Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
sark

Allahsız Dünya!

Recommended Posts

Hiçbir misal ve tecrübe insanlığı kandıramıyor. O, kifayetsizliği ve delaleti hemen seziyor. Menfiyi, çürüğü, günübirliği sezmek işten bile değil. Fakat müsbeti, sağlamı, devamlıyı bulmak davaların davası.

Niçin o kadar tapındığı müsbet ilimler ona tesellisini vermiyor? Ölülerin kalbini şişelerde zıplatan doktorları, suyun altına havanın üstüne merdiven kuran mühendisleri, Londra’daki fısıltıyı Tahran’da dinleten kâşifler var. Bütün bunlar içinin yıkıntısına niye ilaç değil?

Ruhunun bütün nizamı çöktü. Müzisyenin kulağına, eski vecdin yerine, saralı kadın çığlıkları ve Afrikalı vahşi tepinmeleri geliyor. Ressamın gözün, eski ahenkli yüzler yerine, yedi başlı zebaniler ve kemik hastalıkları kliniğinden hilkat galatları görünüyor. Mimar, gökyüzüne bağırsak gibi şeyler çekiyor. Şairin şiiri, daha içini okumadan, uzaktan bakıldığı vakit koca karı ağzı gibi yıkık dökük. Üstünde oturduğumuz eşya, taş devri aletleriyle yontulmuş, işsizlik, ümitsizlik ve bedbinlik teneşirleri.

İnsanlık sıkılıyor.

Zamanın en ince çizgisine dokunan filozof ormanlarda geziyor ve “Angstphilosophie” başlığı altında korku ve sıkıntıyı bestelemeye çalışıyor ve insanlığın beklediği yeni ve büyük metafizikten bahsediyor.

Artık anlıyoruz. Allah dünyamızdan çekilmiştir.Bu Allah ilmihal kitaplarındaki Allah değildir. Bu Allah basit ve tabiinin üstünde alem sezen bir “fevkalâde”, bir “merveilleux” telakkisidir. Bu Allah kaz kümeslerine sığmayan üstün ruhun istikbale ve maveraya iştiyakıdır.

Niçin yıllarca güneşe, ateşe, öküze ve ağaca taptık? Ne diye bu adi maddeleri ruhumuzun esrar gömlekleriyle giydirdik? Hep bu dört köşe şeklin dışındaki ruhu, hep bu yaşadığımız günün ilerisindeki anı, hep bu geçiciliğin üstündeki bekayı ifade için.

Dünya ilk defa olarak Allahsızdır. Artık ne “harikulade” telakkisi, ne bir sonsuzluk duygusu, ne de gizlilik idraki, ne de bir istikbal iştiyakı.

Hızını büyük imanlardan alan müsbet bilgilerimiz, lokomotifi bozulmuş vagonlar gibi ilk hızıyla yürüyor ve hep inişlerden istifade ediyor. Yokuş göründü. Vagonlardan çığlıklar geliyor. Nasıl tırmanacağız?

Allah dünyamızdan çekildi. Bu çekiliş, bir insandan cesaretin çekilişi, bir çehreden muhabbetin uçuşu, bir bahçeden baharın gidişi gibi kaba madde üzerinde takibi mümkün bir iş değil.

Ve işte sıkılıyoruz, sıkılıyoruz. Günün en ince çizgisi bu. Rahatsızız. Mahduda sığamıyoruz, hudutsuzu dolduramıyoruz.

Bu hal, her vasfı ihmâl edilen ruhun göze görünmez bir planda, kâinat kadar büyük şahsiyetini teklif edişinden geliyor.

Perişan ruhumuzu düzene sokacak iman! Dâvamız seninle!

Ağaç, N.2, s. 1-2

Perişan ruhumuzu düzene sokacak iman!Davamız seninle!

Harikulade..Bu büyük davada Allah yardımcımız olsun..

Dua edelim arkadaşlar...Allah'a yalvaralım..yalavaralım da, Üstadımızın özlediği neslin ilk çiçekleri olabilelim...Dünyanın beklediği inkılabın meyvelerini çocuklarımıza tattırabilelim...Agoraya çıkıp sesimizi duyurabilelim...Anadolu kıtası büyüklüğünde çatılar kurabilelim...

Ama nasıl..İçimden ağlamak geliyor..Üstad'ın bize emanet ettiği, islamın idare binasını yükseltmek şöyle dursun, mevcut duvarların çatlamasına,dökülmesine dahi engel olamıyoruz....Bir olalım,birlik olalım..Üstad'ı nasıl daha güzel ve doğru tanıtabiliriz bunun yollarını arayalım..Biraraya gelip dertleşelim,halleşelim...Üstad'ın adını taşıyan kütüphaneler,tiyatrolar kuralım...Çok mu zor..?????

Ahh gönüldaşım, kıymetli kardeşim; mücerret ruhunuzdan o ulvî ideal nasıl da tütüyor!

Biz önce kendi içimizde kavrulmaktan kevgire döneceğiz, bu ıstırap ile yoğrulacağız, bizi cemiyetin hali ısıracak, rahatsız olacağız ve artık ferdiyete sığmaz olup yönümüzü cemiyete çevireceğiz! Bunu yapacak olan bizleriz!

Geçen gece Üstad'ın resimleri karşımda bakıp bakıp düşünüyordum. Sizin içinizden ağlamak geçiyor ben ise ağladım. Evet ağladım. Gözlerinde öyle bir hüzün vardı ki üstad'ın.. Yahu dedim Üstad garip mi öldü?! Yüzüne işlediği onca derdin, çilenin sebebi bizleriz, beklenen nesli yetiştirmek değil miydi tek gayesi?! Niye bu kadar hantal ruhluyduk?! Dedim dedim, baktım baktım ağladım.. Böyle böyle, pekleşe pekleşe büyüyeceğiz gönüldaş! Ve vakti zamanı geldiğinde merhum Zarifoğlu'nun teşbihiyle; olgun bir incir gibi patlayıp balımızı yeryüzüne saçacağız!

Amerikan rüyası görmüyorum ben! Allah bu gençliğe yol versin!

• Like 3

O İncir'in balları ağzınızdan damlamaya başlamış gönüldaş maşallah...Üstad'ın tabiriyle ağlayabildiğin için anlamaya başlamışsın..Gerçi anlamak yok diyor yine Üstad, anlar gibi olmak var..Son tavır olarak saçlarımızı yolacağız...

Yüce Allah sonsuza dek sevdiklerimizle beraber olabilmeyi nasib buyursun.

• Like 2

"Allahsız adamın fikrine, Allahsız cemiyetin mefkuresine, Allahsız idarenin başarısına ve Allahsız ordunun silâhına inanmıyorum!.. "

Mümin-kafir

Ahh gönüldaşım, kıymetli kardeşim; mücerret ruhunuzdan o ulvî ideal nasıl da tütüyor!

Biz önce kendi içimizde kavrulmaktan kevgire döneceğiz, bu ıstırap ile yoğrulacağız, bizi cemiyetin hali ısıracak, rahatsız olacağız ve artık ferdiyete sığmaz olup yönümüzü cemiyete çevireceğiz! Bunu yapacak olan bizleriz!

Geçen gece Üstad'ın resimleri karşımda bakıp bakıp düşünüyordum. Sizin içinizden ağlamak geçiyor ben ise ağladım. Evet ağladım. Gözlerinde öyle bir hüzün vardı ki üstad'ın.. Yahu dedim Üstad garip mi öldü?! Yüzüne işlediği onca derdin, çilenin sebebi bizleriz, beklenen nesli yetiştirmek değil miydi tek gayesi?! Niye bu kadar hantal ruhluyduk?! Dedim dedim, baktım baktım ağladım.. Böyle böyle, pekleşe pekleşe büyüyeceğiz gönüldaş! Ve vakti zamanı geldiğinde merhum Zarifoğlu'nun teşbihiyle; olgun bir incir gibi patlayıp balımızı yeryüzüne saçacağız!

Amerikan rüyası görmüyorum ben! Allah bu gençliğe yol versin!

"Size öylebir tohum bırakmak nasip etti ki, Allah, mutlaka ağacını yetiştirmek borcu altındasınız"

Üstad, tohumu imâl etti, toprağa attı ve ağacını yetiştirmeyi her birmizin boynuna borç bildirdi. Bu borcu hakkıyla ödeyebilmek için 'muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğu'na her ne kadar inandırılmaya çalışılsak da; bu kudret beynimizin ve gönlümüzün gizli kalmış, ellenmemiş,unutulmaya yüz tutmuş, lakin, hala tertemiz bir bölgesinde saklı imân kuvvetindedir. O imân ki; 'Bir elime güneşi, bir elime ayı verseler, yine de davamdan dönmem' düsturunda bir Peygamber'in tebliğciliğini ve önderliğini yaptığı dinin sapasağlam temelleriyle oluşturulmuş ve donatılmıştır. Şimdi yapılacak iş; o imân kuvvetini, saklı olduğu yerden gün ışığına çıkarmak, ve o imânla ve 'O'nun izniyle' bu borcu ödemektir

Çok haklısınız dünya imansızlıkla boğuşuyor.İnşallah Hz.Muhammed(S.A.V) Efendimizin daha önceden haber verdiği kutlu şahıs[Hz.Mehdi(a.s)] gelecek ve bu düzeni düzeltecek İnşallah.Tabiki de bizim de emek etmemiz gerek.Şu sitelerden yararlanabilirsiniz Mehdi(a.s) hakkında bilgilere(Ne zaman gelir Allah bilir fakat birgün geleceği kesindir! Alimlerin çoğu bu zamanda yaşadığına hem fikirler Hz.Mehdi(a.s) in-Ahir zamandayız-O da ahir zamanda gelecek kutlu bir şahıstır):

http://www.beklenenmehdi.com/

http://www.mehdininozellikleri.com/index.php

http://www.hazretimehdi.com/index.php

http://www.mehdiresul.net/

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehdi

Sitelere bakmanızı tavsiye ederim...

Saygılarımla.

bence harun yahya isimli yahudinin iddialarına değer vermeyin.

bi de sanki sırf birşeylerin propogandası için üye olmuş gibi hangi konuya girseniz alakalı alakasız linkler veriyorsunuz.

bunu terketmeniz gerek.

son olarak abdulhakim arvasi hazretleri ile menzilin bir bağlantısı yok.

anlaşıldığı üzere soyları yukarıda birleşiyor ama abdulhakim arvasi hazretlerinin soyundan değiller.

kafanızdan bağlantı kurmaya çalışmayınız

bi de sanki sırf birşeylerin propogandası için üye olmuş gibi hangi konuya girseniz alakalı alakasız linkler veriyorsunuz.

bunu terketmeniz gerek.

anlaşıldığı üzere soyları yukarıda birleşiyor ama abdulhakim arvasi hazretlerinin soyundan değiller.

Özür dilerim kardeş,bilmiyordum.Haklısınız çok saçma bağlantılar kuruyorum.Özür dilerim.

Ama yanlışınız şudur ki propaganda diye bir niyetim yok.Bu konularda samimiyim.Eğer yanlışsam affola.Kim doğru olabilmiş ki ? Doğruları bilen Allah'tır.Mutlak doğru Ondadır.Onun yolundadır.Mutlak doğruya ancak onun yolunda ulaşılabilir diye düşünüyorum.

Selametle kalın.

Saygılarımla...

Özür dilerim kardeş,bilmiyordum.Haklısınız çok saçma bağlantılar kuruyorum.Özür dilerim.

Ama yanlışınız şudur ki propaganda diye bir niyetim yok.Bu konularda samimiyim.Eğer yanlışsam affola.Kim doğru olabilmiş ki ? Doğruları bilen Allah'tır.Mutlak doğru Ondadır.Onun yolundadır.Mutlak doğruya ancak onun yolunda ulaşılabilir diye düşünüyorum.

Selametle kalın.

Saygılarımla...

bunu terketmeniz gerek.

Bir şeye değinmek isterim lakin siz Mehdi diye bir şey yok mu diyorsunuz yani ? Diyorsanız da siz bilirsiniz.İnanmazsanız Alimlere de sorabilirsiniz.Hepsi mi yahudi ? :) Hem ben Adnan Oktar Mehdi demiyorum.O kim Mehdi kim ? Allah aşkına.Mehdi Arap olcak ve Hz.Muhammed(s.a.v) soyundan olacak.Ama dediğim gibi inanmazsanız da siz bilirsiniz.Geldiğinde görürsünüz siz de :) Çünkü Mehdi'nin geleceğini önceden haber veren Harun Yahya veya Adnan Oktar veya başka birisi değildir.Bilhassa Hz.Muhammed(S.A.V) dir.Konunun yahudilerle ne alakası var ? Eğer Harun Yahya yahudiyse dediğiniz gibi dediklerine inanmam.Zaten benim Mehdi dememin sebebinin Harun Yahya'ya inanıp inanmamakla alakası yok.Ben Allah'a ve daha sonra Resulü'ne güveniyorum.Onlara inanıyorum bir başkasına değil.Ama Harun Yahya'nın yadudi olduğunu nerden biliyorsunuz,merak ettim.Lütfen kaynak ve somut delil belirtiniz.Çünkü kafir olmayan birine kafir demek büyük günahtır.Eğer kafirse de Allah bilir.Biz nasıl bilelim ? Kalpleri bilen Allah'tır.Yahudi olamaz demiyorum.Belkide siz haklısınız,olabilir yani.Bunlar inanç meselesi.Ama ben yahudi filan değilim ki propaganda yapayım.Ben basa basa söylüyorum ki MÜSLÜMANIM.Tek iman,tek yürek İSLAM !!!

Ve ben Abdulhakim Arvasi Menzil'den demedim ki.Sadece öyle düşündüğümü,öyle bildiğimi belirtmek istedim.Ha belkide yanlış biliyorum.Olabilir.İnsanız şaşırabiliriz.Fakat hepsi de Nakşibendidir.Hepsi de aynı kandır.Ben onun soyundan diyorum.Konularımı dikkatlice okursanız da görürsünüz.Abdulhakim Arvasi Menzil'den olmayabilir.Sonuçta aynı soydalar.Hatam var ise de insanız olabilir.Belki ben yanlışım siz doğrusunuz yine olabilir.Ama siz de yanlış olabilme ihtimalinizi düşününüz.Doğruları ve herşeyi hakkıyla bilen Allah'tır.Herkes bildiğini okur.Ama kimse ben kesin doğruyum diyemez,dememelidir.

Selametle kalın.

Saygılarımla...

işte delil

harun yahyadan etkilendiğiniz düşündüm çünkü bu kopnuda verdiğiniz linkler harun yahyanın sitelerinin linkleriydi.

dikkat ederseniz altlarında harun yahyanın eserlerinden faydalanılmıştır yazısını görürsünüz.

bu arada size kafir demedim.harun yahya ya dedim.ondan sakınıp kendiniz korumanız için

işte delil

harun yahyadan etkilendiğiniz düşündüm çünkü bu kopnuda verdiğiniz linkler harun yahyanın sitelerinin linkleriydi.

dikkat ederseniz altlarında harun yahyanın eserlerinden faydalanılmıştır yazısını görürsünüz.

bu arada size kafir demedim.harun yahya ya dedim.ondan sakınıp kendiniz korumanız için

Evet,sağolun okudum bana kafir demediğinizi biliyorum.Siz Harun Yahya'ya kafir diyorsunuz yani yahudi diyorsunuz.Dediğiniz gibi kanıtı okudum.Fakat onu yazan kişi de kanıt yazmamış ki video koymamış eğer videoyu arıyorum bulursam ben koyacağım şimdi.Demek istediğim bir insana yahudi demeden önce çok düşünülmeli yani onu diyorum fakat siz Mehdi'nin bir gün geleceğine inanmıyor musunuz ? Harun Yahya'yı da geç.Adnan Oktar'ı da geç.Zaten Harun Yahya da Adnan Oktar'ın diğer kullandığı bir admış ikiside aynı insan.Onlara bakan yok.Ben Allah'a ve Resulüne bakarım.Mehdi'nin geleceğini söyleyen Harun Yahya yada Adnan Oktar değildir,Hz.Muhammed(S.A.V)'dir.Verdiğiniz delil de sadece Adnan Oktar'ın yaptığı İslam'a yakışmayan davranışlar var fakat yahudi olduğuna dair kanıt vermemişsiniz.Ve Harun Yahya'dan bahsediyordunuz yahudi diye.Ee ona da kanıt vermemişsiniz.O konuda sadece Adnan Oktar'ın yaptığı İslam'a yakışmayan davranışlardan bahsetmiş açan arkadaşımız.Sağlam,sapasağlam deliller bulmalıyız ki emin olalım şimdi ben de araştırıyorum siz de araştırın fakat dediğim gibi Mehdi'nin geleceğini söyleyen kimse değil bilhassa Peygamber Efendimiz(S.A.V)'dir.İmam-ı Rabbani ve Bediüzzaman Said Nürsi gibi alimler de Mehdi'yi onaylıyor,gelecektir diyor.Lütfen araştırınız.Hem verdiğim her site Harun Yahya'nın değil.

nasıl vidyo koymamış

o konunun içinde bi sürü vidyo var

.Verdiğiniz delil de sadece Adnan Oktar'ın yaptığı İslam'a yakışmayan davranışlar var fakat yahudi olduğuna dair kanıt vermemişsiniz

tabi canım "bizim kuranımız var tevratımız var, birşey olursa tevrata bakarız"

"israil bizim dostumuz kimse israille aramızı açamaz"

"kim israile atom bombası atarsa gökkubbeyi başına yıkarız" sözleri yahudi olduğuna delil teşkil etmiyor.

bu arada biz mehdi gelmeyecek demiyoruz.lakin üstadın bu konusu mehdiyle alakalı değil ki.

nasıl vidyo koymamış

o konunun içinde bi sürü vidyo var

Evet şimdi gördüm altlara koymuş.Hmm demek siz haklıymışsınız olabilir ama bir şeyi kesin bilirim Mehdi(a.s) gelecektir sizde lütfen benim verdiğim delillere bakınız ve Harun Yahya'yı geçiniz.Yani ondan bana ne bize ne.Dediğim gibi o kim,Mehdi kim? Mehdi inancının o adamla alakası yok.O adamı ben hakiki sanardım demek aldanmışım ama etkilenme söz konusu değil.Fakat videoları siz tam izlediniz mi? Ben izleyip ona göre tekrar yorum yapacağım.

Evet şimdi gördüm altlara koymuş.Hmm demek siz haklıymışsınız olabilir ama bir şeyi kesin bilirim Mehdi(a.s) gelecektir sizde lütfen benim verdiğim delillere bakınız ve Harun Yahya'yı geçiniz.Yani ondan bana ne bize ne.Dediğim gibi o kim,Mehdi kim? Mehdi inancının o adamla alakası yok.O adamı ben hakiki sanardım demek aldanmışım ama etkilenme söz konusu değil.Fakat videoları siz tam izlediniz mi? Ben izleyip ona göre tekrar yorum yapacağım.

Evet,gördüm kardeş videoları izledim.Allah razı olsun kardeş senden.İnanmıorum artık ona.Etraf İsrail ve Amerikan ajanı dolmuş.Ben inanmıyorum Adnan Oktar'a artık önceden inanıyordum ama etkilenme söz konusu değildi.Şimdi hiç inanmıyorum.İsrail'i öve öve bitirememiş.İnşallah Mehdi(a.s) gelsin de ona da haddini bildirsin.

Sayın adminler ben birkaç SAHTE ADAM(Adnan Oktar) linki yüklemiştim.Silebilir misiniz ? Ben silemiyorum.Düzenleme yetkisi yok eski mesajı.

Selametle kalın

Saygılarımla

“Evet ümidvar olunuz, şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sadâ, İslâm'ın sadâsı olacaktır!"

Said nurşi ..

Biz ümidimizi hiç kaybetmedik !. Rabbim bu ümid duygusunu hiçbir kardeşimden almaSın inşallah.. Rabbim Ümmeti Muhammed in yar ve yardımcısı olsun inşallah.. o günlerde gelecek inşallah.