İçeriğe git

Foto

Üstadımızın Cenaze Namazı

Konuda 25 cevap var

Kureyşi

Kureyşi

Müdavim

• YüzBaşı
  • 724 Mesaj sayısı:
En parlak kabuklu cevizin kof çıkması....

Buna bazen üzülürüm))))
(Biz burada çok) inceleriz, çünkü (kabirde çok) inceleneceğiz.

trradomir

trradomir

Müdavim

• YüzBaşı
  • 944 Mesaj sayısı:
Aahaahahha, amma zevkli yahu :)

Fındıklara saldırırken bazen kurtlu fındık yedikte suratımın buruşmasını içi boş cevize tercih etmişimdir hep. O ne iğrenç bir tat bre? Acaba fındık kurdunun da vücuda bir şifası neyin var m'ola? Bilen var mı?

Şimdi azizan o bu değil de, söylüyorum.

Üstad'ın cenazesini

Fethullah Gülen

kıldırmamıştır. Evet kıldırmamıştır. Resimdeki şahıs başka biri olsa gerektir. Zira bizzat Üstad'ın en yakını olan şahitlerden (mesela Suat Ak) öğrenmiş bulunuyoruz ki, Üstad'ın cenazesini

İbrahim Hoca nam bir şahıs kıldırmıştır. Evet. Bu mevzudaki son nokta budur, isteyen gitsin, BD'ye sorsun.
Atsineği...

BDG

BDG

Emektar

• YüzBaşı
  • 1.127 Mesaj sayısı:
Bu konu üzerinde net bir bilgi yakın zamana kadar elimizde yoktu. Durum böyle olunca tahrifçi bazı kişiler cenaze namazını Fettullah Gülen'in kıldırdığını sanki bir ağız olmuşlar gibi yaymaya kadar gittiler. Böylece ellerine keyfiyetsiz bir koz geçirmeyi güttüler. "Açığı bulduk, affetmeyelim" gibi basit bir zihniyet usulü ile karşılaştığımız oldu. Halbuki namazı kim kıldırırsa kıldırsın mesele kuru bir şahsiyet davasının ötesinde gören bizler maddi unsurlar üzerinden konuya müdahil olmak istemedik. Ama tarafsızlığımızı da kaybetmeden kimseyi de iltimas sahibi yapmadık. Neticede, İstanbuldaki değerli arkadaşlarımız konuyu ilgili yerden bizzat öğrenince konu da açığa kavuşmuş oldu. Resimdeki kişi zannımızca Fettullah Gülen. Ama namazı kıldıran o değil. Bilinmesi gereken budur.

Saygılarımızla...
Gökte saman yolu benim olmalı;
Dipsizlik gölünde, inciler benim.

Faruk Erol

Faruk Erol

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 18 Mesaj sayısı:

...Üstadımızın cenaze namazını kim kıldırmış acaba..?

" Muhterem İbrahim Buğalı Hocaefendi "

( http://www.furkanfm....p...&t=5485#265 )

mütereddid

mütereddid

Co Admin

• General
  • 767 Mesaj sayısı:

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in cenaze namazını, Ahmet Mekki Efendi'nin icazetli talebesi ve yakın dostu İbrahim Buğalı Hoca kıldırmıştır. Papaz cenazeye katılmış olsa bile, namazı katiyyen kıldırmadı. Söz konusu fotoğrafı merak ettim doğrusu, aratarak bulamadım bulamadım.

Seriyye Vakfı'nın ilgili açıklaması:

İZAHAT...

Fetulah Gülen'in Üstadımız'ın tabutu başında gördüğümüz resmi (ki ondan bile artık şüpheliyiz)yıllar boyunca bir öfke izharı şeklinde içimizde yer tutmuş, bunu da kendimizce "Büyük Doğu'yu gömdük, devir bizim!" diye ılımlı İslamcıların görsel naziresi diye yorumlamıştık. Devrin, Büyük Doğu'nun devri olduğuna tam inançla bu yanlış bilgiyi birkaç dergi ve yaşı cenazede bulunmaya müsait birçok adamdan da dinleyince kafamızda öyle belirmiş, ama gene de meseleyi hep muğlak ifadelerle geçiştirmeyi tercih etmiştik. Bazı zamanlarda bu muğlaklığın yok olup yanlış bilginin ağzımızdan bütün yanlışlığıyla çıkmış olabileceği bir vakıadır. Bu anlamda Üstadımızın kıymetli oğlu Mehmet Kısakürek Ağabey'in bilgilendirmesiyle mesele tarafımızca vüzuha kavuşturulmuştur. Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek Hazretlerinin cenaze namazını, Ahmet Mekki Efendi'nin icazetli talebesi ve yakın dostu İbrahim Buğalı Hoca kıldırmıştır! Ben bir Büyük Doğu askeriyim ve bu askerin, yaşı müsait olsa Üstad'ın tabutunu omuzunda taşımak yerine, gözyaşlarıyla yüzdürmek istiyecek kadar Necip Fazıl Kısakürek'i kendi devrinden maziye ve istikbale bir hale halinde uzayan sevgisine inanınız! Ben O'nu dava ahlak ve şuuruyla çok seviyorum, O'nu layık olunan sevgiyle sevenleri de! O'nun ölümünü, Büyük Doğu davasının ölümü diye anlayan ve öyle yoranların varlıklarını da bir vakıa olarak ortaya koyar, bu bilgi yanlışlığından dolayı tüm gönüldaşlarımızdan helallik isteriz!

mütereddid

mütereddid

Co Admin

• General
  • 767 Mesaj sayısı:

Bu yazıyı bulmalı.

Yeniçeri hususunda 'NFK Tarih de bilmezdi canım' tarzlı bir laf söyleyip düpedüz haksızlık ve ayıp etmişliği var FG'nin. Üstad'ın da 'Sen de mi Brütüs?' başlıklı bir yazısı var ve burada FG'nin Vahabiliğe sıcak bakan bir konuşması eleştiriliyor. 'Brütüs' serzenişi bile bir yakınlık ifade eder tabii. FG de göndermeler yapar sık sık, doğru. Aradan geçen 26 yıl ne değiştirmiştir veya değiştirirdi, buralara pek girmek istemiyorum.

Cevap Ekle