Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
By_X

(Beklenen) Ne Hasta Bekler Sabahı...

Recommended Posts

Güzel bir çalışma olmuş şiirdeki duygu fırtınası besteyle ve yorumla hissettirilmeye çalışılmış peki hakkını verebilmişler mi onu sizin takdirinize bırakıyorum paylaşılmaya değer gördüğüm için arşivinize hediye ediyorum. İyi seyirler...

http://www.youtube.com/watch?v=vShI-YocarQ

Güzel bir çalışma olmuş şiirdeki duygu fırtınası besteyle ve yorumla hissettirilmeye çalışılmış peki hakkını verebilmişler mi onu sizin takdirinize bırakıyorum paylaşılmaya değer gördüğüm için arşivinize hediye ediyorum. İyi seyirler...

http://www.youtube.com/watch?v=vShI-YocarQ

Arkadaşım izin almadım ama bu güzel melodiyi ve mısraları facebook sayfamda ve twitter da paylaştım.Ama gerçekten güzeldi.Emeğe karşı saygıyla eğiliyorum.Hakkını helal et ama paylaşılmıştır.Eğer istemezsen kaldırayım.Paylaşım hoş olmuş tekrar teşekkürler.

Güzel olmuş, hatta fazla başarılı bu yüzden bence olmaz, olmamalı yani. İlk bir buçuk dakika mübarek bildiğin slow şarkı, birazdan Ümit Besen, Sezen Aksu devreye girecek diye bekliyor insan. Bilmiyorum Üstad'ımız sağ olsaydı tasvip eder miydi? Allah muhafaza kemikleri sızlıyordur diye düşünmeden edemiyorum. Bence Kuşkaya bu işi daha mütevazi, daha sakin yapıyor. Bilmiyorum ben pek sıcak bakmıyorum böyle müzikli, şarkı havası verilmesine. Denilebilir ki Üstad'ı bu sahada da duyurmalı, tanıtmalıyız millet Hayko mu dinlesin Ceza ile bol bol kafa mı sallasın? Kendilerince haklı bir zaviye olabilir ama ne bileyim ama benim içeme pek sinmiyor.

Güzel olmuş, hatta fazla başarılı bu yüzden bence olmaz, olmamalı yani. İlk bir buçuk dakika mübarek bildiğin slow şarkı, birazdan Ümit Besen, Sezen Aksu devreye girecek diye bekliyor insan. Bilmiyorum Üstad'ımız sağ olsaydı tasvip eder miydi? Allah muhafaza kemikleri sızlıyordur diye düşünmeden edemiyorum. Bence Kuşkaya bu işi daha mütevazi, daha sakin yapıyor. Bilmiyorum ben pek sıcak bakmıyorum böyle müzikli, şarkı havası verilmesine. Denilebilir ki Üstad'ı bu sahada da duyurmalı, tanıtmalıyız millet Hayko mu dinlesin Ceza ile bol bol kafa mı sallasın? Kendilerince haklı bir zaviye olabilir ama ne bileyim ama benim içeme pek sinmiyor.

Ben sizin gibi düşünmüyorum bence doğru bir çalışma olmuş.En azından bu yönde de tanınmış olur.Hatırlar mısınız Abdulhak Hamit'in "Makber "eserini?Hani eşi vefat edince yazmıştı(lisedeki edebiyat bilgimden öyle kalmış aklımda.Yanlışım varsa hoş görün.)Bir Makber ile bile gerçekten adam aşırı tanındı.Bugün 7 den 70 e makberi bilmeyen yok.

Üstadı her noktada tanımak ve tanıtmak bence en doğrusu.Ki musikinin evrensel bir dil olduğunu da unutmazsak eğer bu parçanın güzel bir çalışma olduğu görülüyor...

Ben parçanın kalitesine laf etmedim ki hatta fazla güzel olması mesele olmuş dedim. Makber'e de Mona Rosa'ya da Taç Mahal'a da Lüsyen'e de lafımız yok bizim.

Ben kafamda takılan farklı bir zaviyeyi dile getirdim kendim öyle değilim ama "takva, vera" noktasında olayı ele aldım. Herkesin mutabık olması şart değil. Saygı duyarım.