Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
müznib

Cübbeli Ahmet Hoca Tutuklandı

Recommended Posts

Agresifleştiğim doğrudur. Ben şu mevzu çıktı çıkalı resmen takip ettiğim sitelerde takipçiliğimi dondurdum. Hocaya recm gerek diyen mi dersiniz, sen İslamoğlu'na, Adnan Oktar'a laf ettin bak Allah nasıl müstehakını verdi diyen mi dersiniz, okudukça ifrit oluyorum. Bir burada iş seyrinde gidiyordu ki o yazı bir nev'i taşmaya sebep oldu diyelim. Evet belki herkes benim kadar derin tanımayabilir bu cihetten haklısınız. Ama mezkur yazarın da hakkında kesin deliller olmadan kalkıp "ondan da onu sevenden de" diye başlayıp veryansın etmesi kabul edilebilir değildir. Ben de adamın niyeti buradan belli deyip sorgulamadım ve de kendisini veto ettim. En azından o yazısını. Benim şahıslarla hiçbir alışverişim olmaz, ben öfkem fikredir, ortaya konan düşünceyedir. Ve bu şahıs ciddi hezeyan yaşatmıştır, kaleminin hakkını verememiştir. Ahmet Hakan'dan, Fatih Altaylı'dan ve diğer sol cenah gazetecilerden ne farkı kaldı yargısız infaz yaptıysa? Cübbeli Hoca kendi açıklamış, e ben susayım siz deyin, burada vebal altında kalan, zannın kurbanı olan ben miyim, bu tarz yazıları kaleme alan kalembazlar mı? Tümel bunun iftira olduğunda mutabık, bir kaç şaklaban çıkmış, adeta yıllardır biriktirdikleri kini kusmak için rakibinın yere kapaklanmasın da, "gebereceksin!" deyip bir tekme de beline kendi indirmesi kadar acınaklı. Dava adamı falan diyorsunuz da sergilediği tutumla benim nezdimde diğerlerinden hiçbir farkı kalmamıştır. En acınaklı olan senin safında sandığın adamdan yediğin şamardır. Emin olun fena acıtıyor. Objektif bakamamış bu adam bunu kabullenin.

Uzatmanın anlamı yok. Benim şöyle bir korkum vardır, genelde ille de fikrini karşıdakine dikte ettireceğim derken, mevzuyu inada bindirir inkara kaçar insan psikolojisi. Böyle bir şeye sebebiyet vermemek adına, eğer tarafınızda bir kırdı-döktüye sebep olduysam af ola. Ama mezkur yazar adına dediklerimde hefifletmeye gitmem beklenmesin.

Saygılar

• Like 2

...

Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz.

Allah bilir, siz bilmezsiniz.

(Bakara/216)

Bazı büyük alimleri vardı hatırlar mısınız bilmem cemaatin;

Ali Haydar Efendi. Ömrü hapishanelerde geçti. Defalarca içeri aldılar. Hücrelerde tuttular. Yıllarca beton üzerinde sabahladı. Dışarı çıkartıldığında çökmüştü ve hareket edecek hali kalmamıştı. Suçu tarikatçı olmak, hakkı hakikati söylemekti.

Mahmud Efendi Hazretleri televizyonu eleştirdiği için soruşturma geçirdi. (Yani içeri almak için televizyonu eleştirmek bile bahane olabiliyor.) Defalarca hâkimkarşısına çıkarıldı. Neticede bütün suçlamalardan beraat etti ve bir daha uğraşamadılar.(ki kendisi şu an dünyadaki sayılı müceddidlerden.Belki de teki)

TİMURTAŞ UÇAR HOCA: Bu gün kasetlerinden bile gençleri coşturan büyük insan. Vefat edeceği sırada 48 ayrı mahkemede yargılanıyordu. Tek suçu düzen hakkında sert konuşmaktan öte cemaat toplama potansiyeliydi. Sohbetlerine iştirak her geçen gün artıyordu. Sorgulamalarda çok işkenceler çekti

HIZIR HOCA: İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerindendi. Aynı şekilde etrafında cemaati toplayan bir potansiyeli vardı. Çok sesi çıkıyordu. Caminin içerisinde hunharca katledildi. katil deli denilerek az bir ceza ile dışarı salındı.

BAYRAM HOCA: Geniş kitleleri coşturan ve aynı şekilde çok sesi çıkan bir hocamızdı. Efendi Hazretlerimiz bol bol kürsüye geçmesini, cemaate sohbet etmesini isterdi. Cemaati Osmanlı ve tarih ile coştururdu. Dinler arası diyaloğa sert mesajları vardı. Yine Efendi Hazretlerimizin emriyle geçtiği kürsüde göğsünden bıçaklanarak şehit edildi. Medya hocanın şahadetini değil, cemaatin yapısını haber yapmıştı. Ünlü bir sanatçıyı yaralayanları üç günde bulanlar, CAMİde öldürülen hocamızın katilinin kimler tarafından azmettirildiğini hala arıyor…

Evet, Efendi Hazretlerimizin etrafında kim var ise kuş gibi avlıyorlar adeta.

Şimdi sıra Cübbeli Hocamıza geldi. Artık bu, sağırların bile duyduğu, körlerin bile gördüğü bir gerçekti ki, Cübbeli Hoca bütün gücüyle ehli sünnet müdafaası yapıyor, bidatçilere reddiye yapıyordu. En önemli özelliği ise doğruları canlı yayınlardan, kürsülerden hiç

çekinmeden haykırmasıydı. Reddiyeleriyle Mustafa İslamoğlu, Hayrettin Karaman, Abdülaziz Bayındır, Zekeriya Öztürk, Ali Rıza Demircan gibi reformist, bidatçi ve hurafelerin ipliğini pazara çıkarırken, yıllar ve paralar harcanarak geliştirilen “Sahte Mehdilik” ve “Dinler arası Diyalog” gibi faaliyetleri de kitaplarıyla, sohbetleriyle bertaraf etmişti.Çok kişinin nasırına bastı, Ehli sünnet ise sahipsiz bıraktı.

Söylenenler belki doğru belki yalan.Belki gerçek belki küllü iftira,asparagas haber.Belki imanı için savaştı belki nefsine yenik düştü.Ama tek gerçek var ki o da"ALLAH BİLİR,SİZ BİLEMEZSİNİZ"

Bu ayet kesinlikle çok güzel olmuş.Söylenebilecek tek şey bu aslında.Kendisini çok severim.Dinlediğim zaman hesinin doğru olduğunu bilmek ama nefsine ağır geldiği için yapamamak ne acı bişey.Adamlar farzı da,vacibi de,sünneti de yaşıyor.Ama bu cemaatte bişey var arkadaş.Kopamıyorsun...

Ayrıca aklıma komik bişey geldi.Söylemeden edemeyeceğim.Geçtiğimiz gün twitter da gördüm.Zekeriya Beyaz gibi bir şarlatan bizim Cübbelinin haklı olduğunu ve ona destek olacağını söylemiş.Yorumsuz olarak dip not vermek istedim.Ne günlere kaldık.Zalimler dışarda,alimler içerde...ALLAH affetsin: :shiny: (Gene yorum yapamadan edemedim. :utanma: )

• Like 2

2 yorum:

1-İftira ne kadar kötü birşey değil mi? Ama maalesef bu Cübbeli efendinin sempatizanı olan yada zihniyet açısından ona yakın olan bazı adamlar, meşhur bir hoca hakkında, suçsuzluğu ispatlandığı halde onun ahlakdışı bir günahı işlediğini dile getirip durmuyorlar mıydı? Bakın iftira böyle kötü ve acı birşeydir işte.

2-Ayrıca Cübbeli efendi, yıllarca vaazlarında olsun sohbetlerinde olsun "kendi Sünni anlayışına" uymayan pekçok alimi, mesela o zamanlar ona güvenen biri olarak beni de yanlış etkiledi. Sayesinde pekçok alimi yanlış tanıdık ve onlara buğz ettik. Hatta vefat etmiş bazı alimlerin arkasından bile konuştuk. Peki Cübbelinin bulunduğu bu durum Allah'ın bir uyarısı olabilir mi?

2 yorum:

1-İftira ne kadar kötü birşey değil mi? Ama maalesef bu Cübbeli efendinin sempatizanı olan yada zihniyet açısından ona yakın olan bazı adamlar, meşhur bir hoca hakkında, suçsuzluğu ispatlandığı halde onun ahlakdışı bir günahı işlediğini dile getirip durmuyorlar mıydı? Bakın iftira böyle kötü ve acı birşeydir işte.

2-Ayrıca Cübbeli efendi, yıllarca vaazlarında olsun sohbetlerinde olsun "kendi Sünni anlayışına" uymayan pekçok alimi, mesela o zamanlar ona güvenen biri olarak beni de yanlış etkiledi. Sayesinde pekçok alimi yanlış tanıdık ve onlara buğz ettik. Hatta vefat etmiş bazı alimlerin arkasından bile konuştuk. Peki Cübbelinin bulunduğu bu durum Allah'ın bir uyarısı olabilir mi?

2 soru

1-su bahsettiginiz masumiyeti sabit alimlerden bir kaç tanesinin ismini lutfedermisiniz?

2- cubbelinin basına gelenler icin "iyikide oldu" yorumunu yapmanıza sebep kendisinden sonra edindiğiniz yeni fikriyatın mumessilleri mı?

2 soru

1-su bahsettiginiz masumiyeti sabit alimlerden bir kaç tanesinin ismini lutfedermisiniz?

2- cubbelinin basına gelenler icin "iyikide oldu" yorumunu yapmanıza sebep kendisinden sonra edindiğiniz yeni fikriyatın mumessilleri mı?

Baştan söyleyeyim kuru taklitçi anlayışlardan uzağım elhamdülillah. Ne gelenekçi bir Şii, ne gelenekçi bir Sünni, ne de Vahhabi-Selefiyim. 3 görüştende uzağım.

1-Bahsettiğim hoca M. İslamoğludur. Kendisine iftira atıldı ve sonra iftira olduğu ispatlandı. Ama buna rağmen senelerce bu iftira sanki doğruymuş gibi bazı islami sitelerde dedikodu malzemesi yapılmadı mı? İftira olan hatta ispatlanan bir şeyi çok dindar çok takva bazı kardeşlerimiz neden ikide bir dillendirdiler? Ve bunu dillendirenlerin büyük bir bölümü Cübbeli Ahmet hocaya fikren yakın olan en azından ona sempati duyan bazı tiplerdi.

2- Asla iyikide oldu demedim. Ben sadece iftiranın kötü birşey olduğunu anlatmaya çalıştım. Cübbeli hocada bir daha eleştirdiği pek çok alimi (vefat edenlerde dahil) iyice araştırsın sonra yorumlasın. Belalar ve felaketler Allahın bir uyarısıdır diye düşünüyorum.

Bu güzel oldu işte, muhatabımızın kendine münhasıl bir meshebi olduğunu öğrenmiş olduk böylece. Ha bunu yargılamak için söylemedim, sonuçta herkes kendinden sorumlu, ben şahsen kurduğunuz cümleyi kendim için düşlemekten bile Allah'a sığınırım.

İslamoğlu'na Cübbeli'nin ne dediğini bilmiyorum (aslında birçok şey dedi de hangisinin aksi ispatlandı onu bilmiyorum) ve eğer bu dediği şey yalan yani iftiraysa bunun ecrinin ne olduğunu o benden de sizden de daha iyi bilir. Ayrıca ben birkaç demişim siz İslamoğlu. Tamam sizin nazarınızda muteber olabilir ama bir islamoğlu birkaç alime denk değildir heralde. Belki 0,75. :)

İkinci cevabınız sorumla alakasız, ben "iyikide oldu" dediniz mi diye sormadım ki, hem böyle bir soru alakasız olurdu, zira bunu önceki paragrafınız bangır bangır bağırıyor. Ben "bunu size ne söyletti" diye sordum.

Yinede cevabınız için teşekkürler selametle kalın...

Cübbeli Hoca vesilesiyle, ehli bidat hempaları artık teker teker dökülür.

Herkes, "bana şöyle dedi, ondan oldu" tribinde...

Biz ise ehli sünnete darbe vurmak isteyenlerin marifeti diyoruz.

Hadise bu.

• Like 5

Cübbeli Hoca vesilesiyle, ehli bidat hempaları artık teker teker dökülür.

Herkes, "bana şöyle dedi, ondan oldu" tribinde...

Biz ise ehli sünnete darbe vurmak isteyenlerin marifeti diyoruz.

Hadise bu.

Ehli Sünnete darbe diyenlere gülüyorum. Ehli Sünnete darbeyi "Ehli Sünnet adı altında Emevi anlayışını din zannedip anlatanlar" zamanında vurmuş zaten merak etmeyin.

Nurcu kardeşlerim dolduruşa gelmesin!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün babası Yusuf Ünlü oğlunun cezaevinden gönderdiği mesajı aktardı

Dün cezaevinde oğluyla görüştüğünü, sağlığının ve moralinin çok iyi olduğunu belirten Yusuf Ünlü, isnat edilen suçların kesinlikle asılsız olduğunu ve oğlunun böyle bir olaya girmiş olmasının mümkün olmadığını söyledi. Ünlü, “Ben kendimden şüphelenirim, ama oğlumdan şüphelenmem” şeklinde iddialı konuştu.

“BARIŞ SEZEK, HOCANIN ARKASINDAN İŞ ÇEVİRMİŞ”

Ünlü, “Dün saat 11.30 civarında görüştük. Yaklaşık 25 dakika sürdü. Yalnız gittim. Cübbeli Ahmet Hoca’nın sevenlerine çok selamı var. Sağlık durumu gayet iyi, morali yerinde. Bazı ilaçlarının temin edilmesini istedi” diye konuştu.

Yusuf Ünlü, Cübbeli Ahmet Hocanın kendisine şunları söylediğini açıkladı:

“Etrafımızdaki insanlar, bizden habersiz işler yapmışlar. Barış Sezek’le; kadınlarla ilgili bir konuşmam kesinlikle olmadı. Karakter olarak ve dinimin gerektirdiği şekilde, bu işlere karşı olan bir insanım. Bu olaylar benim bilgim dışında gelişen olaylar, hiçbir şeyden haberim yok.”

“FETHULLAH GÜLEN HOCAYLA BENİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTİYORLAR”

Yusuf Ünlü, ayrıca Cübbeli Ahmet Hoca’nın kendisine ilettiği cümleleri şöyle aktardı: “Fethullah Gülen Hocaefendi ile bizi ters düşürmeye çalışıyorlar. Birileri böyle bir tezgâh kuruyorlar. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Efendi hazretleri Fethullah Gülen’i çok sever, hürmetim vardır kendisine karşı.

Onun her hareketinin İslam’a uygun olduğuna inanan bir insanım. Fakat bunu başka türlü yorumluyorlar. Bazı yönlerden birbirimize karşıymışız gibi izlenim veriyorlar. Bizim bu işlerle en ufak bir alakamız yok. Nurcu kardeşlerimizin bu dolduruşlara gelmemesini isterim. Kendi cemaatim de böyle dolduruşlara gelmesin. Birbirimize düşmemeliyiz.

Ayırıcı değil, birleştirici olmak istiyoruz. Çetebaşı dışarıda ama, bizi içeri aldılar.”

Yeni Akit

İnşallah bir an önce bu tezgahı kuranların foyaları meydana çıkar da, mal bulmuş mağribi gibi, maymun iştahıyla bir yerleri adres gösterenlerin hevesleri kursaklarında düğümlenir, kalır!

• Like 1

http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=446011862093304

Hocamızın annesinin seslenişi.. Gözyaşları içinde izledim. İnşallah haziran 21de duruşmasında olacağım. O gün safları belli etme günüdür. Aksi bir kararda en son model patlayıcılar ile Metris'i havaya uçuracağım ya da tünel kazacağım.

• Like 1

Rabbime binlerce şükür, hocamız bugün beraat etti. Bayram yaşadık bayram..İnsan mutluluktan da ağlar mı deme ağlar gardaşım..

• Like 1