İçeriğe git

Foto

...

• Please log in to reply
Konuda 162 cevap var

HEZ-EZ

HEZ-EZ

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 174 Mesaj sayısı:

Sustum...
Sanki hiç konuşmuyormuş gibi.
Sustum...

Kaçtım...
Belki hiç gitmemiş gibi.
Kaçtım...

Savaştım...
Bin defa galip gelsem de;
Yine mağlup olmuş gibi.
...

Haykırdım...
Sanki hiç dinmeyen yankı gibi.
Haykırdım...

Sığındım...
Belkide her an gidicekmiş gibi.
Sığındım...

Barıştım...
Bin defa mağlup gelsem de.
Yine galip gelicekmiş gibi.
umarım hadsizlik yapmamışımdır. her yazılanın okuyucuda farklı yansımalara sebeb olabiliyor demek istedim sadece...
O'nu tanıyan ve itaat eden, zindan da dahi olsa bahtiyardır. O'nu unutan, saraylarda da olsa zindandadır, bedbahttır.

Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.

Gerçek akılsız, dolayısiyle nasipsiz kimdir bilir misiniz? Ne aklın altında kalıp da onu hiç kullanmadan inanan, ne de aklın üstüne çıkıp onu akıl aleyhinde kullanarak inanmaya bakan...

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Ne hadsizliği? Olur mu hiç HEZ-EZ :mellow: Herkes, anlamak isteyeceği ve anlamak istediği şekilde anlamlandırabilir yazılanları. His meselesi...
Hiç...

MÜNZEVİ

MÜNZEVİ

Müdavim

• Teğmen
  • 475 Mesaj sayısı:

İnsan düşünebildiği ve düşleyebildiği kadardır. (Gidecek çok yol var daha)
...

''Sırların sırrına ermek için sen de bir anahtar vardır'' diye ötelere seslenen şairin sesini, duymazdan mı geliyoruz yoksa? Korkudan açamıyoruz kapıları, ve korkudan saklıyoruz içimizdeki çıkmazları.

Belki de hayata haykırmak gerek: Sen hayat nasıl yaşanır, daha görmemişsin diye (!)
...

-Sır Sancısı-

Bütün oluşların sırrına başeğiş, bütün başeğişlerin sorgusuzluğu/sualsizliği, bütün sebeblerin hakikatıdır hayat (!)
...

Ne bileyim, beklediğimi sanıyorum ve yanılıyorumdur belki de. Herşey yazgı, herşey kurguludur hayatta. Ne olursa olsun, neye benzerse benzersin; beklemek başka bir şey, bir şeyden de öte bir şey.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. (Biz de buna inanmıyor muyuz?)
...

-Yaşadık İşte-
Hayat işte... Bazen bir bahar sancısı, bazen de bir sonbahar yazgısı. Sonsuzluğa eş bir süreç; su gibi akar gider yataklardan, kum gibi dökülür avuçlardan. Bilinmez, bilinmeyi de istemez.

Onu, yaşayana verir ve çekilir bir kenara.

Hayat işte... Ne de olsa, yaşamaya ve yaşanmaya değer kılıyor kendini.
...

Hadi bu olmadı diyelim, bahtımıza ne çıktıysa gibisinden. Peki ya ümit te biterse?
...

-Kapı Eşiği-

Nasıl isteyebilirim ki bunları, istemenin yolundan defalarca çıkmış ve yolları açık-seçik-fikri-kalbi günahlarla süslemiş olan kahrolası Ben'e esir ben, neyi, nasıl isterim? Ümit diyor ötelerin sesi ve sahibi, ümit. Siz, ümitli olunuz ve ümitle dolunuz.

Ümit... Beni, bu ümitten ve bu ümide sahip olmayı istemekten geri çevirme Allah'ım.

Nokta !..
...

Hayatı farklı bakış açılarıyla güzeş tanımlamışsınız.
Ümitler hiç bitmesin.
yüreğinize sağlık...
Her cana ki ölümü takdir etmiştir Ezel,
Hakk'ın sevdası ile ölüvermek ne güzel!

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Yazmayı, birazda sığınma olarak görüyorum MÜNZEVİ. Yani insan kendini rahat hissetiği bir yerlerde durur ve oralı olur ya arasıra, böyle birşey. Yaşadığımız hayata dair söyleyeceğimiz öyle ya da böyle şeyler vardır muhakkak. Benim yaptığım birazda bu sanırım.

Teşekkür ederim düşünceleriniz için...
Hiç...

e-selcuk

e-selcuk

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 203 Mesaj sayısı:
kardeşim şiirlerin takdire layık.. eyvallah

kimi sadece 3 kelime ama anlatmaya kalkışsam cümleler boyunca uzar gider.. hele ki şu şiirin çok hoşuma gitti,

Savaştım...
Bin defa galip gelsem de;
Yine mağlup olmuş gibi.
...

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Eyvallah Selçuk gardaşım. Ne bileyim işte... Ağrıyan birşeyler olunca.
Hiç...

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:

-Bir İhtimâl-

Belki birgün arkama baktığımda, benimde acıyla karışık tebessüm edeceğim hatıralar olacaktır.

İhtimâl...

Hiç...

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
-Seçmece-
Gitmek kolay,
Mesele kalan olmakta...
Kimbilir, belkide gitmektir en güzeli.

Yinede zor.
Hiç...

HEZ-EZ

HEZ-EZ

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 174 Mesaj sayısı:
Ne çok bildiğini sanır insan
Halbuki hiçlikten sıyrılmıştır
Bilmek korkusu dolaşır
Zihninde ve damarlarında...
G.AKSU
O'nu tanıyan ve itaat eden, zindan da dahi olsa bahtiyardır. O'nu unutan, saraylarda da olsa zindandadır, bedbahttır.

Karanlıktan korkan bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.

Gerçek akılsız, dolayısiyle nasipsiz kimdir bilir misiniz? Ne aklın altında kalıp da onu hiç kullanmadan inanan, ne de aklın üstüne çıkıp onu akıl aleyhinde kullanarak inanmaya bakan...

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Eyvallah HEZ-EZ.
Hiç...

HEZ-EZ

HEZ-EZ

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 174 Mesaj sayısı:
Fani olanda sonsuzluk aramak yanıgıdır
Şüphe ise görmek istemediğin gerçeğindir
Savrulacaksan bir meltem karşısında
Durma hiç fırtınalar karşısında...ham meyve dostuma:)

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Birşeyi mi kaçırdım ben yahu :bas_donmesi: Bizim emektar ... başlıklı konu üzerinden ham meyve isimli ama cismi bilinmeyen dostlara mesaj mı veriliyor? Yoksa yeni bir kripto falan mı geliştirildi :) Bu arada: hayırlı kandiller arkadaşlar, gardaşlar, ablalar, ağabeyler..
Hiç...

muhalif

muhalif

Gayretkâr Üye

• Sivil
  • 180 Mesaj sayısı:
Sayın buyukdogu burada her mesaj potansiyel bir kriptodur:) Bekleme yapmayalım beyler, safları sık tutalım..

Sizlerin de kandili mübarek olsun efendim. Rabbim hakkıyla ihya edenlere katsın..

Bir dize de benden gelsin bari:

Ne şan içinde abadım ölmezem
Baş koydum bu yola ben dönmezem
Yaprağın döken ağaç dirilecek
Söz aldım ben gayrisini bilmezem

Vallaha da saniye içinde döküldü.. Bende gerçekten şair kumaşı var ıhıımm öhöömm
"Muhatabını çalan hırsız"

HEZ-EZ

HEZ-EZ

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 174 Mesaj sayısı:
o kendini biliyor diyeyim:)

Vefa Rüzgarı

Vefa Rüzgarı

Ayrıldı

• Sivil
  • 30 Mesaj sayısı:
Kağıda dokunan kalem kibritten daha çok yangın çıkarır.

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Gözümün nuru, başımın tacı, dualarındaki küçük ve deli oğlu, ömür borcum, çilekeşim, canım Anam'a..

Bugün geç kalktım biraz, sanırım uykuyla olan aramın açıklığı yüzünden. Ne bilem? Uyuyamıyorum pek; ne gözüm, ne de fikrim tutuyor bu aralar. Kalktım sabah, gurbet dolu odamın perdesini çektim, pencereyi açtım, yüzümü yıkadım. Telefonum çaldı: Ne yapıyorsun gardaş? Gelemde kahvaltı yapak, ne alayım gelirken dedi arkadaşım. Zeytin var, yumurta var, tereyağı var ve sende gelirken kestane balını getir evden dedim, ekmeğide sipariş ederek.

Yedik içtik demlendik anacığım, yine güzel demlediğim çayla. Renkliler birikmişti, götürüp attım makineye -derece 30 ve narin modunda- bastım düğmesine.

Eskisi gibi zor ve ağır gelmiyor sanki gurbet, sanırım yıllar devrile devrile alıştım, ya da alışmış ayağına yatıyorum belli olmasın diye. Kalktık sonra, bir güneşi görelim, havamız değişsin, tebdil-i mekan yapalım diyerek düştük çarşı yoluna. Her zamanki gibi oturduk çay ocağına: Bir çay, birde sade soda. Çayı ben içtim anacığım. Sonra Fotomaç, Sabah, Star, Yenişafak okuda oku. Bu gazeteler havayla poyraz anacığım, hepsi hikaye. Bir kaç sevdiğim abi olmasa, yer sofrası yapmaya devam bunları, ser ha ser...

Sonra namaza niyet ve ikinci rekatta bir müslümanın arkasında el bağlayış; selam, dua, durgunluk...

Akşam ne yesek, ne yapsak, şudur budur derken Antakyalı arkadaşım fitili ateşledi: Gardaş söğürme yapak, yanına bulgur pilavı, tavuk ve cacık. İkiydik üç olduk yemekte. Başka bir arkadaşım -oda az akıllı değil oğlun gibi- icabet etti soframıza. Yaptık, yedik, içtik gözümün nuru, başımın tacı anacığım.

Sonra yine çay, ve bıraktıktan sonra tekrar başladığım (dört ay oldu) sigara, ve muhabbet, ve patırtı, ve tantana, ve gurbet...

Mevlam seni incitmesin, sızlatmasın, ayağını taşa değirmesin anam... Dualarıma sizleride katmayı ihmâl etmemeye çalışıyorum. Sen zaten çifter çifter yolluyorsun o mübarek ellerinden, kalbinden, zikirlerinden...

Selam eder, hürmetle ve muhabbetle ellerinden öperim anacığım, selam ve muhabbetle...
Hiç...

The Spirit of Islam

The Spirit of Islam

Müdavim

• Teğmen
  • 494 Mesaj sayısı:
Kardeş hep diyorum senin yazdıkların anlamlı ve duygulu sen diyorsun karalama :) Mütevazilik ve yazdıklarını beğenmeme güzeldir.Böyle yaparak hep iyiye daha güzele doğru ilerliyorsun. Maşallah...
Ahirete çalışırsanız dünya, yularından tutulan bir hayvan gibi ardınız sıra gelir.

Gavs-ı Sânî (k.s)

Gönderilen resim

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Uyku kaatillerin bile çeşmesi diyor Üstad. Yahu kaatildende mi kötü olduk bu ne iş !? Sanki kanlı-bıçaklıyız; omuz attık, çattık, racon kestik, rest çektik bu uyku hazretlerine tövbe destur pirler erenler yediler kırklar aşkına...

Üzerimde yeni bir ilaç falan mı denediler yoksa, uykulu anıma denk getirip :huh:

Göz var bende göz. Sağlam bir okunmam lazım mızraklı ilmihalden mi olur, şıhlar meclisinden mi artık...
Hiç...

The Spirit of Islam

The Spirit of Islam

Müdavim

• Teğmen
  • 494 Mesaj sayısı:
Yeni bir şey mi yazıyorsun kardeşim. Hadi bakalım nasıl olacak :D
Ahirete çalışırsanız dünya, yularından tutulan bir hayvan gibi ardınız sıra gelir.

Gavs-ı Sânî (k.s)

Gönderilen resim

buyukdogu

buyukdogu

Ayrıldı

• Sivil
  • 1.176 Mesaj sayısı:
Az kaldı: Kalemi kıracağım, kibritlerin hepsini yakacağım, sigarayı bırakacağım ve elimde çay termosuyla parklarda sabahlayacağım...

Külliyen iltica edeceğim "yazma/karalama" işlerinden.

Bilgi: Bir üstteki mesajla ilgili değil bu durum -azıcık ilgili, yalan demiyeyim :)- belirtmiş olayım.
Hiç...