Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
bozkurt

Fenerbahçe Zaferi

Recommended Posts

Avrupa karşısın da zafere ne kadar açız? Zafer ihtiyaçımızı meşin yuvarlakla çıkartan bir toplum olduk.Futbolun yerini islam alırsa devlet ; paranın yerini islam alırsa medeniyet kurulur. Daha çok uzağız ...

Guest akıncıgenc1938

arkadaşım senin düşüncene göre hiçbir sosyal faaliyete katılmamalıyız.islam ruhbanlığı yasaklar,ve ruhbanlık yoktur.o zaman ne satranç oynarız,ne arkadaşlarmızla islam dışı konular hakkında konuşabiliriz,ne de yaşayabiliriz.birçok osmanlı padişahı şiirle sanatla edebiyatla ve çeşitli spor dallarıyla haşir neşirlerdi.şimdi bazı padişahlar güreşle uğraşıyor diye onlara islam dışı işlerle uğraşıyor denilebilir mi?denilirse ne kadar ahmaklık olur anlarsınız.ama aşırı bi fanatiklik de olayı farklı mecralara kaydırır.

chelsea%20000_11.JPG

The Rising Sun Over Europe!

Fenerbahçe'ye Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ikinci maçında başarılar diliyoruz. ALLAH yardımcıları olsun...

her nekadar fenerbahceyı tutmasamda basarılarından dolayı bır turk olarak gurur duydum.

Bu meselenin Galatasaray'lı olmakla falan bir alakası yok. Bir ingiliz takımına karşı, hemde Chelsea gibi bir takıma karşı Fenerbahçe'yi desteklemekten ve zafer temennisinden başka birşey yapmam mümkün değil. (şahsım adına)

Biz İngilizler'in, Yunanlı'ların spor gibi; tamamen rekabete ve dürüstlüğe dayalı olayı bile nasıl faşizme çevirdiğine şahit olduk yıllarca. Bugün ülkemiz için, ülkemizin başarısı için Fenerbahçe'yi destekliyor ve zafer bekliyoruz.

Fenerbahçe'm yüzümüzü güldürecektir Allah'ın izniyle,başka bir ihtimal yok kanımca :)

Aksini düşünmedim,düşünmüyorum ya da düşünmek istemiyorum :)

İnşaallah, Rabbim bu gece Fenerbahçe'nin yardımcısı olur da bizi düşmanlarımıza güldürmez..

fenbyfenertv20hd3icok5oc9.gif

fener yensin kardeşim memleketin dileği bu zaten...

ÜSTAD NECİP FAZIL SİTESİNDE böyle bir konu başlığı açıkcası beni şaşırttı bu benim görüşüm sinirlenmek kızmak serbesttir...

Gökhan Öztürk

Ben de size kızıyorm.. Taaa başından beri.. Hayret bir şey ya !

Oh be rahatladım !

Fenerbahçem'e gelince, Türkiyem'i güzel bir şekilde temsil etsin yeter... Yenmese de olur yani !

Selametle !

Biraz üzgünüm. Sebebi; atamadığımız goller sadece.

Çok teşekkür ediyoruz sana Fenerbahçe! Bize bu heyecanı yaşattığın için, bizi grurlandırdığın için...

Ülkende, taraftarların seni Krallar gibi karşılayacaktır eminim.

İstediğimizi yapamadık belki ama ne kadar gurur duyulabilecek bir takım olduğunu bir kez daha ispatladı Fenerbahçe'm,bir gün yarım kalan bu işi de tamamlayacağız inşallah,şimdilik canımız sağolsun,her daim arkasındayız :)

Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçenin bu noktalara gelmesini takdir ettim.Fenerbahçenin bu işe emek verdiğini, uğraştığını ve nihayetinde muvaffakiyete eriştiğini düşünüyorum.Biz hakkaniyetli olarak diyoruz ki: ''Bu iş tesadüf değildir!..''Yalnız Fenerbahçenin çok bilmiş (!) başkanının her seferinde Galatasarayın geçmişte elde ettiği başarılara tesadüf demesinide bu vesileyle kınıyorum.Ve diyorum ki: Birgün bu ülkeye şampiyonlar ligi kupası gelecekse inşaAllah Galatasaraylı futbolcuların elinde gelecektir!..

Guest akıncıgenc1938

evet çok üzüldük elenmesine.ama şu bir gerçek ki galatasarayın seviyesine ancak 5-6 yıl sonra ulaşmış oldulk ne yazık ki.bir fenerli olarak ifade ediyorum bunları.

sıfır çektiğimiz günleri hatırlıyorum da rezillikti yenilip yenilip gelmek.neyse insallah fener bize eskisi gibi rezillikler yaşatmaz.ne rezillikti o günler. hey gidi günler...

Harikaydı... Akp davasının üzerine iyi geldi... Rabbim hepsinin ayaklarına güç kuvvet versin. Bilhassa Guiza'nın kafasına... İnsan yerden gelen topu da kafayla mı karşılar :D

İnsan yerden gelen topu da kafayla mı karşılar :D

lol :S :D

Her zaman söyledim, ve usanmadan söylemeyede devam edeceğim:

Benim inandığım düzende futbol'un yeri yok!

Fenerbahçe'nin kurulması için kurucularının Osmanlı vatandaşlığından çıktıklarını ve gayrimüslim görünerek başka bir ülkenin vatandaşı olduklarını biliyor muydunuz?

Futbol adına yapılan bu rezalet bence bu spordan nefret etmeye yeter.

Guiza'nın Transferine CimBom Desteği :)

Takımımızla birlikte Şampiyonlar Ligi`ne katılma mücadelesi veren Galatasaray, Romanya`da Steau Bükreş engelini aşamadı ve turnuvada saf dışı kaldı. Bu sonuçla takımımız, Şampiyonlar Ligi öncesi Türkiye için ayrılan havuzdaki 10 milyon Euro`nun tamamını alacak. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi`ne katılmış olsaydı bu rakam kulübümüz tarafından 4,5 milyon Euro olarak tahsil edilecekti. Şampiyonlar Ligi`ne giremeyen Galatasaray, bu vesileyle kulübümüze dolaylı yoldan destekte bulunmuş oldu. Hatta öyle bir deskek ki, bu sezon flaş transferimiz olan İspanya gol kralı Guiza`nın yaklaşık 11 milyon dolarlık bonservis ücretine bedel. Bilindiği üzere Guiza, İspanya`nın Mallorca takımından 14 milyon dolar`a transfer edilmiş, bu meblağ sık sık medya kuruluşlarımız tarafından gündeme taşınmıştı.

Değerli medya kuruluşlarımızın bilgisine...

Yeni sezonda Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi grup maçlarından 10 milyon Euro’luk havuz geliri bulunuyor. Bu miktar Şampiyonlar Ligi’ne kalan takımlara paylaştırılıyor. Türkiye 2 takımla Devler Ligi’nde yer alsaydı şampiyon Galatasaray 5.5, ikinci Fenerbahçe de 4.5 milyon Euro alacaktı. Ancak Galatasaray elenip Şampiyonlar Ligi gruplarına kalamadığı için paranın tamamı da Kulübümüzün oldu.

Takımımız, bu 10 milyon Euro`nun yanı sıra 5.4 milyon Euro da "hoşgeldin" parası alacak. İlk etapta 15.4 milyon Euro alacak olan takımımızın, gruplarda alacağı puanlarla da kazancı daha da büyüyecek.

Artık guiza'ya kızamıyorum hahaha :) İsterse gitsin gs ye hiç umurumda değil. Parası çıktı ya.

Yazık yav. Uefa'da yola devam edeceklermiş. Hadi bakalım orada gruplardan çıkarsınız belki kardeş takımınız bjk ile :graduated:

fenerbahçe takımını tutan insanlara şaşıyorum açıkcası.

nasıl böyle bi takımı tutabilirlerki.. :graduated:

• Like 1

fenerbahçe takımını tutan insanlara şaşıyorum açıkcası.

nasıl böyle bi takımı tutabilirlerki.. :)

Bu yazıyı fanatik arkadaşlar görmesin :graduated:...

görsünler arkadaşım napalım.sonuçta buda benim düşüncem değil mi?

ama kendimce haklıyım yani :graduated:

YANİ FENERBAHÇE YORUM BİLE YAPAMIYORUM YAA :)

Fenerbahçe için yorum yapmaya kalkışmanız bile büyük bir hata olacaktır. Ortaya çok saçma şeyler çıkar sonra biz gülme krizine tutuluruz da kendinizi kötü hissedersiniz :graduated:

Fenerbahçe için yorum yapmaya kalkışmanız bile büyük bir hata olacaktır. Ortaya çok saçma şeyler çıkar sonra biz gülme krizine tutuluruz da kendinizi kötü hissedersiniz :graduated:

yapmayın yaa.ne komik ne komik.

neyse bidaha yorum yapmayacağım.çünkü bana yapılan yorumlar gerçekten saçma ve komik cevap vermeye bile değmez.

:)

O zaman cevap vermeyin efendim. Hiçkimse damarına basılmasından hoşlanmaz. Benimde yumuşak karnım Fenerbahçeliliğimdir. Birşeyler yazarken karşı tarafın tutumunuda göz önünde bulundurma alışkanlığını edininiz.

O zaman cevap vermeyin efendim. Hiçkimse damarına basılmasından hoşlanmaz. Benimde yumuşak karnım Fenerbahçeliliğimdir. Birşeyler yazarken karşı tarafın tutumunuda göz önünde bulundurma alışkanlığını edininiz.

Dervish iyi diyorsun hoş diyorsunda, bundan evvelki yazında Galatasaray'a gönül verenlerin damarına basıyorsun.Evet 'birşeyler yazarken karşı tarafın tutumunu da göz önünde bulundurmak lazım' bu tespitin doğru ama önce kişinin kendisi bunu uygulamalıdır değil mi kardeşim?..

Not:Benimde yumuşak karnım Galatasaray'dır.

• Like 1