Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
BDG

Ankara Buluşması

Recommended Posts

ankara buluşmasında neler oldu neler yaşandı, burada paylaşırsanız bizler de cok mutlu oluruz. kac kişi toplandınız?

Ankara buluşması çok güzel, samimi, sıcak, sohbet dolu, fikir dolu ve Üstadı sevenleri, aynı davanın gönüldaşlarını bir araya getirmesi sebebiyle ayrı bir mutluluk vericiydi.

Buluşmada ki bir çok kişi birbirlerini ilk defa görmelerine rağmen sanki eskiden beri dostmuşuz gibi gönülden sohbet ortamı vardı fakat öte yandan da katılımcıların çoğu forumda aktif yazmaktan çok okuyarak takip eden (benim gibi) arkadaşlardı, buluşmanın üstünden bir gün geçmesine rağmen halen kimsenin yorum yapmamış olması da durumu açıklıyor sanırım.

BDG arkadaşımız hepimizi itinayla seçilmiş, çok hoş,nezih bi mekanda ağırladı, ve katılımcılara çok güzel hediyeler verdi, sayesinde çok güzel bir birliktelik oldu. Hem buluşmayı düzenlemiş olması hem maddi ve manevi emeklerinden dolayı BDG kardeşimizden Allah razı olsun

Başta BDG olmak üzere Şehir dışından gelen Abdullah abimize, Sinan kardeşimize ve tüm katılımcılara göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim.

Böylesi güzel bir etklinliği, gâyet hoş bir sohbet ortamını tertip eden arkadaşlara teşekkürlerimizi sunalım...

Ziyâdesi ile hakediyorlar...

Gelelim toplantıya...

Üstâd'ı yâd için biraraya geldiğimiz tolantıda, arkadaşlar (özellikle O'nun anısına bu sitede görevli genç kardeşler) hakkındaki hüsnüzannımızın haklılığını görmek sevindirici idi... Böylesi bir devirde bir dava adamı olarak Üstâd Necip Fazıl'ı daha fazla duyurma, O'nu daha fazla tanıtma adına çaba vermek herkesin harcı değil... Ve dahi herkesin nasibi...

Üstâd hakkında daha fazla bilgi sahibi olma, O'nu birazcık daha tanımak niyeti ile katıldığımız toplantıdan elimiz boş dönmedik hamdolsun... Ve anladık ki; Üstâd'ı hala tanımıyoruz...

Üstâd Necip Fazıl hakkında bizlere birşeyler aktarma gayreti içinde olan sevgili BDG ve tâ Kayseri'den yola düşüp gelen Abdullah ağabeyin heyecanları görülmeye değerdi... Bu; Üstâd sevgisinin apaçık bir tezâhürü idi... Toplantıdaki diğer kardeşlerin de heyecanlarından şüphemiz yok... Lâkin göz, gördüğü ile kalmakta... Kalbimiz hâlleri ile hemhâl...

Bizimle beraber toplantıya katılan Erdinç ağabeyimiz de memnuniyetini dile getireyim onun adına... Oldukça keyifli bir sohbet ortamında olmaktan mutlu olduğunu izhar etti...

Yaklaşık 3,5 saat kadar beraber olduk Üstâd'ın muhibleri ile ama daha da fazla kalmayı arzu ederdik...

Bu arada sohbete doymadığımızı da ekleyelim...

Tekrar böylesi bir organizasyonda emeği geçen ve toplantıya katılan samimi arkadaşlara teşekkür ve muhabbetlerimizi sunalım...

Allah davanızda sizleri utandırmasın...

gelememek üzücü,dolu gectiğine inandığım sohbetinizi dinlemeyi cok isterdim arkadaşlar,seneyi beklemeyin lütfen tekrarı için,bu güzel topluluğun ivme kazanması gerekiyo

Buluşmayı yönlendirmem ve ayarlamam dolayısıyla duygularımı aktarmamı pek uygun bulmuyorum.

Bize hüsnü zanda bulunup bizden memnun olan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve daha başka zamanlarda daha da iyisini yapabilmeyi umuyoruz. Toplantıya katılım istediğim düzeyde değildi. Başvuranların 2/5'i gelip katılımcılar arasında bayan üyelerimizden kimse yoktu. Sohbetimiz uzun sürdü. Havanın güzel oluşu da bize güzel bir şekilde tesir etti. Kayseri ve Kütahya'dan çok değerli üstadseverlerin gelmesi ise ortamın sıcaklığını artırdı. Bazı gönüldaşlarımız duygularımızı aktarmış. Toplantıya katılan sair arkadaşlarımız da daha detaylı olarak aktarabilirlerse merak edenlerimizi aydınlatmış olurlar. :)

Mesela katılım beklediğiniz kadar var mıydı?

Nasıl bir ortamda nekadar süre vakit geçirdiniz?

selamlar,

madem sayin BDG, sair abimize birakti sozu ben kiymetli abimize zahmet olmasin diye yukarda ki su iki sualin cevabini vermeye calisayim. aslinda alisilagelmis bir cevap olacak ama ne yapalim bizim dilimizde bu kadarina variyor.

1. efendim malum kemmiyetten ziyade keyfiyet onemlidir, arzu edilen duzeyde olmasada insallah ona yakin bir keyfiyet makamina ulasabilmisizdir.

2.ortam konusunda kiymetli yoneticimiz BDG nin secimi cok guzeldi, hatta bir kafeteryanin ust katini komple kapatmisti. :) (kapatmaktan kasit, bizi goren girmedi kacti :) ). sohbet te yaklasik 5 saat filan surdu.

neyse ben sozu sair abimize birakiyorum, hadi selametle

Kimdi ya hû o şair?...

Kasıt bensem, ben; o değilim...

Madem ben değilim, o kim?...

Âh keşke her şiir(!) yazan şair olsa...

Ne lütûf!...

Bu arada buluşmada gönül isterdi ki; Üstâd'ın şiirleri de okunsun...

Belkide okunmuştur, biz ayrıldıktan sonra...

Yada heyecandan unutulmuş yahut vakit kalmamıştır...

İnşaallah bir sonraki buluşmaya...

Ki o; çok daha güzel olacak diye ümit etmekteyiz...

Efendim kısa bir bilgi vermem gerekecek. Şair şiir yazana denirken, sair ise diğer, öteki anlamında kullanılır. Ben, sair yani "diğer" anlamını taşıyan kelimeyi kullandım. :) Tabiki diğer arkadaşlarımız içerisinde şair olan değerli bir büyüğümüz de vardı. Ve "sair" derken kasıt şair gönüldaşımızla birlikte herkestir. :)

Âh ihtiyarlık...

Gerçi şüphemiz yok!...

Söylediklerimizin söylenmesi gerekiyormuş demek ki!...

Allah söyletti...

Evet...

Sair arkadaşların buluşmaya dair duygu ve düşüncelerini buluşmaya katılmayan sair ve şair arkadaşlar da beklemekte imiş...

Bizim gibi...

Bekliyoruz...

Ankara buluşması;

"Safları bir olan ruhların el ele olduklarını" bu toplantı vesilesi ile bir kere daha idrak etmiş bulunmaktayım. Başta BDG kardeşim olmak üzere gerek tertip ve gerekse iştirak noktasında toplantıya emeği geçen gönüldaşlarıma duacıyım..

Selam üzerinize olsun...

dikkat eksikligi efendim kusura bakmayin. artik goze bile guven olmuyor. :) .selametle.