Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
SİDOMA

Çarşaflı Zihni Okuma Makinesi

Recommended Posts

Sayın Baykal dün arkadaşımız Şenol Ateş'le çarşaf mevzusunu konuştu.

Birinci anladığım Baykal, çarşaflıları ikiye ayırıyor: Bizim çarşaflılar ve öteki çarşaflılar.

Kendisinin deyimiyle "O (CHP'ye katılan) çarşaflılar farklı. Onlar kızlarını çarşafa sokmak istemiyor."

O kanıya nasıl vardığını anlamak kolay değil, belki çarşaflı hanımlarla sohbet etmiştir, onlar da "Bu çarşaf çok kötü bir şey, biz girdik bir kere ama kızlarımız girsin istemiyoruz. CHP'ye katılıp aydınlanma sürecine katkıda bulunsunlar" demiş olabilirler.

İkinci olarak, CHP'ye katılan kadınların "masumane" bir şekilde örtündüğünü söylüyor Baykal.

Sanırım elinde bir çarşaf-ölçer makine var, hangi çarşaflının masumane, hangisinin şeytani olduğunu gösteriyor bu makine.

Makineden geçenler CHP'ye giriyor, takılanlar dışarıda kalıyor.

Ama iki tip örtünenin bir ortak yanı var, ikisi de üniversiteye kesinlikle giremiyor.

Çünkü orası CHP'nin hassasiyeti.

"Girelim" derlerse, o zaman CHP hassaslaşıyor, "Orada dur" diyor.

Masumane bir şekilde çarşafını giyer, türbanını takarsa, çarşıya pazara gidebilir ama üniversiteye giremez, girmek isterse Baykal, "Hassasiyetimle oynama, orada dur" der.

Belki çarşaflı hanımlara da Baykal'ınki gibi bir ölçme aleti gerekebilir, CHP'nin hassasiyetini ölçme aleti.

Karşılıklı hassasiyetleri ölçerek mutaassıp bir şekilde geçinip giderler.

Türkiye gerçekten komik bir ülke.

İnsan krizin göbeğinde bile gülebiliyor.

Ergun BABAHAN - SABAH

IYICE REZILLESTI BU ADAM YA HU![bAYKAL]

BU SÖZLER UNUTULUR MU?

Ne var ki; "söz uçup gitse" de, "hafıza"lardaki ve "arşiv"lerdeki yerini koruyor!..

Yani, "insanlar" unutsa da, "arşivler" unutmuyor!..

Baykal'ın şu sözleri unutulur gibi değil:

"Türban, ithal bir kıyafet, yabancı bir üniforma...

Türbanın kadın özgürlüğü ile ilgisi yoktur, erkeklerin dayatmasıdır... Türban girişimi siyasi istikrarsızlık girişimidir... Türban Kur'an-ı Kerim'in emri değil... ?Sen bu türbanı çöz? dersen, Türkiye perişan olur... Türban düzenlemesi laikliğe aykırı."

Haa, hemen şunu söyleyeyim:

Bunca yazıyı yazdım diye, sakın ola ki "Başörtülüler aldanıp da, CHP'ye oy verir" gibi bir endişe taşıdığım sanılmasın!..

Başörtülü hanımların; kendilerini "ikinci sınıf" olarak gören ve yine "Sümer fahişeleri"yle bir tutan CHP kurmaylarının sözlerine aldanacağını ve "CHP'ye oy vereceğini" hiç sanmıyorum!..

Bu kadar yazıyı yazdım ki;

"CHP'nin maskesi" düşsün, ?gerçek çehre?leri ve "dincilik"leri iyice ortaya çıksın!

Bilmem, anlatabildim mi?..

Bu hanımlar mazoşist mi?

Hani, ?şehit cenazeleri?nde elleri öpülüp, ?askerî kışla?lara sokulmayan ?başörtülü hanımlar? için hep demek isterler ya;

?Sen ırgat ol, tarlada çalış!.. Sen işçi ol, vergi öde!.. Sen ana ol, asker yetiştir!.. Ama kamusal alana sakın gelme!?

Maalesef ?başörtülü? kadına bakış bu!..

Aynı bakış, CHP?de de var!.. Aşağıda uzun uzun anlattığım gibi; CHP, ?başörtülü? hanımları sadece ?seçim dönemleri?nde hatırlıyor!..

O da, ?oylarını almak? için!..

Yani, ?başörtülü? isen ?seçmen? olabilirsin!..

?CHP?ye oy vermende? de bir sakınca yok!.. Ama, ?üniversite?de okuyamaz, ?devlet dairesi?nde çalışamazsın!..

Aslına bakarsanız, bu istismarı pek de yadırgamıyorum..

Hani, ?CHP?dir, ne yapsa yeridir? deyip geçiyorum!..

Ama birader; yakalarına ?rozet? taktıran ?başörtülü? ve ?çarşaflı? hanımların CHP?de ne işinin olduğunu da sormadan edemiyorum!.. Bu kadar aşağılanacak, bu kadar hakarete uğrayacaksın ama yine de CHP?ye gidip, yakana rozet taktıracaksın!..

Merak ediyorum, bu hanımlar ?kendilerine hakaret edilmesinden hoşlanan birer ?mazoşist? midir acaba?!?

'HASAN KARAKAYA'