Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
NFK-Fan

3 Eylül 2010 Cuma-İftar Ve Proje Buluşması

Recommended Posts

Selamlar,

Değerli kullanıcılarımız, 3 eylül 2010 Cuma günü, İstanbul'da, site tarihinin üçüncü iftarında toplanmak üzere gerekli organizasyonu tertipledik. Aynı zamanda Kitap Dağıtım Projesi'nin ikinci toplantısı olarak gerçekleştireceğimiz bu buluşmada, proje kapsamında dağıtılmasını istediğiniz kitapları da teslim edebilirsiniz.

Buluşmaya iştirak etmek isteyen arkadaşlarımız, bu isteklerini bana özel mesaj ile bildirmelidir. Buluşmaya ait gerekli bilgiler kendilerine tarih yaklaştığında iletilecektir.

Geçen seneki iftardan taşan fikir bereketinin bu seneye de sirayet etmesini temenni ediyor, müsait olan arkadaşların katılımını bekliyoruz.

bu sene de geçen sene olduğu gibi herhangi bir sabit menü belirlenmemiş ve menü, her katılımcının kendi tercihine bırakılmıştır.

Not: Bu sene de iftar masrafları katılımcılara aittir. :)

Saygı ve selamlarımla

Bir senede senden olsun iftar masrafları geleyim admin abi :)

Hayırlı bir iftar geçirmeniz temennisiyle.

İstanbul'da yaşamış olsak muhakkak gelirdik. Fakat uzağız ne yazık ki. Katılan arkadaşlara hayırlı iftarlar. Kitap dağıtım projesinde başarılar. Ayrıca da afiyet olsun...

acaba iftar hangi yakada olacak.(anadolu-avrupa) :) :)

Yakınlarda olsak tereddütsüz iştirak eder fayda temin edeceğimizden değilde popülasyonu artırmak adına katılırdık.Şimdiden katılımcı arkadaşlarıma hayırlı iftarlar diliyorum imkanı olanlarda katılıp katılmama hususunda çelişkiye düşmesinler gerçekten çok güzel bir atmosfer oluyor toplantılarda, birde Ramazan ayında olunca bu birliktelik varın hesabını siz yapın.

Bir senede senden olsun iftar masrafları geleyim admin abi :)

Dervish kardeşim admin abimiz bir hayli yoğun bu hengamede size katkı sağlayamamaktadır. Bu aşamada bizim fedakarlık yapmamız gerekir börek, çörek ve benzeri yiyecekler götürerek çalışma temposunda kaybettiği enerjiyi toparlaması adına katkı sağlayabiliriz. :)

Dua ile...

Selamlar,

Yarınki buluşma Avrupa Yakası'nın merkezi bir semtinde gerçekleştirilecektir. Katılmak arzusundaki arkadaşların özel mesajla tarafıma ulaşmalarını rica ediyorum.

Saygı ve selamlarımla

Ajan gelmezse ben de gelmem! :)

Kadirşinas insanların hali bir başka oluyor efendim.

Bu arada iftar buluşması nasıl geçti acep? Cevabı muhtemelen haftaya okurum.

Kadirşinas insanların hali bir başka oluyor efendim.

Bu arada iftar buluşması nasıl geçti acep? Cevabı muhtemelen haftaya okurum.

Selman gelmezsen ben de gelmem!

Bu adamlar kim kardeşim!

Biri simitçi diğeri bilmem ne!

İftar çok güzeldi diyemiyeceğim ancak beraber olmanın keyfini yaşamadık da değil...

Allaha imanet...

Beni Allah ve Resul aşkının yanık bir örneği ve ardından bir takım sesler bırakmış divanesi olarak arada bir hatırlayınız.Diyen üstadı iftarda andık zahiren sönük bir iftar programı gibi gözükmesinin yanında manadaki tadına doyamadım.Akşam saatlerinde istiklal caddesi insan seline karıştı.İftarımızı açtıktan sonra üstadın efendisiyle ilk kez karşılaştığı ağa caminde akşam namazını kıldık.Bu mübarek camide o'nun esintilerinin izini,huzurunu hissettim.Taksime güzellik katan bir yer varsa ,Abdülhakim ARVASİ(k.s)'nun bir zamanlar cuma günleri vaaz verdiği AĞA camidir.İstiklal caddesindeki o mekanın, sanatın merkezi gibi gösteriliyor hissine kapıldım.İnşaallah Allah bir gün nasip ederse üstadın sanat ve fikir ruhunu ,sanat ve onunla uğraşan insanlar anlarlar nasip.ÜSTADIN KENDİ AĞZINDAN SANATIN RUHUNUN SESİNİ dinliyelim.(Ben,büyük marifete ulaşmış ve ummanlardan geniş ruhları içinde namütaniliği bulmuş büyüklerin yolunda ve insanoğlunun en büyüğünün emrinde,sadece sokak,meydan,şehir ve dünya muharebesi yapan bir savaşçıyım:Yani büyük marifetin dünya ve cemiyet davalarında mütehassıs;kalemini,tefekkürünü,tahassüsünü,şiirini, sanatını yalnız O'na tahsis etmiş bir gonk vurucusuyum!)N.F.K İsterseniz birde o sanat ruhuna malik insanın bir isteğini dinliyelimde sanatın gerçek gayesini anlayalım.(Fikirde,Sanatta,anlayışta,anlatışta,buluşta,dağılışta,toplayışta ve nihayet yaşanmaya değer hayatın ölçülerini billurlaştırma işinde dünyanın en büyük adamı olmak isterdim:nefsim için değil de,sırf O'nun ümmetinden en hakir ferde düşen liyakat payını ve üstünlük derecesini göstermek için......N.F.K)Şu zamanda sanata bu ruhu katabilecek en önemli etken SİNEMA olduğunu düşünüyorum.Sinemanın gelişmesi için uğraşan sanatçı ve yönetmenlerden acizane isteğim çare uzaklarda değil yanı başımızda bu ruha kulak verelim.Ne diyelim artık YA NASİP.