İçeriğe git

Foto

Üstad'la Nasıl Tanıştım?

Konuda 61 cevap var

NFK-Fan

NFK-Fan

Administrator

• Admin
  • 2.468 Mesaj sayısı:
Selamlar,

Aman kardeşlerim dikkat edin, şu ÖSS'yi atlatın hayırlısıyla... O gerçekten çok önemli, en azından stresinin kalkması bile az şey değil. Kendinizi bu zaman zarfında menbaalarınızdan tamamen koparmamanız, ÖSS sonrasında bir dönüş yapmanıza vesile olur. Ayrıca ÖSS sonrasında hayatınızda meydana gelecek boşluğu kitap okuyarak doldurmak tercihine de yönelebilirsiniz ki bu harika olur sizler için. Fakat yapabileceğinizin en iyisini yapmak için gayret edin lütfen. Şu bizim achartave gibi yatarsanız şimdilerde sabah akşam çalışmak durumunda kalan onun haline duçar olursunuz vesselam :)

Saygı ve selamlarımla
L'état, C'est Moi!..

Achar

Achar

Co Admin

• General
  • 1.073 Mesaj sayısı:
Devam et NFK-Fan konuşmaya azaltırsın şu günahkarın günahlarını..
Hem yattığımı kim söylediki günde 15 saatten fazla uyuyamıyorum uykum gelmiyor uykusuz uykusuz dolanıyorum desem yalan olur :)
Yahu insan 24 saat ders çalışamazki arada internete falan giriyoruz. Hem daha yapıcam ben :)

Bu arada bu konuya konuyla alakasız daha fazla mesaj atmayalım.

Şüphe edersen ayağın seni taşımaz, basacağım, yürüyeceğim de ve bas, yürü –O’nun izniyle-.

isra

isra

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 100 Mesaj sayısı:
allah razı olsun.. iyikide üstadı bilmişsiniz ve bu güzelliklere vesile olmuşsunuz .üstadı bu kadar seven yanlıca kendimi sanırdım belki ukalalık olarak anlaşılıcak ama bulunduğum her ortamda üstaddan bahs ederdim fakat insanlar beni anlıyamazlardı.. bazıları eleştirir bazıları küçümserdii... bende kendimi yanlız hissederdim hatta bi arkadaşım benim üstada olan hayranlığımı çok abarttığımı düşünerek üstadın geçmişini anlatan bi kitap göndermişti ama benim sevgim hiç eksilmedi sizleri görünce çok sevindim allah bi kulunu sevince onu bütün aleme sevdirirmişş saygılarımla....

ötelerin ötesine yolculuk

ötelerin ötesine yolculuk

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 9 Mesaj sayısı:
ARKADAŞLAR BENİM ÜSTADA BAĞLILIĞIM BİRKAÇ RÜYAYLA BAŞLADI
OKUL KİTAPLARINDA İSMİNİ DUYMUŞUMDUR İLK VE RADYOLARDA ONU SEVENLERİN ŞİİRLERİNİ OKUDUKLARINA ŞAHİT OLMUŞUMDUR
BİRGÜN RÜYAMDA ÜSTADI GÖRDÜM EVİNE GİTMİŞİM EVDE YALNIZ O VARDI VE BİZE BİRŞEY İKRAM ETMEK İÇİN UĞRAŞIYORDU ELİNDE TABAKLA GELDİ VE BEN DEDİM Kİ UTANARAK BEN SİZİN ŞİİRLERİNİZİ ANLAMIYORUM HİÇBİRŞEY SÖYLEMEDİ
SONRA UYANDIĞIMDA ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM NEDEN RÜYAMA GİRDİ DİYE VE ONA MERAKIM GİTTİKÇE ARTTI VE ŞİİRLERİ DE ARTIK AÇILDILAR BANA (AMA NE KADAR ONU BİLEMEM)...
Her kişiye kulak ver,ancak pek azına sesini ver.
Shakespeare

yagmurcu

yagmurcu

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 38 Mesaj sayısı:
çile ile başladı, çile ile devam ediyor...
Siz onların fikirlerini paylaşmadıkça , tatmin olmazlar.

rembo

rembo

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 82 Mesaj sayısı:
Selamsız sabahsız giriş yaptım herkese bir özür boçluyum. internetle fazla alakam olmamasından geçen gün üsta'ı arama motorlarında çıkan sayfalardan okurken rastladım. ve iştirak etmeye karar verdim.
Üstad'la ilk değil de esaslı tanışmam liseyi bitirirken oldu. hediseyi hazin kılan mezun olduğum lisenin adı: NECİP FAZIL KISAKÜREK LİSESİ!

Memleketim Türkiye dedirten bir durum işte. doğru düzgün kimse anlatmadı Üstad'ı. bir anma töreninde benden sakarya türküsü'nü okumamı istedi lise idaresi. o anma törenindeki coşkun kalabalık (gerçi daha çok güruh benzediğini anladım sonra) beni Necip Fazıl'ı tanımaya mecbur etti.

hayatımın geç kalmış bir hamlasini tamamlamış oldum.

keşke çok önce tanışmak şerefine erseydim bir çok şeyim başka olabilirdi o zaman.

nasip böyleymiş...
Yaşamak, yaşamak üstü yaşamaktır!<div align='center'></div>

Abdulhamid

Abdulhamid

Gayretkâr Üye

• YüzBaşı
  • 146 Mesaj sayısı:
selam aleykum

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ
hem madem ömür kısadır.

yunuscoskun

yunuscoskun

-

• Sivil
  • 522 Mesaj sayısı:
üstadın ölüm güzel olmasa ölür müydü peygamber mısrasıyla tanıdım ve ona öğrenci olma şerefine nail olmak için çabalamaya başladım layık olmanın pek imkanı olamsada üstadın öğrencisi olmak en azından bu yolda yürümekte büyük şeref...
Yunus...Fikriyle , Zikriyle ,Fiileriyle , Hisleriyle...Asılacak adam...

pur nese

pur nese

Ayrıldı

• Sivil
  • 279 Mesaj sayısı:
Ben baya ufak tefekken amaç bana siyer okutmak :D Elime verilen birkaç siyeri geri çevirme hadsizliğinde bulunmuş bir kendini bilmez olsam da Çöle İnen Nur'u bir abinin elinde yakalamış,o sana göre değil daha,anlayamazsın,sıkılıp hemen bırakırsın,senin için ağır gibi cümlelere aldırmayıp,okumaya başlamış,sonuna kadar gelip hayırlısıyla bitirmişimdir :D Gerçi daha iyi idrak edebilmek için ilerleyen zamanlarda bir defa daha okudum ama olsun,çocukluğuma verin :D Daha sonrası malum.Üstad çekti kendine beni...Öyle işte... :D

onüç

onüç

Super Moderator

• Albay
  • 512 Mesaj sayısı:
onu nasıl tanıdım
nasıl tanıştım

bimiyorum
sanki hayatım boyunca içiçeymişim gibi...

B.E. :42/s:561

duru

duru

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 64 Mesaj sayısı:
içimdeki boşluk beni ona götürdü...
inş. ondan da......

Gökan Öztürk

Gökan Öztürk

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 229 Mesaj sayısı:
Üstadla Nasıl Tanıştım?

güzel bir soru cevap vereyim bende ...

Yıllar önce ÜSTADIN ÇİLE şiirini okudum, ilk okuduğumda böyle birşey nasıl olur dedim nasıl yazılmış bu şiir dedim...

ÜSTADIN ÇİLE şiirini okuduğumda daha da bırakamadım gidiş o gidiş

Şiir yazmama vesile olmuştur, Her şairin ozanın okuyucunun etkilendiği gibi bende etkilendim...

ÜSTAD o bambaşka... Unutamayız unutturmayacağız...

ALLAH (C.C) ÜSTADIMIZDAN RAZI OLSUN, MEKANI CENNET OLSUN...

amin...

kopzan

kopzan

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 137 Mesaj sayısı:
Üstad,kendimi bildim bileli sırtımı yasladıgım duvarın kitaplığında raftaydı...hiç bir zaman üstadı tanımaya kendimi hazır hissetmedim,,hep yarına erteledim...bıraz da umursamadım sanırım..ama sagolsun en ıyı tanıtıcı babamdı...üstad dan eksik etmedı bızı..ama asıl arayışım,üstadı bulmak ısteyısımın hıkayesı yakındır..hayatımın daha cok farkına varmamı saglayan,sebeplerımden bırı bana üstadın Kaldırımlar şiirini okumuştu..o da 23 yaşındaydı ve üstad da bıldıgım kadarıyla o yaşlarda yazmıs bu şiiri...hayatın ıkı tercıhten ıbaret oldugu ve ustadın bızzat bu ıkı tercıhı yasamıs ve bıze ulaştırmış en ıyı örnek ve öğretıcı olduğu için hayatın yaşanmış ve yaşanmasına sebep olacak yanlarını aramaya başladım..üstad artık yolcudan zıyade bır hancı...benı,bizi beklıyor..ve ben üstadın yoluna ayak basmış yolcuyum.. şimdilerde üstadın kokusunu hissettiğim en güzel yerlerden birisi bu sıte..ALLAH emeği geçenlerden razı olsun..
Derd-i maişetten marifetullah'a,,

eda

eda

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 237 Mesaj sayısı:

Üstad'la yüzyüze sohbet etmeyi çok isterdim ençok tanışmayı istediğim insanlardan biri ondan öğreneceğimiz daha çok şey var.
Üstad'la çile şiiriyle çok önce orta okuldayken tanıştım o ne harika şiirler nekadar güzel duygular
bu ülkede üstad yetişir ama Necip Fazıl gibi bir Üstad yetişmez daha bazı kişiler tek dir yerlerine kim gelse doldurulamaz Üstad da öyle kişilerden dir.
En çok hangi şiirini seviyorsun diye sorsanız kesinlikle bir birinden ayırt edilemeyecek kadar güzel şiirler yazılarıda bir okadar güzel, anlatmaya kelimeler yetmez.Bizlere bıraktığı eserlerin herbiri bizim yetişmemize ışık tutacak birer öğretmen.

"Allah'ı, Allah dostlarını ve düşmanlarını unutmayınız! Hele düşmanlarını!... Olanca sevgi ve nefretinizi bu iki kutup üzerinde toplayınız!

Beni de Allah ve Resul aşkının yanık bir örneği ve ardından birtakım sesler bırakmış divanesi olarak arada bir hatırlayınız!"

1973 N.F.K.
ALLAH (C.C) ÜSTADIMIZDAN RAZI OLSUN, MEKANI CENNET OLSUN...

AMİN

http://www.gencislamforumu.com/

O demde ki perdeler kalkar, perdeler iner;

Azrâil’e “hoş geldin” diyebilmekte hüner!..

N. Fazıl Kısakürek

Dervish

Dervish

Müdavim

• YüzBaşı
  • 563 Mesaj sayısı:
Hikayen ilginç ve güzel :) Benim hikayem çok kısa. Trradomir sağolsun, onun sayesinde Necip Fazıl'ın diğer şairlerden ap ayrı bir değerinin olduğunu öğrendim. Öss'de pek sorulmadığı için (sanki çıksaydı tembelliğimden ezberlerdim ya) hiç bakmazdım bile O'na ayrılan cümlelere. Ama Sakarya'yı bilirdim tabi, birde kaldırımları. Büyük Doğu'yu kabataslak bilirdim, şimdi daha iyi biliyorum. Öğrenmeyede devam.

Hepsi bu.

İntelijansiya

@dervishomer

MRK

MRK

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 8 Mesaj sayısı:
pek uzun bi süre olmadı 3 veya 4 sene oldu yada olmadı mecazi bir aşk a tutuldum beni yanlışa sürüklemekten başka hiçbir işe yaramayan bir aşk sonra üstadın kaldırımlar ve çile şiirlerini okudum beni çok etkiledi sonra araştırdım kimdir necip fazıl diye baktım siyasi görüşleri ve aşk anlayışı çok farklıydı visal şiirinde visale ermek sevgiliye gerçek olan sevgiliye ulaşmaya çalışan çilesiz suratlara tüküresi gelen o büyük üstad beni mest etti yolun yolumdur üstadım...
Leyladan geçme faslındayız Mevlayı bulma yollarında...

filizkimyager

filizkimyager

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 18 Mesaj sayısı:
İlkokulu bitirmiştim bir boşluk vardı içimde ben şimdi ne yapıcam düşüncesi.(SANKİ SONRASI OLMICAKMIŞ GİBİ )
Allahım ben şimdi ne yapıcam? Bir kütüphane buldum devlet kütüphanesi değildi.
hatırlamıyorum ama vakıf kütüphanesi olabilir.
o yaşlarda da seçiciydim başladım kütüphanede dolaşmaya .
ben dolaşırken bi baktım kütüphane görevliside arkamdan dolaşıyo ( hırsız sandı galiba :unsure: )
ama ben aldırış etmedim kitap beğenicem ve NFK işte o adam resmi var kitabın üstünde ( gözlerine baktım )sonrada kitabın içine tamam dedim üyelik şartlarını yerine getirir getirmez aldım kitabı .
ÇİLE aman yarabbi ne çile ...ezberledim bütün şiirlerini (o zaman felaket inekmişim.)
ve bütün serisini okudum.sonrası mağlum kimse konuşmalarımdan bi şey anlamaz oldu vatan millet sakarya dava
zaten sınıf atlamışım yaşta küçük ama arkadaşlık kuramıyorum yaşıtlarımla . endam küçük gösteriyo ama konuşunca abla diyen ablalarım ayrılıyo yanımdan .
sonra mı felaket burda zaten kopuyorum ondan aman be diyorum kimseyle anlaşamıyorum bu konuşmalarım yüzünden ve bırakıyorum nfk yı hala toparlanmış değilim inşallah dua edin de toparlanayım .çünkü ben hala onun hayranıyım.
okulda çok üstüme geldiler (lisede ) yanlız kaldım direndim ama başaramadım .gazete çıkardım onunla ilgili hocalardan azar işittik . arkadaşlık kuramadım suçlusu o demiyorum tabiki ama ancak anlaşıldığınız kadarsınız .anlaşılamadım . şimdide anlaşılacak bi şey kalmadı...tangır tungur içi boş
Yâ Rab, bu serâir gün olur da açılır mı?

Bir leyl-i müebbed olarak yoksa kalır mı?

figen

figen

Sessiz Üye

• Teğmen
  • 19 Mesaj sayısı:
görüyorum ki üstad hayattayken nasıl insanları hidayete çağırıyorsa, ölümünden sonra bile onu okuyarak doğru yolu bulanlar çok.ALLAH üstaddan razı olsun.
ben de hikayemi anlatmadan geçemeyeceğim.benim üstadla tanışmam hemen hemen okumaya ilk başladığım sıralarda olmuştu.kitapları özellikle de şiirleri çok seviyordum. büyükbabamın büyük bir kitaplığı vardı. oraya girer saatlerce bir başıma kitap okurdum.yine bu günlerden birinde ÇİLE yi aldım elime. önce ismi dikkatimi çekti.sandım alıştığımız gibi, biri derdini başından geçenleri anlatmış çile diye.ama kitabı açınca karşıma çok farklı bişey çıktı.şiir gözümde başkalaştı. önceleri ölümle ilgili olanları anlayamıyordum.fakat kısa bir zaman sobra büyükbabamı kaybettim.bir evde birinin ölmesi ne demek o zaman anladım. o zaman ölüm şiirleri bana çok tesir etti.anladım ki ölüm bir yok oluş değil.sonra da ÇİLE başucu kitabım oldu.
orta okula başladığımda hocalarımdan biri kitabı gördü elimde.ALLAH ve ÖLÜM bölümlerini atlayarak, önce diğer bölümleri okumamı, biraz daha büyüdükten sonra da kalan yerleri okumamı söyledi.ama ben o zaman bütün kitabı ezbere biliyordum ve kendimce anlıyordum.bunları anlamayacak ne var ki dedim içimden.oysa şimdi anlıyorum ki üstadı her okuyuşumda yeni şeyler fark ediyorum,keşfediyorum.
ÇİLE yi ancak O ve BEN i okuduğumda anladım(tam olarak anlamak ne mümkün).ondan sonra da devamı geldi. adını her duyduğumda içimde bişeylerin harekete geçtiğini,bütün olumsuzlukların, huzursuzlukların yerini bana ALLAH ı hatırlatan birinin vesilesiyle huzura dönüştüğünü hissediyordum. bir gün hocalarımdan biri. necip fazıl okumayan bir gencin,hayatta bir yanı hep eksiktir demişti.onu tam manasıyla anlayabilmeyi ve o eksikliğimi kapatabilmeyi çok isterim.
ara sıra internette üstadla ilgili şeyleri okurdum.bu site karşıma hep çıkıyordu,ama katılmak sonradan nasip oldu.kuranlardan ve emeği olan herkesten ALLAH razı olsun...

adles

adles

Müdavim

• YüzBaşı
  • 275 Mesaj sayısı:
Ben ilk lise 3 te okudum ,Mümin ile Kafir adlı kitabıyla başladım bir arkadaşım vasıtasıyla ( görüldüğü gibi oldukça geç maalesef). Sonra şiirlerini okumayı düşündüm, ama bir şairin şiiirlerini anlamak için önce az çok hayatı hakkında bir şeyler bilmek gerektiğini düşündüm , bu nedenle başladım otobiyografi, din tasavvuf ,fikir eksenli eserlerini okumaya , hala da okuyorum ....Hedef bütün eserleri inşallah....Bu arada elimden geldiği kadar dostlarımı nfk tiryakiliğine alıştırmaya çalışıyorum :D , fena olduğum söylenemez yavaş ama emin adımlarla yürüyorum :D

postmortem

postmortem

Gayretkâr Üye

• Teğmen
  • 86 Mesaj sayısı:
Herkesin hikayesi farklı, benimkisi de şöyle;
Takipçisi olduğum bir sağlık forumunda her forumda olduğu gibi yerli yersiz tartışmalar oluyordu..Bir arkadaş vardı, kendisine yöneltilen-tartışma oluşturan konularda kendi fikirlerini pek öne sürmez hep beyitler (Üstad'a ait) yazardı..Ama ne beyitler..Ok gibi saplanıyordu hedef aldığı kişiye..Derken beyitlerin güzelliğine vurulmuş olan ben dayanamadım çok geç kalınmış bir araştırmaya koyuldum..Allah o arkadaşımdan razı olsun şu an onun sayesinde bu aşk bende doğdu..Allaha şükür ki şu internetin bana çok faydası oldu..Üstadı tanımanın t sin de olan ben inşallah gerçekleşmesini beklediğim bir şeyden sonra daha da iyi tanımak için atılımlar yapacağım..Şu an malesef sınav hazırlığı var :D
Bu siteyi kuran, kurmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun..Hakkınızı helal eyleyiniz..

Her perşembe 21:00 de, hergün 11:00 de Tgrt Fm de Osman Ünlü hocanın çok güzel,akıcı,insana insan olduğunu hatırlatan mübarek sohbetlerini dinlemeye tüm müslüman kardeşlerimi davet ediyorum..
Öğreneceğimiz çok şey var..

Cevap Ekle