Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mürid

Simgelere Yasak Getirebilir Misiniz?

Recommended Posts

Başbakan Erdoğan, İspanya'daki temasları çerçevesinde Europa Press adlı ajansın düzenlediği kahvaltılı toplantıya onur konuğu olarak katıldı. Burada soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan, başörtüsüyle ilgili sorulara "simgelere yasak getirebilir misiniz?" diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, başörtüsüyle ilgili olarak şunları kaydetti:

• ''(Başörtüsünü) bir siyasi simge olarak taktığını düşünün. Bir siyasi simge olarak takmayı da suç kabul edebilir misiniz? Simgelere bir yasak getirebilir misiniz, sembollere bir yasak getirebilir misiniz? Özgürlükler noktasında dünyanın neresinde böyle bir yasak var? Buradaki dert başka aslında. Biz bunu çok iyi biliyoruz.''

• ''Bugün Avrupa'da, ABD'de, değişik ülkelerde rahatlıkla başı örtülü olarak üniversiteye kızlar gidebiliyor. Oralarda bir sorun yok. Ama halkının yüzde 99'u müslüman olan ülkemde böyle bir sıkıntı yaşanıyor maalesef.''

• ''Burada sorumluluğumuzun da farkındayız. Özellikle özgürlükler noktasında bunun çözümüne inanıyorum. Öyle zannediyorum ki bunu da bizler en yakın zamanda çözeceğiz.''

• ''Çünkü millet bu sorumluluğu verirken, özgürlükler noktasında bu haklarını da haklı olarak istiyor.''

http://www.habervakti.com/detay.asp?id=44479&kat=Manset

""velev ki türban siyasi simge olsun""

yanlış kullanılmış bir ifade bence.. Daha doğrusu nekadar farklı anlamlara çekilebilecek türden.. Düşünülmesi ve gereği gibi izah edilmesi gerekirdi. Şimdi kartel ağzına bir sakız bulmuş oldu..

bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Katılıyorum, Tayyip sık sık yaptığı gibi yine yanlış konuştu, Ne demek' velevki simge olsa'; Allah aşkına yeryüzünde siyasi simgedir diye başörtüsü kullanan kaç tane kadın var, veya vamı ki, o istisnalarıda dikkate alarak konuşalım...Fikri derinlik, entellktüel birikim, belagat ve siyasi zeka eksiklikleri Erdoğan'ın dışa vuran en büyük zaafları...Bide CHP zihniyetinin, mal bulmuş mağribi gibi 'Ha şöyle, sonunda türbanın siyasi simge olduğunu kabul ettiler' demesi yok mu; fikir haysiyetinden, hak, adalet,insanlık duygusundan bu çapta mahrum kafaların suratına tükürmek istiyorum...Tuuhhhh size, yazıkları olsun..

bence birilerinin anlayacağı dilden söylenmiş bir söz, islamiyete saygıları olmadığı için başörtüsünüde özgürlük olarak algılayamazlar o birileri..Tayip erdoğan çok iyi söylemiş, chp nin söylediklerine de cevap verecektir inşâallah.. böylesi iyi oldu, demokratikliği öne sürerek yavaşça yaklaşmak gerek..

Katılıyorum, Tayyip sık sık yaptığı gibi yine yanlış konuştu, Ne demek' velevki simge olsa'; Allah aşkına yeryüzünde siyasi simgedir diye başörtüsü kullanan kaç tane kadın var, veya vamı ki, o istisnalarıda dikkate alarak konuşalım...Fikri derinlik, entellktüel birikim, belagat ve siyasi zeka eksiklikleri Erdoğan'ın dışa vuran en büyük zaafları...Bide CHP zihniyetinin, mal bulmuş mağribi gibi 'Ha şöyle, sonunda türbanın siyasi simge olduğunu kabul ettiler' demesi yok mu; fikir haysiyetinden, hak, adalet,insanlık duygusundan bu çapta mahrum kafaların suratına tükürmek istiyorum...Tuuhhhh size, yazıkları olsun..

Siyasi simge olduğuna inandığı için söylemedi bunları, siyasi simge olduğu için yasaklanması gerektiği iddiasını ileri sürenler için söyledi. Yani 'Sanki bir kişi bile bunu siyasi simge olduğu için takıyor da...' demenizin pek bir manası yok. Yalnız mesajınızın devamına katılıyorum, 'Türban siyasi simge filan değildir, bir inanç meselesidir; fakat siyasi simge olduğunu kabul etsek bile...' diye başlayan bir cümle kurması gerekirdi, bir siyasetçiden böyle bir cümleyi beklemek hakkımızdır sanırım. Bu, 'Başörtüsü siyasi bir simge olduğu için yasaklanmalıdır' diyenlerin argümanlarına karşı dile getirilmiş Güzel bir yaklaşım tarzıdır fakat mesele eksik olarak ifade edildiği için iyi olmamıştır. RTE'nin kastettiğini medya kuyruğundan anlayacaktır.

Recep Tayyip Erdoğan'ın olaya çok iyi bir taraftan yaklaştığına inanıyorum.Söylediği ya da söylemeye çalıştığı diyeyim,türbanın başka amaçlar için kullanılabileceğini bahane edenlere tam anlamıyla cevap olabilecek nitelikteydi fakat cümleyi o kadar yanlış kurdu ki amacından kaydı hatta o kesime malzeme bile verdi denebilir...

bence de sonuncu cümleyi söylemeseydi iyi olurdu ama olsun.şimdi zaten başörtüsünü savunan da karşı çıkan da neyi savunduğunu ve neye karşı çıktığını biliyor.başbakanın o cümlesi bir şeyi değiştirmez.zaten başörtüsü yasağının kalkması biraz sancılı olacaktır.herkes önce olmaz öyle şey bölücülük yapmayın bu kadar mesele varken bu mu sıradaki falan diyecektir.yeni anayasanın refarandumuna kadar bu süreç sürer.anayasaya bu değişiklik konulursa halk da yine yüzde yetmişe yakın bir oranda bu değişikliği onaylayacaktır.sonra da işler yoluna girecektir.aynı cumhurbaşkanlığı süreci gibi işte

bir not.bu sitede bir başlık açmıştım sizce akp bu yasağı kaldırabilir mi samimi mi yoksa istirmarcılık mı yapıyor diye.eğer dedikleri gibi bu yasağı anayasayla kaldırırlarsa yine bir başlık açıp saygılarımızı sunmak ve tebrik etmek görevimizdir Allah izin verirse

saygı ve sevgiler

Ölme eşeğim ölme…

Siyasi simge olarak türban takmak istiyorum böyle pek demode durmaya başladı… gözüme batıyor :) var mı bileniniz, tarif ediverin..

Ağzına sağlık.

Kartel konuşacak şey her türlü bulur baksanıza yıllar sonra madımak oteli(her ne kadar haklı olsalarda farklı amaçları var) denen şey yeniden gündeme geldi.

Bu ülkede bu kadar kavram kargaşası varken bu da unutulur kanun çıktıktan sonra...

Tayyip Erdoğanın anlık konuşmalarıyla , hazırlanmış konuşmalarını karıştırmamak gerekir, dönüyordur yine kafasında birşeyler,her zaman yaptığı muhalefeti konuşturtup batmasını sağlamak konuşmasını beceremiyorlar nede olsa, ilerleyen günlerde iyice anlarız. İnşallah yerinde kararlar alınır..

Siyasi simge olduğuna inandığı için söylemedi bunları, siyasi simge olduğu için yasaklanması gerektiği iddiasını ileri sürenler için söyledi. Yani 'Sanki bir kişi bile bunu siyasi simge olduğu için takıyor da...' demenizin pek bir manası yok. Yalnız mesajınızın devamına katılıyorum, 'Türban siyasi simge filan değildir, bir inanç meselesidir; fakat siyasi simge olduğunu kabul etsek bile...' diye başlayan bir cümle kurması gerekirdi, bir siyasetçiden böyle bir cümleyi beklemek hakkımızdır sanırım. Bu, 'Başörtüsü siyasi bir simge olduğu için yasaklanmalıdır' diyenlerin argümanlarına karşı dile getirilmiş Güzel bir yaklaşım tarzıdır fakat mesele eksik olarak ifade edildiği için iyi olmamıştır. RTE'nin kastettiğini medya kuyruğundan anlayacaktır.

Elbette, sizyasi simge olduğunu ima etmek istemedi. Mevzuyu noktalayıcı, ve konu akışına uygun bir cümle kullanmak istedi. Ancak malum kartel her zamanki yaygaracılığı ile cımbızlamak ve sonra deveyi pire yapmak hünerini mükemmel şekilde ortaya döktü..

Artık alışılması gerek, buna göre hareket edilmesi gerek... Daha önce defalarca örneğine rastlandı değil mi..

Evet yanlış birşey söylemedi, hatta belki söylenmesi gerekeni söyledi. Ama dediğim gibi medyanın ağzına sakız olacak bir kelime sarfedilmemeliydi

Mesela şu "ananı da al git" meselesi..

"Anamızı ağlattın" diyen bir densize verilebilecek fevkalade cevap.. :)

Müthiş hazır cevaplık ve müthiş laf ustalığı..

Takdir etmemek mümkün değil, değil mi?

Peki netice ne oldu? Bin türlü dert açtı başına.. Ortada kocaman bir provakasyon, kocaman bir aldatmaca ve kocaman inandırılmış bir topluluk...

Bilmiyorum, şahsen daha dikkatli olmalı diye düşünüyorum.Çıkılan bu uzun yolda boş yere taviz verilmemeli.. Boşa taş oynanmamalı derim..

selam ve dua ile..

Evet aynı şeyi söylüyoruz. Aslında cümle dediğim gibi kurulsa hem mesaj verilir, hem de millete oyuncak çıkmamış olurdu. Tamamen pısmak da doğru değil ama üslup bilip dikkatli konuşmak lazım. Aslında daha büyük bir infial bekliyordum ben.

....Yedi yıldızlı Dubai otellerinde veya süper lüks “kâbe manzaralı” otellerde yaptıkları sayısız umre ziyaretlerini milyarlık eşarplarla kapamaya çalışan, küçük bir kozmetik dükkânını doldurmaya yetecek kadar boya ve koku sürünüp, ramazanda halkla birlikte olmak adına iftar çadırına inip günah çıkartan siyasi büyüklerimizin saygıdeğer muhafazakar(!) eşleri, başlarındaki örtünün manevi değerinden ziyade eşlerine kazandıracağı oy miktarını hesap etmekteler ise vay hallerine..! Din gerektirdiği için değil de moda ve siyaset gerektirdiği için örtünenler bilmelidirler ki: O mübarek örtü mübarek başlara, yani saf bir iman temizliği ile karşılığını yalnızca Allah(cc)’tan bekleyerek örtünen Müslüman kızlarımıza yakışır. O başörtü, sahte sağlık raporları düzenleyerek “oğlancıklarını” cepheden kaçırıp, evcilik oynamaya gönderen sosyete annelerine değil, “ git oğlum ya gazi ol şehit” diyerek evlatlarını cepheye gönderen analara yakışır. .... hoş :) benim için birçok şeyi özetleyen bir paragraf. ( http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?showtopic=4876 )

esselam;

şayet sırf siyasi görüşler farklı diye zat-ı muhteremin zatına antipati duyuluyor diye başörtüsü,şehitlik gibi çok hassas mevzular dillere pelesenk edilmişse yazıyı kaleme alanın vay haline! derim ben de :)

....Yedi yıldızlı Dubai otellerinde veya süper lüks “kâbe manzaralı” otellerde yaptıkları sayısız umre ziyaretlerini milyarlık eşarplarla kapamaya çalışan, küçük bir kozmetik dükkânını doldurmaya yetecek kadar boya ve koku sürünüp, ramazanda halkla birlikte olmak adına iftar çadırına inip günah çıkartan siyasi büyüklerimizin saygıdeğer muhafazakar(!) eşleri, başlarındaki örtünün manevi değerinden ziyade eşlerine kazandıracağı oy miktarını hesap etmekteler ise vay hallerine..! Din gerektirdiği için değil de moda ve siyaset gerektirdiği için örtünenler bilmelidirler ki: O mübarek örtü mübarek başlara, yani saf bir iman temizliği ile karşılığını yalnızca Allah(cc)’tan bekleyerek örtünen Müslüman kızlarımıza yakışır. O başörtü, sahte sağlık raporları düzenleyerek “oğlancıklarını” cepheden kaçırıp, evcilik oynamaya gönderen sosyete annelerine değil, “ git oğlum ya gazi ol şehit” diyerek evlatlarını cepheye gönderen analara yakışır. .... hoş :) benim için birçok şeyi özetleyen bir paragraf. ( http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?showtopic=4876 )

Ben de bu yazı ile şu andaki bahsimize mevzu olan kişinin ve eşlerinin samimiyeti sorgulanıyorsa, terbiyesizce bir kopyalama derim azizim. Yazının bahsettiği şey bana farklı gibi geldi, daha ziyade mücerretten bahsediyormuş gibi duruyor, zaten dergi günlük siyasetten uzak duracağını belirtmiş durumda; şu halde o yazıyı bu kontekste alıp yapıştıran ve kendince imalarda bulunandır terbiyesiz. Başka partiye gönül verdiği için samimiyet dedektörlüğüne kalkmak ne gibi bir denaettir, müracat: sözlükler. Diğer başlıklarda somut delillere istinad ettirilmiş fikirler üzerine 'Vebaldi, kalpleri Allah bilirdi bilmem neydi' derken burada yaptığınız su-i zanın ve imanın ne manaya geldiğini siz de biliyorsunuz herhalde. (Sakın ha, sakın ha 'ben öyle bi şey kastetmedim, siz kendiniz çıkarmışsınız bu imayı' kolaycılığına ve ilkokul sıralarına mahpus kalmış bir kıvırma metoduna tenezzül etmeyin). Allah cümlemizi partizanlığın körleştiriciliğinden muhafaza buyursun.

"....Yedi yıldızlı Dubai otellerinde veya süper lüks “kâbe manzaralı” otellerde yaptıkları sayısız umre ziyaretlerini milyarlık eşarplarla kapamaya çalışan, küçük bir kozmetik dükkânını doldurmaya yetecek kadar boya ve koku sürünüp, ramazanda halkla birlikte olmak adına iftar çadırına inip günah çıkartan siyasi büyüklerimizin saygıdeğer muhafazakar(!) eşleri, başlarındaki örtünün manevi değerinden ziyade eşlerine kazandıracağı oy miktarını hesap etmekteler ise vay hallerine..! Din gerektirdiği için değil de moda ve siyaset gerektirdiği için örtünenler bilmelidirler ki: O mübarek örtü mübarek başlara, yani saf bir iman temizliği ile karşılığını yalnızca Allah(cc)’tan bekleyerek örtünen Müslüman kızlarımıza yakışır. O başörtü, sahte sağlık raporları düzenleyerek “oğlancıklarını” cepheden kaçırıp, evcilik oynamaya gönderen sosyete annelerine değil, “ git oğlum ya gazi ol şehit” diyerek evlatlarını cepheye gönderen analara yakışır. .... hoş benim için birçok şeyi özetleyen bir paragraf. ( http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?showtopic=4876 ) "

Bu kopyalama işlemini doğru bir paragraf ya da doğru bir yer için kullandığınızdan emin misiniz?Kendi düşünceleriniz doğrultusunda yorum yapabilmek için insanları karalamak kadar kolay bir yol yoktur diye düşünüyorum.Ülkemizde başörtüsü sorunu denilen olay yüzünden dertli olan kardeşlerimize yardımcı olabilmek için bir şeylar yapmaya çalışanlara özellikle bu konuda laf atmak ne kadar vicdani bir davranış olur bunu da tartmak lazım.Diyelim ki samimi değiller,diyelim ki sadece oy için yapılanlar o zaman bunun ne zararı olur ki?Keşke oy için sergilenen çabaların hepsi böyle faydalı olsa...Başbakanın cümlesine benzedi ama inşallah ne demek istediğim anlaşılıyordur :)

Başbakanın ifadelerinde herhangi bir yanlışlık veya eksiklik görmüyorum, bilakis bu ifadelerin gayet açık, net ve yerinde olduklarına kaniim. Kavrama yetisine malik ve herhangi bir art niyet taşımayan her canlı başbakanın söylediklerinden neyi kastettiğini anlayabilir. Halkın da bazı şeyleri anlaması, görmesi gerekir. İlle de bazı şeyleri anlatmak için hece hece mi konuşmak lazım yani. Halkımız bu kadar ( af buyurun) an-gut mu (gerçi öyle olanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazla)!!!! Başbakanın ifadelerinde bana göre bir eksikliğin olmadığını tekrar söylüyorum. Ancak konuşulanları anlayabilecek istidadı olmayanlar ve konuşulanları anlama istidadı olup da art niyetli olanlar için belki fazladan bir-iki kelime eklenebilirdi diyorum.

Görmekteyim ki bizim sitemizde bile ifadeleri başka taraflara çekenler, anlamayanlar ya da anlamak istemeyenler, kendi ağırlıklarından bihaber olarak başkalarını mesnetsizce eleştirenler, belki de ferdi hırslarından ötürü gerçeği görmeyeler, göremeyenler, görmek istemeyenler, alakasız şeyleri kopyalayıp, terbiyesizce, "benim için birçok şeyi özetleyen bir paragraf" diye bağlayan ve bi...şey yaptıgını zanneden ve bundan dolayı da böbürlenen tuhaf tipler var.

Yeise kapılmamak, mahzun ve müteessir olmamak mümkün değil.

Bir kere bu mesele siyasi bir mesele değildir. Dolayısı ile de tüm müslümanların, bu düzlemde, iktidarın arkasında durması icap eder. Şimdi kalkıpta birisi "ben müslümanım ama Başbakanın arkasında değilim, çözülmesin başörtüsü meselesi" derse, bu bir kimliksizliğin, kendini bilmezliğin ve ,kasıtlı yahut kasıtsız, büyük bir tezat içinde olunduğunun göstergesidir...

tenkid edilen kimselerin geçmişi ve geçmişteki yaşayışları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan şimdiki yaşam tarzları üzerine atıp tutmayı ben tek bir şeye bağlarım.. Bir Müslüman din kardeşi hakkında su-izan etmekten men edilmişken, nasıl oluyor da bir de iftira boyutuna taşıyabiliyor? He bu da yetmiyor, yayma çabasına girişiyor. Malesef bazı İslami çevreler bunu sıkça ve cansıkıcı şekilde yapıyorlar. O derece bayağı ithamlarda bulunuyorlar ki, kale alıp almamakta tereddüt ediyor insan..

Lütfen!

Önce "velev" bağlacının anlamını vermekle yazımıza başlayalım.

Velev: velev

bağlaç Arapça velev.

İster, isterse, olsa da, kaldı ki, hatta:

"Tanıdıklarından velev ki çoktan beri görmeyerek unuttuklarına bile rast gelir gelmez hemen..."- A. Ş. Hisar.

http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10...5A79F75456518CA

Görüldüğü üzre "velev" bağlacı cümleye bir varsayım anlamı katıyor. Yani Tayyip Bey türbanın siyasi bir simge olmadığını fakat siyasi bir simge dahi olsa türban yasağının kaldırılması gerektiğini ifade etmiş. Tayyip Bey'in bu söylemi, türbanın siyasi bir simge olması dolayısı ile yasaklanmasını savunanlara cevap niteliğinde. Çok da yerinde ifadeler ayrıca.

Yukarıdaki arkadaşım da öyle zannediyorum ki konu mesajını amuda kalkarak okumuş. Eğer öyle olmasa idi böyle bir algı garabeti hasıl olmazdı. Yine öyle zannediyorum ki bu algı faciasının en büyük nedeni partizanlığın beyin etrafına ördüğü duvardır. Nasıl ki hücrenin içinde çekirdek çevresinde hücre duvarı var aynen öyle. Ama şu unutulmamalıdır ki bu mevzu bir parti mevzu'u değildir.

Ayrıca arkadaş Tayyip Bey'in dışa vuran zaaflarından dem vurmuş. Fikri derinlik, entellktüel birikim, belagat ve siyasi zeka eksiklikleri... vs. :) Vay canına... Çok ilginç hakikaten. Tam bir fikri derinlik, entellektüel birikim, belagat ve siyasi zeka profesörü gibi konuşmuşsunuz. Nasıl ölçtüğünüz ayrı bir muamma.

Bir de eklemeden geçmeyeyim, bu ülkenin başbakanına hitap edişinizde fikri sığlık, edep eksikliği, belagat hatası ve saygı yoksunluğu gibi dışardan kolayca farkedilebilen zaaflar var. Tayyip Bey'e saygın yoksa koltuğuna saygı göster, ismine saygı göstermiyorsan ünvanına saygı göster, partisine saygı göstermiyorsan bilmem kaç milyon insana saygı göster. ( numaradan da olsa) Öyle Tayyip yine yanlış konuştu şeklinde bir hitap şekli bana göre hatalı. Adama sorarlar "askerliği beraber mi yaptınız" diye. Çok yanlış bir hitap. Allah muhafaza adamı siyasi zeka yoksunluğuna kadar götürebilir.

not: Alıntıladığım yazının son kısmında ilk kısmına göre bir tezata rastlar gibi oldum şu an. Ama emin değilim. Şayet yazının sahibi, görüşlerini yanlış kelimelerle anlatmış ise ben yazdıklarımın bir kısmını geri alacağım.

Saygılar, sevgiler...

başbakanın işi yokuşa sürdüğü kanısındayım, başbakanın başörtüsüne "siyasi simge olsa bile" gibisinden bir açıklama getirmesi, necmettin erbakanın imam hatip liseleri için "arka bahçemiz" demesi gibi birşey... ben şimdi "hırsızı bırakıpta evi soyulanı" suçlayacak değilim tabiki. asıl suçlu olan milletimizin değerlerine kasteden ve başörtüsü takanlara "vebalı" muamelesi yaparak, aslında halkın canıyla kurulmuş devletten halkı dışlamaktalar diye düşünüyorum. başörtüsü konusunda mhp'nin açılımı ilk etapta desteklenmeli, ama yetersiz bir açılım mhpninkide, ne demek "başörtülüler hizmetten yararlanır ama hizmet veremez", ama şu anki durumda mhpninki daha hızlı kabullenilebilir bir teklif. ikinci adım olarakda başörtüsünün her alanda her mevkiide serbest bırakılması sağlanabilir. birdenbire her alanda serbest bırakılmasını istiyor gönül, ama bunu isterken elde olanlardanda olabiliriz. (ayrıca alıntı çokda alakasız durmuyor :rolleyes: )

üniversite kapılarında başörtüsünü çıkarmak zorunda kalan bacılarımı gördükçe içimin burkulmasını, tüylerimin diken diken olmasını istemiyorum artık...inekler kadar medeni olanların girebildiği yerlere namus bayraklarımızın girememesi yetti artık canımıza.... :D

selam ve sevgilerle....

Hangi yönden benziyor? Birisi, bir kesimi kendisine beşik olarak gösterirken diğeri, karşıt cephenin ileri sürdüğü mantıksız, fakat kabullenilmiş ve klişeleştirilmiş bir yanlış argümanın doğru kabul edilse bile ne denli geçersiz olduğundan bahsediyor. 'Başörtüsü benim siyasal simgemdir' denmesi sözkonusu değil, Erbakan'ın yaptığının aksine. Niyet dedektörlüğünüzün yine şaştığını düşünüyorum, çünkü yokuşa sürmek deyiminin mana hududunu tarumar etti RTE yargı mensuplarına karşı sert çıkışıyla. RTE'yi ortamı germekle (ki ben buna da katılmam) veya üslup bilmemekle (katılabilirim :rolleyes:) suçlandırabilirsiniz, ama işi yokuşa sürmekle, yani hasıraltı etmekle itham edemezsiniz. Bilâkis meseleyi gündemde tutup birilerinin inadına problemin üzerinde duruyor. Köstek değil destek olmanın vaktidir, asıl samimiyeti gösterecek olan şey budur; problem bu destekle hallolursa destek sağlayanlar kendilerine vazife çıkarabilir, hallolmazsa da duruma göre RTE ve arkadaşları suçlanabilir, samimiyetsizlikle ve işi yokuşa sürmekle itham edilebilir. Mukaddesatçı camia için samimiyet ispatının mecburî olduğu bir hengame içerisindeyiz. Çözüme, zahiren de olsa hayli yaklaşılmışken herkes üzerine düşeni yapmalı ve kof muhalefeti bir tarafa bırakıp İslam'a gönül verenlerin bu ortak meselesi üzerinde kenetlenmelidir.

Sözkonusu iktibasın mevzuyla alakası üzerindeki fikirlerimi temellendirerek yazmıştım, temele cevap olma niteliği gösteren birşeyler yazılmadığı için üzerinde durma gereği duymuyorum; aksi takdirde 'vardı', 'yoktu' gibisinden kısır ve gereksiz bir sürtüşme doğacaktır, ilerleme de kaydedilemeyecektir haliyle. Hükmü evvela Allah, daha sonra da sağduyu ve akl-ı selim sahibi olan, su-i zandan beri Müslümanlar versin.

Allah bu zulmün nihayet bulduğu günleri bize gösterir inşallah. Fakat iş bu noktaya gelmişken çözüm isteyenler yalnız bırakılırsa, imkan varken bunu kötü bir niyetle çözmemek yönünde irade kullananlar olursa veya mesele basit siyaset oyunlarına kurban edilirse, doğacak menfi netice üzerinde pay sahibi olan hiçkimsenin Allah'ın mağfiretinden birşeyler istemeye yüzü olamaz.

başka bir konu açmak istemiyorum ama buradan bir kayıp ilanı vermek istiyorum : akp ikdidara gelmeden önce kızlarımızın milli ve manevi duyguları ile oynayıpokul önlerine zincerletilmesi, sıksık eylemler yapılması sözkonusu iken, akp ikdidara geldikten sonra dişe dokunur bir eylem yapılmaması, hatta eylemlerin durma noktasına gelmesi bizlerin bazı "komplo teorilerine" maalesef kapılmasına yol açıyor. herneyse ben bu eylemleri yapıp altı senedir ortalarda gözükmeyen arkadaşlarımızı duyan gören varsa haber vermesini istiyorum.

asıl meseleye gelince, mukaddesatçı cephenin bu önemli konuda parti ayrımı gözetmeksizin birlik olması gerekliliğine inanıyorum.

ancak şunuda ekleyeyim, asıl mukaddesatçılığın, abd'nin ıraka yaptığı zulme dur demekle olacağını, orada müslümanlar katledilirken burada gıkını bile çıkartamayaların nasıl bir "mukaddesatçılık" örneğini verdiğini hayretle izlemekteyiz. siyaset yapacak insanların, inandıkları doğrular uğruna kelleri koltukta yürümeleri gerekir;abd'ye karşı gelmiş, milli ve manevi değerlerin savunulmasında kellesini ortaya koymuş bir büyük devlet adamı menderes'i rahmetle anıyorum...

selam ve sevgilerimle...

başka bir konu açmak istemiyorum ama buradan bir kayıp ilanı vermek istiyorum : akp ikdidara gelmeden önce kızlarımızın milli ve manevi duyguları ile oynayıpokul önlerine zincerletilmesi, sıksık eylemler yapılması sözkonusu iken, akp ikdidara geldikten sonra dişe dokunur bir eylem yapılmaması, hatta eylemlerin durma noktasına gelmesi bizlerin bazı "komplo teorilerine" maalesef kapılmasına yol açıyor. herneyse ben bu eylemleri yapıp altı senedir ortalarda gözükmeyen arkadaşlarımızı duyan gören varsa haber vermesini istiyorum.

asıl meseleye gelince, mukaddesatçı cephenin bu önemli konuda parti ayrımı gözetmeksizin birlik olması gerekliliğine inanıyorum.

ancak şunuda ekleyeyim, asıl mukaddesatçılığın, abd'nin ıraka yaptığı zulme dur demekle olacağını, orada müslümanlar katledilirken burada gıkını bile çıkartamayaların nasıl bir "mukaddesatçılık" örneğini verdiğini hayretle izlemekteyiz. siyaset yapacak insanların, inandıkları doğrular uğruna kelleri koltukta yürümeleri gerekir;abd'ye karşı gelmiş, milli ve manevi değerlerin savunulmasında kellesini ortaya koymuş bir büyük devlet adamı menderes'i rahmetle anıyorum...

selam ve sevgilerimle...

sayın yorumyok nikli arkadaşım..yazdığın mesajların geneline ak partiye olan düşmanlığını yazmak zorundamısın?bizimde düşman olduğumuz kimseler yokmu? elbette var.ama lafı döndürüp dolaştırıp onlara getirmiyoruz.uygun başlıklar açıp dost kim düşman kim açıkça yazıyoruz.ama siz hep belden aşağı vuruyorsunuz laf aralarına çaktırmadan nefret kokan kelimeler sıkıştırmasanız be yerlerinize bişey olur demi? bizden olduğunu söleyipte bize en büyük düşmanlığı yapan milliyetçi olduğunu söyleyen insanlar oldu hep.bunun nedeni bana göre safınızı tam seçememiş olmanızdır.ne tam ümmetçi ne de tam milliyetçisiniz.bir yandan ümmetçi (üstad)bir adamı benimserken,diğer taraftan Allah düşmanı (atsız) başka bir insanıda kendinize şiar ediniyorsunuz.bana göre bu mukallit durum,solcu veya kürt milliyetçiliğinden daha tehlikeli bir durum.bu işlerde orta yol yoktur,ya sınırın öbür yanındasın ya da beri yanında...ağız tadınıza uygun olanları iktibas edip diğerlerini görmezden gelemezsiniz.bu yazıyı senin şahsın üzerinden, senin gibi düşünen herkese yazıyorum.sizi anlamıyorum 5 yıllık bir geçmişi olan bu partiye yaptığınız bu düşmanlık nerden geliyor?yukarda alıntıladığım bu yazıyı ilkokul seviyesindeki bir bebenin zeka seviyesine sahip birinin kaleminden çıkma sanki..arkadaşım senin kafan yerindemi ne akp si ne zincirlemesi?gelin sizine geçmişe doğru bi yoculuk yapalım ne dersiniz.madem illa bu konuyu kaşımak istiyorsunuz ..

söyleyin bakalım sizi gidi milliyetçiler akp iktidara gelmeden önce bu halk kime lanet yağdırıyordu?(bizzat ben yüzerce defa okudum o lanetlerden )

söyleyin bakalım o masum örencileri o kapılara zincirlenmek zorunda bırakanlar kim?akp mi ? siz kim olduğunu benden iyi bilirsiniz.

söyleyin bakalım şehit cenazelerini şov alanına çevirenler kim?duyamadım kim? bunları yazsana kardeşim neden çuvaldızı başkasına batırırken topluiğneyi kendine dokundurmaktan acizsin?

siteye her yeni gelen siz milliyetçiler için ayrı bir tartışma başlığımı açalım?çünkü sizin düşüncenize sahip her yeni gelenle aynı mevzuları tartışıyoruz

''abd ye karşı gelen her politikacı iyidir''mantığıyla nereye kadar yol alırsınız çok tartışılır. burdan abd tarafında olmamız gerektiği anlamıda çıkarılmasın.

özetle diyeceğim şudur:siyasi görüş olarak akp yi sevmiyor hatta düşman olarak görüyor olabilirsin.ama yiğidi öldürüp hakkını yemiyeceksin.bugün en aşırı uçtaki islam düşmanları bile bu kadronun türkiyeyi daha ileriye taşıdığının ortak paydasında birleşirken sizlerin deve kuşu misali kafanızı kum'a gömmeniz hangi sebeptendir?

sayın yorumyok nikli arkadaşım..yazdığın mesajların geneline ak partiye olan düşmanlığını yazmak zorundamısın?bizimde düşman olduğumuz kimseler yokmu? elbette var.ama lafı döndürüp dolaştırıp onlara getirmiyoruz.uygun başlıklar açıp dost kim düşman kim açıkça yazıyoruz.ama siz hep belden aşağı vuruyorsunuz laf aralarına çaktırmadan nefret kokan kelimeler sıkıştırmasanız be yerlerinize bişey olur demi? bizden olduğunu söleyipte bize en büyük düşmanlığı yapan milliyetçi olduğunu söyleyen insanlar oldu hep.bunun nedeni bana göre safınızı tam seçememiş olmanızdır.ne tam ümmetçi ne de tam milliyetçisiniz.bir yandan ümmetçi (üstad)bir adamı benimserken,diğer taraftan Allah düşmanı (atsız) başka bir insanıda kendinize şiar ediniyorsunuz.bana göre bu mukallit durum,solcu veya kürt milliyetçiliğinden daha tehlikeli bir durum.bu işlerde orta yol yoktur,ya sınırın öbür yanındasın ya da beri yanında...ağız tadınıza uygun olanları iktibas edip diğerlerini görmezden gelemezsiniz.bu yazıyı senin şahsın üzerinden, senin gibi düşünen herkese yazıyorum.sizi anlamıyorum 5 yıllık bir geçmişi olan bu partiye yaptığınız bu düşmanlık nerden geliyor?yukarda alıntıladığım bu yazıyı ilkokul seviyesindeki bir bebenin zeka seviyesine sahip birinin kaleminden çıkma sanki..arkadaşım senin kafan yerindemi ne akp si ne zincirlemesi?gelin sizine geçmişe doğru bi yoculuk yapalım ne dersiniz.madem illa bu konuyu kaşımak istiyorsunuz ..

söyleyin bakalım sizi gidi milliyetçiler akp iktidara gelmeden önce bu halk kime lanet yağdırıyordu?(bizzat ben yüzerce defa okudum o lanetlerden )

söyleyin bakalım o masum örencileri o kapılara zincirlenmek zorunda bırakanlar kim?akp mi ? siz kim olduğunu benden iyi bilirsiniz.

söyleyin bakalım şehit cenazelerini şov alanına çevirenler kim?duyamadım kim? bunları yazsana kardeşim neden çuvaldızı başkasına batırırken topluiğneyi kendine dokundurmaktan acizsin?

siteye her yeni gelen siz milliyetçiler için ayrı bir tartışma başlığımı açalım?çünkü sizin düşüncenize sahip her yeni gelenle aynı mevzuları tartışıyoruz

''abd ye karşı gelen her politikacı iyidir''mantığıyla nereye kadar yol alırsınız çok tartışılır. burdan abd tarafında olmamız gerektiği anlamıda çıkarılmasın.

özetle diyeceğim şudur:siyasi görüş olarak akp yi sevmiyor hatta düşman olarak görüyor olabilirsin.ama yiğidi öldürüp hakkını yemiyeceksin.bugün en aşırı uçtaki islam düşmanları bile bu kadronun türkiyeyi daha ileriye taşıdığının ortak paydasında birleşirken sizlerin deve kuşu misali kafanızı kum'a gömmeniz hangi sebeptendir?

Ben imanımızın , milliyetçiliğimizin ve vatanseverliğimizin göstergesi olarak beş bine yakın şehidi tekbirlerle toprağa gömmüş bir hareketin mensubu olmaktan herzaman şeref duyan bir insanım, bu bir! ikincisi , mhpnin ikdidar oldğu dönemi tasvip etmiyorum ve inan senden daha fazla eleştiriyorum bu dönemi! ben mhpli değilim ve ülkücüyüm bunu aklının en önemli köşesine yerleştir. şimdi bana "canım olurmu öyle şey?" gibisinden laflar söyleyip kaçamazsın! neymiş efendim ne ümmetçi ne milliyetçi olabiliyormuşuz, şuna bak hele! işte senin milliyetçiliği, türk milliyetçiliğini anlama çapın bu kadar! türk milliyetçiliği "ilay-ı kelimetullah" ı ülkü edinen bir fikriyat sistemidir ve islam'a ve ümmet'e hizmeti gaye edinen bir bir fikriyattır! biz ümmeti sevip, ümmete hiz etme ülküsünü "ümmetçilik" gibi bir sıfatla anmayı doğru bulmayacak kadar samimi bir fikriyatın mensuplarıyız. her ne kadar sonuna "çilik" eki gelmiş kutlu ideolojiler olsa dahi "ümmet" gibi mübarek bir kavramın sonuna "çilik" ekini getirip, diğer fani fikriyatlarla onu aynı kefeye koymayacak kadar ümmet sevdalısıyız. herhalde bu satırların arasından, sen elinde cımbızla dolaşan şahıs, cımbızınla seç beğen cümlelerin arasındabn bir cümle seç ve tartışmayı oraya sürükle bakalım, çünkü ancak bu yolla tartışmaya devam edebilirsin. işte senin gözündeki büyük "ümmetçi" tayyip erdoğanın bir sözü, bu sözü açıklarmısın bana lütfen , lütfen açıkla, büyük ümmetçi tayyip erdoğan diyor ki: "ABD'NİN IRAK'TA SAVAŞAN KAHRAMAN BAY VE BAYAN ASKERLERİN EN AZ ZAYİATLA ÜLKELERİNE MÜMKÜN OLAN EN AZ ZAMANDA DÖNMELERİ TEMENNİSİ İLE DUACIYIZ."selametle...