İçeriğe git

Foto

Hatırına Düşeceğim


 • Kilitli Konu kilitli
Konuda 22 cevap var

#21
Alatav

Alatav

  Sessiz Üye

 • Teğmen
 • 20 Mesaj sayısı:
Bu şiir, üstadın çöpe attığı şiirler arasındadır... Tozlu sandıklardan çıkarılmış bir şiir besbelli... Üslup olarak, üstadın üslubuna benziyor... Hem tehdit cümleleri, hem de duygu yoğunluğu bakımından... Ama üstadın adını anmak istemediği, unuttuğu şiiri olabilir kesinlikle... Neticede üstad, evli ve 5 çocuk babası bir insan... Zevcesi Neslihan Hanım' dan sonra hepsi yerin dibini boylamış, e güzel de olmuş...

#22
adıdeğmez

adıdeğmez

  Emektar

 • YüzBaşı
 • 189 Mesaj sayısı:
Kafiye yok, içerik yok, ölçü yok. Üstad'da ilk-orta-son dönem ve reddedilmişler de dahil, kafiye de, ölçü de, içerik de mevcuttur.

Şiir, Üstad'ın değil, sanki Ümit Yaşar, Orhan Veli kaleminden çıkmış gibi.
Dünyanın ve her şeyin mutlak sahibini, has aynası olan gönüllerde, mutlak sahiplik tecellisine dâvet etmeyi bilecek miyiz, bilmeyecek miyiz?
Bilmeyeceksek bilelim ki bir saniye ilerimizde, artık bir daha zerrelerimiz yanyana gelmemecesine müthiş, patlama ânı var!..
Allahım! Seni istiyoruz!..

Üstad Necip Fazıl KISAKÜREK (R.Aleyh)

#23
NFK-Fan

NFK-Fan

  Administrator

 • Admin
 • 2.468 Mesaj sayısı:
Selamlar,

Üstad'ın eski basım şiir kitaplarını da incelemiş birisi olarak bu şiirin Üstad'a ait olmadığını tekrar belirteyim. Ayrıca Büyük Doğu yayınları da bu şiirin Üstad'a ait olmadığını söylüyor. Suat Ak Bey'le son görüşmemizde de, kendisi, internetteki bazı sitelerde bu şiirin Üstad'a yamanmasından rahatsız olduklarını söylemişti. Kaldı ki şiir, üstadın reddettiği şiirlerinin özelliğini de pek yansıtmıyor. Bekleyen şiirini reddetmeyen Üstad'ın, bu şiirini reddetmesi beklenen bir tavır olmazdı ve nitekim olmamıştır da.

Saygı ve selamlarımla
L'état, C'est Moi!..