Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
musabey

Amerika Batıyor Mu?

Recommended Posts

bir sorum var amerika batıyor mu? amerikanın batışını temenni etmek bir yana benim gözlemlerime göre amerika son kozlarını oynuyor...bir insan kendisini zayıf hissettiği zaman sempatik görünmeye başlar...amerika kendini güçsüz hissediyor...eylül saldırının içeriği nedir ne değildir bilemem ama o saldırılardan sonra amerikada oluşan korku meyvelerini vermeye başladı...dış dünyaya karşı müthiş korku paranoyası geliştirmeye başladılar...özellikle müslümanlara yaptıkları adiliklerden dolayı islam devletlerinden çok korkuyorlar...amerika dış dünyaya karşı sempatik görünüp bundan sonra muhtemelen içe kapanık politika izleyerek yaralı hayvan gibi ininde yaralarını tedavi edip tekrar saldırılarına devam etmeyi düşünüyor...ama bu taktik tutmayacak...siz ne dersiniz arkadaşlar...amerikanın yıldızları kayıyor mu???

Eğer insanlarda batıyor izlenimi uyandırıyorsa bu da bir amerika politikasıdır. Zaten amerika denilen ülke, dünya sermayesini elinde tutan üç beş yahudi örgütten ibaret...

insanların beyinlerini en fazla yıkadıkları konu da bu zaten..herşeyi amerika yapar..izlenim uyandırır..ikiz kulelerini kendisi yıkar..ekonomik krizi kendileri çıkarır..istediği adamı başa geçirir..senin burada ne yazacağına bile karar verir..insanların içine yenilmez imajı koyar..apıştırır herkesi..kusursuzdur..mükemmeldir..onlar güçlü olduğu için biz böyle değiliz..biz böyle olduğumuz için onlar güçlü..

insanların beyinlerini en fazla yıkadıkları konu da bu zaten..herşeyi amerika yapar..izlenim uyandırır..ikiz kulelerini kendisi yıkar..ekonomik krizi kendileri çıkarır..istediği adamı başa geçirir..senin burada ne yazacağına bile karar verir..insanların içine yenilmez imajı koyar..apıştırır herkesi..kusursuzdur..mükemmeldir..onlar güçlü olduğu için biz böyle değiliz..biz böyle olduğumuz için onlar güçlü..

Evet aynen öyle. Tebrikler... Beni eleştirirken bütün soruların cevabını verdin. Derinlemesine düşündüğün zaman zaten önemli hadiseler senin, benim, herkesin burada ne yazacağına karar verir...

Evet aynen öyle. Tebrikler... Beni eleştirirken bütün soruların cevabını verdin. Derinlemesine düşündüğün zaman zaten önemli hadiseler senin, benim, herkesin burada ne yazacağına karar verir...

senin ve seninle aynı düşünceye sahip insanların batıya, amerikaya, ve yahudilere karşı hissettiği aşağılık komplekslerini yenmeleri ve bu olaya birde 'biz müslümanlar olarak güçsüz olduğumuz için onlar yenilmez gibi görünüyor ' penceresinden bakmalarını sağlamak için.sana bir soru soracağım.hiç yurdumuza gelen batılıları ve amerikalı turistleri gözlemledin mi.

senin ve seninle aynı düşünceye sahip insanların batıya, amerikaya, ve yahudilere karşı hissettiği aşağılık komplekslerini yenmeleri ve bu olaya birde 'biz müslümanlar olarak güçsüz olduğumuz için onlar yenilmez gibi görünüyor ' penceresinden bakmalarını sağlamak için.sana bir soru soracağım.hiç yurdumuza gelen batılıları ve amerikalı turistleri gözlemledin mi.

Kesinlikle aşağılık kompleksine girmedim. Hatta onları aşağılık ve zavallı olarak görmekteyim. Kim demişki Müslümanlar güçsüzdür. Müslüman olduğum için güçlüyüm. Güçlü olduğum için Müslümanım...

Soruna gelince batılı turistleri gördüm ama hangisin amerikalı olduğunu farkedemedim

müslüman olduğumuz için elbetteki güçlüyüz.ama teknolojide bilimde ve ekonomide güçsüzüz.

uluslararası arenada süper gücü temsil ettiği için sözü geçen amerikanın taa içimize kadar girip en basit şeylere bile müdahale ettiğini düşünmek hep bu aşağılık kompleksinden ileri geliyor.

son olarak başbakanımızın yahudi başına söylediği sözlerden sonra bu zihniyet kendini başbakanımıza tuzak kurulduğunu düşünerek gösterdi.

onlara göre sefil bir milletin lideri olan başbakanımız, dünya ekonomisine ve siyasetine yön veren insanların desteklediği bilmem kaç yıl ötesini bile santim santim hesaplayıp plan yapan bir ırkın lideriyle o şekilde konuşamazdı,konuştuysa bile bu ancak bir tuzak olabilirdi.

ben olayları işin içine karıştırmadan 12 eylülün ırğın vietnamın.krizin içeriğine girmeden amerikanın demiklerinin çatırdadığını söyleyebilirim.çünkü bir devletti yıkacak şey savaşlar krizler değil.dir. ahlaksızlık nizamsızlık sahtekarlıktır tembelliktir.

obez sayıs korkutucu (tabi onlar için.)bir hızda artıyor.insanlar (duyduğuma göre) 100 adımlık yolu bile arabayla gitmeye başlamış,ahlaksızlık had safhada,seri katiller çoğaldı,insanların psikolojileri bozulmaya başladı .izlediği bir filmden korkup intihar edenleri filan duydum.bütün bunları değerlendirince rahatlıkla söyleyebilirim ki amerikanın çok az ömrü kaldı

batıyor mu bilmem ama zulümleriyle, adaletsizliğiyle, sunduğu ve yaydığı yaşam şartlarıyla, sebep/aracı olduğu her tür felaket ve pislikle elbet bir gün kahrolacaktır, sözcüğün sözlük anlamıyla "batacaktır".