Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

27 Ağustos 2011 İftar Buluşması

Recommended Posts

Değerli üyelerimiz,

6 yılı aşkın bir süredir Üstad'ın daha geniş kitleler tarafından, tüm yönleriyle ve daha iyi anlaşılabilmesi için yayın yapan Sitemizin yeniden yapılanmaya gitme çalışmalarını tartışmak üzere, 27 ağustos 2011 cumartesi akşamı bir toplantı düzenlemek niyetindeyiz.

Sözkonusu toplantıda, geçmişte yapılanların ışığında sitemizin geleceğini inşa etmek amacıyla fikir paylaşmayı ve rotamızı sizlerle beraber çizmeyi planlıyoruz.

Takdir edeceğiniz gibi, bugüne kadar faaliyetlerinin önemli bir kısmını internet üzerinden yürüten sitemiz, gelecekte de yoluna aynı amaçları doğrultusunda devam ederken, tesir sahasını daha da genişletme borcuyla karşı karşıyadır. Bu sebeple uzun süredir kurma niyetinde olduğumuz derneğimizle ilgili son kararları birlikte almak ve çıkarmayı düşündüğümüz derginin içeriği konusunda sizlerle fikir alışverişinde bulunmak arzusundayız.

İftar buluşmamız Taksim'de gerçekleştirilecektir. Fırsatı olan arkadaşlarımızın iştirakını önemle rica ediyoruz. Zira bu toplantı geleceğimizi planlama arefesinde, sahip olduğumuz imkanlar hususunda bizi aydınlatacak; neticesinde de kararlarımızı ne şekilde almamız gerektiğini bize işaret edecektir. Bugüne kadar bize her türlü desteği sağlayan kullanıcılarımızın, özellikle de dernek ve dergi hususlarındaki fikirlerini almak, maddi ve manevi açıdan verebilecekleri desteği görmek ve uzun vadeli adımlarımızı atmadan evvel kendileriyle sürekli olarak irtibatta kalmak adımlarımızı daha isabetli bir şekilde hesaplamamıza imkan tanıyacaktır. Ayrıca yeni yüzlerle tanışmak, yeni arkadaşlarımızı ekibimizde daha aktif görmek de bizler için mutluluk verici bir tecrübe olacaktır.

Katılmak isteyen arkadaşlarımızın, şahsımla özel mesaj ile veya [email protected] adresine yazarak irtibata geçmeleri gerekmektedir. Toplantıya ilişkin diğer detaylar kendilerine özelden iletilecektir.

Not: İftar için sabit bir menü belirlenmemiştir.

Saygı ve selamlarımla

• Like 5

Daha evvel yapılan toplantıları ve mahiyetinde konuşulanları hatırlayınca Allah'ın izniyle bu toplantının da faydalı olacağını düşünüyorum. Sürpriz yapıp günü birlik gelip iftara katılmayı isterdim ama şartlar klasik bir şekilde elvermedi. Şu an bildiğim kadarıyla site olarak geldiğimiz son nokta, fasikül projesi, dernekleşme çabaları, cumhurbaşkanımızla röportaj gibi hepsi ayrı ayrı bize heyecan veren konular. Hem bu konular üzerinde kafa patlatmak hem de sitenin görünümü, konuların çeşitliliği gibi diğer hususlarda fikir alışverişinde bulunmak için mükemmel bir ortam olacağını düşünüyorum. Özellikle dernekleşmenin ve fasikül gibi büyük projelerin bize getireceği maddi yükü nasıl hafifletebiliriz bunun üzerinde konuşmalıyız, bugüne kadar kimseden kuruş para alınmadığını biliyorum, ama artık taşın altına elimizi Allah'ın izniyle koymalıyız. Ben NFK-FAN ve beylerbeyi adminlerimle hem Erzurum'da hem İstanbul'da açılması düşünülen dernekler hakkında hem de kısa vadede büyük maliyeti olan fasikül gibi projelerden konuştuk. Öte yandan ne zamandır adminlerimizin başlatmış olduğu kitap dağıtım projesinin de sürdürülmesi gerektiğinden bahsettik. Fakat şunu çok rahat söyleyebilirim ki, bu sitede verilen emeklerin karşılığı Allah'ın izniyle fazlasıyla karşılığını bulacaktır. Özetle bu sitenin an itibariyle ihtiyaç duyduğu iki önemli mesele olduğunu düşünüyorum bunlardan birincisi aktif üye popülasyonu ikincisi sürdürülebilir maddi kaynaklar. Allah sizleri muvaffak etsine efendim, bunca günahın olduğu günaha ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir ortamda insanlara dur diyebildiniz. Bir daha ki toplantılarda görüşebilmek üzere inşallah. Değil mi trradomir, mitajanı, kadir-şinas, mahlas? :D:D:D (üç kağıtçılar sizi )

Selamunaleykum Gönüldaşlar,

Maalesef bir buluşma tarihinde daha İstanbul'da olamayacağım. Değerlendirmelerinizi ve toplantı başlıklarını ve olacaksa sonuçlarını paylaşmanızı bekliyoruz.Allah hepinizden razı olsun.

Hayırlı ramazanlar.

Daha evvel yapılan toplantıları ve mahiyetinde konuşulanları hatırlayınca Allah'ın izniyle bu toplantının da faydalı olacağını düşünüyorum. Sürpriz yapıp günü birlik gelip iftara katılmayı isterdim ama şartlar klasik bir şekilde elvermedi. Şu an bildiğim kadarıyla site olarak geldiğimiz son nokta, fasikül projesi, dernekleşme çabaları, cumhurbaşkanımızla röportaj gibi hepsi ayrı ayrı bize heyecan veren konular. Hem bu konular üzerinde kafa patlatmak hem de sitenin görünümü, konuların çeşitliliği gibi diğer hususlarda fikir alışverişinde bulunmak için mükemmel bir ortam olacağını düşünüyorum. Özellikle dernekleşmenin ve fasikül gibi büyük projelerin bize getireceği maddi yükü nasıl hafifletebiliriz bunun üzerinde konuşmalıyız, bugüne kadar kimseden kuruş para alınmadığını biliyorum, ama artık taşın altına elimizi Allah'ın izniyle koymalıyız. Ben NFK-FAN ve beylerbeyi adminlerimle hem Erzurum'da hem İstanbul'da açılması düşünülen dernekler hakkında hem de kısa vadede büyük maliyeti olan fasikül gibi projelerden konuştuk. Öte yandan ne zamandır adminlerimizin başlatmış olduğu kitap dağıtım projesinin de sürdürülmesi gerektiğinden bahsettik. Fakat şunu çok rahat söyleyebilirim ki, bu sitede verilen emeklerin karşılığı Allah'ın izniyle fazlasıyla karşılığını bulacaktır. Özetle bu sitenin an itibariyle ihtiyaç duyduğu iki önemli mesele olduğunu düşünüyorum bunlardan birincisi aktif üye popülasyonu ikincisi sürdürülebilir maddi kaynaklar. Allah sizleri muvaffak etsine efendim, bunca günahın olduğu günaha ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir ortamda insanlara dur diyebildiniz. Bir daha ki toplantılarda görüşebilmek üzere inşallah. Değil mi trradomir, mitajanı, kadir-şinas, mahlas? :D:D:D (üç kağıtçılar sizi )

Bu forumu ayrıcalıklı kılan bu tür faaliyetlerin ve organizasyonların gerçekleştiriliyor olmasıdır. Tanıdığım ve gözlemlediğim kadarıyla yapmış oldukları rutin yıllık toplantıların yanı sıra, kaynaşmayı ve dayanışmayı amaçlayan iftar buluşmaları ve özel günler içinde bir araya gelmeyi hedefleyen toplantıları düzenlemeyi prensip haline getirmişlerdir. İcraatlerini, söylemlerini, hedeflerini sanaldan reele taşıyabilen tekdüzelikten uzak kaç tane forum vardır merak ediyorum doğrusu varsa da aynı niyet doğrultusunda hareket ettiklerini zannetmiyorum. Bu buluşmada inşallah verimli geçer ve bir sonraki toplantılara da kapı aralar

Cihandar şu forumu bize dar eden cihandar. Sırf, her fırsatta bana sataşıyorsun diye önceki rumuzu defalarca diline dolayarak eskittiğin için adminlerden rumuzumu değiştirme talebinde bulundum vallahi yaka silktim be kardeşim :). Üstüme iyilik sağlık bize (üç kağıtçı) diyen adama bak! İşitin bunu ey yarenler, duyanda cihandarı sütten çıkmış ak kaşık zannedecek :) Ben anamdan doğduğum gün ki gibiyim ve masumum müddei iddiasını ispatla mükelleftir azizim. Bendeniz üç kağıtçı olmadıkları konusunda mahlas ve mitajanı’na da kefilim ancak “trradomir” müstesna!!! Mazallah ona da kefil olursam ben bu vebalin altından kalkamam. :D

yapılan buluşmalardan 1 tanesi hariç hiç birine iş dolasıyla katılamadım ...çok şükür bu sefer ki denk geldi inşallah orda olmaya çalışacağız...

Selamlar,

Buluşmayı dün Taksim'de gerçekleştirdik. 13 kişilik bir katılımın sağlandığı buluşmamız hem dernek konusunda atacağımız adımları belirlemek, hem güncel hususlar ve site hakkında sohbet etmek, hem de yeni arkadaşlarımızla tanışmak açısından oldukça bereketli ve tatmin ediciydi. Katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah dernek hususundaki rotamızı çizerken bu toplantıda konuştuklarımızdan büyük ölçüde istifade edeceğiz. Toplantıya katılarak çekirdek kadromuzu genişletme fırsatını bizlere sunan tüm arkadaşlarımızla bundan sonra da yakından irtibatta olmayı ve ilerleyen adımlarda değerli fikirlerinden istifade etmeyi planlıyoruz. İnşallah toplantımız hayırlara vesile olur. Yeri ve zamanı geldiğinde, aldığımız kararların yansımalarını izlemeniz mümkün olacaktır.

Saygı ve selamlarımla

dün akşamki iftar için Allah razı olsun çok memnun ayrıldık....tekrarını bekliyoruz inşallah :)

Anaa, Üstad'ım nerdesin bile sonunda bi toplantıya katılabilmiş, bi ben kalmışım. :) Arkamdan yılan dilinizle laflar sokuşturacağınıza çağırsanıza ulan sevgili arkadaşlarım cihandar ve la edri. Sizin yüzünüzden toplantıya gidemedim. Vebali giyotin misali boynunuzdadır. Ben üçkağıtçıysam bu kelime bugüne dek hep yanlış kullanılmış. Niye kimseyi uyarmıyosunuz? Bundan sonra gördüğünüz yerde halkı acımadan tenvir buyurun; üçkağıtçı sözüne sadık, zeki, karizmatik, arkadaş canlısı, şefkatli, alçak gönüllü ve pırpır gibi bi şeydir. Sahtekar zannedilmesi ise galat-ı meşhur tesmiye buyrulan halin bir misalidir. Hadi bakiim herkes beş ilkokul arkadaşına, beş ortaokul arkadaşına, beş asker arkadaşına, beş mahalle arkadaşına ve dört de sokaktan rastgele çevireceği adama bunları anlatsın da bütün inandırıcılığını kaybettiği yetmezmiş gibi eşek sudan gelinceye kadar bir araba da zopa yesin.

O değil de ne gibi hususların konuşulduğunu kimse zahmet edip şuraya yazmayacak mı? Kim katıldı bu toplantıya kardeşim. Ne var ne yok?