Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
matrix

Üstad'dan Erbakan'a Mektup

Recommended Posts

Chp ile yapılan ortaklık zamanında bir çok müslümanın hapisten çıktığını da biliyoruz,bunlardan biri Kadir Mısıroğludur. O zamanın sartları içinde olması gereken bir durumdu diye acıklarlar,ne kadar katılırız bilmiyorum ancak göz ardı edemeyiz ki Agd üniversiteler kolunda şu an hala devam etmekte olan Üstad Necip Fazıl okumaları vardır,hangi kurum kendisine bu denli eleştiride bulunan birine böyle sahip çıkar? Ben çok araştırdım,başka Üstad okumaları bulamadım,çünkü sadece erkek öğrencilere veriyorlarmış

Takdir ettim...

Aynen katılıyorum. "AGD" gençliği üstadın izini sürmektedir. ki Erbakan Hoca dahi üstada büyük saygı duymaktadır. dava için küslük, kırgınlık yapacak zihniyet taşımamaktadır. Erbakan Hoca taşısa idi "AGD" sahip çıkmazdı ben "MGV" döneminden çok iyibilirim.

Üstad kızmış ve mektup yazmış kimse bundan nemalanmasın büyükler söyler uyarır. küçükler dikkate alır, almasada cevap vermez bu edepten gelir. tıpkı bugün Erbakan Hocamızın "RTE" ye yaptıkları gibi . "RTE" cevap dahi vermiyor! onu dikkate almadığındanmı? asla Saygısından. bence bu mektuba fazla takılmayınız.

Muhabbetle ..

Aynen katılıyorum. "AGD" gençliği üstadın izini sürmektedir. ki Erbakan Hoca dahi üstada büyük saygı duymaktadır. dava için küslük, kırgınlık yapacak zihniyet taşımamaktadır. Erbakan Hoca taşısa idi "AGD" sahip çıkmazdı ben "MGV" döneminden çok iyibilirim.

Üstad kızmış ve mektup yazmış kimse bundan nemalanmasın büyükler söyler uyarır. küçükler dikkate alır, almasada cevap vermez bu edepten gelir. tıpkı bugün Erbakan Hocamızın "RTE" ye yaptıkları gibi . "RTE" cevap dahi vermiyor! onu dikkate almadığındanmı? asla Saygısından. bence bu mektuba fazla takılmayınız.

Muhabbetle ..

herşey güzel de şu cevap vermeme mevzuuna takıldım ben.şimdi erbakan saygısından cevap vermiyor yani.yani küçük cevap vermeye kalkarsa edepsizlik yapmış olur. anlayabilmişmiyim?

söyleyin öyle devam edeyim.

Raporların birinde gözüme çartpı..

Erbakan bu ihtarları çevresindekilere şöyle anlatıyor..

Necip Fazıl istiyor ki dizinin dibinden ayrılmayalım.. Her işi O'na soralım..

Böyle kapalı bir idrak.. Şöyle bir benzetme yakışı kalacaktır..

Sel suyun götürdüğü bir yağmurda, tek şemsiyeli adam yanınıza geliyor yardım için. Siz şemsiyenin altında sırf ben olayım, insanlar sadece bende şemsiye olduğunu görsün diye o adamı itiyorsunuz..

Böyle bir enaniyet karşısında üstad; ne yapalım evladımız diyor.. atamıyor.. kendisine iftira atılmasına rağmen

erbakan savunucuları sualime cevap vermedi.neden? çünkü erbakanın bahsettiğimiz şeyi yaptığını biliyorlar.eğer bu sitede akpye saldırmaya devam ederlerse bizde aynı şeyi mg için yaparız.eğer bu tartışmalar sonunda birilerinin banlanması gerekirse onların kim olması gerektiğini hepimiz biliyoruz.biz uyarımızı yaptık.

bu ihtarımız sebebi particilik değil her durum ve koşulda hakkı savunma, hakkın sözcüsü olma yeminimizdir.

Parti'yi aşıp fikre gelelim... ''O partiyi sövme bu parti senden daha iyi'' gibi sözler bana abes geliyor. Bizim çıtamız Ashab olduğuna göre ''Günümüz Koşulları''ndan ötürü çıtamızı aşağıya çekmeyelim; tırmanmaya bakalım!.. Tırmanamayıp tırmanıyor numerosu yapanların maskelerini de yırtalım!..

Üstad Hazretlerinin de belirttiği ölçüyü tekrar hatırlatayım:

Tek istikamet, Kabe;

Ve, tek örnek, Sahabe!..

Durum böyleyken, R'yi N'yle veya X'le kıyaslayacağımıza hem R'yi hem N'yi hem de X'leri Sahabelerle karşılaştıralım ve devlet-cemiyet-birey nizamında, tuttukları yol ne derece Ashab'a yakınsa o derece sevelim.

Gerisi boş!..

Vesselam...

Herhangi bir parti propagandası yapmak için yazmadım. Kaldı ki sözlerimi bahsi geçen kişinin partisine oy vermeyen biri olarak söyledim. Erbakanın hataları olmuştur, ancak tamamıyla silmemek gerekir. IMFden para almama fikri muazzam mesela.

Herhangi bir parti propagandası yapmak için yazmadım. Kaldı ki sözlerimi bahsi geçen kişinin partisine oy vermeyen biri olarak söyledim. Erbakanın hataları olmuştur, ancak tamamıyla silmemek gerekir. IMFden para almama fikri muazzam mesela.

Sevgili Gönüldaş Nurulhak, ben sizin yazınıza yorum yapmadım. Farkettiyseniz yazımda herhangi bir alıntınız yok. Gene de bu yanlış anlaşılmadan ötürü özür dilerim. Hakkınızı helal ediniz.

Selamun Aleyküm...

Erbakan'ın yaptıklarını bu kadar küçümsemek gerçekten çok mantıksız geliyor bana. Ülkeyi ımf'ye bel bağlama gayretinde olanlara karşı durduk, bizi kukla vaziyetine düşürmekten başka gayesi olmayan avrupa birliğine karşı D-8 İslam birliği oluşturuldu... vesaire vesaire, neyse şunu belirteyim ki böyle bir forumda, forumun mahiyeti bellidir, bu tür konuları kapak yapıp parti propogandasına dönüştürmek zaten gereksiz, niyetim bu değil. Ama rahatsız oluyorum işte, söylemeden edemiyorum, yoksa daha derin konuları buraya açıpta ayrım çıkarmanın kimseye bir faydası yok,,

vesselam .

Bazı kardeşlerimizin de beyanında bulunduğu üzere parti propagandacılığı gibi ucuz meselelerden kendimizi münezzeh kılarız.

Yine üstadın dediği gibi yaptığı iyi işler fenalığını örtemiyor bizlere keşke iyi iş yapmaya kalkıpta daha fazla zarar vermeseydin dedirttiriyor..

Ulvi dava enaniyet kabul etmez ve yapanla birlikte davayı da helaka sürükler........

Üstad Necip Fazıl dünya çapında bir adamdı...şimdi bazıları bu cümleyi görünce diyeceklerki gene abartılı cümleler geliyor...evet bazı insanlar hakkında böyle şeyler yapılmıştır(erbakan gibi)...ama işte Üstad'ın farkı malesef bu noktadaki bazı insanlar haketmediği yerlerde,haketmediği övgüleri alırken,Üstad gene kimse tarafından eleştirilemezken hiç kimse tarafından tam manasıyla kavranamamıştır...Erbakan meselesi de böyle...Üstadın beklentileri çok yüksekti...Üstad bu işin aşk,fikir,aksiyon...herşeyinde kilit adamdı ve davayı,dinimizi herşeyi en ince mahrem noktalarına kadar kavramıştı...Erbakan için zeki derler belki gerçekten öyle ama o Üstadı anlamamıştır...kulaklarıyla dinlemiştir..Erbakan dediğimiz adam Üstadın en fazla bir kuklası olabilirdi ki,onu bile olmamadı...bu olayı böyle görmek lazım...Üstad'ın samimiyeti ortadır..eğer gerçekten Erbakan İslam adına birşeyler yapıyor olsaydı...doğru şeyler yapıyor olsaydı...Üstad bunu görmezden gelmez böyle sırtını dönmezdi...Erbakan özelliği olmayan sıradan bir insandı...onun önemi bu yolda olan ilk partinin başına geçmiş olmasıydı...onun yerine başkası da geçmiş olabilirdi...ama malesefki bizde olaylar gözle görüldüğü için Erbakan bu davanın herşeyi gibi anlaşılmıştır..bu işler birazda kalbe kamış meseleler...vesselam...

Erbakan'ın yaptıklarını bu kadar küçümsemek gerçekten çok mantıksız geliyor bana. Ülkeyi ımf'ye bel bağlama gayretinde olanlara karşı durduk, bizi kukla vaziyetine düşürmekten başka gayesi olmayan avrupa birliğine karşı D-8 İslam birliği oluşturuldu... vesaire vesaire, neyse şunu belirteyim ki böyle bir forumda, forumun mahiyeti bellidir, bu tür konuları kapak yapıp parti propogandasına dönüştürmek zaten gereksiz, niyetim bu değil. Ama rahatsız oluyorum işte, söylemeden edemiyorum, yoksa daha derin konuları buraya açıpta ayrım çıkarmanın kimseye bir faydası yok,,

vesselam .

Aynen katılıyorum ..

QUOTE(rabia BDG @ Sep 12 2009, 07:29 AM) *

vesselam .

gerçekten çok komik.bunu yazan şahıs bu mesajından bi kaç gün sonra başka bir partiye saldırmakta kusur görmeyecek şahsiyette birisidir.

o şahısa soruyorum madem böyle ayrım neyim çıkarmanın faydası yoktu siz niye yaptınız.sizin sevdiğiniz şahısa denilince ayrım çıkarmanın faydası yok diyorsunuz başkasına denilirken diyenlere katılmakta bir mahzur görmüyorsunuz.tebrikler.

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?sh...=9965&st=18

gerçekten çok komik.bunu yazan şahıs bu mesajından bi kaç gün sonra başka bir partiye saldırmakta kusur görmeyecek şahsiyette birisidir.

o şahısa soruyorum madem böyle ayrım neyim çıkarmanın faydası yoktu siz niye yaptınız.sizin sevdiğiniz şahısa denilince ayrım çıkarmanın faydası yok diyorsunuz başkasına denilirken diyenlere katılmakta bir mahzur görmüyorsunuz.tebrikler.

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?sh...=9965&st=18

Orda düşüncemi ifade ettim ben, kabullenmediğim bir vaziyet ortadaysa neden bunu ifade etmeyeyim. Parti noktasında rahatsızlıklarım vardır belki, bunları es geçtim.. kürt açılımını hata görüyorum, ne yani bir yanlış var, biz partiye göre mi tavır alıcaz icraate göre mi ? Siz forumun bu konuları dile getiren- akp ile ilgili her köşesinde siyaset kokuyorsunuz. hemen ortaya çıkıyorsunuz, bu beni rahatsız etmezken, benim kürt açılımını doğru bulmadığım halde; şu veya bu parti niye ifade etmemeyim anlamış değilim.

eğer siz forumda istediğiniz siyasetçinin eleştirilmesine karşıysanız, ve buna kendi sevdiğiniz siyasetçi eleştirildiiği için karşı çıktığınızı değil de forumun maiyeti sebebiyle ve parti propogandasına karşı çıktığınız için karşı çıktığınızı iddia ederseniz bu forumda hiçbir siyasetçiyi eleştiremezsiniz.

siyaset kokma meselesine gelince: hakikati gizlemeye çalışanların, çifte standart uygulayıp bunun yanlış olmadığını iddia edenlerin, onun bunun hakkında atıp tutanların karşısında olmak, oyunlarını ortaya dökmek siyaset kokmaksa evet siyaset kokuyorum.ve bununla gurur duyuyorum.

ama siz bu iddianızı siyasetle ilgili her tartışmaya katılmam nedeniyle değil de sizin çifte standardınızı ortaya çıkarmam ve sizin karşınızda olmam sebebiyle söylediğiniz için topuğunuzdan saçınıza kadar riya kokuyorsunuz.

eğer siz forumda istediğiniz siyasetçinin eleştirilmesine karşıysanız, ve buna kendi sevdiğiniz siyasetçi eleştirildiiği için karşı çıktığınızı değil de forumun maiyeti sebebiyle ve parti propogandasına karşı çıktığınız için karşı çıktığınızı iddia ederseniz bu forumda hiçbir siyasetçiyi eleştiremezsiniz.

siyaset kokma meselesine gelince: hakikati gizlemeye çalışanların, çifte standart uygulayıp bunun yanlış olmadığını iddia edenlerin, onun bunun hakkında atıp tutanların karşısında olmak, oyunlarını ortaya dökmek siyaset kokmaksa evet siyaset kokuyorum.ve bununla gurur duyuyorum.

ama siz bu iddianızı siyasetle ilgili her tartışmaya katılmam nedeniyle değil de sizin çifte standardınızı ortaya çıkarmam ve sizin karşınızda olmam sebebiyle söylediğiniz için topuğunuzdan saçınıza kadar riya kokuyorsunuz.

ben orda partiyi eleştirmek yerine, direk kürt açılımına karşı olduğumu dile getirdim. yoksa iktidarın rahatsız olduğum tüm icraatlerinden bahsedebileceğim bir çok tartışma köşesi olmuştur, bir göz atarsanız ismimi pek göremezsiniz o köşelerde. çifte standart felan uyguladığım yok benim, bu nasıl bir bakış açısıdır ,neye göre riyakar olduğuma karar verme cüreti gösteriyorsunuz ; siz bu daralmış açıyla pek ilerleyemezsiniz.

artık sıkmaya başladın sende.neye göre olduğunu söyledim.anlayamadıysan bir daha oku.senin yerine bahsedenler vardı sen sadece destek olmak istedin.ve kendince oldun da.bide eleştirmek yerine kürt açılımına karşı olduğunu dile getirmişsin.bu sözün bana demirelin "bana mi,lliyetçiler de adam öldürtüyor dedirtemezsiniz" sözünü hatırlattı.neyse şimdi sizin eleştirmeyip kürt açılımına karşı olduğunuzu beyan ettiğiniz mesajınızı inceleyelim.

Önce demokratik açılım denildi... şimdi Kürt açılımı. Ben kürt sorunu diye birşeyin olmadığını, sadece sorunlu Kürt olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle açılımı ortaya koymanın, bin takla atılarak kabul ettirilmeye çalışılan kürt sorununu(!)da kabul ettiğinin bir göstergesidir. Çözüm sürecinde karşı tarafın muhatap alınmasını istediği kişi bellidir ki baştan beri bunu ifade ediyorlar, o nedenle ince bir vaziyetin eşiğindeyiz. Tedirgin olmamak elde değil, Allah sonumuzu hayr etsin ne diyeyim.

Ayrıca şu bop işide, öyle köşeye sıkıştırılıp, geçilecek bir konu değil... Bop'un eş başkanlığı vesaire,, off.. iktidara kilitlenip yanlışları doğru görmeye başlamak kadar tehlikeli bir durum yok... vesselam.

aslında sadece önemli yerleri işaretleyecektim ama bi baktım her harf bana bir kanıt sağlıyor topyekün işaretledim.

neyse incelemekten vazgeçtim.zaten herşey ortada.

artık sıkmaya başladın sende.neye göre olduğunu söyledim.anlayamadıysan bir daha oku.senin yerine bahsedenler vardı sen sadece destek olmak istedin.ve kendince oldun da.bide eleştirmek yerine kürt açılımına karşı olduğunu dile getirmişsin.bu sözün bana demirelin "bana mi,lliyetçiler de adam öldürtüyor dedirtemezsiniz" sözünü hatırlattı.neyse şimdi sizin eleştirmeyip kürt açılımına karşı olduğunuzu beyan ettiğiniz mesajınızı inceleyelim.

aslında sadece önemli yerleri işaretleyecektim ama bi baktım her harf bana bir kanıt sağlıyor topyekün işaretledim.

neyse incelemekten vazgeçtim.zaten herşey ortada.

O konuda benden önce yazılanları öyle detaylı bir incelemeye tabi tutmadım, o nedenle kimseye destek gayretinde olmadım. Sıkıntıya girmenize gerek yok, ne düşünürseniz düşünün, beni bağlamaz. Sözlerim,yorumlarım ortada... Anlayan anlar zaten, şikayetimiz kimedir neyedir... Daha fazla uzatmayı ve açıklamayı gereksiz görüyorum.

erbakana.gif

El yazısı ve asaleti...

ustad muhru vurduktan sonra gerisi onemsizdir efendim.... ustad bi insana haybeye bu kadar ihtar verir mi vermez.... yaptiklariyla yapmadiklariyla herseyiyle hesabini ilahi huzurda verecektir sirtinda ustadin son posta muhruyle.... uyarilmistir gereginin yapilmasi icin ilahi huzurdadir....

ŞU DEVİRDE ALLAH RIZASI İÇİN BİRİSİ SÖYLESİN HAK-BATIL DİYEN KAÇ SİYASETÇİ VARDA SİZ TOPYEKUN ERBAKANI ELEŞTİRİYORSUNUZ ARKADAŞLAR.NECİP FAZIL'IN MİLLİ GÖRÜŞ DAVASINA KARŞI OLDUĞUNU BİLMEME RAĞMEN BEN NECİP FAZILIN ANLAŞILMASI İÇİN ELİMDEN GELEN GAYRETİ SARFEDECEĞİME SÖZLER VERİRKEN BİR MİLLİ GÖRÜŞ ERİ OLARAK ,SİZ EDEPSİZLİĞE VARAN SÖZLER SARF ETMİŞSİNİZ.BU MUDUR YANİ İNANCIMIZIN GEREĞİ BİZ KABUL EDİP ELEŞTİRİLERİ EKSİKLERİMİZİ DÜZELTMEYE ÇALIŞIRKEN BÇLÜCÜLÜK NEDENDİR NİYE TARAFSIZ SADECE HAK ÇERÇEVESİNDEN BAKAMIYORUZ.BEN BİR ERBAKAN HAYRANI OLARAK ASLA ERBAKANIN PENCERESİNDEN BAKMADIM OLAYLAR SADECE VE SADECE PEYGAMBER VE ALLAH PENCERESİNDEN BAKIYORUM.... VARMI KONUSMASININ SONUNDA ZAFER YAKINDIR VE ZAFER İNANANLARINDIR DİYEN BİR BAŞKA SİYASETÇİ...İSTEYEN ARKADAŞLARA UZUN UZADIYA CEVAPLAR VEREBİLİRİM DAHA DETAYLI NEDEN ERBAKANI SAVUNDUĞUMA DAİR. SELAM VE SAYGILARIMLA

selamün aleyküm kardeşim ,bütünlüğü sağlama noktasında sana katılıyorum.Aynı yolun yolcularıyız ,saflarımız da aynı.Lakin sen bizim gibi iyi niyetli insanların düşüncelerinden çok Üstadın Erbakan Hoca ya olan yaklaşım açısını yakalamayı denesen. :-) Bizleri boşver,o kadirşinas büyüklere bakıver.Allah yar ve yardımcınız olsun mümin kardeşim

Üstadın davası konusunda olanca hassasiyet sergilediğini biliyoruz

Üstad benim içinde keskin kılıçtır, amma velakin unutmayalım ki o da nihayetinde bir insandır, ve yanılma payı mecvuttur.

Üstad Chp ile yapılan ortaklığı kabul edemediği için, bu kadar ağır eleştiride bulunmuş.

Peki şu an iktidar da olan parti de, chp tabanından kimse yok mudur, ya da solcu?

Politika böyle bir iştir.

Konuyu okuyamadım. Yorum için de fırsatım yok ama göz atınca birşeyler söyleyip öyle geçeceğim. Erbakan kendisini som altın zanneden ama sadece altınkaplama biri. Aslında "ağır sanayii hamlesi" gibi önemli bir görüşü benimsediği için o kısmına birşey demiyorum. Adamın bunu 30-40 yıl önceden ülke programına konulması için çabalaması takdirlik birşey. (Erbakan Almanyada kaldığı için bu fikri ordan almıştır sanırım. Biliyorsunuz Almanya 1930larda ağır sanayiye girişiyor. Zaten 2. dünya savaşına da gücüne dayanarak başlatıyor. İşte Necmeddin efendi de Almanyada kalınca ve mühendis de olunca bu düşünceyi iyice benimsiyor.) Ama onun dışında kendisi bir halta yaramaz. Bir insan ancak bu kadar nefsini 1 numaralı göstermek ister. Zahit kotku hoca buna diyor, partiden çekil diye, çekilmiyor. Esad Coşan hoca diyor kendie çeki düzen ver diye, vermiyor. Üstad böyle olmaz diyor, olmayanı yapıyor. Neticede ne oldu? Kendisinden kendi gibiler çıktı ve hiçbiri şimdi kendisini sallamıyor, takmıyor. Kendisi ise onlara "cehennemdedir onlar" diye yafta atıyor teselli için. Fakat görüldüğü gibi Tayyip Erdoğan'dan(başbakanımız) Abdullah Gül(cumhurbaşkanımız)'e kadar içinden çıkan birçok şahsiyet artık milli görüşü Necmeddin efendinin koltuk şehveti yüzünden bırakmıştır. E olacağı bu. Artık Necmeddin efendiye ve avanelerine yol yoktur. Şimdi onlardan çıkma ama onları kabul etmeme çizgisindeki evlatçıklarında sıra... :)

M.Esad Coşan hocam anlatıyor:M.zahit kotku hocaefendi,erbakan hocaya birisini yollamış demiş ki :''necmiye söyleyin parti başkanlığını bıraksın'' Ama tahmin ettiğiniz gibi yazanelin de dediği gibi koltuk belası ve kendini bi halt sanmadan dolayı bırakmıyor.Beyler herşey ortada Üstadımız,hoca için ''davayı harcıyorsun''ifadesi kullanmış.M.Zahit Kotku ve M.Esad Coşan hocaefendilerin fikri de ortada...daha kimi savunuyorsunuz siz? peeh

Esad Hocam ve Mehmed Zahid Koktu hocam benim için, çok değerlidirler, ancak

bunu neden söylediklerini de sorgulamak gerek? Ben bu konuda bilgi sahibi değilim, tahminlerim ise, siyasetten uzak durmak gerektiğini vurgulamak için olabilir.

Hocalarıma saygısızlık atfetmek için yazmıyorum ama mecbur bıraktınız, Esad Çoşan r.a'ın bir zamanlar Süleyman Demirel'i desteklediğini biliyoruz. Peki buna ne dersiniz? Süleyman gibi bir masonla ne işleri olabilir ki? belli ki, Esad hocamızda insan olmanın getirdiği zaafiyetle yanlış kişiyi bir süre desteklemiştir. Yineliyorum ki Erbakana oy veren biri değilim, savunmak için sarfetmiyorum bu sözleri.

Yani insanlar hata yapabilir. Erbakanında hataları vardr. Bediüzzamn hz.leri "mümin kardeşlerinizin hatalarına bakıp, onları tümden karalamayın zira hatasız kul yoktur" der.

Dikkat çekmek istediğim husus ise tam burası idi...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...