Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Daktilo

Filistin Bayrağı'nın Anlamı!

Recommended Posts

Filistin bayrağı, ilk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916'daki Osmanlı Devleti'ne karşı yapılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı. Ardından 1964 yılında bayrak Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin halkının bayrağı olarak ilan edildi ve 15 Kasım 1988 yılında da yine Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin Ülkesi'nin bayrağı olarak ilan edildi.

Bayrak üç eşit boyutta şeritten oluşur. Bunu soldan en uç noktası bayrağı ortalayacak şekilde duran bir ikizkenar üçgen tamamlar. Bayrak Batı Sahra ve Ürdün'ün bayraklarına çok benzer.

Ecdadıma karşı savaşanların sembolünü avatar yapmak yada dalgalandırmak bana göre değil diye düşündüm bu yazıyı okuduktan sonra...

Filistin bayrağı, ilk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916'daki Osmanlı Devleti'ne karşı yapılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı. Ardından 1964 yılında bayrak Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin halkının bayrağı olarak ilan edildi ve 15 Kasım 1988 yılında da yine Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin Ülkesi'nin bayrağı olarak ilan edildi.

Bayrak üç eşit boyutta şeritten oluşur. Bunu soldan en uç noktası bayrağı ortalayacak şekilde duran bir ikizkenar üçgen tamamlar. Bayrak Batı Sahra ve Ürdün'ün bayraklarına çok benzer.

Ecdadıma karşı savaşanların sembolünü avatar yapmak yada dalgalandırmak bana göre değil diye düşündüm bu yazıyı okuduktan sonra...

bakış açının adı ne senın kardeş? o zaman ecdanına karşı olanların bayrağının altında şu an öldürülen kardeşlerını görmezden gel emı...o bır semboldür...fılıstın bızım kardeşimizdır...türkiyenın bayrağı altında olupta senın ecdanına küfür edenler yok mu?o bayrak dalgalanmalı şimdi kardeşlerımız için dalgalanmalı...

Sayın üyemiz,

Filistin bayrağının teşekkül edişindeki âmil alıntıladığınız yazıda işaret edilen mevzu olabilir. Bu oradaki Müslüman kardeşlerimizin zulme uğradığı, vatanlarının işgal edildiği gerçeğini değiştirmez. Merhamet ve adalet sahibi Osmanlı devletimizin yıkılışından sonra ortadoğunun kan ve gözyaşından kurtulamadığı gerçeği ile birlikte, mazlumun yanında olduğumuzu belirtmek ve zalimin zulmünden razı olmadığımızı göstermek, bu vahşete duyarsız kalmadığımızı bir nebze olsun simgeleştirmek için Filistin bayrağını logomuza ekledik. Osmanlıya karşı yapılan ayaklanmanın sorumluluları şimdiki nesiller olamayacağına göre, dünyanın topyekun dün ve bugün arasında bir muhasebeye girişmesi lazımdır. Bizim topraklarımızdan çıkan bir grup insan da (daha sonra sayıları hayli artmış ve günümüze kadar her tarafı sarmışlardır) Osmanlıya, atalarımıza, dini ve manevi değerlerimize baş kaldırmışlardır. Böyle bir gerçek de vardır. Nasıl ki onların ecdadımıza karşı mücadeleleri, batıyı taklit etme mefkureleri bizim için kabul edilir değilse, bizim için ruh köküne bağlı olan yapının devletleşmiş hali Osmanlı ise, şu anda acı ve zulüm çeken şu anki Filistin halkı için de atalarımızın gözü gibi koruduğu o toprakların üzerinde yaşayan tarihi bağımız olan Müslüman kardeşlerimizin şeklen simgesi olan bayraklarının alınması yapılan zulme karşı kimin tarafında olduğumuzun göstergesidir.

Saygılarımla

Off! Amma da anlamlı bayrakmış be!

Ulan amma basit adamlarsınız be arkadaş. Eee? Şerifin ayaklanmasından kökenini almışmış, almışmış da ne olmuş? Bugününü göremiyor musunuz siz olayların, hangi günde ve nerede yaşıyorsunuz? Hazret-i Ömer'e kafir, Üstad'a sapık kumarbaz muamelesi yapmak ne kadar mantıklı olur?

Sana göre değilse bu bayrağı avatar yapan bir yerde bulunmak, çıkış butonunun yerini tarif etmemi ister misin? Ki avatarı gördükten sonra gelip üye olmuşsun zaten. Yerim sizin milliyetçiliğinizi yahu, kafanızı çalıştırın biraz! Siz nasıl Müslümansınız? Evvela öc alma peşinde koşanlar büyüklüğe erişebilmiş midir? Hele hele sen öcü kimden alıyorsun, alakasız topraklar üzerinde, alakasız şartlar içerisinde yaşayan alakasız bir nesilden mi? Rezalet! 'Siz Hazret-i İsa'yı öldürmüşsünüz' diyerek Yahudi'yi tokatlayan Temel'den ne farkınız var Allah aşkına? Hele hele masum bir halkın, zulme uğrayan bir halkın, dedelerinin yediği haltın (ki bu da tartışılır) ceremesini çekmek mecburiyetinde olmayan bir halkın yanında olmayı hazmedemeyip hala 'onlar bizi arkadan vurdu bilmem kaç yıl önce, bayraklarına tüküreyim onların' modunda gelip ne zırvalıyorsunuz? 'Ecdadımız'a karşı bu bayrağı dalgalandıranlar Filistinli değildi -ki olsa bile ne değişirdi?-, isyanın şartları, mekanı ve çevre halkında ne kadar yankı bulduğu hakkında adam gibi bilgin zaten yok, şimdi bilgini ispatlamak için google araması kaynaklı ulusalcı denyo güruhlarının toplanıp toplu halde zırvalama ayinleri düzenledikleri sitelerden linkler gösterebilirsin, bu sözlerin çıktığı parmakları idare eden beynin nanometrik çapından bu hamleyi beklerim şahsen. Orada sırf Müslüman oldukları için acı çeken bir halk var, Müslümanı geçtim insan mısınız siz yahu! Bu ne hazımsızlık, bu ne insanlıktan çıkıştır böyle! Yok Filistinlilere acıyorsanız da sadece bayrağın dalgalandırılmasına çemkiriyorsanız, dünle bugünü ayırt edemeyen ve bazı sembollerin karşıladığı manaları hala kavrayamayan henüz gelişmemiş, hayli ilkel bir zihin kapasitesinde olduğunuz hükmünü vermeye mecburum. Bayrak, sitemizin Filistin'in yanında olduğunu sembolize eder. Filistin'in sembolü olan bayraktır bu yani, anlayabildiniz mi? Kimsenin burada Hüseyin'in bayrağını sallandırmaya niyeti olmadığını anlayabilmekten ve dünle bugünün farkını idrak etmekten sizi affedersem, entellektüel varlığa sahip olduğunuzu nasıl söyleyebilirim?

Kaldı ki bu yazı ne kadar gerçekçidir, FKÖ'nün Şerif Hüseyin'e göndermesi var mıdır, onu bile bilmiyoruz. Bilsek bile ne çıkar ki? Bugünün masum Filistininin bağımsızlığını sembolize eden bu Bayrağın dalgalandırılması, Filistin'in yanında olduğumuzu gösteriyor. Anlamadınız mı, yoksa faşizminiz insaniyetinizi gölgeledi de pek mi alındınız?

Faşistlerin içi saman dolu, iki santim alınlı kas kafalarını odunlarla kırasım var...

• Like 1

Reyhan kardeş çok güzel açıklama yapmış bende biryerde okudum çok zoruma gitti atalarımıza ihanet edenlere destek mi vereceğiz diyordu yazıda gerçekten bazı insanları anlamakta güçlük çekiyorum!!!

Vaktiyle ingiliz oyununa gelip Osmanlıya isyan ettiği söylenen filistin..

Şimdilerde kendi topraklarından sürülmek istenen ama gidecek bir yeri olmayan Filistin.

İlk bakıldığında sanki bir İhanet varmış gibi ortada . Açıkcası ben o zaman ki durumu yaşamadığım için insanların neler düşündüklerini bilemiyorum..

Ama netice ne olursa olsun.. Osmanlı bugün olsa.. Ve Filistinin ihanetine rağmen yine o bölgede öldürülen Müslümanlara karşı kayıtsız kalmazdı...

İhanet etmiş bile olsalar ki öyle olmadıklarını biliyorum. Orada ölenler bizim kardeşlerimiz. Aynı dinden olmasak bile orada ölenler insan...

Öncesinde orada Müslümanlara bir zulüm var..

Ama gerçekte orada ölenler İnsanlık...

Hey gidi Osmanlı. Avrupa'da zulme maruz kalan Yahudi'ye bile merhamet etti de onlara yapılan eziyete kayıtsız kalmadı. Kafirin kafire göstermediği merhametin kaynağı Osmanlı'da, onun da bağlı olduğu İslam'da zuhur ediyorken bu insanlık dramına hiç bigâne kalınır mı?..

İsmail Haniye'nin geçenlerde verdiği röportajdan: ''Osmanlı'yı arar olduk, Erbakan günümüzün Abdülhamid'idir.''

...

Yanlış anlaşıldım.

Filistine destek olmayalım demiyorum, hatta bazen Filistine gidip mücadelelerine destek vermek istiyorum.

Filistin halkı din kardeşlerimizdir, ve bir müslümanın eline diken batsa diğerinin de canı yanar.

Anlatmak istediğim, protestolarda (Benimde katıldığım!) şuan Filistin bayrağı olarak kullanılan paçavranın bundan onlarca yıl önce bizim atalarımıza silah doğrultanların simgesi olması ve ilk onlar tarafından kullanılması. Ben Filistinli kardeşlerim ile Kelime-i Tevhid bayrağı altında birleşmek traftarıyım.

Zaten dikkatlice yazıyı okuyan ve biraz olsun filistinin durumunu bilen kişi (bilmiş geçinen bolca var günümüzde, sizinde malumunuz.) bu söyleme destek verir.

Yazıda belirttiği üzre Filistin Kurtuluş Örgütü bayrak olarak ilan ediyor. Peki Filistin'e duyarsız kalmayan kardeşlerim(!) siz biliyor musunuz bu örgüt, çoğu sol ve komünist gruptan oluşur ki hatta içlerinde hristiyan bir toplulukta vardır. Bunların hiç biri Filistinli kaeşlerimize yardımcı olmamıza onlar için dua etmemize, yardım toplamamıza engel değil! Ama bazılarının belirttiği gibi o bayrak Filistin Halkının bağımsızlık mücadelesinin sembolü, Filistin Kurtuluş örgütü de bunu biliyor ve Osmanlı'yı da ayak bağı görüp kurtuldukları gibi İsraildende kurtulacaklarını düşünüp, buna atıfta bulunuyor. Sonuçta bizim iyi niyetle taşıdığımız Filistin bayrağı dediğimiz(ki Filistin halkının ruh köküyle uzaktan yakından alakası yoktur anlamının!) Müslüman kardeşe silah çeken isyancıların paçavrası yeniden zuhur ediyor.

Halk zaten daha sonra çözümün gerçek birlik paydası olan İslam olduğunu anlıyor ve İslamî bir örgüt olan Hamas'ı seçiyor.

Lütfen karıştırmayalım, İsyan bayrağını sallamayı Filistinli kardeşlerimize destek olarak görmeyelim. Bile bile İngilizlerin fitne ile Arapların ellerine tutuşturdukları paçavrayı sallamayalım.

Tekbirler ile Kelime-i Tevhidlerle ve elimizden geldiğince maddi yardımlarla tepkimizi gösterelim.

Yaser Arafat'ın bir itirafı: ''Biz Osmanlıya yaptıkalrımızın cezasını çekiyoruz...''

Son olarak söyleyeceğim, Allah'a edilen duaların yanında yapılacak fiili dualarda vardır. Örneğim bir haftan yemeği yemeyelim, yada kısa bildiğimiz kadar lükslerimizi kısalım, çevremizdekileride bu konuda bilinçlendirip, farkı filistine yollayalım. İslamî yönetimlerin ve bütün dünya'nın sessiz kaldığı bu vahşete biz sessiz kalmayalım.

İzlemenizi tavsiye ederim: http://tr.sevenload.com/videolar/49BH5yD-Emre-Filistin

Hepiniz Allah'a Emanetsiniz.

Allah nurunu elbet tamamlayacaktır!!!

İsmail Haniye'nin geçenlerde verdiği röportajdan: ''Osmanlı'yı arar olduk, Erbakan günümüzün Abdülhamid'idir.''

...

küçük bir not:Üstad'ın Erbakan hakkındaki görüşlerini biliyorsunuzdur umarım...

küçük bir not:Üstad'ın Erbakan hakkındaki görüşlerini biliyorsunuzdur umarım...

Üstad'ın, Necmettin Erbakan hakkında söyledikleriyle, benim alıntıladığım yorum arasında hiç bir alakası yoktur ve ayrı şeylerdir. Erbakan Hoca'ya oy vermedim, partisinde de bulunmadım. Lakin; bu millete faydası/hizmeti olmuş, çok derin bir tertiple al aşağı edilmiş değerli bir şahsiyettir.

Mevzu şahsi ve yersiz tartışma zeminine girmesin.

...

İzlemenizi tavsiye ederim: http://tr.sevenload.com/videolar/49BH5yD-Emre-Filistin

Hepiniz Allah'a Emanetsiniz.

Allah nurunu elbet tamamlayacaktır!!!

Biz evlerimizde,sıcak yuvamızda bu çocuklara-müslüman kardeşlerimize üzüldüğümüzü söylememiz ne kadar inandırıcıdır bilemiyorum!!!!...Akif'in şiiri sanırım gerçekleri yüzümüze tokat gibi çarpmaktadır :

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..

- Boğamazsın ki!

- Hiç olmazsa yanımdan koğarım.

Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;

Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...

İrticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

Selamlar,

Bayrağın kökeninden ziyade, bizim için onun bugün sahip olduğu mana ehemmiyet ifade ediyor. Bu bayrak, bugün itibarıyla mazlum Filistin halkının altında birleştiği, gölgesinde kıyıma uğradığı bir semboldür ve bu bayrağa sitemizde yer verilmesinin yegane sebebi de bu hakikattir. Bayrağın, geçmişe dönük herhangi bir gönderme ifade etmesi değil (ki bundan bile şu yazıya bakarak emin olamayız); bayrağın hak-batıl mücadelesinde bugün taşıdığı mana bizim için çok daha mühim ve dikkate almaya değer. Geçmişteki hatalar elbette ki tartışılır, bunlardan ders alınır, tenkitler yapılır ve nihayetinde de Mahkeme-i Kübra'da neyin ne olduğu ortaya çıkar; yalnız hadisatın tebeddülünü de takip edebilmek gerektiği pas geçilmemeli... Bu bayrağı kim seçerse seçsin, bu bayrağın milli göndermeleri ne olursa olsun -ki bunların varlığından da emin değiliz-, biz onun bize, günümüze hitap eden kısmıyla ilgilenmeli ve tavrımızı bayrağın bugünü bize ne söylüyorsa, ona göre belirlemeliyiz. Bayrakların asıl kıymetinin maddede değil, bayrağı taşıyan milletin manasında olduğunu takdir edersiniz. Mustafa Kemal'den veya CHP zihniyetinden hoşlanmayan birisinin, nihayeten onların da onayını alan Türkiye bayrağına "kafir bayrağıdır" yaftasını yapıştırması ve ondan paçavra kelimesiyle bahsetmesi sizi rahatsız ederdi sanırım. Müslüman bir halkın altında çarpıştığı ve uğrunda ezildiği bir bayrağa paçavra diyebilmeniz beni fazlasıyla rahatsız etti. Bu bayrak Hüseyin'in elinde paçavradır, dininden dolayı zulüm gören bir halkın elinde ise kutsal bir sancaktır... Şekillere haddinden fazla takılmamalı.

Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz, lakin bu hususta sizinle aynı fikirde değiliz. Hüseyin'in değil; masum, mücahid ve Müslüman Filistin halkının bayrağı sitemizde bir süre daha dalgalanmaya devam edecektir.

Saygı ve selamlarımla

• Like 1

Bundan 90 yıl sonra Kürdistan kurulursa (Allah korusun) ve işgal edilirse. Bizim torunlarımızda Sarı yeşil kırmızı renkteki bayraklarla onları mı destekleyecek.

Hayır ben bunu kabul edemem.Dikkat buyurun aynı şey, ha şimdiki kürt din kardeşlerimizin gafet içinde bulunup sarı yeşil kırmızı bayrağı seçmeleri, ha 90 yıl önce arap din kardeşlerimizin bu bayrağı seçmeleri. Aynı şey! O zaman gene batı ülkeleri destekli ırkçı politika ile araplar Ayaklandırıldı ellerine bu bayrak tutuşturuldu, şimdide gene kürtler ayrılıkçı bir şelikde milli bir devlet kurma gayreti içindeler ve ellerindeki bayrağıda onlara batı ülkeleri verdi, onalrın desteği ile taşıyorlar.

Arada fark yoktur muhterem dostlar, sizleri titreyip kendinize gelmeye, Kelime-i Tevhid sancağına sarılmaya davet ediyorum. Bundan 90 yıl önce ingilizlerin fitne ile ayaklandırdığı araplara karşı savaşan Kahraman Osmanlı Askeri ecdadımız, bizi şimdi gaflet içindeki düşmanının taşıdığı sancağı taşırken görseydi ne derdi?

Üstad olsa bu konuda ne derdi?

Resulullah olsa ayrılık amaçlı üretilen bu bayrağım kullanımına müsade eder miydi?

Hep tavizlerle bu hale geldik artık taviz yok, bütün islam milletleri kelime-i tevhid sancağı altında toplanmalıdır, ve mutlaka bir gün toplanacaktır!

Türk bayrağından, CHP zihniyetinden dem vurmuşsunuz, Şöyle söyleyeyim, CHP zihniyeti ve Atatürk şuanki bayrağı içine sindirememiştir, çünkü şuan taşıdığımız bayrak bize osmanlıdan miras kaldı. Mustafa Kemal bu bayrağın değişmesini istemiştir ,yerine bozkurt sembollü(ki bu sembolu o zamanki parada ve puldada kullanıyor.) Göktürk bayrağını uygun görmüştür.

Bizim bayrağımızın anlamı bu sitedede yer alıyor, siz yöneticisiniz, benden daha iyi takip ediyorsunuzdur ama genede bir göz geçirin. Bayrağımızın anlamıda kendiside kutsaldır, hiç bir isyan bayrağı ile karşılaştırılmasını kabul edemem.

Tekrar söylüyorum sizi itidâle davet ediyorum, 90 yıl sonra torunlarımızın sarı yeşil kırmızı renkli bölücü paçavraya sahip çıkmasını, dalgalandırmasını istemiyorsanız, sizde bunu yapmayın!

Selamlar Selahaddin,

100 yıl öncesine geri dönme şansın varsa, bugün hala o günlere dönebileceğini düşünüyorsan, o günlerin öncesiyle bugünkü bakış açını belirliyorsan tüm Arap diyarını fethedebilirsin, biz sana engel olmayalım.

Bundan 90 yıl önce bir kısım bedevinin kaldırdığı isyan bayrağıyla bugünün bir kısım Kürdünün terörizmini aynı kefede değerlendirelim, peki. Bugün, Allah göstermesin, Kürdistan kurulursa ve bundan 90 yıl sonra oradaki insanlar sadece dinlerinden dolayı çoluk çocuk demeden katliama tabi tutulacak olursa, evet, insaniyetimizin ve Müslümanlığımızın gereği bizi onlara destek vermeye iter. Ben veririm, ben romantik bir ırkçı değilim. Bugünkü şerefsiz teröristlerin şehit ettiği askerlerimizi yad ediyor ve onlara saygı besliyorsak, Allah göstermesin, yarın Kürdistan kurulur da bundan yüz yıl sonra, dinleri sebebiyle çoluk çocuk demeden halkı katledilirse, o zaman da bu sebeple yüreği sızlayacak olan elbette ki benim, biziz, Müslümanlarız, Türkleriz. Bizim o gün onların yanında oluşumuz, onların bugün yaptığını aklar mı, onların bugünkü hareketlerine destek verdiğimiz manasına gelir mi? Ne münasebet, elbette hayır... Lakin, misal, bizim bundan 90 yıl sonra İslam temelli bir meselede onları yalnız bırakacak olmamızı ne aklayabilir? 90 yıl öncesinin politik konjönktürü mü, yoksa çocukça öç alma duygumuzun sonraki nesiller üzerindeki tezahürü mü?

Risaletpenah Efendimiz sadece İslam'la müşerref olduğu için, yani sadece dinî bir sebeple Vahşi'yi affedebilmiş bir insandır. Üstad'ın kendisi değişimi yaşamıştır şahsında zaten. Askerimiz ise din-i mübin uğrunda çarpışıyordu.

Tevhid bugün Filistin bayrağının altında boğuluyorsa elbette ki o bayrağa sarılacağız. O günün isyan bayrağı, bugünün Tevhid bayrağıdır. Eskinin kafir Ömer'inin neticedeki yüce halifeliği gibi... Bugünün pkk paçavrasının şekli o gün İslam'ın bayrağında belirirse, torunlarım onu da gururla taşımayı bilir.

CHP zihniyeti bayrağı gerçekten değiştirmeye gerek görseydi bunu yapabilirdi, onca yapılanın arasında bu zor olmazdı onlar için. Onayları, kabulleri, tahammülleri var neticede. Ufak bir değişiklik yapılmış olsaydı bu bayrak üzerinde, paçavra demeye dünden hazırmış gibi duruyorsunuz.

O yüce bayrak bir süre daha sitemizde dalgalanacaktır. Konu kilitlenmiştir. Meseleyi gereksiz yere daha fazla uzatmamak gerektiği kanaatindeyim.

Saygı ve selamlarımla

• Like 1

Selamlar,

Sadece, Cuma günü Filistinlilerin elinde dalgalanan Türk bayrağını hatırlatmak için yazıyorum, uzatmayacağım. Ufak hesaplar uğrunda o mukaddes bayrağa paçavra diyen Daktilo (Selahaddin) arkadaşımız utanmıştır sanırım. Siz tepki göstermek yerine samimi ve iyi niyetli bir adım atın, gerisi geliyor. Bizim sitemizde yayınladığımız bayrağın altında gölgelenenler, Türk bayrağını sallıyordu...

Saygı ve selamlarımla

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...