadan izleyebilmek seni..

Şayet sınırları bir kere daha zorlayacaksam , bu yazdığınız 3 şey için deneyeceğim.

Biraz daha sakin, biraz daha rahat, biraz daha sancısız olmak istiyorum.. "başağrıları" benden biraz uzaklaşmalı.. En azından bir süre.. bir iki dakikalığına..

dua ile-> muhtacım

iyi akşmlar.

• Like 1

İnsan ve alem zıddıyla beraberdir aslında. Bu sebebledir ki- değişik ruh halleri mevcuttur bünyede. Ben başımın ağrımasını, uçlarda dolaşmayı, bazen çıldırtıcı derecede sessizliği, bazende haykırabildiğim kadarıyla haykırmayı seviyorum.

Hani sehpaya yürürken cellada tebessüm etmeyide :), hürriyete koşarken "yokluğa" esaretide, yokluk var iken varlığıda yaşamalı insan. Yaşamak, yaşamak üstü yaşamaktır demek lazım...

• Like 2

Bilirim.. Severken nefret etmeyi.. Bırakmak isterken biraz daha yaklaşmayı.. Ağlamak isterken kahkahaya boğulmayı.. :)

Ama dengeyi özledim dengeyi... ve istiyorum ki çizgilerim olsun, sizinki gibi..ve işin içinden çıkabilmeliyim bazen, başkasının yardımı olmadan.. Çelişkileri yaşarken ben, hep başkasına muhtacım.. Kendimle bu çelişkilerle başbaşa, gökyüzünde uçarken, sinir ilaçları almaya devam edeceğim :)

• Like 1

Ardımdan ilmek ilmek örülen ağlar

Elbet bir gün yolumu yoluna bağlar...

...

REYHAN

Benzedi değil mi? :) Merak etmeyin canım burası için de devir teslim istemiyorum :)

Latife bir yana yüreğinize sağlık buyukdogu kardeşim,kaleminiz daim olsun inşallah :)

• Like 1

büyük dogu böyle marifetlerinin oldugunu bilmiyordm ögrenmek bu geceye kısmetmiş.

alıntı yapıp öyle yorum yazmak isterdm ama hepsi birbirinden kıymetli mısralar

ayrıt edemedim...

yüregine saglkk dewamını bekleriz.

• Like 1

Ardımdan ilmek ilmek örülen ağlar

Elbet bir gün yolumu yoluna bağlar...

...

REYHAN

Benzedi değil mi? smile.gif Merak etmeyin canım burası için de devir teslim istemiyorum biggrin.gif

Latife bir yana yüreğinize sağlık buyukdogu kardeşim,kaleminiz daim olsun inşallah smile.gif

Güzel ve anlamlı sözler, eyvallah pür neşe kardeşim. Canın sağolsun, devir teslim dediğin nedir ki; biz muhabbete dair ne varsa bölüşürüz :)

Edited by buyukdogu

büyük dogu böyle marifetlerinin oldugunu bilmiyordm ögrenmek bu geceye kısmetmiş.

alıntı yapıp öyle yorum yazmak isterdm ama hepsi birbirinden kıymetli mısralar

ayrıt edemedim...

yüregine saglkk dewamını bekleriz.

Yok ranüna sadece üç beş söz diyelim, marifet falan değil yoksa smile.gif Öylesine karalıyoruz işte..

-Senfoni-

Karanlığın resmini çiziyor yalnızlığım,

Ötelerde bir ses, bir senfoni var sanki;

Varamadığım yanına,

Duyamadığım.

• Like 2