Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

İftar Buluşması İçin Katılım Durumu

Recommended Posts

Değerli kullanıcılarımız,

Ramazan ayının ilk cuma günü olan 5 eylül tarihinde, Üsküdar civarında henüz belli olmayan bir mekanda site üyeleriyle beraber iftar yappmayı düşünüyoruz. Yalnız iftarı tertipleyebilmemiz için belli bir katılımın üstüne çıkılması gerektiği kanaatindeyiz. Dolayısıyla detayları netleştirmeden evvel, böyle bir iftar düzenlendiği takdirde katılacak arkadaşların kimler olduğunu ve kaç kişinin bu buluşmaya katılacağını görme lüzumuna binaen, bu konu açılmıştır.

Belirtilen gün içerisinde iftar düzenlendiği takdirde katılabilecek arkadaşlar için iki şık yazıyorum, gelmeyi düşünen arkadaşlar bunlardan birisini tercih edip yazabilirse memnun oluruz:

* A. Allah'tan bir mani çıkmazsa kesin geliyorum.

* B. Belki geliyorum.

Tarihin kendisine uymadığını, fakat farklı bir tarih olduğu takdirde a şıkkını seçebileceğini düşünen arkadaşlar olursa, bunu bu başlıkta alternatif tarih önerileriyle belirtebilir.

İsterseniz bana özel mesajla ulaşarak da cevabınızı verebilirsiniz.

saygı ve selamlarımla

Buluşmaların demirbaşı ve kadrolu organizatörü (namı diğer organizatör nevbahar :D ) olarak bu işin organizesini de yoğun çabalar neticesinde üzerime almayı başardım (Allah'a çok şükür :)) İnşallah yeri de netleştireceğiz ve katılıma göre güzel bir iftar düzenleyeceğiz.

Cevabımı belirteyim de yine de kural dışı hareket yapmayalım :)

A. Allah'tan bir mani çıkmazsa kesin geliyorum.

Not:Aklıma şöyle birşey geldi kabul görülürse..Hediyeleşelim mi?Hem ramazan..Ramazan ayının bereketini hepimiz biliyoruz..Hem hediyeleşmek güzel..O gün gerçekleşirse (inşallah) gelecek olan arkadaşlarımız yanlarında çok ufak,minicik,maddi değeri küçük olan bir hediye getirsin..Arzu eden elbette..n-f-k.com dan bir anı olsun..O akşam o keyifli sofrada kime gideceğini belirleyelim ( onu da ben belirlemek istiyorum izninizle..:graduated: )Kabul edilirse ne ala..Edilmezse de eyvallah :)

Vesselam..

Efendim ben de nevbahar kardeşimin iki cevabına da katılıyorum :) . İnşallah bir mani çıkmazsa kesin geliyorum A şıkkı. Ve Nevbahar kardeşim hediye fikri de çok güzel.Ona da varım :graduated:...

Afiyet olsun efendim. Ben C şıkkını seçenlerdenim. C şıkkı diyor ki: Allah'tan bir mani çıkmazsa kesin gelmiyorum.

nevbahar çok iyi organizatör olduğunuza dair söylentiler var bu konuda. Çok çok iyi bir organizatör olmak isterseniz buyrun efendim Elazığ'a yada Muğla'ya gelin Ramazan Ayı'nın herhangibir günü. Hem iftar hem sahur için. Hemde 5 gün açık büfe. Gün sayısını arzu ettiğiniz kadar uzatabiliriz. Malikanelerime giriş ücretlerini daha sonra etraflıca konuşuruz kabul buyurursanız. :)

Katılanlara bol muhabbetler.

(Benden duymuş olmayın ama trra abiyi almayın aranıza. Hayır yani alabilirsiniz benim problemim değil. Sonuçta aç kalacak olan ben olmayacağım :graduated:)

Afiyet olsun efendim. Ben C şıkkını seçenlerdenim. C şıkkı diyor ki: Allah'tan bir mani çıkmazsa kesin gelmiyorum.

nevbahar çok iyi organizatör olduğunuza dair söylentiler var bu konuda. Çok çok iyi bir organizatör olmak isterseniz buyrun efendim Elazığ'a yada Muğla'ya gelin Ramazan Ayı'nın herhangibir günü. Hem iftar hem sahur için. Hemde 5 gün açık büfe. Gün sayısını arzu ettiğiniz kadar uzatabiliriz. Malikanelerime giriş ücretlerini daha sonra etraflıca konuşuruz kabul buyurursanız. :)

Katılanlara bol muhabbetler.

(Benden duymuş olmayın ama trra abiyi almayın aranıza. Hayır yani alabilirsiniz benim problemim değil. Sonuçta aç kalacak olan ben olmayacağım :graduated:)

Tüh derviş yoldaşla birebir konuşup, hain planlarda bulunamayacağız :)...

Ben varım ama gelen olmaz sanırım :) organize ederim o kolay da gelen adamı nerden bulcaz?Sahurda İstanbul'da iftar da Elazığ'da olsak fena da değil hani :graduated: Önce İstanbul'u bi halledelim de,ufkumuz geniş evelallah :)

Ben varım :)

Ablam serdengeçti de var. 2 kişi cepte :graduated:

galiba sanırım herhalde gelemeyebilirim :)

iftara gelemeyeceğim ama eğer ramazandan sonra bir gün bir buluşma gerçekleştirilirse ona katılabilirm...bu da aklınızda olursa sevinirim :graduated:

Güzel düşünülmüş, iyi fikir.. (A)Lakin; Nevbahar Kardeşim, bu organizasyonda çorbada tuzumuzun olmasını isteriz.. yeri ve mekanı bilirsek yardımcı olabiliriz..

İftar, harika bir fikir.. Hediye fikri ise daha harika.. Yine Nevbahar değil mi.. :)

Bir an gelemeyeceğim sandım ama bu sefer ben de oradayım inşallah.. (A) (Şu babam, tuhaf adam.. :graduated: )

Dualarla..

Bu İstanbul'lular/İstanbul'da ikamet edenlerde çok oluyor hani smile.gif E biraz kızma hakkımı kullanayım, izin verirseniz. Biz İstanbul'a uzağız nihayetinde, tabiri caizse Eyup buluşmasında da aynı hicranı yaşadık.

Bari kulaklarımızı çınlatında, biz de sevinelim uzaktan uzaktan :graduated:

Neyse, inşallah gerçekleşir bu iftar organizasyonu. Allah hayırlı eylesin, muhabbetle.

(Gaziantep-Elazığ-Gaziantep, oradan Karadeniz... Buluşamadık gitti Büyük Doğu'cularla)

Bu İstanbul'lular/İstanbul'da ikamet edenlerde çok oluyor hani smile.gif E biraz kızma hakkımı kullanayım, izin verirseniz. Biz İstanbul'a uzağız nihayetinde, tabiri caizse Eyup buluşmasında da aynı hicranı yaşadık.

Bari kulaklarımızı çınlatında, biz de sevinelim uzaktan uzaktan :graduated:

Neyse, inşallah gerçekleşir bu iftar organizasyonu. Allah hayırlı eylesin, muhabbetle.

(Gaziantep-Elazığ-Gaziantep, oradan Karadeniz... Buluşamadık gitti Büyük Doğu'cularla)

...

haklısın arkadaşım uzak diyarlardan nasıl ulaşalım.mesela ben yarım saat önce açıyorum orucumu.

keşke gelebilsek ama malesef,çok üzgünüm ben gelemem smile.gif

inşaallah diğer arkadaşlar buluşur..

Öncelikle bu buluşmayı düzenleyenlerden Allah razı olsun.Gönüllerine sağlık çok iyi bir fikir.Nasipse ben de Adles kardeşim eşliğinde iftara iştirak edeceğim.Selametle kalınız.

Efendim güzel fikir.İştirak etmeyi canu gönülden isterim.Amma ve lakin bir kısım işlerimi halledebilirsem tabii.Ben * B. Belki geliyorum diyeyim en iyisi.

Tertiplenen bu güzel organizasyona katılmakla müşerref olacağız inşaallah. Kıymeti haiz bir gecede n-f-k.com ailesi mensupları ile iftar yapmanın ve hasbihal etmenin keyfi, tadılmaya şayan olsa gerektir.

Bu arada, yer hususu net katılımcı sayısı görüldükten sonra açıklığa kavuşturulup, ilan edilecektir. Herkes yediği yemeğin parasını verecektir.

Gönül, kimse hesap ödesin istemese de cepler, bu yükün altından kalkılmaz diyor. :graduated:

Ben 1. şık diyorum. İnşallah bir aksilik çıkmaz :graduated:

bizede hayırlı iftarlar olsunn demek düşüyor galiba,,, :graduated:

Aranızda olmayı çok isterim ama İstanbulla aramda uzuuuun yollar var...

Sizlerle yine hayırlı başka bir ramazanda hayırlı bir şekilde görüşmek nasip olur inşaallah..

Arkadaşlar,yarın net sayı belirtileceğinden gelme ihtimali olan arkadaşlar daha fazla gecikmeden yazabilirse memnun oluruz.

BU BİR UYARIDIR!

BahaaaaaaaaaaaaarrrrrrRRRRRR

NevbaharrrrrrrrrRRRRRRRRRRRRRRRR...

Ya bu organizasyondaki arkadaşlardan klonlayacağız tek tek dileyenlerin memleketlerine postalıyacağız böyle özel günlerde paketlerinden çıkıp "hadiiii iftara gideliiim,şiir dinletisi düzenleyelimmm,gezelim,görelim,öğrenelimmm" nidalarında bulunacaklar ya da klonlanacak bir aslınız bile kalmayacakk!!

Nazar falan değecek mazaallahh!!

Etmeyin güzel kardeşim eylemeyin bizim de canımız bizim de böyle hoş buluşmalarla şenlenmeyen durgun bir hayatımız var:((...

BİR DOST..

:graduated: :) :D :D :) yaklaşık 3 sene kadar sonra ORADA iftar yapmak duasıyla :)

E ne diyeyim daha başka :D

BİR GÖRÜNÜMLÜ 3 DOST :D

Tmm baharcım nevbaharcım sabredelim bakalımm

Ama 3 yılın acısını almak bana kolay sana zor olmasın sonra:)

Şeker hala sizi bekliyor baharım nevbaharım..

Bilgilerinize:)