Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
matrix

Üstad'dan Erbakan'a Mektup

Recommended Posts

evet uzatmaya gerek yok yazılanları nereye çekebileceğinizi gayet net gösteriyosunuz ama şunuda bilin ki eleştirilen kişi değil İCRAATTIR ve sizlerin başlattığı bi konuya sessiz kalmamızı beklemiyosunuz dimi. ayrıca belgelerle sabittirki hoca o belgeyi imzalamamıştır istediğiniz yere başvurun belgeye ulaşabilirsiniz istiyosanız mailde atabiliriz yok diyosanız aratırsanız o belgeyi bulucaksınız (kartel medyası hariç malum yıllardır beyninizi yıkadı artık yıkacayacak bişileri kalmamıştır herhalde döne döne hala aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp koyduklarına göre) konuyu mektuptan siyasi bi hale bizler getirmediğimiz için rahatlıkla konuşabiliyoruz. gaye islamsa seferden sorumluyuz zaferden değil bu yüzden kimseyle kıyas kabul etmeyiz.

size cevap veriyoruz yada en azından kendi adıma cevap veriyorum çünkü üstad erbakan hakkında ne düşünürse düşünsün geçmişte kalmış düşüncelerdir beni hiç bağlamaz ben onun düşüncelerinide benimsiyosam yazdıklarında davamı yansıtan sözler buluyosam sizin bu forumda onu tanımaya çalışan diğer insanlarında varlığını gözeterek yazdıklarınıza dikkat etmeniz gerekir bu mektup evet var yazılmış ama yorum yapmak neden bu size mi kalmış bırakın koyun siteye anlamak isteyen istediğini anlasın siz erbakan için o mektubu savunur nitelikte yazılar yazarken biz sessiz kalamayız bizim davamız hak dava ve kim laf ederse usulünce cevabını alacaktır.

sizin fikrilerinize uymaan yada bu mektubu savunmayan cevaplar almak istemiyosanız adminlerinize iletin üye kayıt formuna bi madde daha eklesinler milli görüşçüler üye olamaz diye en azından tebdirinizi alınki biz yanlışlıkla falan üye olursak cevap vermemize engel olun

selam ve dua ile

Millî Selâmet Partisi'ni balmumu adamlar ve merkezlerindeki nefsaniyet heykelinden temizleyiniz, neferlerinizin ayağındaki postal olalım! www.necipfazil.com

Öncelikle şu hususu açıklayalım. Üstad, hikmetarif24 kardeşin dediği gibi milli görüş düşmanı değildir. Yukarıdaki alıntıda da alenen görüldüğü üzre bu tarz bir söylem tamamen bir safsatadan ibaret olmaktan öteye varamaz.

Erbakan'ın nasıl bir şahsiyete sahip olduğu, davamıza ne denli bağlı olduğu, yaptıkları- yapmadıkları- yapamadıkları bedihidir, belgelerle sabittir. Üstadımızın Erbakan hakkındaki teşhis ve tespitlerinin doğruluğu son 10 küsür yılda masum halk tarafından tamamen anlaşılmıştır. Davamıza verdiği zarar-yarar dengesi muşahhaslaştırılsa ve eşit kollu terazide tartılsa yarar kefesinin boşluğu anlaşılır.

Şahsiyeti hakkında çok fazla çözümleme işine girişmek aldığımız terbiyeye ve etik değerlerimize ters düşeceğinden bu işe şimdilik kalkışmıyoruz.

Erbakan ve üstad arasında geçen olayları "salt dogruyu yalnız Allah bilir... Herkes hata yapar.vs" diyerek geçiştirmenizi Erbakan'a olan yüksek dozda hayranlığınıza veriyorum. Çünkü Erbakan'ın genel manada yaptıklarını tasvip etme, onama, sadece böyle bir taassupun eseri sayılabilir.

Üstad'ın yazılarından yalnızca kişisel bir tavır algılayabilmek yalnızca sizlere münhasır bir davranış şeklidir. Bu hususta aşağıya alıntılayacagım yazı dikkatlice okunmalıdır.

Hikmet kardeş günümüzde hak ve batıl diyen kaç tane siyasetçi var deyü sual etmişler. Önemli olan hak ve batılı icraatler vasıtası ile haykırabilmektir. Lafla peynir gemisi yürümüyor zahir.

Dinimizi, şahsi hırsları gereği tekeline alıp bir sömürü işine girişen de, son zamanlarda ehli küffarla omuz omuza verende nadide şahsiyettir. Ne yani kafirle birlikte olmak mı hak, yoksa kafirin karşısında olmak mı batıl!

Sokağa çıksam ve 3-5 kişiye sorsam Erbakan'ın icraatlerini, emin olununuz hiçbiri erbakan lehinde konuşmaz. Eğer rastgele seçilmiş 5 kişiden sadece 2 kişi Erbakan hakkında olumlu düşünse seçimlerden en az %30 oy alması gerekirdi. Seçim sonuçları herkesin malumu. Siyasete girmeyelim.

Akaid konusunda haklısınız. Velakin,salt doğruları yalnız Allah bilir dediğinizde de çok haklı idiniz. Sizlerde dikkat edin bu hususta.

Kenan Evren'in Erbakan hakkında söyledikleri ve bildikleri, Erbakan'ın dava samimiyetinin en açık göstergesidir. Zira sessiz atın çiftesi pektir.

Erbakandan hazzetmemek, O'nu savunmamak neden bölücülük gibi saçma ve gelişigüzel bir yafta ile yaftalanmaya sebebiyet verir, anlamak mümkün değil. Yani o zaman şöyle ki, terör örgütü Erbakan'ı, namı diğer hocayı, sevse bölücü değil, hocayı sevmeyen herkes bölücü gibi (p=0 imkansız olay önermesi gibi) bir yargıya da varılması namümkün olmaz.

Bizler olaylara tamamen tarafsızlık tarafından bakarız.Haklının ve Hakkın yanında oluruz.

Lakin siz olaylara bir Erbakan tutkunu, fanatiği olarak nasıl olur da onun penceresinden bakmazsınız şaşılacak şey dogrusu. O vakit sizin hayranlığınızı ya da tarafsızlığınızı bir hekime kontrol ettirmeniz gerekir. Olayları nasıl analiz ettiğinizi gördük. Üstad-Erbakan arasındaki geçen olaylarda hangi pencereyi kullandığınızı da gördük. Bravo nasıl da üstadı haksız çıkardınız...!

Siyasete girmek istemem ama şuraya bir-iki şey sıkıştıralım.Erbakan'ın siyasi taktiğinin sonucu hezimet oldu. Her türlü yalan-dolan

iftira ve bilimum kılıfları mübah gören siyaset anlayışı artık sökmüyor.

İthamlara karşılık vermemenin, ithamı kabul etmek olduğu anlayışı ezik grup psikolojisinden ibarettir. Kaale alınmamak kötü bir his olsa gerektir. Yanlış anlaşılmasın kimseyi savunmuyorum. :rolleyes:

Olayları farklı istikametlere yöneltmekte de pek başarılı sayılmazsınız. Tarihi benzetmeler başarısız olmuş. Üstünde daha fazla çalışın.

Hem diyordunuz ki efendim işte olayların iç yüzünü bilemeyiz tarafsız olmak lazım, hem de taraflardan birini haklı ilan edebiliyorsunuz. Bu nasıl bir tezattır!

Arkadaşın birisi doğru doğrudur ve heryerde söylenir demiş. Evet doğru doğrudur.Lakin sen her doğruyu her yerde söylersen nihayetin feci olur.

Siz, ölümüne sayılı günler kalmış bir hastaya dahi doğruyu söylersiniz. Nasılsa doğru herzaman söylenir.Devam edin...

Yer, zaman ve durum üçlüsü bu konudaki lüzumu kati kıstaslardır.

İslama ters düşmeyen, o günün şiarlarına binaen kararların alınacağı söylenmiş. Neymiş o kararlar???

Yalancılık mı, yalancı şahitlik mi, yoksa zaten islam olan davamızda gösterilen samimiyetsizlik mi???

Sitemizin kuruluş amacını söylemenizdeki fuzuliliği siz de hissetmişsinizdir heralde. Buraya gelen herkes - farklı emeller için gelenler hariç- sitemizin amacını bilirler. Tavizsiz olduğumuz, doğruyu savunup yanlışı haykırdığımız, grupları kendimize çekmek için yalakalık yapma acziyetine düşmediğimiz ve düşmeyeceğimiz bilinir.

Velhasıl-ı kelam üstüne bindiğiniz dalın çürük olduğuna aldırış etmeksizin tepinmenize bir mana veremiyor, hikmetarif24 ve yeni getirdiği arda nickli kardeşlerime saygılarımı sunuyorum...

Konunun, fazla uzamış ve daha da uzamaya meyilli olması ve siyasi muhteva içermesi gerekçeleri ile kapatılmasına karar verilmiştir. Tarafları sükunete davet ediyor, konuyla ilgili farklı başlık açmamalarını rica ediyorum.

Saygılarımla...

Üzerinden bir buçuk yıla yakın bir süre geçmesinden dolayı ve kapatılmasına sebebiyet veren tartışmaların bir daha tekrarlanmayacağını umut ederek konuyu açmış bulunuyoruz. Amacımız bu konuya dair olan fikirleri daha da olgunlaştırabilmektir. Fikir dolu yaklaşımlar sergilemek şartıyla konuya devam edilebilir.

selam aleykum

kardes ne necıp üstad olabılırsın onu kollamaya nede erbakan olabılırsın elestırmeye kaldıkı azıcık mantıgınız varsa anlarsınız donen dolapları eger yok anlıyamıyorsanız necıp fazıl uzerınden erbakan hocaya laf yetıstırıp ıftıra atma ustadında kemıklerını sızlatma allah ustadın da mekanını cennet eylesın ınsaallah

hikmetarif24 kardeşimiz erbakanın siyasete bir Allah dostunun tavsiyesiyle girdiğini ve itaat ettiğini sölemiş.kime itaat etmiş ilk önce bu sorunun cevabını vererek başlıyabilirsin.

hadi diyelimki o Allah dostuna itaat etmiş peki ya üstad haşa Allah düşmanımıydı ki, babasının yaşındaki bu adama itaat etmeyi pek aklına getirmemiş.hatta onunlada kalmayıp üstad hakkında iftira ve yalancı şahit tutmak suretiyle üstada en ağır hakareti etmiş ve kendini bedii faikten daha aşağı seviyelere çekmiş.

3.soruda demişsinki kenan evrenın iltifatlarına mazhar olmuş. yüzbin tane kenan evrenın iltifatına mazhar olmakmi iyi yoksa üstadın, artık seni bir hiç saymasımı? bunu sen cevapla.bizim cevabımız bellidir.

4.soruyu sorarken sanırım 20 gün öncesini unutup sormuşsun.ben bu devirde kimsenin erbakana yüklenip eleştirdiğini,aşağladığını hiç görmedim.bilakis erbakan ve avanesi kendi benlik ve hırsları yüzünden kendilerinden kopmuş olan insanlara en ağır hakaretleri etmiş ve kinlerini açıkça sergilemişlerdir.bununlada kalmayıp hakk'ın en büyük düşmanları olan tuncay özkan ve yadaşlarıyla bir olmayı hatta kanaltürke çıkıp bu hakk düşmanı avanenin savunduğu düşünceleri savunmuştur.bu bile bir insanın seviyesini ölçmek için başlı başına yeten bir sebeptir.

Erbakanın siyaset anlayışında dik durmak yoktur yumruğunu sıkmak yoktur.sen istediğin kadar dindarlıktan dem vur ağzın dünyanın en güzel kelimelerini kullansın hiç önemli değil.hani derler ya ''ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz''diye işte bu en güzel kıstastır.

eğer 1997 de adam gibi tavır sergilemeyi becerebilseydi bugün düştüğü bu rezil duruma düşmezdi.içlerinden ,zulme karşı eğilmeyelim hükümetin yıkılması pahasına bu kararı imzalamıyalım diyenlere verdiği cevap ibret vericidir.''hadi ordan devlet yünetmek çocuk oyuncağı değildir burda kabadaylığa yer yok''deyip kendi ipini çekmiştir.açıkçası ben üstadı okumaya başlamadan önce bile erbakan benim için bitmişti.

üstadı okumaya başladıktan sonra ve onun hakkında yazdıklarını gördükten sonra üstadın bu can alıcı tesbitini ve ileri görüşlülüğü karşısında,demek üstad böyle olunurmuş...demekten başka söz bulamadım.

bide bölücü olmıyalım demişsin.bundan kastın sanırım erbakanıda benimsemek ve kabul etmek diye anladım.herkes kendi düşüncesinde özgürdür isteyen erbakanı sever istemeyen sevmez veya üstadı isteyen sever istemeyen sevmez kimseye illa herkesi seveceksin diyemeyiz.birini sevip birini sevmemek bölücülük taşımaz bunuda belirteyim.öyle olsaydı erbakana da ,üstadı sevmediği için bölücülük yaftasını yapıştırırdık.ama kimse erbakana bölücülük ithamında bulunmadı.

son bir not:seçimden önce tv.de erbakanın konuşmasını dinliyordum.çocuklarımıza değerli sanat ve fikir adamlarımızı öğretecez diyordu ve öğreteceği kişileri sayıyordu.m.akif,yahya kemal..bi kaç kişi daha saydı ama üstadı hiç anmadı.bu bile üstada verdiği değerin bir ölçüsüdür .

s a

erbekan konusunda sızınle aynı fıkırlerı paylasamıycam ama sanırım bır eksık bılgı var sende arkadasım erbakan sıyasete merhum MEHMET ZAHİT KOTKU ra hazretlerının tavsıyesı uzerıne gırmıstırkı bu da merhum hoca efendı hazretlerının bır kerametıdır şöylekı erbakandaki enanıyetı gormus ve onu kıbarca postniştten uzaklastırmıstır. ama hoca efendı hazretlerı yerıne merhum MAHMUT ESAT COSAN ra hazretlerıne bırakınca da asıl yuzunu gosterıb esat hocaya (fesat hoca?) demıs ve ıskender pasa cemaatınde bır bolunmeye yol acmıstır hatırlatırım

Erbakan'ın dışa bağımlılıktan kurtulma çabaları takdir edilmelidir, ama şunu çok kesin net söyleyebiliriz ki gerçekten kişilik sorunları olan biridir.

Mehmet Zahid Kotku'ya (r.a.) bağlıdır ama yine hep kendi bildiğini okumuştur; M.Esad Coşanı ise kırmış, incitmiştir. Yurt dışında onun faaliyetlerini engellemeye çalışmış, İslam dergisi gibi müslüman camianın yüzakı bir dergiye aboneliği engellemiştir. Hocaefendi yurtdışında toplanan paraların hesabını sorduğunda da yine bir tatsız tutum takınılmıştır. Ama yine şunu kaydetmek zorundayız ki M. Esad Coşan merhum, Erbakan'ı ilerleyen yıllarda affettmiştir.

Erbakan 'tasavvufi ahlak'tan biraz daha fazla nasiplenebilseydi, ülkemiz için pek çok şey çok daha güzel olabilirdi.

Selamünaleyküm.

Maalesef, tartışmalardan şu sonuç çıkıyor:

1. Demokrasi, kendi içinde demokrat olmayan, olamayan, olamadıktan sonra bir idildir, hayaldir, boşa kürektir.

2. Bir büyük doğu davası ile bir milli görüş davası nefsaniyeti değil, meselenin Allah ve Resulü davası olduğunu unutturarak nefsaniyetlerin üste çıkması bir adım bile yol alamadığımızın acıklı bir görüntüsüdür.

3. Ömrünü bu davaya adamış üstadı küçümsercesine bu hareketin önderi olmaya talip olmak acınasıdır, nitekim acınası hale düşmüşlerdir.

4. İslam davasında "size siyasete girin, meydanı boş bırakmayın" denildi diye bu davanın sahipliğinin tapusu bendedir diyemez hiç kimse! Ve "bu işi beceremediniz, çekilin" denildiğinde de, çekilemeyecek kadar antidemokratsa bu oluşumlar, onların ne ümmete ne kendilerine hayrı dokunur.

5. Bu sahte demokrasya üzerinde artık kamuflajlı dava olamayacağının da sonuçlarıdır bunlar, hala ibret almayanlar varsa, bu karanlık dönemdeki perişan hale bir baksın: Ortalığı cehalet götürüyor. Bir modernist islamcılık ve teknolojik bağımlılık sapıklığı her yanı sarmış. Büyük yekpare bir islami hareket yok. Bunun gerçekleşeceğeine dair bir sevinçli hareket yok. Nasıl yapmalı? selam, dua sizlerle olsun.

merak ettim acaba şiirin üstadının ,Üstad Bediüzzaman Said nursi(r.a.) ye hitaben mektubu veya bir yorumu varmıdır varsa aydınlatırsanız sevinirim...selametle

merak ettim acaba şiirin üstadının ,Üstad Bediüzzaman Said nursi(r.a.) ye hitaben mektubu veya bir yorumu varmıdır varsa aydınlatırsanız sevinirim...selametle

Selamun Aleyküm...

1 — «Sözler», «Mektubat», «Lem'alar», «Şualar» diye dört büyük kısımdan teşekkül eden ve 130 Parça hâlinde bütünlesen Nur Risalesi, bu büyük ve son derece tesirli eser, Kur'an sırlarına dayalı bir İslamî hikmet manzumesidir ve bu ölçüyle ele alınmalı ve değerlendirilmelidir. Ona Kur’an tefsiri denilemez. Kur’andan mülhem denilebilir.

2 — Nurculuk asla bir tarikat veya mezheb değildir ve ruhanî terbiye yoluyla zevkini şeriat ve Hakikatten almış muhterem bir zâtın etrafındaki vecd ve bağlılık halkasından ibarettir.

3 — Said Nursî Hazretleri, kisbî olanaktan ziyade veh-bî bir ilim ve dehâ çapında bir zekâ ile nimetlendirilmis kemâlli bir insan ve nihaî çapta muhterem ve muhteşem bir mücahid olup,Sürdüğü hayata nispetle bir hâl ve ruhanî makam sahibi olması muhakkak bulunmakla beraber,Asıl kıymeti tefekkürî sahada aranması gereken halis bir Müslüman ve örneklik şerefte bir Mazlumdur.

(Necip Fazıl Kısakürek Son Devrin Din Mazlumları s.255)

Selametle...

Selamun Aleyküm öncelikle ;

Şimdi değerli gönüldostlar Üstad Bir mektup yazmış yazmasınada lehciler ve alehciler hemen kendilerine nema kapmaya başlamış neredeyse üstad bizim partiyi severdi anlamlarına varacak kadar (anlayana) Üstad evet bir mektup yazmış yalnız şunu belirtmek isterimki ben illam ERBAKAN HOCA yı savunmak amaçlı demiyorum ama Türkiyem öyle dönemlerde öyle zamanlardan geçtiki ağzını tek kapamayan sözünü direk dilinden çıkaran üstadımız olmuştur olduğundan ömrü dört duvar arasında geçmiştir Erbakan hocaya gelirsek o bir siyasetçi idi ve nitekimde dava adamıydı bir görüş lideri idi ve o dönemlerde Allah diyeni içeri alır hale getirmişlerdi. nitekim kominizim içten içe içimizi kemirirken bir siyasi partinin ayakta kalması içinde her doğru heryerde söylenmez ilkesi mutlak önemli bir unsur idi ki Erbakan hocada direk sözünün eri oda ne çektiyse dilinden çekti fikir adamları hep dilinden çekmiştir. ama siyaset yapıyorsan bazı şeyleri yutmak mecburiyetinde kalabiliyorsun. bunda kimse nemalanmasına hayıflanmasına gerek yok üstada sözüm olmadı olamazda ama bu konuyu niye bukadar uzattınız onu anlamış değilim ÜSTAD BU ÜLKEYE FİKİRLERİYLE HİZMET ETMİŞTİR BU GENÇLİĞE! ONUN TABİRİYLE SAKARYA GENÇLİĞİNE.

ama üstad bir mektup yazdı diyede ne Milli görüşün bu ülkeye hizmetini nede ERBAKAN HOCAYI burada yargılama yada asma kesmeye kimsenin hakkı yok. ÜSTAD OLSUN ERBAKAN HOCA OLSUN DAVA ADAMIYDILAR.

Bu arada bugün üstadın kabrini ziyaret ettim Allah Nur içinde yatırsın Üstadımızı bizede inşallah mahşerde Şefaatçi olur (amin.)

Aziz Ruhuna EL FATİHA

selam, dua ve muhabbetle ..

üstadın bir deniz feneri olduğunu fark edemeyen nesiller , günümüzde olduğu gibi kayalıklara bindiriverirler .... saygılarımla

ben acikcasi burada yazilanlara pek inanmiyorum necif fazil kisakürek böyle söylelediklerine onun dünya görüsü ile erbakanin arasinda fazla fark yok o ayasofya icin ne söylemisse aynisini islam alemindeki hatalari nasil görmüs ise aynisini erbakanda söylüyor burada yazilanlar yanlis onun agzindan söylenmis gibi buraya yazmak kisa kisa yaziyorum uzun olmasin sikilmayin demek bana göre demogoji yapiyorsunuz burada bakiyorum cok arkadasimiz ayni yola gidiyor onun koltuk sevdalisi oldugunu söylüyorsunuz 80 küsür yasina gelmis derdi islam ve islam devletlerinin tüm müslüman alemi ve dünya düzeninin yeniden kurulusu yani yeniden osmanli sizlerin agizlarindan yahudu mason lions rotaryam terörist israil devleti yazmak cesaret ister o herzaman söylemisdir dünyada tek bir insan var suan amerikanin planlarini bilen erbakandir islam devletlerinihep uyariyor bakin iranda on gün kaldi sizler ne biliyorsunuz ne calismalari yaptigini amerikadan korkmamalarini cesaretli olmalari ve amerikanin planlarini anlatti dahasi var bu insan icin bu kadar dusmanlik yapmayin siz devlet bahcelinin kim oldugunu esas arastirin en yakin yegenlerini annesini babasini arasdirin bir müslüman niye evlenmez onu arasdirin ayni fethullah gülen gibi bu insanlar neden evlenmezler köyleri soylari belli olmasin diye yahudiler kendi kendileri ile evlenirler baska soydan gelenle evlenmezler evlenirlerse soylari cikar meydana bak kardeslerim birakalim kendi kendimizle ugrasmayi bak yahudi israilde hamile kadinlari diyarbakirda dogurtuyor neden biz bu gibi derin mevzular ile ugrasa cagimiza bizi birbirimize düsürüyorlar bu ince konulari bilmiyelim diye neden bankalar yabancilara satildi esasen bu bankalarin sahibi arka planda kiliselerdir bunu tabiki bilmiyorsunuzdur gap elden gitti simdi sira karadenizde orada findik zamani sikisan kredi cekiyor göruyoruz findikcinin halinisikisan findikci kredi cekmek icin arazilerinin tapularini bankaya vermek zorunda ödüye meyince araziler elden gidiyor sonra biriktidigi arazileri yabanci yani yunanlilarin aldiklari bankalar yunanlilara satacaklar ilerde gelelim ic anadolu ciftcinin hali belli bilincli yapilan ciftcinin isini bitiriyorlar disari bahimli yani israile bahimli hale getiriyorlar dedimya findikci bitiyor neden cünkü hamburgda borsasi yahudinin elinde daha ne yazayim bu insan bunlari ülkesi icin söylüyor mücadele ediyor sizler neler uyduruyorsunuz gercekden sizler vicdani rahatmi bilmeden uyduruk seyler atiyorsunuz gunaha giriyorsunuz hemde bunu necip fazil kisakürek söylemis gibi sizleri allaha havale adiyorum allah iftiradan korusun bizleri!!!!!!!!!!!!!!! :) :(

Ne İslamı kardeşim. Hangi Ehli Sünnet aklı gidip humeyni katırı ahmedinecadla görüşür? Hangi sıfatla? Bende seninle uzun uzun yorulmaya vaktim yok ama Üstadın Şerbakandan sonra geldiği izlenimini vermeye çalıştığını hissettim. Eğer bir İslam davası söz konusuysa Üstad bu işin fikir babasıdır ve o tabi olmaz ona tabi olunuz. Şerbakanda ne derece tabi ise o derece sevilir. Kendisi Zahit Kotku Hazretlerine bağlıydı. Ne diye Esad Coşan Efendiyle kavga etti. Bir değil iki değil. Nice budalalıkları var.

Siyasetçi Hz. Ömer efendimize ne derece yakınsa devlet yönetiminde ne derece Sahabeyi örnek alırsa o derece muteberdir. Yoksa orta malı müslüman siyasetçi kolay iş!

Mücadele falan filan inter milan :( yok kardeşim ne mücadelesi.

Bak ben sana İslam için savaşan bir grubun yaptıklarını söyliyeyim. Mücadeleyi nasıl gördüğüne bağlı olarak...

Dünya da bir grup türedi ki İslam için türbe yıkıyor, İslam için canlı bomba yetiştiriyor, İslam için Osmanlı kalelerini mahvedip hotel yapıyor, İslam için Ashaba saldırıyor vs vs vs vs...

Hasılı kardeşim mücadele tanımını yapmadan Şerbakan mücadele etmiştir diyemezsin. Tanım ise Büyük Doğudur ve gerisi yalandır.

Ancak sen orta malı siyasetle ve demirbaşlarıyla meşkul olabilirsin. Bizde bir 200 sene daha bekleriz.

Yakın tarihimizin büyük insanı Mahmud Es'ad Coşan Hoca Efendi; ''nasıl tevfik fikret sol kesimin bayrağı ise Üstad Necip Fazıl' da bizim bayrağımızdır. Gençler, Üstad'ın bütün şiirlerini bilmeli ve tam manasıyla idrak etmelidir''. demiştir. Bundan dolayı Üstadı tartışmaya gerek yok...

Üstad olaylara ve kişilere olan tepkisini açıkça kişilerin yüzüne söylemiştir ya da o şahısların duyabilecekleri şekilde dile getirmiştir. Bizim dikkat etmemiz gereken nokta burasıdır. Yoksa söylediklerimiz gıybete girebilir diye düşünmekteyim...

Saygılar...

Ne İslamı kardeşim. Hangi Ehli Sünnet aklı gidip humeyni katırı ahmedinecadla görüşür? Hangi sıfatla? Bende seninle uzun uzun yorulmaya vaktim yok ama Üstadın Şerbakandan sonra geldiği izlenimini vermeye çalıştığını hissettim. Eğer bir İslam davası söz konusuysa Üstad bu işin fikir babasıdır ve o tabi olmaz ona tabi olunuz. Şerbakanda ne derece tabi ise o derece sevilir. Kendisi Zahit Kotku Hazretlerine bağlıydı. Ne diye Esad Coşan Efendiyle kavga etti. Bir değil iki değil. Nice budalalıkları var.

Siyasetçi Hz. Ömer efendimize ne derece yakınsa devlet yönetiminde ne derece Sahabeyi örnek alırsa o derece muteberdir. Yoksa orta malı müslüman siyasetçi kolay iş!

Mücadele falan filan inter milan :( yok kardeşim ne mücadelesi.

Bak ben sana İslam için savaşan bir grubun yaptıklarını söyliyeyim. Mücadeleyi nasıl gördüğüne bağlı olarak...

Dünya da bir grup türedi ki İslam için türbe yıkıyor, İslam için canlı bomba yetiştiriyor, İslam için Osmanlı kalelerini mahvedip hotel yapıyor, İslam için Ashaba saldırıyor vs vs vs vs...

Hasılı kardeşim mücadele tanımını yapmadan Şerbakan mücadele etmiştir diyemezsin. Tanım ise Büyük Doğudur ve gerisi yalandır.

Ancak sen orta malı siyasetle ve demirbaşlarıyla meşkul olabilirsin. Bizde bir 200 sene daha bekleriz.

ALi NFK önce seni kiniyorum terbiyesizlik yapma burada bana kötü yazilar yazdirma serbakan kelimesini eynen sana iade ediyorum sen fitneci ve serefsizlik yapma yazdigin yazilari iyi oku senin kimseye hakaret etme hakkin yok evet irak ahmedinejad devletin basinda halki secmis sana ne oluyor secilen sevilen insanlara hakaret edemezsin sen bu yazinla ben yazimda hakaret etmedim üstadimiza sen kimsin merak ettim dogrusu tr gelmis ajanlardansin galiba kendini necipfazil sevdalisi gösterenlerdensin sen ozaman üstad sizin gibi olmadigini biliyorum ondan alman gerekenleri almamissin sen kafasini kuma soymus deve kusunu taniyormusun tanimiyorsan aynaya bak tanimis olursun kim olursa olsun bu ölen ecevit olur deniz baykal olur bahceli olur alevi dedeleri olur erbakan olur devlet icin calismaya calisan kisilerdir sen neden fethullah güleni görmezsin düsüncen aynen beraner galiba fethullah ile ondan erbakan düsmanligin onlar sevmez o bu devletin icine giren ilk ajan degil cok var kardes uyan artik kumdan kafani cikarda dünyaya bir bak sen tahmin ediyorum israilin filistini vurdugu icin sevinenlerdensin durum onu gösteriyor

Sen Türkçe biliyor musun? Cümlelerin gösteriyor ki Türkçe ile uzaktan yakından alakan yok. Irak ne kadar sever ahmedineJadı bilemem ancak onu başkan seçen İran halkı :( Maskemide düşürdün. Herhalde NFK-Fan beni ajanlıktan ötürü siteden atar :( Ama şu filistin meselesi için ayrıca gülmem lazım. Neyse kardeşim ben bir Büyük Doğucu olarak Erabakan'dan hiçbir fayda görmedim varsa buyurn anlatın. Hepsini bir kenara koysak Zahit Kotku'ya -ki ne derece bağlı şüpheli- ve onun evladı sevgilisi öğrencisine terbiyesizlik etmiş olmasından sebep affetmem ve sevmem mümkün değil. Ben olaylara CHPli gözüyle bakmıyorum Ehl-i Sünnet gözüyle bakıyorum. Bu konuda eleştirilerini ise beklerim ve teşekkür de ederim. :)

Hadi selametle...

neden fethullah güleni görmezsin düsüncen aynen beraner galiba fethullah ile ondan erbakan düsmanligin onlar sevmez o bu devletin icine giren ilk ajan degil cok var kardes uyan artik kumdan kafani cikarda dünyaya bir bak sen tahmin ediyorum israilin filistini vurdugu icin sevinenlerdensin durum onu gösteriyor

Fethullahçı ya da Nurcu değilim birader de merak ettim Fethullah Gülen nereden Ajan oluyor sorması ayıp merak ettim.Fakiri bu konuda bilgilendirirsiniz İnşallah.

:( aaa ben bana Fetullahçı dediğini kaçırdım. Onun ajanlığını bilemeyecem de benim Futullah - çı olmam söz konusu bile değil. Eğer öyle olsaydı onun rozetiyle gezerdim :)

sen buzamana kadar erbakani tanimamissin bundan sonra sana anlatsam ne faydasi var beynin kalbin muhurlenmis senin kac yasindasin bilmem ama yaptiklarini simdi ögrenmek istiyorsan acarsin youtubeyi girersin orada arama yaparsin koskoca israil biliyorda sen niye bilmiyorsun 28 subat ergenekon bu devlet icinde devletidemi bilmiyorsun basa getirmemek icin calisiyorlar medya ile birlikte neden basa getirmiyorlar veya 1 sene hükümed oldu ne yapti kisa zamanda havuz sistemi D8-ler isciye memura findikciya 4 dolar verdi ozaman bu siyasette yaptiklari ya islami basörtüsü imamhatim okullarin durumu ortada kat sayisi din dersi okullarda serbest olmasi daha neyazayim en azindan amerikaya tavri israile söyledikleri bunlaridami görmüyorsun benim amacim bir insani methetmek degil ama bir bu millete hizmetleri olan insana bu sekilde yazilar yazman beni kizdirmisdir eski dönemlerinde fabrikalar yani zirai donatim kimin eseri seker fabrikalari daha ne yazayim islami durusu belli kimin icin calisiyor bu millet icin ne ne yazyiorsun ya havadan sudan tanimak istemeyince isine gelmeyince istedigini yazarsin bak ben kisilere hakaret etmeden yazmaya calisiyorum sana ondan dolayi cevap yazmayi kendimi borc bilirim sen önce kisileri kötülüyecegine önce EGLi SÜNNET nedir onu ögren kul hakkini ne yapacaksin serbakan derken islama göre kisiler bu sekilde isim takmak günah sen egli sünnet kim sen kim hadi git oradan sahtekar seni sen cidi birisi olsaydin samimi birisi olsa idin öyle kelimeler yazmazdin türkcem benim cok iyidir senin türkcen belli kardes sen kendi türkceni oku yazdigindan anlamadim bazi kelimeler anlasilir degil

Fethullahçı ya da Nurcu değilim birader de merak ettim Fethullah Gülen nereden Ajan oluyor sorması ayıp merak ettim.Fakiri bu konuda bilgilendirirsiniz İnşallah.

ilk önce sunu sormak isterim ingiliz ajani hamplerin hayati diye bir kitap var okudunmu veya duydunmu bu kitabi okumamissan arastir ulasmaya calis okunmasi gereken bir kitap o zaman dönen dolaplari daha iyi anliyabilirsin sana bir adres verecegim bu adresde merak ettiklerin var videolari seyret siteyi iyi incele bak bilmen gereken neler var gülen ile ilgili neden ülkemize gelemiyor ve islami bir cemaatin lideri göya islama göre bir erkek evlenmesi gerekmiyormu bu kisi neden evlenmemisdir o kitapda yaziyor sebepleri adam romada ölmek istiyor ah allah nasip etsede ben peygamberimizin yaninda medinede o ülkede o mekanlarda ölsem ölsek dimi kardes aradaki fark neyse kafani karisdirmayayim adresi asagiya veriyorum

link

//edit

Konu saptı yine, madem öyle ben de şunu ekleyeyim. Es'ad Coşan merhum ne kadar kırgın olursa olsun, Pakistandan gelen bir heyete Erbakan için 'Bizim tekkemizden yetişmiştir.' diyerek bağışlayıcı bir tutum sergilemiştir.

(Babam Dr. Yusuf Bosnalı, bu şekilde anlatıyor.)

sen buzamana kadar erbakani tanimamissin bundan sonra sana anlatsam ne faydasi var beynin kalbin muhurlenmis senin kac yasindasin bilmem ama yaptiklarini simdi ögrenmek istiyorsan acarsin youtubeyi girersin orada arama yaparsin koskoca israil biliyorda sen niye bilmiyorsun 28 subat ergenekon bu devlet icinde devletidemi bilmiyorsun basa getirmemek icin calisiyorlar medya ile birlikte neden basa getirmiyorlar veya 1 sene hükümed oldu ne yapti kisa zamanda havuz sistemi D8-ler isciye memura findikciya 4 dolar verdi ozaman bu siyasette yaptiklari ya islami basörtüsü imamhatim okullarin durumu ortada kat sayisi din dersi okullarda serbest olmasi daha neyazayim en azindan amerikaya tavri israile söyledikleri bunlaridami görmüyorsun benim amacim bir insani methetmek degil ama bir bu millete hizmetleri olan insana bu sekilde yazilar yazman beni kizdirmisdir eski dönemlerinde fabrikalar yani zirai donatim kimin eseri seker fabrikalari daha ne yazayim islami durusu belli kimin icin calisiyor bu millet icin ne ne yazyiorsun ya havadan sudan tanimak istemeyince isine gelmeyince istedigini yazarsin bak ben kisilere hakaret etmeden yazmaya calisiyorum sana ondan dolayi cevap yazmayi kendimi borc bilirim sen önce kisileri kötülüyecegine önce EHL-i SÜNNET nedir onu ögren kul hakkini ne yapacaksin serbakan derken islama göre kisiler bu sekilde isim takmak günah sen ehl-i sünnet kim sen kim hadi git oradan sahtekar seni sen cidi birisi olsaydin samimi birisi olsa idin öyle kelimeler yazmazdin türkcem benim cok iyidir senin türkcen belli kardes sen kendi türkceni oku yazdigindan anlamadim bazi kelimeler anlasilir degil

sen buzamana kadar erbakani tanimamissin bundan sonra sana anlatsam ne faydasi var beynin kalbin muhurlenmis senin kac yasindasin bilmem ama yaptiklarini simdi ögrenmek istiyorsan acarsin youtubeyi girersin orada arama yaparsin koskoca israil biliyorda sen niye bilmiyorsun 28 subat ergenekon bu devlet icinde devletidemi bilmiyorsun basa getirmemek icin calisiyorlar medya ile birlikte neden basa getirmiyorlar veya 1 sene hükümed oldu ne yapti kisa zamanda havuz sistemi D8-ler isciye memura findikciya 4 dolar verdi ozaman bu siyasette yaptiklari ya islami basörtüsü imamhatim okullarin durumu ortada kat sayisi din dersi okullarda serbest olmasi daha neyazayim en azindan amerikaya tavri israile söyledikleri bunlaridami görmüyorsun benim amacim bir insani methetmek degil ama bir bu millete hizmetleri olan insana bu sekilde yazilar yazman beni kizdirmisdir eski dönemlerinde fabrikalar yani zirai donatim kimin eseri seker fabrikalari daha ne yazayim islami durusu belli kimin icin calisiyor bu millet icin ne ne yazyiorsun ya havadan sudan tanimak istemeyince isine gelmeyince istedigini yazarsin bak ben kisilere hakaret etmeden yazmaya calisiyorum sana ondan dolayi cevap yazmayi kendimi borc bilirim sen önce kisileri kötülüyecegine önce EGLi SÜNNET nedir onu ögren kul hakkini ne yapacaksin serbakan derken islama göre kisiler bu sekilde isim takmak günah sen egli sünnet kim sen kim hadi git oradan sahtekar seni sen cidi birisi olsaydin samimi birisi olsa idin öyle kelimeler yazmazdin türkcem benim cok iyidir senin türkcen belli kardes sen kendi türkceni oku yazdigindan anlamadim bazi kelimeler anlasilir degil

Siz bu zamana kadar sadece Erbakan'ı tanımışsınız, o'nu da yanlış tanımışsınız. Yanlış anlama Erbakan kötüdür demiyorum iyidir diyemeyeceğim gibi... Erbakanı tanımayanın kalbi mi mühürleniyor? Bu ne saçma bir sonuç. Fethullah Gülen Hoca hakkında atıp tutuyorsun. Peki Fethullah Gülen Hocayı nekadar tanıyorsun? Çok iyi tanıyorsan Erbakanı, Fethullah Gülen Hocayı anlat bilelim de nasiplenelim. Bilmiyosanız insanlar üzerinde atıp tutmayın. Böyle saçmasapan tartışmalara girmeyelim. Seviyeyi düşürmeyin. Birbirinize hakaret edecekseniz özel mesajlarla kozlarınızı paylaşın. Umarım yazım bu saçma tartışmaya bir son nokta niteliği taşır....

Saygılar...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...