İçeriğe git

turkerdokur

turkerdokur

Kayıt tarihi: 21 Şub 2008
Çevrimdışı Son görülme: Şub 21 2011 11:40 ÖÖ
*****

#59651 En Son Okuduğunuz Kitaplar?

Gönderen turkerdokur on- 12 Temmuz 2010 - 08:29 ÖÖ

Son okuduğum kitaplar;

- Riyazü's-Salihin Tercümesi 3. Cilt - İmam Nevevi (Mütercim Ali Kaya): Yasin Yayınevi'nden 5 cilt olarak çıkacak olan bu tercümenin şu an 3. cildi çıkmış durumda ve diğer tercümelerden farkı arapça metin ve tercüme metne ek olarak medrese usulü kelime mana (kırık mana) tercümeyi de içermesidir. Arapça öğrenen kardeşlerimiz için kırık mana tercümeler son derece faydalı olmaktadır
- Sohbetler 2. Cilt - Mahmud Ustaosmanoğlu
- 54 Farz Şerhi - Salahi Efendi (Mütercim Ahmet Mahmut Ünlü - Cübbeli Ahmet Hocaefendi)
- Siyon Liderlerinin Protokolleri - Victor Mersden


Şu an okuduğum kitaplar (birkaç kitabı bir arada okumak hoşuma gidiyor);

- Ruhu'l-Furkan Tefsiri - Mahmud Ustaosmanoğlu: Efendi Hazretlerimiz (k.s.) riyasetinde ilmi bir heyet tarafından halen yazılmaya devam etmektedir 14. cildi yakın zamanda çıkmış olup 57 cilt olacağı hesap edilmektedir)
- Büyük İslam İlmihali - Ömer Nasuhi Bilmen: Mehmet Talu sadeleştirmesi
- Sohbetler 3. Cilt - Mahmud Ustaosmanoğlu
- Dualarım - Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hocaefendi)
- Yüce Sahabi Halid İbn-i Zeyd Ebu Eyyüb el-Ensari (r.a.) - Dr. Muhammed Tahir Abdurrahman Nur Veli (Mütercim Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hocaefendi))
- Bir Mazlum Padişah II. Abdülhamid Han - Kadir Mısıroğlu: Üstad Mısıroğlu Üstad N.Fazıl'ın bile hatalarını bulabilecek bir şahıstır bilirsiniz. Üstad N.Fazıl'ın da uzun yıllar yanında bulunmuş olup onu kendine Üstad bildiği için talebesi bile denilebilir.

Kitaplığımda okunmayı bekleyen akaid, kelam, tefsir, hadis, fıkıh, tarih, fikir, araştırma vb. alanlarda 70-80 eser bulunmakta. Bunların yarısından çoğu büyük boy, ciltli, kalın (ortalama 500 sf) eserler.. Yani hepsini okumak en insaflı hesap ile 7-8 yıl sürecektir.. Ve daha alınacak-okunacak yüzlerce-binlerce eser..

Bu sebeple şöyle dua ediyorum:

"Allah'ım ömrümüzün ne kadar olduğunu sen biliyorsun.. Bizim bütün bu eserleri mütalaaya ömrümüz kifayet etmez.. Sen ömrümüzü ve zamanımızı bereketlendir ki okuyup İslam ve Ehl-i sünnet davasına mütemadiyen hizmet edebilelim"


#47136 En Son Okuduğunuz Kitaplar?

Gönderen turkerdokur on- 01 Ağustos 2009 - 10:11 ÖÖ

Son okuduğum 2 kitap,
- BİDAT VE HURAFELER - Muhammed Osmanoğlu - Yasin Yayınevi
- AHLAK-I NEBİ - Abdülvehhab Eş-Şarani (Tercüme A.M.Ünlü) - Arifan Yayınları

Şu an okuduğum 2 kitap;
- ABDEST RİSALESİ - Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca) - Dila Yayınevi
- SOHBETLER-Cilt 1 - Mahmut Ustaosmanoğlu - Siraç Kitapevi


#38256 Cinnet Mustatili

Gönderen turkerdokur on- 19 Ocak 2009 - 10:29 ÖÖ

Gençler , hakiki gençler!.. Bu adam yolunuza fedadır.Eğer yetişmenizde ;çeyrek çeyrek asırdırzift çektikleri ,zulmet sıvadıkları ruhunuzun nesçlerini aralayıp mukaddes kıvılcımın girmesine yol hazırlama işinde de küçük bir emeğim varsa , bunu ebediyet tapusu kadar kıymetli sayarım.Bu adam yolunuza fedadır;ve siz mevcut oldukça bu topraklarda yaşanmaya değer bir hayat açılmasına ümitle bakılabilir.Gerisi hep kolay ,hep basit...Hapis ,işkence ,ölüm ,açlık sefalaet ,hakaret ...Hepsine dayanılabilir.
Başı boş bir serçe ağzından rastgele düşmüş bir tohumun bile kaybolmasına meydan vermeyen Allah'ım , bu gençlerin,böyle gençlerin büyük hasad gününe beni yetiştirsin !.....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bizde hapishane, hiç bir suçun ıstırap ve intibah yatağı değil, her suçun tam teşekkül ve tekemmül akademisidir.O bir yılanlı kuyudur;ve bekçileri, içine değil yanlız kapağına hakimdir.Herkesi, her nevi insanı, kuyunun kapağını aralayıp buraya atarlar.Atılan, ister tırtıl veya solucan olsun...Ya kuyunun dibinde yılanlaşacak yahut yılanlara gıda olacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zamanı öldürken, arada bir Gel! dediğimiz halde gelmeyen fikirle,zaman bizi öldürmeye başlayınca Git! dediğimiz halde gitmeyen fikir...İşte ruh sıhhati, bunların ikisi arasında olsa gerek...Gel! deninde gelen ve Git! denince giden fikirlerin sahibi, Allah' a sükretsin..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Necip Fazıl okumalarım bir otobiyografi olması nedeniyle "O ve Ben" eseri ile başlar.
Akabinde yine bir otobiyografi olan ancak Üstad'ın hapishane günlerini anlatan yer yer ağlatan yer yer tebessüme sevk eden "Cinnet Müstatili" eseri olmuştur. Tüm Kitaplarını bitirdiğim vakit tekrar okumaktan büyük haz alacağımı düşündüğüm bir nevi yakın tarih belgeseli.