Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
trradomir

Hangi Takımlısınız?

Hangi Takimlisiniz?  

126 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

"sadece üstadın düşüncesiyle ilgilenen ,benimseyen, okuyan biri olarak bu konuya uzak durduğumu belirtirim."

İlk mesajı zaten bu eksende yazsaydınız size kalkıp kimse bir şey demezdi. Beylik üslubunuzla "Üstadı anlayan adam takım tutmaz!" mealli birşeyler yazmak yerine bunları yazsaydınız, üstadı kendinize kalkan olarak seçmeseydiniz, böyle bir mesajla karşılık görmeyecektiniz. "İletişim sanattır".

Estetikten anladığınız Deniz Akkaya'nın insanı zinaya teşvik eden yönüyse o sizin halinizi ifade eder. Ronaldinho'nun nefis hareketleriyle insanı şehvani boyutta tatmin ettiği için "değer" kazanmış birisinin işini aynı kefeye koyuşunuz da sizin ne gibi bir ruh haliyle yazmakta olduğunuzu gösteriyor. Estetik üstadın şiirlerinde de, makalelerinde de vardır, buyurun bakalım. Estetiğe bakış açısıdır önemli olan. Kaldı ki benim için işin sanatsal yönü tek önemli tarafı oluşturmuyor.

Her günahın altında bir estetik merakı yoktur, alakası bile yoktur hem de. Günahların altında genellikle tatmin olabilme sevdası vardır. Estetiğin anlamını sözlüklerden bulabilirsiniz. Kimse estetik zevki için birini öldürmez, zina etmez, hırsızlık yapmaz, harama bakmaz. Bu şehvet, canilik, açgözlük gibi kavramlarla ifade edilir ve temelinde yatan da estetik hazzı değil, hırs tatmini isteğidir. Zira satanistlerin estetik düşmanlığını biliyor olmamız gerekir. Psikoloji ilminde derinleşmenizi tavsiye ediyorum. O zaman bu tarz tespitlerinizin ayakları yere daha sağlam basacaktır. Ayrıca estetik kavramının anlamını da öğrenmenizi rica edeceğim.

Tartışma çıkarsa admin kardeşlerim bir kilit vursun konuya.

Selamlar,

Trrado mîrim, yeter ki siz isteyin :)

Konu bir süreliğine kapatılmıştır, açıldığında bir mesaj ile haber verilir, yeni üyelerimiz de takımlarına oy verir, saflarını belirtmiş olur böylelikle.

Edit: Konu acilmistir.

Saygı ve selamlarımla

Yukarıdaki ankette, Sakaryaspor seçeneğini koymayan anket sahibine teessüflerimi sunuyorum. :D

Sakaryalıyım, Sakaryasporluyum :) Aynı zamanda Boşnağım :P (( :P ))

Geçenlerde, sakarya benim için önemli iki maç üst üste oynadı. Sivas sonra Fenerbahçe. Üniversiteden Ev arkadaşım Sivaslı ve aynı zamanda koyu fenerbahçe taraftarı. Hatta siteye de üye. nicki e-buyur :D Kendisini baya bir sinirlendirmiştim telefon ile :P O aklıma gelince, konuyu aktif edeyim dedim.

Hazır konuyu da aktif etmişken, bizim sitedeki fenerbahçe taraftarlarına da sakarya'lı ve sakaryaspor taraftarı olarak sevgilerimi saygılarımı iletiyorum.

Son olarak; bugün çok güldüm, siz de gülün diye yazıyorum...Geçen bir cd satan dükkanda görmüşler, a4 kağıdına asılmış mesaj aynı şu şekildeymiş(Tamamen doğrudur) ;

G.SARAY’IN AVRUPA’DAKİ BAŞARILARINI ANLATAN DVD VE F.BAHÇE’NİN AVRUPA BAŞARILARINI ANLATAN 1,44 MB’LIK DİSKET MÜZİK MARKETİMİZDE

Hahahah :P

Selametle

Selamlar

"G.SARAY’IN AVRUPA’DAKİ BAŞARILARINI ANLATAN DVD VE F.BAHÇE’NİN AVRUPA BAŞARILARINI ANLATAN 1,44 MB’LIK DİSKET MÜZİK MARKETİMİZDE"

Davulun gümbürtüsü fazla olur hocam, ondandır.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar

Ah dictatoR ah, bunu yapmayacaktın işte :)

Neyse :P

Saygı ve selamlarımla

:P özür dilerim. Ama son zamanlarda bjk nin bize olan tutumunu beğenmediğim için yazmıştım. Hata yaptım. NFK ailesinden ve tüm bjk lilerden özür diliyorum. Çarşı damarım tuttu galiba o an :P

Affımı taleb ediyorum...:)

Cİmcomcccooooooommmmmmmmmmm :) nedir bu çektiğimiz yahu 5 maçta 4. beraberliğimizi aldık. Rekora doğru ilerliyoruz :P

E inşallah bu yıl beşiktaş ligi kapar götürürde biz fakirlerinde içi rahat eder, hem biz şampiyonlar liginde final oynayacakmışız :P , öyle diyor başkanımız özhan bey :)

yarabbi müslüman ve fenerbahceli olarak beni yanına al YOLUMU SAPTIRMA...

Selamlar

"G.SARAY’IN AVRUPA’DAKİ BAŞARILARINI ANLATAN DVD VE F.BAHÇE’NİN AVRUPA BAŞARILARINI ANLATAN 1,44 MB’LIK DİSKET MÜZİK MARKETİMİZDE"

Davulun gümbürtüsü fazla olur hocam, ondandır.

Saygı ve selamlarımla

İyide paşam sizinkilerin gümbürtüsü bile yok :)

kim ne derse desin yensede yenilse de adı hangi şike olayına şununa bununa karışsada benim gönlümün takımı FENERBAHÇEEE

ben fenerbahçenin renklerine aşığım ve bence renkleri engüzel takım fenerbahçe.......

İyide paşam sizinkilerin gümbürtüsü bile yok :)

Selamlar,

Efendim davul gibi gümbürdemektense bağlama gibi, gitar gibi tıngırdamak evladır. Kafa şişirmek nere, ruhu doyurmak nere?

Saygı ve selamlarımla

Yazık oldu Fener e tüylerini yoldular kanaryanın :(

Fenerbahçelilerin hassasiyetlerini göz önünde bulundurmamız gerek ek olarak sizin forum moderatörü olduğunuzda aşikare. Bütün bunları toplarsak sonuç ne olur acaba :( ?

Selamlar

Achartave'a güle güle diyebiliriz mesela. Böyle bir sonuç doğabilir. :(

Saygı ve selamlarımla

şimdi fenere söylenenler reva mı?? zaten elendi, moralimiz 0 a indi. birde siz fenerin tüylerinin yolunduğunu söyleyerek hakikati suratımıza şamar gibi vurdunuz

şimdi fenere söylenenler reva mı?? zaten elendi, moralimiz 0 a indi. birde siz fenerin tüylerinin yolunduğunu söyleyerek hakikati suratımıza şamar gibi vurdunuz

Fenerin akıbeti belliydi zaten , bu turu geçse bir sonra ki turda elenecekti. En azından daha fazla umutlanıp daha büyük bir hayal kırıklığına uğramamış oldunuz. Olaya bu açıdan bakarsak sizin açınızdan da iyi olduğunu görürüz.

Bir söz vardır "Herkes işini yapsın." diye. Bence de herkes işini yapsın Avrupa kupaları bizim türkiye kupası Fenerin hedefi.

Fenerbahçelilerin hassasiyetlerini göz önünde bulundurmamız gerek ek olarak sizin forum moderatörü olduğunuzda aşikare. Bütün bunları toplarsak sonuç ne olur acaba :( ?

Benim forum moderatörü olmam bazı konularda dikkatli davranmamı gerektirir. Lakin böyle basit bir konuda foruma arada sırada uğrayan, "bi bakıp gidecem abi" havasında olan üyeden farklı olmasını gerektirmez.

Yayaya şaşaaşaaaş hasan şaş cimbomcom çok yaşa :(

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın adminimiz falan filan diğer sıfatları saymaya ne benim gücüm yeter ne forum kaldırır meseneye gel meseneye ben senle burada tartışmam hesabına gelmezse daha önce yaptığın gibi yaparsın bir edit kendini galip ilan edersin Şampiyon CİMBOMBOMBOM :(

:(

Bu konular öyle sizin algıladığınız gibi basit konular değildir.

Cim bom a ezik mumelesi yamsam bu başlıkta konunun ciddiyetini başta sen olmak üzere herkes anlar.

Benim fenerbahçeliliğim, laf olsun diye takım tutmak ile sınırlı değildir. Realiter bir taraftarım. Çok çeşitli forumlarda da beni herkes tanıyabilir (Bu nick ile değil elbet. Bu nick, nfk ya özeldir)

Foruma da arada bir uğradığımı söylüyorsunuz.

Misafir olarak her gün düzenli olarak uğrarım bu siteye. Yazabileceğim bir şey var ise giriş yaparak yazarım. Yok ise giriş yapmam.

Bundan rahatsız iseniz eğer, şifremi vereyimde 24 saat online olayım. Ne yararı var ?

:(

Bu konular öyle sizin algıladığınız gibi basit konular değildir.

Cim bom a ezik mumelesi yapsam bu başlıkta konunun ciddiyetini başta sen olmak üzere herkes anlar.

Benim fenerbahçeliliğim, laf olsun diye takım tutmak ile sınırlı değildir. Realiter bir taraftarım. Çok çeşitli forumlarda da beni herkes tanıyabilir (Bu nick ile değil elbet. Bu nick, nfk ya özeldir)

Foruma da arada bir uğradığımı söylüyorsunuz.

Misafir olarak her gün düzenli olarak uğrarım bu siteye. Yazabileceğim bir şey var ise giriş yaparak yazarım. Yok ise giriş yapmam.

Bundan rahatsız iseniz eğer, şifremi vereyimde 24 saat online olayım. Ne yararı var ?

sayın dervish kardeşim, aslında son derece üst kalitedeki sitemizde latife babında olan bu başlıkta biz takım işine biraz espritüel baktık. Lakin siz işi çok ciddi manada saydınız. Keşke böyle yapmasaydınız. Belki acharteve farklı bir tarzda cevap verdi ama keşke siz daha musamahalı bir cevap yazsaydınız. Ve olayı büyütmeye mahal vermese idiniz. zira eğer bu konuda reaksiyon da gösterecek bir yapıdaysanız da keşke bu konuda hiç yazmasaydınız. Aslında siz bu tür hurmaya konan küçük sinekleri yok sayın vebunu sitedeki cileveler kabul edin. eğer böyle olursa biz burada ancak iyilik ve güzellik üzerine birleşmiş ve aynı ruhu yaşatmış oluruz. Zira bize de kendinizi tanıtma makamında da değilsiniz. Yazınız biraz nefsinizin telkini ile olmuş gibi idi. Tabiki sizi düzeltmek benim haddiime değil ama din nasihattır hadisi ile size sadece dostane bir kardeş söyleminde bulundum. inşallah mesajımı dostane karşılarsınız...

Selamlar

Al işte achartave, yine karıştırdın ortalığı. Ne biçim adamsın anlamıyorum ki yahu? :(

Hangi avrupa kupasından bahsettiğini de anlayamadım. Benim anlayamamamla ilgili bi mesele yok aslında, böyle bir şeyin anlaşılmasının imkanı yok zahirde. Kaç yılın ortada olan tablosu sizi yalanlıyor. "Tesadüf"lerin zamanı geçti. :( Geçmişin hayallerine saplanmışlıktan kurtulun, kaldırın kafanızı ve biraz da önünüze bakın. Sizin iyiliğiniz için söylüyorum. Geçmişe bakılacaksa tarihimize altın harflerle yazılmış olan G. Harrington kupası ikiyüzelli bin adet UEFA kupasından değerlidir gözümde, manen çok daha değerlidir(asıl değeri manayla ölçerim). Nasıl ki kitabı çok satmış bir yazarı, "hit"i daha az olan üstada tercih edemeyeceksem, manevi faktörler bunu engelliyorsa...

Basit konu - ciddi konu ayrımı yoktur, her mevzu kendi içinde ciddidir. (Alın demogoji de yapayım şurada :P ) Yöneticiysen yönetici gibi davranacaksın. Yok ben bu konuyu beğenmedim burada yeni üye gibi olayım, yok şurada yönetici olmak daha iyi, yöneticiliğin avantajlarından faydalanayım gibisinden devekuşu zihniyetinin tezahürlerini sergilemenizi kabul edemiyoruz malesef. :(

Saygı ve selamlarımla