Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Üstaddan Nükteler - Hatıralar (resimli)

Recommended Posts

Üstadın şiirlerinin resimli versiyonundan sonra nüktelerinin ve hatıralarının da resimli bir formatta okunması güzel olacaktır.

nukte.jpg

osmnarmas.jpg

Ne kadar güzel bir çalışma...

Gayet hoş...

Teşekkürler emek verenlere, gayret edenlere ve en evvel niyyet edenlere...

Maşaallah çok hoş ve kıymetli olmuş. sağolasın reyhan bacım ellerin dert görmesin ..

sevgili reyhan eline sağlık güzel bi çalışma olmuş. iyi fikirde aslında . de sağlam bi işçilik isterya bu çalışmalar.. :D

Sağolun arkadaşlar, daha iyisini, en iyisini yapabilmek için her türlü görüşe, tavsiyeye açığız.

otekikim.jpg

yuzerekgec.jpg

Zor bir çalışma ama maşallah üstesinden gelinmiş yine.

Çok güzel olmuşlar ; ellerinize, emeğinize sağlık.

Çok güzel ve başarılı çalışmalar.

Ellerinize sağlık efendim.

Elinize sağlık reyhan hanım. Gayretinizi birkez daha takdir ediyorum. Müsait bir vakitte fakire de öğretirseniz işin püf noktalarını, nacizane katkılarda bulunmak isterim. Hatta belki bizim cia kaçağı, safkan Türk ajanı, pek kıymetli mitajanı (ajan değil simitçi simitçi) beyefendiciğim bile öğrenmek ister. Belli mi olur..! Hep takibat, hep tevkifat nereye kadar?

ellerininize sağlık kardeşim paylaşımın çok güzeldi Allah yar olsun size ve sizin değer verdiklerinize...

Elinize sağlık reyhan hanım. Gayretinizi birkez daha takdir ediyorum. Müsait bir vakitte fakire de öğretirseniz işin püf noktalarını, nacizane katkılarda bulunmak isterim. Hatta belki bizim cia kaçağı, safkan Türk ajanı, pek kıymetli mitajanı (ajan değil simitçi simitçi) beyefendiciğim bile öğrenmek ister. Belli mi olur..! Hep takibat, hep tevkifat nereye kadar?

Van minüt, van minüt, olmaz, bak harbiden van minüt! N'oluyoz yahu? Ben çok mühim işlerle haşır neşirken arkamdan neler dönüyor? Şaşırmamak lazım ama, işin içinde beni sitede deşifre etmeye çalışan tırradomir'in kankası ve biricik dostu mürid var. Biri fakir diğeri fasfakir... Adamların nihai hedefinde benim deşifre olmam ve siteden uzaklaşmam var. Yemezler!..

Maddeler halinde özetleyelim;

cıa kaçağıymışım, peh peh peh! cıa'dan kaçan gestapo gibi olsun.

safkan mı safkan Türk ajanıyım, evet. Polat Abi kadar olmasam da...

kıymetliyimdir, öhöm öhöm..

simitçilik vazgeçilmezim, o tezgah olmasa şimdiye kadar kaç defa deşifre olurdum, biliyon mu sen?

hayat biter takibat ve tevkifat bitmez, der bir istibarat uzmanı.

ÖZETLE:

İnat ettim. Fotoşop teknikılını öğreneceğim. Hıh. Mürid'e ve pek candan kankası tırradomir'e inat!

Van minüt, van minüt, olmaz, bak harbiden van minüt! N'oluyoz yahu? Ben çok mühim işlerle haşır neşirken arkamdan neler dönüyor? Şaşırmamak lazım ama, işin içinde beni sitede deşifre etmeye çalışan tırradomir'in kankası ve biricik dostu mürid var. Biri fakir diğeri fasfakir... Adamların nihai hedefinde benim deşifre olmam ve siteden uzaklaşmam var. Yemezler!..

Maddeler halinde özetleyelim;

cıa kaçağıymışım, peh peh peh! cıa'dan kaçan gestapo gibi olsun.

safkan mı safkan Türk ajanıyım, evet. Polat Abi kadar olmasam da...

kıymetliyimdir, öhöm öhöm..

simitçilik vazgeçilmezim, o tezgah olmasa şimdiye kadar kaç defa deşifre olurdum, biliyon mu sen?

hayat biter takibat ve tevkifat bitmez, der bir istibarat uzmanı.

ÖZETLE:

İnat ettim. Fotoşop teknikılını öğreneceğim. Hıh. Mürid'e ve pek candan kankası tırradomir'e inat!

Ne deşifresi, ne ifşası, ne siteden uzaklaştıttırıtması... Ne saçmalıyon abi sen! Senin pek mestur bir ajan olduğun gün gibi aşikârken, hangi sebeple benim böylesine lüzumsuz bir işe kalkışacağımı iddia edebilirsin!

Biz adab-ı muaşerete riayet icabı, müridliğimize de istinad ederek kendimizi fakir olarak nitelendirirken, günümüzde fakirliğin yegane birkaç işaretinden kabul edilen simit satma işini bilmem kaç küsür yıldır, hangi sebeple olursa olsun yapan sen acaba nesin? Ajanlık ajanlık diye diye tamamen şizofrenik bir kişiliğe büründün sonunda. Akşamları senle beraber yürüyen karartıdan dahi "cia'lılar takipte" diye kaçacak kadar ruh hastası olmuşken bir de kalkmış gestapodan mestapodan bahsediyosun.

Safkan türk ajanı... :) Bu lafımı da geri alıyorum. Senden olsa olsa safkan ingiliz beygiri...:D Öhömm.... Neyse... Emin ol safkan türk ajanından daha kıymetlidir. =))

ÖZETLE:

Bir bardak soğuk suyun yanında 2 tane taze pişmiş lustralı hergün inat etmeden içmelisin. Bu gidiş pek hayra alamet değil, benden söylemesi...=))

Simitçi değil, ajan ajan...!

mürid senden bu cins işlerde mi sadır oluyor? Valla helal olsun. Gerçi ben deveyi görünce anlamıştım senden çıktığını ya... :)

Tek kelimeyle şahane bir çalışma mürid kardeşim. Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en güzel resimli çalışma payesini bile hak ediyor diyebilirim :) Masaüstü resmi olarak da kullanmak için boyutları elverişli. Ofset olarak basılsa şahane poster olur:) Her yönden çok kullanışlı bir kompozisyon olmuş. Elinize, emeğinize sağlık. Çok beğendim, hem Üstadın muhteşem kelamı, hem resimlerin güzelliği ve esrarlı havası ile ruhumuz farklı bir boyuta geçti.

Estağfurullah reyhan ablacım. Teşşekür ederim. İçimizden geleni ortaya dökmeye çalıştık sadece. Bu işlerde sizin elinize su dökemeyeceğimiz, topuğunuza erişemeyeceğimiz ise hakikattir.

mürid senden bu cins işlerde mi sadır oluyor? Valla helal olsun. Gerçi ben deveyi görünce anlamıştım senden çıktığını ya... :)

Ne o, kıskanmış gibi bir halin var bayajan. Simit satmaktan vakit bulabilirsen bir ara uğra da senden de böyle şeylerin sadır olamayacağını birlikte görelim. Rüyanda devenin sırtında seni kovaladığımı mı gördün?:D

Ne o, kıskanmış gibi bir halin var bayajan. Simit satmaktan vakit bulabilirsen bir ara uğra da senden de böyle şeylerin sadır olamayacağını birlikte görelim. Rüyanda devenin sırtında seni kovaladığımı mı gördün?:D

Kıskanmak mı? Yok efendim, ne münasabet. Fakat şaşırdım diyebilirim. Mamafih takdir etmiyor da değilim. Hoş olmuş. Mürid'in hakkını mürid'e veririm. Simit satmaktan vakit bulur ve sana uğrarsam bu senin için hayal kırıklığı olur mürid'im. Bendeki süpersonik özellikleri görünce halini düşünemiyorum doğrusu. İyisimi simit satmaya devam. Hem azizim simit satmakta ayrı bir yetenek ister. Öyle küçük görme lütfen. Bu ne elitist bir bakış açısı. Yakışıyor mu sana? Rumuzunu görende tevazu ehli zanneder. Tırra'dan bulaştı galiba. Bide rüya tabirinden anlamam, fakat devenin sırtında adam kovalamak iyi işaret değildir herhalde. Dikkatli ol yani. Bu, üç vakit evvele kadar dondurma yiyip mideyi bozduğun anlamına geliyor olmasın. Kış kış cinler kış kış... Üç vakit sonrada olabilir :)

Takdir etmeyip de ne yapacaksın bre ajan-ı mit. Benim beceriksiz olduğumu ve elimden nadide bir eser meydana çıkmayacağını ima edercesine -şaşırdım- demeni de şiddetle ve hiddetle kınıyorum. Ustaca bir manevrayla bulutlardan beyaz ismime çaktırmadan kara çalmaya yeltenmene fırsat vermeyeceğim, bunu da böyle bilesin. İşinin gereği kurnaz olabilirsin, ÇEVİK olabilirsin, çakal olabilirsin ve hatta şüpheli kutu koleksiyoncusu da olabilirsin fakat ayaklarımın altındaki o pek kıymetli uzakdoğu kilimlerinden farkın olduğunu kim söyledi ki! Sendeki süpersonik özellikler meta-süpersonik hususiyetleri olan bir insanın yanından vız gelir, tırs geçer.

Ne o alındın mı simitçi dedim diye! Süpersonik özellikleri olan bi insan için simit satmak külfettir bilirim.:) Kolay mı yani, simiti gidip simitçiden alacan da, arabaya koyacan da, uygun bir yere gidecen de, biri senden simit isteyecek de, sen de simiti maşayla yahut kağıtla -hatta pis herifsin sen kesin çıplak elinle alırsın- alacan da, kolunu hareket ettirip isteyene vereceksin. Ölme ajanım ölme. :D Rumuzuma laf atmayalım lutfen. Ben gerektiğinde bir uçaktan daha hızlı, bir galaksiden daha büyük, bir güneşten daha parlak, bir taramalıdan daha seri olabilir, bir gökdelenin tepesinden bir çırpıda atlayabilir ve bir dervişten daha mütevazi olabilirim. Ama yerine görede bir trradomir kadar elitist ve plütokrasist olabilirim. Tevekkeli kendilerinin dostu değilim herhalde. Sen elinde bomba tutan ajan kılıklı mankafa sincapına bak. Elinde tuttuğu yanan dinamitin patlayabileceğini fikredemeyecek kadar süpersonik hakikaten de. :D

Mide bozma işini boşverek gitsin ya hu. Attığın o geçmiş olsun mesajını da unutmuş değilim merak etme. Seni gidi sahte ajan, seni gidi cırcır böceği seni!

Salon beyefendisi olmasa idim takdir etmeyebilirdim mürid efendi. Sen herkesi benim gibi lütûfkâr sanma. Sonra yanılırsın. Laflarımdan nasıl bir anlayış (!) ile 'beceriksiz, elinden bişey gelmeyen' kabilinden manalar çıkardın pes doğrusu. Bu kelimeleri sana karşı kullanamam, çünkü üstünde bol durur azizim. Meta-süpersonik özelliiklerin vesilesiyle ayakların o güzelim uzakdoğu kilimlerinden kesilmişe benziyor. Baksana havalarda uçuyorsun.

Efenim neymiş bendeniz pismişim. Yalan, külliyen yalan!.. Hemide kuyruklu... Tamam dişlerimi hafta 2 kez fırçalıyorum ama bu benim pis biri olduğumu mu gösterir? Belki görev icabı, nerden biliyorsun? Bir ajan hassasiyetiyle simitlerimi müşterilerime uzatırken olacaksın ki yanımda söylediğin laflara pişman olasın. Fakat sen o elitist ve plütokrasist tavrınla simit dünyasına gitmeyi tercih ediyorsun. Ayıptır yahu. İnsan bi gelir simidimizi yer. Elli kuruş tanesi. Gidip simit evine bayılıyonuz bilmem kaç tl leri...

Sen bide bu halinle kalkmış sincapıma laf ediyorsun. Hatta mankafa diyorsun. Güzelim sincapa ne kastın var? Evet, elinde dinamit, bön bön bakıyor sağ sola. Tamam, göster o zaman bu keyfiyette, zekada bir sincap, var mı? Yok tabii!.. O resim orada boşuna durmuyor, bir manası elbette var. Fakat bakmak ve görmek ayrı şeyler. Bilmem farkında mısın?

Elitistten, plütokrasistten mürid mi olur? New Age tarzı şeyler bunlar. Post modern özentisi. Bende Baqqal Gazi'yim o zaman. Q ile, dikkat buyur.

Benim gibi ajanı deve sırtında kovalayan böyle mideyi bozar işte. Geçmiş olsun tekrardan. Seni gidi new age müridi, seni gidi cırcır hastası!..