Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Azizim Hüdayim

Ben Faşistim, Sivil Diktayım... Evet, E Evet E Ama Evet...

Recommended Posts

Ah, şu referandumdan 'evet' çıkmasını heyecanla bekliyorum... Sandıklardan testereleri çıkarma vakti 13 Eylül sabahı... Sokak sokak dolaşacağım, hayır oyu verenleri kıtır kıtır keseceğum... Sonra parçalarını kıyma makinesinde öğütme ameliyesine başlayacağım... Sonracığıma, yollara zemin yapacağım... Ve sonra silindirle... üstlerinden geçip, sadist duygularımı, katillik özlemimi dindireceğim... Gözlerim kan yuvası, ellerim canavar edalı, bekliyorum 'hayır'cıları... Bir kısmını da, cezaevlerine yollamak suretiyle, onlara oralada işkencelerin envai türlerini yapacağım. Cin işkence patendi için bana gelecektur. 'sen niye hayır verdin layyyyt?' diye haykıracağun ve tam o arada dişlerimin arasında tavuk parçaları, huhahahahuhhuhahaha... Ben faşist duygularımı, 'hayırcı'ların üzerinde dindireceğum... Sivil dikta heveslerim var benim... Bıcaklarım, keserlerim, kazmalarım neyse kazmaya gerek yok, onu çıkardım cephaneden... Hımm, kılıçlarım, kurbağacıklarım, penselerim var benim... Sandığımda duruyor hepsi... Ben bu günleri bekliyordum... Kurbağacığımla hayırcıların dişlerini sökeceğim... onların dillerini arı kovanına daldıracağım... idam sehpalarında gezdireceğim onları... Soğuk su banyosunda sopalarla döveceğim... ...Sıcak suda pişireceğum, bi eli sıcakta bir eli soğukta olacak... Ah cinli koministler, siz ne bilirsinizki, işkencenin hası bende... Referandumdan sonra görürsün emi... Kılıçdaroğluna bol bol pankart, afiş yedireceğum... Bahceliyi Taksim meydanında filistin askısında sallandıracağum, öyle urganla falan uğraşamam ben... Hitler, musolini, stalin falan elime su dökmezler yahu... Onlarda benden öğrendiler faşistliği... Yargıyı, bürokrasiyi, orduyu birbirine düğümleyip diktama amade yapacağım... Hele bir evet çıksın, hayırcıları mahkeme safahatından geçirmeden sallandıracağım ve kararını sonradan, bilahare açıklayacağım, hem bu mahkemelerin ismi de belli şimdiden: Sivil İstiklal mahkemeleri... Hayırcıların hepsini idam etmeyeceğim, bir kel kafaları, bir köse sakallıları asacağım, bir mavi gözlüleri bir sarı saçlıları asacağım... Asarken de esşitliği sağlayacağım... Ben nü yapacağım. Bütün bu işkencelerimi, katilliğimi yeni bir anayasayla meşrulaştıracağım... Haydi faşist yiğitlerim, iblisin şeytanları varsa, benim de faşistlerim, sivil diktacılarım var... ne duruyoruz, hemen sandıklara koşalım ve silahlarımıza davranalım, işe komşu hayıcılardan başlayalım... E ama sizi de havaya sokmak için ille de Sultanahmet'te vaaz mı verilim faşist şeylerim, sivil diktacılarım...

Hey Allahım......)))))))

Bu arada chp lideri inönü italyaya gider iken aldı da bir yağmur... Hatlar karıştı... Ha ne diyorduk, gider iken Cumhuriyet gazetesi manşet atar:'Kemalist Türkiye'den Faşist İtalya'ya selamlar'... Neymiş, neymiş... Gider iken aldıda bir ars...ızlık... Yahu adamlar herifi öldürür, sonra döner bana derlerki, 'niye öldürdün adamı büdon kafalı göbeğini kaşyan mahluk'... Aaaaaaa Aaaaa a üstüme iyilik sağlık... Herhalde faşistler millete bakınca kendilerini seyreliyor... Çünkü millet aynadır...

Chpli ve mhpli kardeşlerim yazdıklarımdan müstesna... Oklarım, mizah ayarında kimleri hedef aldığını iyi bilir...

• Like 1

Mizahı ben de severim Hocam. Karşıdaki ile itişip kakışmadan, gönül kırmadan hatta tebessüm ettirerek çok etkili mesajlar verilebilir... Hatta siyasette kaba kuvvet yerine mizah biraz ön planda olsa durum çok dah farklı olur.. Güzel yazınız için teşekkürler...

Başörtüsü filan demeyin, deliriyorum... Başörtüsü değil, türban, tür-ban...

Hem ben başörtüsüne karşı değilim ki, türbana karşıyım... Ne o öyle bilmem ne rahibeleri gibi türban bağlıyorlar kafalara ve evrensel değerlere sahip, demokrat üniversitelerimize geliyorlar... Yahu bir kere devlet herhangi bir dinden yana olamaz. O yüzden okullarda ve kamusal alanlarda türban yasak... Helvadan yaptığım laikliği bir güzel ham yapacaklar şeriatçılar ya, yemezler... Ne demiştik, devlet dinden yana bir hüküm veremez. Ama devlete ait bir diyanet işleri olursa bu laiklik hazretlerine aykırı olmaz... Neme lazım, her ne kadar laik olsakta bu dini şeriatçılara bırakamayız. Hem biz başörtüsüne karşı değiliz ki, türbana karşıyız... Baksana ismi bile ulusal değil yahu... Türban... Hani bir kadın devlet dairesinde, canım şu kamusal alanda hizmet alan değil de, hizmet veren konumunda olursa, ve bu kadın türbanlı olursa, işte biz böyle kadınlara karşıyız... Başörtüne karşı değiliz işte... Bak ne kadar da özgürüz... Türban takanlar çıkarsınlar türbanlarını, taksınlar geleneksel başörtülerini, girsinler hizmet verenler köşesine, yani kamusal alana... Girmesinler, olmaz! Oraya girersen başındaki örtü türbana dönüşüyor... Hem bu türban kelimesini de kim şey yaptı ilk... Ha hatırladım, neyse kapat konuyu...

Şimdi efendim din ve vicdan özgürlüğü kanunla kısıtlanmıyor... Eğitim hakkına engel getirilmiyor... Anayasa, kanunlar böyle diyor... E iyi ya işte, biz de kanunla değil genelgelerle, mahkeme ictihatlarıyla koyuyoruz yasağı... Ah bizim kadar demokrat var mı şu yeryüzünde, he, var mı? Yahu kanunla yasakladığımız bir şey yok gördüğünüz gibi... bunu şeriatçılarda itiraf ediyor. E o zaman sorun ne...

Hadi bağrımıza taş bastık laikçiler olarak ve türbanı serbest bıraktık... Üniversiteler türbanlılarla doldu taştı... Şimdi bunlar başı açıklara mahalle baskısı yapmayacaklar mı? Türbansızların başlarına türban geçirirler yahu... Bakın, tüm samimiyetimle söylüyorum, benim türbana karşı çıkmam, başörtülü kızlarımızın huzuru için, onu da şey edeyim... Şöyle ki efendim, türban üniversitelerde sebest kalırsa, başörtülü kızlarımıza bu türbanlılar baskı yaparlar... Yaparlar abi, bunlardan her şey beklenir... Başörtülülerin o mukaddes örtülerini kafalarından

çıkarttırırlar, kafalarına zorlan türban taktırmaya çalışırlar... O yüzden türban yasağı devam etmeli... Kendimi düşünüyorsam şey olayım yani, Recepçiğim... Ben türbana karşıyım, başörtüsüne değil ama, devlet laik olduğu için başörtüsünü tavşan kulağı da yapsan kalorifer kursuna gidebilirsin mesela... Bak buna karşı çıkıyor muyuz? Ama kamusal alan olmaz... Oraya örtünü çıkar, öyle gel...

Neyse yarın anıtkabire gidiyorum. Dertliyim, dertli...

Laikliği anlamadılar... Onun yüceliğini bir anlasalardı, türban mı kalırdı ortada... Laiklik devlete hakim olunca din oradan çıkar... Dinin ne işi var devlet yönetiminde canım... Hem biz başörtüne karşı değiliz ki, dine karşıyız... Dine mi dedim, ay yok yok biz türbana karşıyız...

Yazar: Hüdayim Azizim (Ürriyet Gazetesi)

• Like 1

İlmihal bilgileri: 1)Cuma namazının kazası vardır. 2) Öğle namazı Hanefilerde 5, Şafilerde 4 rekattir. 3) Nuh tufanına meydan okumakta bir sakınca yoktur.

Cumayı evde kılabilirsiniz, sakıncası yok. Tabikine kürsüde bir kere olsun Allah'a ısmarladık derseniz bu yeterli olur... Mesela Şafilere göre namaz 5 rekattır ama Hanefilere göre 4 rekattir... Nuh tufanına da kafa tutmanızda sekülerlik açısından bir sakınca yok efem... Hatta daha ileri sıçrayıp Kabeyi bile Türkiye’ye taşıyabilirsiniz, hem zaten bu kurban bayramı ile hac da hep aynı zamana rastlıyor ama bu rastlayışı şeriatçılar hep başka amaçlarla yapıyorlar ve işte bu yüzden şeriatı dindarların eline bırakamayız... Hiç Filistin Abdulhamit'in eline bırakılır mı? Kurtlar korusun, ay aman maymunlar korusun, yok ada değil yahu, kemalist ileri pek dinimizi aslında çok çok seven insanlar şey etsin, korusun... Tabii camilerimizi de günümüz moderin görüntüye kavuşturmamız açısından, camilerimizin içerisine oturaklar koymak lazım... Hem zaten gökten indiği sanılan kitapların öngörüsü yerine de daha seküler hale getirilmiş bir din gerekli bize, 1400 yıl öncesi geride kaldı canım... Hem zaten kuranı ve dahi ezanı türkçeye çevirmek en iyisi, böylelikle insanlar daha iyi anlarlar ... Ha birde unutmadan şey edeyim, kutlu doğum haftası ile 23 nisanı hep aynı tarihe getiriyorlar ki, bu şeriatçılar tarafından maksatlı oluyor... Kutlu doğum haftasını başka bir gün kutlayın e mi... Öyle bir kutlu doğum günü hayal ediyorum ki, içerisinde ilahi söyleyen küçük kızlar olmasın... Birde 'ümmet leşi' dediler birileri ama , neyse orayı atlayalım... Şu farz namazlarda herkes birden kılıyor ya ahenk içinde, ha sünnetleri de öyle yapalım; ne o herkes ayrı ayrı kılıyor... Hani bir kemalist olarak ben, buları istiyorum, çok mu?

Bak şimdi, yine kemalist damarımda çağlayanlar akmaya başladı, iyi mi? Bir kere moderin bir ülkenin vatandaşları da moderin şey yapmak zorunda, ee olmak zorunda... Bizim kültürel geçmişimizde İslam sonradan yer aldı ve bu İslam Türk'ün asıl kültürünü,at sırtındaki kültürünü yok etti, sıkıntı burada... Hatta bu yüzden İstiklal Marşını bile istemiyoruz da, işte... Tesettür sümer şeylerinde varmış hem, hem tesettüre uyanlar arapların memleketine gitsinmiş... Bizim büyük kemalist şeylerimiz, ağabeylerimiz böyle vecizeler damlatırlar o kovanlarından... Ezanlar okunmamalı minarelerden, zaten kurtuluş savaşını biz kemalistler ne için verdik ki, işte bu yüzden, medenileşmek için... Hem büyük büyük kemalist şeyimiz, muhteşem vecizelerini şurada burada belirtmiş... Hadi vatandaşlar, haydin, oy verelim bunlara... Cellatımızı alkışlamak bizim kaderimiz olmuş... Biz kemalistler Mozaşistmiyiz neyiz?

Bir vecize: ''Ülkemiz için, bir numaralı tehlike, hurafeciliktir; bölücülük küçük tehlikedir'' Uuuuffffff!.. Ama dur bi, yahu ben bu yazıyı bir yerlerden hatırlıyorum da nereden? Ha tabi ya... Adamlar bir zamanlar taşlara yazmışlar ve Bursa kalesine asmışlar... Ne mi asmışlar? hemen yazalım, sıkı durun... “İrtica ile mücadele istila ile mücadeleden daha zor ve elzem bir hadisedir” aha bunu yazmışlar... İstila da Yunan istilası ha... Yahu bu zihniyet değil midir ki, aşık Veysel'i de Ulus'a sokmayan?.. Neyse, arkadaş bölücülüğü 2. plana atmış, çok mu? Herifler yunan istilasını bile 2.plana almışlar şu irtica yüzünden... Ha asıl bomba söz var ki, onu burada paylaşamıyacağım, yoksa 163, 312 filan yani, anlarsınız ya... Arkadaşın hurafe diye bahsettiği şey de, mezhep inancı ha, başka bir şey anlamayın. Şu hak mezhepler canım! Türkçe kuran meselesine gelince, sen önce nefs kelimesinin yerine neyi koyacaksın, onu bul! 28 Şubatta da ne yaptılar? Kırmızı kitaptaki Cumhuriyet için tehlike sıralamasında değişiklik yaptılar ve birinci sıraya irticayı, 2. sıraya da bölücüleri aldılar... Zihniyet 28 Şubat zihniyeti... Yahu canım kardeşim severim seni, yıllardır sizin zihniyet işbaşında işte, ne oldu... Zamanında kuranı da Türkçe yaptınız da ne oldu? Sizin zihniyet 19. yy'da kaldı... Hadi biz de bir vecize sözle bitirelim... Söz Necip Fazıl'dan gelsin:''Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana; Yükseldik sanıyorlar, alçaldıkça tabana.''

• Like 2

Gezi Parkı hadiseleri malum... Erdoğan'ın üslubu malum...

Bak ya... Şimdi Tayyip'in şeyi, üslubu canım... Üslubu epey sert, dengeyi yitirmiş, hükümsüzdür... İlan verilmeli şeye, aman gazetenin birine canımmmm... Mesela Cumhuriyet, Sözcü filan... Burası böyle, tespit bu... Tamam...

Tespit bu ama çözüm ne??? Hemen şey edelim, yazalım canımmm....

Bak Tayyip efendi, çapulcu bay ve bayanlara sert tavrın çok çirkin, çok çirkin... Çirkin çok, çirkinliğin de çok, hangi birini sayayım??? Bak sonra emziğinin içine solucan koyarım, öyle her medeni kalkışmada ağlamaya başladığında bu solucanlı emziği veririm, sonra solucanı görürsen emzikte, işte o zaman daha ağlamazsın, emziği atarsın bir köşeye... Şimdi ben bunu niye şey yaptım? Boş ver, çaktırma...

Adamlar Gezi şeyine çıkmış, olabilir... Ne var bunda??? Yani yollara barikatlar kurmuşlarsa, ne var bunda? Sen hiç Fransız şeyini, ihtilalini canımmm... O ihtilali okumadın mı? Rus klasiklerinde bile var o barikatlar ki, bu durum adamların ne kadar medeni ve tek dişi kalmış canavar... Şey ne kadar medeni olduklarını gösterir... Ama sen bunu anlamıyorsan, ben ne yapayım şimdi!!!

Bak şimdi bak... Bak bak... Neymiş... Arabalar ters dönmüş, otobüslerin ağzı yüzü birbirine karışmış!!! Yahu ne var bunda??? Olabilir... O Melih efendi de çıkıp ekranlara, birtakım resimlerle otobüslerinin son halini gösteriyor... Melih, o otobüsler senin mi? Sana ne o otobüslerin halinden!!! Onların parasını sen mi veriyorsun, Melih? Bu bir halk ayaklanması, o otobüsler de halkın... Halk kendi otobüslerini yeri geldiğinde sever de, hiç sevmedi mi şimdiye kadar? Şimdi biz de arşivlerden o sevgi resimlerini çıkarmayalım istersiniz!!! Şimdi... Manşetlere mevzu teşkil eden Tayyip, arabaları devirenlere, otobüsün orasını burasını yumuşturanlara niye kaşlarını çatıyorsun? Bir trafik kazasında o arabalar devrildiğinde sesini çıkarmıyorsun ama kalkışan halk kendi malına öfkelendiğinde hemen üslubunu bozuyorsun!!! Hem halkın vurduğu yerde gül biter gül!!!

Molotofla saldırıyorlar... Nereye??? Polislere, otobüslere, esnafa falan filan... Sana ne, hayır yani sana ne? Olabilir, ne var bunda? Onlar gözlerinden öpülesi gençler!!! Sen hiç Bursa Nutkunu okumadın mı? Nutkun mu tutuldu da hemen munzurları indirdin!!! Adamlar cam çerçeve indirdilerse, camı olmayan esnafı yağmaladılarsa, o dürüst gençler aynı zamanda nöbet tuttular orada yağma olmasın diye! Ey gidi dünya!!! Bunları kime anlatacaksın?! Hem filmimin gişe rekorları kırmasını istiyorum, hem de filmimi kimsenin seyretmesini istemiyorum, sana ne?

Bir otobüse içinde yolcu varken saldırmışlar... Ajite yapma Tayyip, ajite yapma... Yemezler!!! O yolcular şikayetçi mi? omlar da senden kurtulmak istiyorlar...

Neyse sıkıldım ya...

Bunları varya bunları, Taksim meydanında asacaksın Erdoğan!!! Sen diktatörsün, unutma... Bunları kıyma makinesinden geçirip, asfaltın altına malzeme yapacaksın!!! Bunları bir soldan, bir sağdan bir de merkezden asacaksın ki, akıllansınlar... Bunları lağım çukuruna atıp, b.k yedireceksin, sonra da ağızlarını yıkatmayacaksın... Bunları kalorifer kazanlarına atıp, ısınacaksın... Bunları çukurlara doldurup, üzerlerini de betonla kapatacaksın... Bunların var ya önlerine koyduğun yemeğe balgam bırakacaksın, yesinler... Bunları asacaksın, bir daha asacaksın, bir daha asacaksın... Bunların mezarlarını yok edeceksin, kimse bilmesin... Bunları ikna odalarına alıp, bunlarla alay edeceksin... Bunları hapislere tıkıp, bunlara gençlik marşını söyleteceksin... Bunların barlarını, diskolarını, lojmanlarını, plajlarını, partilerini kapatacaksın, satacaksın, yok edeceksin...

Sen bir diktatörsün Erdoğan!!! Unutma!!!

Güya maymundan geliyormuşuz... O halde şimdiki maymunlar ne oluyor? O değil da evrim insanlarda durdu, niye? (Şunu da ekleyeyim ki, bazılarına göre de insanların atası ayılarmış.) Belki gelecek nesillerin kanatları çıkar.

Kimine göre de insanların ataları suda yaşayan kurtçuklarmış, iyi mi?

Bak şimdi, fok balıkları denizden bıkmış olmalı ki, devamlı karaya çıkmak istemişler. Kara şartlarına uyum sağlamak için evrim geçiren fok balığı, bir aslana dönüşmüş. Sonra evrim devam etti tabi... Arada ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum, aslan yarasaya dönüştü. Artık aslan uçmak mı istedi, yoksa tavanlarda ters mi durmak istedi, artık neye heves ettiyse etti ve yarasa oldu. Bu demek oluyor ki, yarasanın atası aslan oluyor.

Dinozorlar... Şimdi bunlar bir merkezden itibaren kol kol etrafa dağılmışlar. Her biri gittiği yerin coğrafi özelliklerine göre evrim geçirmişler; kiminin boynu uzamış, kiminin dişleri kazık gibi olmuş falan filan... Şimdi sıkı durun... Bunların evrimi günümüze kadar devam etmiş. Peki soru şu: Dinozorların evrimi günümüze kadar devam etmişse, o zaman bu şey ne? Evvet... Tavuk!

Şaka yapmıyorum, mizah da yapmıyorum. Bunların hepsi gerçek, bu adamlar böyle inanıyor.

Necip Fazıl söylesin:
''Bizdeki hale nispet
Maymun taklitten pişman.''

Yine Necip Fazıl:
''Maymun, insan bendendir, bu benim devrim, dedi.
Başına bir oturak geçirdi, "devrim" dedi''.

Şimdi asıl soruya geliyorum:

Bu akılsızlar, bu kadar saçma şeylere inanıyorlar da, Allah'a nasıl inanmazlar?

Ve Necip Fazıl'dan bir sır:
''Ah, küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap!''