Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
SİDOMA

Haydi Kızlar Okula ... Ama Giremezsiniz !

Recommended Posts

Haydi kızlar okula !Dur parola, ilim okumak, hayır bilemdin, Baş örtüsünü çıkarmak öldün.!

Haydi kızlar okula! Geldim hocam, saçın kapalı, yazıyı göremezsin, Gözle görünmez saçla görünür yazılar bunlar.!

Haydi kızlar okula! Bizler karanlıkta, iş çevirmeye alışmışız, beyaz örtü gözümüzü kamaştırıyor ,siyah saçını göster.!

Haydi kızlar okula! Veli çocuğunu gönder, yoksa ceza, baş örtülü gönderme, yine ceza.!

Haydi kızlar okula! Burda ilim değil, filim çevirecek manken eğitiyoruz, baş örtülü manken olunmaz.!

Haydi kızlar okula !Haykırıyorum! ben okumak istiyorum, duyun beni! kadın hakları savunucuları.!

Haydi kızlar okula! Kadın savunucuları ,sizden kocama karşı değil, okulumun karşında savunun beni örtü mağduruyum.!

Haydi kızlar okula! Kocaya karşı bin kanun değil ,başörtüsüne bir kanun ,çıkartmanızı istiyorum.!

Haydi kızlar okula !Bu yazdıklarımdan dolayı idam edin beni ,okuyup Alim olamayacam , hiç değilse bu yolda şehit olurum, Kuldan korkmuyorsanız

ALLAH tan korkun.!

alıntıdır

ZALIMLERIN YAPTIKLARINDAN RABBINI HABERSIZ SANMA...

SİDOMA kardeşim yazı güzeldi Allah razı olsun bağzılarının kulağına küpe olsun ülkede bir sürü mesele var ve sadece baş örtüsüyle uğraşılıyor onun için bir arpa boyu yol alınmıyor sonrada haydi kızlar okula kampanyasına katılın okumayan kızımız kalmasın diyorlar ama okutmayan kendileri Allah yardımcımız olsun

eski bir yazıymış ama dikkatimi çekti yanıtlamadan geçmeyim dedim, içimde şu aralar kan kaybından ölmek üzere olan vicdanımın hesaplaşmalarından bahsetmeden geçmeyim..

lise sonda hacettepe üniversitesinde başörtüsü sorunu olmadığını öğrenerek, ilk tercihimize hacettepeyi koyup ve çok şükür ki kazanarak çok idelist başladık arkadaşlarımla üniversiteye..

zaferle başladık... hayaller, idealler, yol derken, güneşin açması beklenen günlerde bulut kümeleriyle karşılaştık, sıkıntı veren karanlık bulutlarla..

1.sınıf, 2. sınıf derken ufak çaplı direnişler,dualar, ufak çaplı görünüp büyük yaralar açan tartışmalar, dualar, sonuçsuz kafa tutuşlar ve nihayet 'YA RAB YA DAĞILSIN ŞU BULUTLAR, GÖSTERSİN GÜNEŞİN YÜZÜNÜ, YA DA RAHMETİNLE ISLAT BİZİ..' duaları..

ve nihayet 3. sınıf.. bir günlük özgürlük.. yüzlerinde zafer kıvılcımlarıyla fakültelerde dolaşan örtülü genç kızlar.. şükürler, şükürler, şükürler.. 'güneşi gönderen'e hamdlar..

ve üniversite hayatlarının belki de en güzel günlerini yaşamış bu insanların 2. günlerinin uyarılarla hakaretlerle zedelenmesi..

bununla yetinilmeyip daha önce yasak olmayan bölüm koridorları, fakülteler, kütüphane gibi yerlere de 'dikkat başıörtülü olanlar giremez'ler..

gözyaşları, direnme çabaları..

4 yıllık üniversite serüvenimin sanırım bende bıraktığı en derin iz bu..

özgürlüğü sadece koklattılar bize.. kokusuyla bile sarhoş olmuşken geri çektiler.. bu bir günlük özgürlük sarhoşlarının yanında kendileri gibi sarhoş olanlardan başka kimse olmadı.. sustu herkes.. 3 gün önce fakülte önlerinde biz ağlarken gelip geçti erkekler, diğer kızlar, bu sanki sadece bizim dinimizmişcesine..

pazartesiden itibaren (Allah korusun) kampüs yasağı getirileceği söyleniyor bir avuç kız olarak elimizden hiçbir şey gelmiyor.. dünya susuyor, insanlar susuyor..

sussunlar bakalım, babalar kızlarını okula göndersin, kızlar ağlasın, kimse bir şey yapmasın, sussunlar sadece.. biz de dua edelim 'RABBİM RAHMETİNLE ISLAT BİZİ'

Ülkeyi istedikleri yöne çekebilecek düzeni kurmuşlar,insanların ellerinden haklarını alabilmeyi başarmışlar ve en önemlisi de bunu normal,aksini ise düşmanca bakılacak bir eylem biçimi haline getirmişler.Ne diyeyim,ne denilebilir bilmiyorum ama şunu biliyorum ki döktüğünüz gözyaşları gözlerinizden akmakla kalmayacak,bu insafsızlığın sorumlularının ceza okyanuslarının da damlaları olacak Allah'ın izniyle...

inşallah..

zalimlerin zülmünün kendilerine döneceği zaman yakındır diye ümid ediyorum, ümit ve dua etmekten başka bir şey gelmezken elimizden.. madem müslümanız ümitvarız.

Ah Ömrüm... Sabrettik.. Sabrediyoruzz...

Rabbim bizlere başörtümüzle, özgürce saf benliğimizle üniversiteye gireceğimiz günler nasip etsin inşallah...(aminnn :) )...

HAYDİ KIZLAR OKULA ... HAYDİ BAKALIM SONUMUZ HAYIR OLA :)

GeLsE CeLaLiNdEn CeFa, YaHuT CeMaLiNdEn VeFa...

İkİsİdE CaNa SaFa; LüTfUn Da HoŞ, KaHrIn Da HoŞ...

(ibrahim tennuri)

Aminnn...

ssszh0.png

sevdiğim biri kamusal alana karşı başörtüsüne NAMUSAL ALAN demişti...:)şimdi hemen açık olanlar karşı çıkabilir..ama bi dakka:)

açıklama şuydu...bizlerde söz namustur...ve başörtülü kadınlarımız ALLAH a söz vermişler...:)

Ah Ömrüm... Sabrettik.. Sabrediyoruzz...

Rabbim bizlere başörtümüzle, özgürce saf benliğimizle üniversiteye gireceğimiz günler nasip etsin inşallah...(aminnn :) )...

HAYDİ KIZLAR OKULA ... HAYDİ BAKALIM SONUMUZ HAYIR OLA :)

GeLsE CeLaLiNdEn CeFa, YaHuT CeMaLiNdEn VeFa...

İkİsİdE CaNa SaFa; LüTfUn Da HoŞ, KaHrIn Da HoŞ...

(ibrahim tennuri)

AMİN AMİN AMİN..............

Ya Baki ente'l-Baki , Ya Baki ente'l Baki

Selam ve Duayla......

Rabbim sabretmeyi, tavizsiz ve eğilmeden yürüyebilmeyi nasip buyursun , şüphesiz O herşeyi bilen ,işiten ve görendir...

Herkes davasına sarılmışken ve bu kadar özgürlükten söz ederken asıl özgürlüğün ne olduğunu bize öğretemeyen tüm zihniyetlere inat savunduğum düşünce HAK.Hak yolunun bir yolcusuyuz... bu çilede dolar elbet birgün,zulüm biter...İşte o vakit ardımızda bıraktığımız acı anılar ve acı gülümsemelerle yeni ufuklara varırız,vuslata ereriz inşallah...