Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

Üstad şu An Yaşasa Onun Için Ne Yapmak Isterdiniz ?

Recommended Posts

Üstadın şu an hayatta olduğunu düşünün onun için ne yapardınız aklınıza ne geliyor onun hizmetinde mi bulunurdunuz sürekli onun abdest suyunu mu dökerdiniz yoksa sırtınızda mı taşırdınız hangisi yada siz ne düşünürdünüz onun için karşınızda bir anda görseniz ne derdiniz ona... ilk sözünüz selamdan sonra ki ilk sözünüz yoksa onu görünce selam vermeyi de mi unutursunuz...

Üstad yaşasaydı onun yoluna ayak basabilmeyı ısterdım...ruhunu görmeyı denerdım..Ondan kendım ıçin ısteyebılecegım tek sey dua..o zaten paylaşmasını bılırdı..ve ben de bencıllık etmeden almayı bılmeye çalışırdım...gerısi ALLAH'tan..

tek isteyeceğim şey onun tüm konuşmalarını dinlemek olurdu

onun için yapabileceklerimi sorar ve ne isterse yapardım

Rabbim rahmetini üzrinden eksik etmesin

onun için ne yapmak isterdim sanırım onun istediği bir gençliği karşısına çıkarmak gururlanmasını sevinmesini izlemek onun mutluluğuna şahit olmak ve ağzından benim için dua etmesini dinlemek isterdim

Üstadım yaşasaydı eğer; onunla beraber Eyüp'teki Kaşgari dergahının merdivenlerinden çıkmayı çok isterdim.O merdivenlerden dergaha her çıkışımda anlatılması zor duygular içine giriyorum.Ne kadar şanslıymış o merdivenler ki öyle büyük zatların ayaklarının altına serilme, o kutlu mekana ulaştırma vazifesi görmüşler.

Onun arkadaşı olmak ve beni yetiştirmesini isterdim

ALLAH İÇİN SİZİ ÇOK SEVİYORUM ÜSTADIM ^EMREDİN^.

2 Yıl evvel söylediğim bu sözü daha yüksek bir sesle haykırırdım!

2 Yıl evvel söylediğim bu sözü daha yüksek bir sesle haykırırdım!

Vaay iki yıl önce açılmış bir konuyu tekrar gündeme taşıdım yani. :) Böyle bir konuya gelen cevapların az olması çok şaşırtıcı.

Üstadım yaşasaydı onun iyi bir öğrencisi olmak ve özellikle konferanslarının hepsini tam karşısına geçip dinlemek isterdim O "İslam alemi muazzam bir zuhur bekliyor." dedikçe ben "Allah-u Ekber" tekbirleriyle karşılık verirdim.

Ağzından çıkan kelimelerin tümünü kaydetmeye çalışırdım muhtemelen, gelecek nesiller için...

Yüz hatlarında azap cenderemi görmeye çalışır; sigara paketi, çakmak, su gibi ihtiyaçlarını bulundurur, istemesine mahal vermeden önüne sunardım.

SİZİ ALLAH RIZASI İÇİN ÇOK SEVİYORUM DEMEYİ ÇOK İSTERDİM AMA HAMD OLSUN KABRİNDE SÖYLEME FIRSATINI BULDUM...RABBİM ŞEFATLERİNEDE NAİL ETSİN İNŞALLAH...

Mustafa İslamoğlu, Hayrettin Karaman ve Adnan Oktar başta olmak üzere popüler ve kıyıda köşede kalmış tüm ehl-i bidat'e reddiyeler yazmasını ister, Çöle İnen Nur gibi bir eseri yazdığı için de teşekkür ederdim. bu teşekkürü şimdi de edebilirim aslında: Allah kendisinden razı olsun mekanını cennet kabrini pür nur eylesin..

Kendisini bir kez görebilmeyi ... ve Allah için sizi çok seviyorum Üstad'ım, diyebilmeyi çok isterdim..

O'nu bir defa görebilmeyi,O'nun yolunda ölebilmeyi,O'nunla bir gün geçirebilmeyi ve O'na O'nun deyişiyle O’NA

Benim efendim!

Ben sana bendim!

Bir üfledin de

Yıkıldı bend’im

Ben ki, denizdim,

Dağbaşı bendim

Şimdi sen oldun,

Âleme pendim

Benim efendim!

Feza levendim!

Ölmemek neymiş;

Senden öğrendim

Kayboldum sende,

Sende tükendim!

Sordum aynaya:

Hani ya kendim?

Benim efendim!

Benim efendim!

Emri yüklendim!

Dağlandım kalbden

Ve mühürlendim

Askerin oldum,

Başta tülbendim;

Okum sadakta,

Elde kemendim

Benim efendim

diyebilmeyi çok isterdim.

• Like 1

O'nun karşısına çıkacak liyakatı kendimde bulamıyorum.

Fakat hasbel kader karşılaşsaydım huzurunda söylecek söz bulamazdım sanırım.

onuu görüncee çok utanırdım onun yaptıklarına karşılık beklediği arzuladığı o genç nesil olamadığım için genç nesil yetiştirmek için birşeyler yapmadığım için çook utanırdımm.emret üstadım emret neler yapayım nasıl kurtulalım şu karanlıklardan emret üstadım nasıl kurtaralım şu kayıp istkbali...

Mustafa İslamoğlu, Hayrettin Karaman ve Adnan Oktar başta olmak üzere popüler ve kıyıda köşede kalmış tüm ehl-i bidat'e reddiyeler yazmasını ister, Çöle İnen Nur gibi bir eseri yazdığı için de teşekkür ederdim. bu teşekkürü şimdi de edebilirim aslında: Allah kendisinden razı olsun mekanını cennet kabrini pür nur eylesin..

bende hep bunu düşünmüşümdür üstad olsa kim bilir neleri değiştirirdi.