Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ya-Leyl

Para Piyesi.....

Recommended Posts

selamün aleyküm...

sevgili gönüldaşlar sizden bir ricam var üstadın para filmini bulamıyorum..

bir kaç yıl evvel trt de izlemiştim,ama bir türlü bulamıyorum elinde olan arkadaş varsa yükleyebilir mi?

veya netten bulan varsa link atabilir mi ?şimdiden teşekkürler..

evet bende bir ara trt de izlemiştim gerçekten etkileyiciydi ama hiçbir yerde bulamadım, trt yi aradım ama onlarda bulamadılar...

Selamlar,

Biz bir ara bu filmle alakalı olarak TRT ile görüştüğümüzde, saatine 100 dolar gibi bir ücret ödeyerek filmi arşivden temin edebileceğimizi ifade etmişlerdi. Bu ise yaklaşık 200 dolarlık bir masrafa tekabül ediyordu ve çok cazip görünmedi. Verilen para karşılığında filmi istediğimiz gibi kullanma hakkına da sahip olamıyorduk, örneğin filmi sitede yayınladığımızda başımıza dert açması muhtemel şartlar altında temin edebilecektik. Buna binaen vazgeçmek durumunda kaldık.

Para filminin TRT Marketlerde satışa sunulmamış olması bizce hatalı bir tercih...

Saygı ve selamlarımla

Filmini bilmem ama Ahmet Yenilmez ağabeyin neredeyse tek kişilik performansıyla (diğer oyuncularda iyiydi ama paracı başkaydı) sergilediği tiyatro gösterisi müthişti. Hani boncuk boncuk terlemek vardır ya, ondan da fazla ter akıttı sahneye. İzlemek güzeldi ve özel bir gündü kısacası. İlin İmam-Hatipliler Derneği düzenlemişti yanılmıyorsam.

Sayın Fan bunlarda biraz abartmışlar ne bu ya hem parasını ver hemde sitede kullanama,kopyalama ne kadar tuhaf :tek_dis:

nette çok aramama trt'nin arşivini alt üst etmeme rağmen hiç bir şey bulamamıştım film hakkında,,Aramalarım neticesinde filmin sadece 1:46 dklık bir bölümünü buldum. :shiny:.Aslında videoyu ekleyen vatandaşa mail attım ama cevap gelmedi :lac: link.. :utanma:

http://www.dailymotion.com/video/xbojov_necip-fazyl-para_creation

• Like 1

Selamlar,

Aslında film ticari olarak dağıtılan, piyasadan temin edilebilecek bir yapım olsa kopyalamanın sıkıntı doğurması çok anormal olmazdı. Fakat hem 200 dolar gibi astronomik diyebileceğimiz bir miktarı gözden çıkarma mecburiyeti; hem de insanların ulaşamadığı, ticari olarak getiri sağlamayan bir yayının ancak belli taahhütler altında temin edilebiliyor olması iç açıcı bir durum değil. İster istemez, "Bu film, sadece 26 mayıs akşamları bir TRT kanalında gösterilmek için mi çekildi?" sorusu akıllara geliyor. Üstad'ı anlatma amacıyla yapılmış nitelikli çalışma sayısı oldukça azken, bu filmin arşivlerde tozlanmaya bırakılması hakikaten üzücü.

Saygı ve selamlarımla

Aslında film yayınlandığı sırada canlı yayın sitelerinden görüntüyü kaydedip internette yaymak lazım. Adamı psikopata bağlıyorlar.