Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Dervish

Baba Beni Okuldan Al

Recommended Posts

3147baba_beni_okuldan_al.gif

Okuldan Ayrılmak İsteyen Çocuklara Köstek Olmayın Ey Babalar!

Kampanyamızı açmış bulunuyoruz.

Biz BBOA'cılar olarak Kampanyanın genişlemesi için elimizden geleni ardımıza koyarsak sınıf öğretmeni olup, 1. sınıftaki bir birilerine uçan tekmelerle girişen çocuklarla uğraşacağımıza söz veriyoruz! (Allah yazdıysa bozsun efendim)

Kampanya ayrıntıları gelecek. Şimdilik babasının okuldan almasını istediği bir kızın hüzün dolu mektubunu yayınlıyoruz.

okuldanallogo.jpg

Babacığım,

Bu mektubu beni okuldan alman için yazıyorum. Çünkü çok korkuyorum.

Bize her gün içinde bol bol ölüm, kan, savaş geçen marşlar, şiirler okutuyorlar. Bir sürü arkadaşım üstlerine asker kıyafeti giyip eline silah alıyor. Her sabah okula gitmeye korkuyorum iyice. Niye olduğunu tam anlamadım, ama bize sürekli ölmemiz gerektiğinden, birilerini öldüreceğimizden bahsediyor. Baba, her gün kanla yıkanan bayraklardan ve topraklardan bahsediyorlar. Bizi alıp bir yerlere götürüyorlar, orada sürekli tek sıra yürüyerek bağırmak zorunda olduğumuzdan söz ediyorlar. “Şehit” ne baba? O abiler orada niçin ölüyorlar? Tamam, biliyorum, vatanı kurtarmak için, ama bakıyorum kitaplara çok çok eskiden de bir sürü askerler vatanı kurtarmak için ölmüş, bu vatan ne zaman kurtulacak baba? Babacığım, biliyorum, beni geleceğim için, daha iyi bir insan olmam için okula gönderiyorsun. Ama okul bunun için doğru bir yer mi, anlayamıyorum. Çünkü derslerimizde bize hep savaşları, ölümleri, şu kadar askerle bilmemnerelere saldıran, ölen, öldüren atalarımızı anlatıyorlar. Sanırım başkalarının ataları da ölüp duruyormuş. Bir de bunun üstüne, şimdi intikam diye bağırıyoruz, “hepimiz askeriz” diyoruz, biz şimdi asker miyiz babacım? Biz de büyünce ölecek miyiz, öldürecek miyiz? Yoksa sen beni bunun için mi gönderiyorsun? Sen benim ölmemi mi istiyorsun baba?

Geçen gün arkadaşlarımı tabutlara soktular, onları öyle görünce çok korktum. Başka bir oğlan arkadaşım eline silah aldı, asker gibi dikildi. O günden sonra “Kürtleri öldürücem” diye dolaşıyor ortalıkta. Kürt ne baba, bir de niye öldürüyorlar onları?

Baba, bu kadar insan “Şehitler ölmez” diye bağırıyor. Şehitler ölmüyorsa, niye üzülüyorlar? Ölüyorsa, niye yalan söylüyorlar? Neyin intikamını alıyoruz? Hem niye biz alıyoruz, yoksa onlara sen mi dedin, oraya git diye, baba?

Babacığım, ben ders kitaplarındaki kandan korkuyordum zaten yeterince, şimdi her gün ölüm ölüm diye yürüyoruz, tören yapıyoruz. Çok korkuyorum. Ben çocuğum baba, cenazecilik işi mi yapmamız gerekiyor?

Baba, lütfen beni okula gönderme. Tamam, zorunlu olduğunu biliyorum, ama beni seviyorsan, gönderme. Şimdi sınıfta öğretmenimiz de, arkadaşlarım da Fatma’yı dışlıyorlar. Kürt oymuş. Vallahi Fatma o gün evdeydi, onun öldürdüğünü sanmıyorum askerleri. Ama yine de, onu “Kürt” diye dövmeye kalkışırlarsa, ne yapacağım? Fatma benim arkadaşım, ama onu korursam, bu sefer de bana saldırmazlar mı? Korkuyorum baba, beni biraz seviyorsan, beni okuldan al.

Kızın.

Bu kıza destek olmak istiyorsanız şuradaki kampanya gönüllümüze özel mesajla sınırsız sayıda kontör şifresi yollayabilirsiniz. Gönderdiğiniz her bir kontör şifresi sizlere 1 kaldırım mühendisi özgür genç olarak geri dönecektir.

Yaşasın BBOA Derneği!

Mektubu okudum, duygulandım.. "Kampanyaya destek vereyim..." diye geçiriyordum içimden kiii:

Bu kıza destek olmak istiyorsanız şuradaki kampanya gönüllümüze özel mesajla sınırsız sayıda kontör şifresi yollayabilirsiniz

Ya hu dervish başka işin gücün yok mu senin gece gece? :) Duygularımızla oynamaya utanmıyor musun? Tıfılın ağzındaki sigaraya bak hele.. Aynı da sana benziyor.. :shiny:

Ben tamamen o kız gibilerine destek olmak için kontör şifresini ilgili arkadaşa yollamanızı istedim. O şifreler satılıp paraya dönüştürülecek. Toplanan gelirlerle bu tür kızların çalışabileceği bir iş yeri açılacak. Kurtaracaz onları bu bataklıktan :shiny:

Ben tamamen o kız gibilerine destek olmak için kontör şifresini ilgili arkadaşa yollamanızı istedim. O şifreler satılıp paraya dönüştürülecek. Toplanan gelirlerle bu tür kızların çalışabileceği bir iş yeri açılacak. Kurtaracaz onları bu bataklıktan :)

Evet Derviş pardon Dervish :) arkadaşımızdan ilginç bir yorum :shiny: .Evet arkadaşım haklısın sivrisineklerin kol gezdiği o bataklıktan kurtaralım inş :)

3147baba_beni_okuldan_al.gif

Bir kere belirtmem icap eder ki elemanın tipi çok egzantrik!Kampanyaya gelince, destekliyorum efenim.Okulsuz bir toplum ne de güzel olurdu.Anarşist yanım devreye girdi.Evet evet bu çocuğu okuldan alalım, kurtaralım.Her Türk asker doğmaz, Türk-Kürt kardeştir, üle mi???Resmi ideoloji ne ayaksın?Ordu-millet geleneği martavalı nireye kadar?..

Not:Kont şifresi gönderemem.Teknolojiye karşıyım!Haa yanlış anlaşılmasın interneti severim.

Yaşasın BBOA Derneği!

mantıki açıdan bir eğitim öğretimin yapılması gerekn ortam şart.oüyzden okuldan almak yerine okulu tam anlamıyla değiştirmek lazım bence.eğitim öğretim kavramlarını değiştirmek.herkesin kendi çocuğunu akıllıca eğitmesi bütün sorunu çözecektir...

Paralı veya parasız her türlü eğitime hayır!

Daha önce görmüşssünüzdür okul ve ölüm arasındaki benzerlik konusunu. Düşünsenize bir.

Sabahın köründe kalkan çocukları. Sırtlarına takıyorlar o kocaman kocaman çantaları. Yolda bir onlar birde kuduz köpekler. Ya ac kalıpta şehre inebilme ihtimali olan kurtlara ne demeli? Peki ya organ mafyaları? Çocukları hergün nasıl bir tehlikenin içerisine attığımızın farkına ne zaman varacağız? Okuldaki bulaşıcı hastalıklar konusuna hiç değinmediğimin farkındasınızdır umarım.

Devam edelim. Lise yıllarına birazda değinelim.

Kız davaları mı dersiniz, ne bakıyorsun ulan? tarzı kavgalar mı dersiniz, eroin ve her türlü uyuşturucunun kucağına düşen gençler mi dersiniz, kurtlar vadisinden etkilenip okulda terör estiren çeteciler mi dersiniz...Hepsinden bol miktarda bulunmakta.

Peki neden?

Hep okul yüzünden efendim.

Üniversite yıllarına değinmiyorum. Oralarda bambaşka durumlar var.

Daha önce görmüşssünüzdür okul ve ölüm arasındaki benzerlik konusunu. Düşünsenize bir.

Sabahın köründe kalkan çocukları. Sırtlarına takıyorlar o kocaman kocaman çantaları. Yolda bir onlar birde kuduz köpekler. Ya ac kalıpta şehre inebilme ihtimali olan kurtlara ne demeli? Peki ya organ mafyaları? Çocukları hergün nasıl bir tehlikenin içerisine attığımızın farkına ne zaman varacağız? Okuldaki bulaşıcı hastalıklar konusuna hiç değinmediğimin farkındasınızdır umarım.

Kız davaları mı dersiniz, ne bakıyorsun ulan? tarzı kavgalar mı dersiniz, eroin ve her türlü uyuşturucunun kucağına düşen gençler mi dersiniz, kurtlar vadisinden etkilenip okulda terör estiren çeteciler mi dersiniz...Hepsinden bol miktarda bulunmakta.

Peki neden?

peki çözüm oku(T)mayalım da , besiye mi çekelim arkadaşım :shiny:

Peki neden?

SEGİVİ ARKADAŞIM,

BİKERE SABAHIN KÖRÜ DEĞİL,SABAHIN NURU.ÇOCUK BİŞEYLERİ ÖĞRENMEK İÇİN SABAHIN NURUNDA KALKIYOR KÖTÜ MÜ?

ŞUNU DÜŞÜN ONCA ÖĞRENCİ OKULA GİDİYOR HEPSİNİN BAŞINA MI GELİYOR.ÇOCUĞA NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU BİLİNÇLİ BİŞEKİLDE ÖĞRETİRSEN,ONUN YENİ YETİŞE BİR AĞAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜPTE İZLERSEN SÖYLEDİĞİNİZ KOLAY KAÇIŞ YOLUNA GEREK KALMAZ.

AMA ŞU DA BİR GERÇEK.SEN İSTEDİĞİN KADAR OKULDAN AL HATTA EVDE SAKLA İNSANIN BAŞINA BİRŞEY GELECEKSE MUTLAKA GELİR BULUR.KİMSE KADERİNDEN KAÇAMAZ.SEN ÖNLEMİNİ AL GERİSİNİ ALLAH A BIRAK

SEGİVİ ARKADAŞIM,

BİKERE SABAHIN KÖRÜ DEĞİL,SABAHIN NURU.ÇOCUK BİŞEYLERİ ÖĞRENMEK İÇİN SABAHIN NURUNDA KALKIYOR KÖTÜ MÜ?

ŞUNU DÜŞÜN ONCA ÖĞRENCİ OKULA GİDİYOR HEPSİNİN BAŞINA MI GELİYOR.ÇOCUĞA NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU BİLİNÇLİ BİŞEKİLDE ÖĞRETİRSEN,ONUN YENİ YETİŞE BİR AĞAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜPTE İZLERSEN SÖYLEDİĞİNİZ KOLAY KAÇIŞ YOLUNA GEREK KALMAZ.

AMA ŞU DA BİR GERÇEK.SEN İSTEDİĞİN KADAR OKULDAN AL HATTA EVDE SAKLA İNSANIN BAŞINA BİRŞEY GELECEKSE MUTLAKA GELİR BULUR.KİMSE KADERİNDEN KAÇAMAZ.SEN ÖNLEMİNİ AL GERİSİNİ ALLAH A BIRAK

Efendim, yanlış anlaşılma söz konusu. Dervish latife yapıyor.

Ivan İllich'in Okulsuz Toplum adlı eserinden...

Günümüzde okul sistemi tarih boyunca güçlü kiliseler için geçerli olan üç işlevi yerine getirmektedir. Okul hem toplum mitinin kaynağı, hem bu mitin tezatlarının kurumsallaştırılması ve hem de mit ile gerçeklik arasında uyumsuzluğu tekrar üretecek ve gizleyecek olan ritüel mekanıdır...Özgür bir toplumun, modern bir okulda oluşturulabileceği görüşü paradoksal bir iddiadır. Bireysel özgürlüğü garanti altına alma, bir öğretmenin öğrencileriyle meşguliyetinde tamamiyle gözardı edilmektedir. Öğretmen sahip olduğu kişiliğini yargı, ideoloji ve doktor işlevleriyle birleştirdiğinde, toplumun temel yapısı, yaşam için hazırlanması gereken süreçle amacından saptırılmaktadır. Bu üç gücü birleştiren bir öğretmen, öğrencinin yasal veya ekonomik reşit olmama durumunu meydana getiren ya da özgür toplanma hakkını kısıtlayan yasalara göre öğrencinin haklarını daha fazla kısıtlar. Ağaçları yaşken eğip bükmek sevgili öğretmenlerin içtenlikle yerine getirdikleri kutsal ve benzersiz bir vazifedir.*

*vikipedia

(Biz işin dalgasındayız.Adam (Ivan İllich) oturmuş ciddi ciddi eleştirisini yapmış mes'elenin.Okulsuz Toplum kitabının ismi, düşünün artık.Bulup okumak lazım.Bu arada yalnız değiliz Dervish kardeş... :graduated: )

Siz kaç kişisiniz bakalım? ...Tuncay Özkan'ı salarız üstüne valla , ayağınızı denk alın :graduated:

Türkçe içimde bir hoş,

Sosyal bana yabancı.

Matematik diyince,

Başlar karnımda sancı.

Sözlü korkulu rüya,

Yazılı büyük acı.

Hangi kapıyı çalsam,

Karşımda çoğrafyacı.

Yıllar boyu okudum,

Okumakla bitmedi.

Notlarımın toplamı,

Otuzbeşi geçmedi.

heuheuhu :graduated:

Siz kaç kişisiniz bakalım? ...Tuncay Özkan'ı salarız üstüne valla , ayağınızı denk alın :)

Aman Tuncay gelmesin, kabul derneği fesh edelim.Biz kaç kişiyiz?Güzel sual...Efenim şu an itibariyle: ben,Dervish ve değerli fikir adamı Ivan İllich'ten müteşekkil bir ekibiz.Mesele kemiyet değil keyfiyettir malumunuz.Bu arada BaLaBaN'ın da ideolocyamıza meyilli olduğu, anonim şiirinden bellidir.Manifestomuz: Okulsuz Toplum isimli eserdir. :graduated:

Dervish, İlcege ve bu projeye karşı içinde sempati olduğu fark edilen Balaban , siz efendiler çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeye çalışan ,hatta ve hatta bu yolda maneviyatını en geri plana atan Saylan ve Türkan gibi bilim aşığı (!) insanlarla nasıl aynı havadan soluma cüretini gösteriyorsunuz , çok duygulandım devam edemeyeceğim :) :graduated: :)

Büyük ihtilaller, üç beş kafa denginin başkaldırısıyla başlar :graduated:

Devrimciliğim tuttu iyi mi?

Ata Che (töbe töbe çarpılacaz :)) aşkına yürüyün yoldaşlar!!!

Benim imzamda ne yazıyor :) ?

Deli Dervişler Topluluğunu kurmak için bu kampanya sadece bir basamak efendim. Asıl hedef çok büyük. Yıllarca çalışmam gerekse bile başaracağım. Etrafta deli çokta derviş pek yok. Neyse bir yolunu bulacaz efendim.

Ben meşgul saatlerime bir an önce geri dönmeliyim. Kampanya'ya bu denli destek verdiğinizi gördüğüm için birkaç damlada olsa sevinç gözyaşları dökmeye çabalayacağım efendim.

Teşekkürler yoldaş İlcege (Yakma şu gezegeni. Sadece okullar :)!)

Thanks comrade Balaban (Bu cümleden sonra kesinlikle balabanda saflarımıza katılacaktır. Büyük bir pazu gücü kendileri. Aramızda görmekten mutluyuz)

Eğer ihtilal, devrim isteyen varsa bana bildirsinler, yeterli katılım sağlanırsa NFK-Fan ve onun yol arkadaşı boncuk tabancalı insan trradomir ve onun kankisi ve benden sürekli çekinen, bunun için kuyumu kazmaya çalışan mürid'i ortadan kaldırmak için kübadan yardım alacağım. :D

Yoldaş Dervish,

Bilirsin devrime sadakat esastır.Biz şu an ne kadar garipsensekte, büyük idealimiz 'Okulsuz Toplum'a elbet birgün varacağız.Tüm hissiyatımız bu minvaldedir.Bize deli gözüyle bakanlar da olacak, idealimizi tırı vırı bulanlarda...Olsun ne çıkar?..Biz bu halden müteessir olmayız, değil mi?Hatırlayalım, ne demişti yoldaş Fidel:Hasta la victoria siempre (zafere kadar, daima)!.. Venceremos (kazanacağız)!... Okullara olan bu asil 'kıl tavrımız' elbet birgün anlaşılacak ve bugün bize gülenler yarın saflarımızda olmaya can atacaklardır.

Okulsuz Toplum idealinin en ateşli devrimci duygularıyla seni ve diğer yoldaşları selamlıyorum!..

Viva BBOA !... Viva BBOA !...

Bu Ç ve Fide(L) in Türkiye deki uzantısı şeklinde olan yoldaşlar topluluğu karşısında yalnız ve tek kaldım :) . Ü.Y ve Baki kardeşlerim desteklerinizi bekliyorum :graduated:. ''Ben topluma toplum demem toplumda okul yoksa'' :)...

Evet adlesciğim hep destek tam destek.. !

Eureka! eureka! Bunları MÖ'ye gönderelim.. Ne dersiniz, orada da mı çağ dışı kalırlar :) Selda biz bunları ütopyalarıyla baş başa bırakalım bence.. Uğraşıp, çırpınsınlar biraz ; bir uğraşları olmuş olur hiç olmazsa.. Ahaha :graduated:

Evet adlesciğim hep destek tam destek.. !

Eureka! eureka! Bunları MÖ'ye gönderelim.. Ne dersiniz, orada da mı çağ dışı kalırlar :) Selda biz bunları ütopyalarıyla baş başa bırakalım bence.. Uğraşıp, çırpınsınlar biraz ; bir uğraşları olmuş olur hiç olmazsa.. Ahaha :)

Efendim tenkitleriniz bizi yıldıramaz.Nafile çabalamayın derim naçizane.Karşınızda öyle kolay pes edecek mizaçta insanlar yok haberiniz olsun.Ki zaten hiçbir devrimci kolay pes etmez.Bu tarihi hakikatten sonra bir başka hususa temas edeyim.Bizi MÖ'ye göndermekten dem vurmuşsunuz.İmkan olsaydı da gitseydik, inanın orada da okul mefhumuna muhalefet ederdik.Bu arada bizim bir uğraşımız olmadığını nerden çıkardınız anlamak mümkün değil?..Bakınız efendim, izah edeyim;

Ivan Illich-Kendileri manifestomuzun yazarıdır.Çağdaş batı kültürü, kurumları ve eğitim, çalışma hayatı, enerjinin kullanımı, ekonomik gelişme, sağlık vb. alanlardaki etkileri üzerine eleştirel incelemeler kaleme almıştır diye bahsediyor anlı şanlı vikipedi.

Dervish-Tanıtmama lüzum var mı bilmem?Kendisini bilenler bilir.Sanal alemin müdavimlerindendir.Şu an müftülüğün siteleriyle haşır neşir halde.Ki kendisi reel dünyada da aktiftir, gezgin bir arkadaştır.

Bendeniz-Hiçbir şeyle uğraşmasam kendimle uğraşırım.

Ezcümle; bir burjuva münekkidini andıran tenkitleriniz bizi yıldıramaz.Size son olarak şunu diyorum ve şu sıralar fazla açılan çeneciğimi kapatıyorum.

La Historia Me Absolvera!..

:graduated:

evet karşımızda hiç de kolay pes edecek insanlar yok , Ümran kardeşim :) , ama ben de derim ki manifestonuzun yazarı , bir zamanların papaz efendisi Illich ve sizi tarih affetmez beyler...Gelin yol yakınken dönün bu sevdadan :graduated: , hakikati görmezlikten gelmeyin...1 Ocak gününü hep birlikte kutlayalım :)

Ü.Y. Euraka diyerek yunan mitolojisinden ne kadar etkilendiğini görmek mümkün. Peki neden? Yunanlı eğitmenlerin hakimiyetinden olsa gerek. Evreka Evreka, buldum yav buldum yeni birşey keşfettim nihahaha.

Kimse bize möööö dedirtemez. (bu m.ö. kelimesini her duyduğumda orta-1 deki bir anım aklıma geliyor. Pek iyi okuyamayan bir arkadaşımıza sosyal bilgiler öğretmenimiz birşeyler okutuyordu sınıfta. M.Ö. geçiyordu bu çocuk şöyle telafüz etmeye çalıştı; mm ö m ö mööööö :))

Çağa ayak uydurmak. Benim ayağım kıymetlidir, öyle herkese uyduramam efendim. millet bana ayak uydursun banane yav.

Ütopya mı istiyorsun? Al o zaman sana napolyonun ütopyası:

Dünya tek ülke olsun, başkentide İstanbul. (Tam olarak böyle dememiş ama çıkan anlamlardan biride bu)

İlcege;

Muhalefeti, sırf muhalefet etmekten meydana geldiğini sandıkları için bizleri birer öcü gibi görmeye devam edecekler muhalif olduğumuz şeylerden rant sağlayan kişiler. Onların düşünce sistemlerinde yaşamaya mahkumuz onların gözünde. Bakınız efendim "Kare Düşünce" diye bir konu açmıştım vakti zamanında. Hemen linkini bulayım. Eureka! Eureka! Biz doğmatik fikirleri belki yıkamayacağız ama şimdilik. Akımımızdan etkilenen kişiler mutlaka olacaktır ve bunun sonucunda bayrağımızı bizden alıp çok daha üst noktalara taşıyacaklardır. Bu konuda bir benzetme yapmak gerekirse:

Oomph! denen bir alman rock sanatçısı var ve bu yeni bir rock türünün doğmasına vesile olmuş. Ondan etkilenen Rammstein adındaki diğer alman Rock grubunun şöhreti, Oomph!'un şöhretini 10 a katlamış vaziyette. Ama Rammstein'i gerçekten sevip dinleyenler bu adamı araştırdıkça altında yatan gerçeği görmüşler ve sıkı birer Oomph taraftarı olmuşlardır.

Olayın özü bu zaten. Biz devrimimiz için elimizden geleni yapacağız. Daha sonra birer efsane olarak her zaman hatırlanacağız. İhtilalimiz başarılı olursa birer kahraman, başarısız olursa vatan haini ilan edileceğiz. Ben her ikisinede varım :graduated: Meşhur olayımda gerisi önemli değil.

Yoldaş sen kendinlen yeterince uğraştın. Örgütümüzün En üst 2. yetkilisi co.devrimci -co.başkan- olmanı rica ediyorum. Beni kırmayacağınıda biliyorum. (Aramızda kalsın eğer hatırı sayılır bir miktarda rüşvet sana gelirse kırışıcaz tamam mı :) ? Emperyalist memperyalist ama adamlarda o biçim para var nede olsa. Bizi susturmak için versinler paraları bizde alalım afiyetle yiyelim sonra almadık diyelim.)

Adles;

Sende hala bir ışık görüyorum. Eminim BBOA örgütünde iyi işler çıkartabileceksin. Güney illerimizde kalan BBOA'cıların komutasını sana vermeyi düşünüyorum. Eminim birçok okulu bombalayabilecek kaabiliyette ve kara gözlülükte birisisin. Hem söz iyi bir rüşvet elimize geçerse kendi payıma düşenden bir miktarda sana vereceğim. Zaten sosyalizmin amacıda bu değil midir? Paylaşmak. Birde tehdit edeyim seni tam olsun. Hani olurya biri bir yere davet edilir güzellikler sunulur, eğer olurki reddeder kaygısıyla da tehditler savurulur. Eğer bize katılmayı reddedersen okul hademeliği görevine getirttirileceksin ve herkes okuldan çıktıktan sonra bombalı eylem saldırısında ağır yaralar alacaksın :)

Bize muhalefet eden güruha verdiğin cevaba katılmamak mümkün değil Dervish yoldaş!Altına imzamı atıyorum.Bize muhalafet eden güruhun, bilimsellikten uzak, sadece ama sadece yıldırma amacı taşıyan sataşmalarına iyi bir mukabele olmuş cevabın.

Senin de bahsettiğin gibi Ü.Y.'nin eleştirileri tamamen 'grek' kültürünün izlerini taşıyor.'Buldum buldum' demiyor da 'euraka euraka' diyor.İşte bu bile onların okulllardaki eğitimin menfi etkilerini taşıdıklarını ispata yeter.Yoksa biz keyfimizden okullara karşı çıkmıyoruz?Çağ dışılıksa tamamen göreceli bir kavramdır?Kim, neye göre çağdışı?Eğer biz savunduğumuz fikriyatın en muhalif isimlerince çağdışı ilan ediliyorsak burda herkesin durup düşünmesi lazım.Bu çağdışılık tabirini aynen karşı tarafa iade ediyor ve bu mevzuyu entelektüel zeminde tartışmaya onları davet ediyoruz.Bu arada rock dünyası ve Napolyon örnekleri meselemize muhalefet edenlere farklı bir zaviyeden bakma imkanı veriyor, devrimci düşünce dünyana sağlık Dervish yoldaş.

Evet ben de adles'ten ümitvarım.Okulsuz toplum idealinin tam olarak farkında olduğunu düşünmüyorum.Depolitizasyon sonucunda idealimize karşı ilk bakışta kayıtsız kalıp sonra muhalefete yönelmiş.Bunda Ü.Y.'nin payı olabilir?Aleyhimizde propaganda yaptığından şüphemiz yok artık!Neyse adles'e burdan yine sesleniyoruz ve onu da saflarımızda görmek istiyoruz.

Dervish yoldaş -co başkanlık- teklifinizi memnuniyetle kabul ediyorum.Rüşvet mevzuusunun ulu orta değilde, özel mesaj vasıtasıyla koordine edilmesi taraftarıyım.

Devrimci devrelerinizin sıhhatine duacıyım yoldaş Dervish...

:graduated:

Teşekkürler yoldaş Derviş ve İlcege... Dikkat edersiniz yoldaş yazdım , bu demek oluyor ki cazip teklifleriniz beni bir kasırga, tayfun , tsunami misali içine ççekti ve bırakmıyor :) :graduated: ...Evet rüşvet ve kazanç konusunda hisseyi fifty fifty paylaşırsak ve makam itibariyle ( co 'luk kesmaz söyleyeyim , en az vekillik :)) yahşi bir yer düşünülürse benim için , sapına kadar projenizde yer almaya hazırım.Derviş bırak bombalı saldırı eylemi düşünmeyi , o bombayı bizzat şu ellerimle yapar bom diye patlatırım .Ümran kardeşim beni meşin yuvarlak misali dönen , çok yönlü biri zannedebilir ama olsun. Ne der kapitalist sistem zenginliğe giden her yola başvur :). Evet bu itirafnameden sonra Sayın Derviş Ve Co başkan yoldaş İlgece , tekliflerinizi yenilenmiş bir halde önüme sunmanızı bekliyorum :D :D .Bendeki o ışığın sönmesini istemezsiniz sanırım ....

Bu saçmalıkları yanıtlamaya nereden başlasam acaba.. :)

Bir kere şu Yunun düşmanı Almancıya soruyorum, Allah aşkına nedir şu yazı aralarındaki "Thanks Comrade"? Neyin özentiliği bu.. Amerikan-İngiliz eğitmenlerin hakimiyetinden olsa gerek.. Değil mi Dervişş??

Peki ya "Viva BBOA , Viva BBOA!!" naraları atan "La Historia Me Absolvera" diyen marksist kokulu herifin ve sözlerinin canım forumda ne işi var... Tarih senin nereni aklasın be Castro yavrum? Baktım biri Kızıl Dereli, biri de Latin topraklarından çıkmışçasına salınıyor, e ben de Yunan sıkıştırıvereyim araya dedim. Hakkı yok mu.. Bükemediğin eli öpeceksin kardeş..

Peki ya adles'e ne demeli.. Bir o yana, bir bu yana.. Nıck nıck.. Co-'lar burdan size sesleniyorum. Davanız için kararlı insanlar seçin lütfen.. :graduated:

Hıyarın turşusu demiş ki "sosyalizmde paylaşım vardır".. Ne paylaşım ne paylaşım.. Çıkar peşinde koşmaktan başka yol alacağınız yok sizin. Cepleri dolduruyorsunuz madem, oraya ufak bir delik açın da birazı aksın. Sonra şişkinlik hazımsızlık yapmasın.. :)

Bunlar saçmalıkların manifestosudur.

Okulsuz toplum olmaz... İlim beş sokak ötenizde olsa, gidip alacağınız yok.. Vah vah vah..