Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
By_SkandaL

Antivirüs Devinin Büyük Hatası !

Recommended Posts

16672060.jpg

Popüler antivirüs için yayınlanan güncelleme, pek çok şeyi zararlı gibi görmesine neden oldu.

Antivirüs yazılımı Avira için yayınlanan bir güncellemenin Pazartesi ve Salı günlerinde PC'lerdeki bazı programların zararlı olarak algılanmasına yol açtı. Bu durum, bazı kullanıcıların PC'lerinde önemli sorunlara yol açtı. Neowin'de yayınlanan habere göre sorun, sadece Avira'nın ücretli sürümünde yaşandı, çünkü ücretsiz sürüm bu tür güncellemeler almıyor.

Avira'nın 8.2.10.64 güncellemesi, Windows XP, Vista ve 7'li PC'lerde Windows Gezgini, Internet Explorer, Not Defteri ve Windows Görev Yöneticisi gibi yazılımlarda ve çok daha fazlasında zararlı bulunduğu uyarısının çıkmasına neden oldu. Güncelleme, bazı diğer Microsoft yazılımlarının ve 3. parti yazılımların kullanımına da engel oldu.

Sorun yaklaşık 12 saat sürdü ve Avira'yı kullanan milyonlarca kullanıcıyı etkiledi. Şirket, Facebook sayfasında sorunu çözen bir güncelleme yayınladıklarını söylerken, durumdan dolayı özür diledi.

Aynı şekilde Norton'da çok gereksiz olarak normal temiz programları virüs trojan olarak görebiliyor kesinlikle tavsiye etmem.

ben nod32 kullanıyordum. Çok yavaşlattığı fark ettim, akabinde programı silince bilgisayarımda müthiş bir hız artışı oldu. Şu an AVG kullanıyorum 30 günlük deneme sürümünü. Hız konusunda sorun yaratmıyor, virüsleri buluyor. Mis!

Eset Nod 32 Smart Security 5.2.9.12' i tavsiye ediyorum. Kasmıyor ve kullanışlı. Bence tam koruma sağlar !..

Bu arada Eset 6 çıkmış yeni baktım da. En iyisi ona geçelim :)

Ama daha 6 beta en iyisi benim dediğim ;) Aynı zamanda dediğim Türkçe dil destekli sanırsam beta ingilizce...

----------------------------------------------------------------------------------

Tam sürüm kazanın

HER HAFTA 100 ŞANSLI

• ESET Smart Security 6 Beta veya ESET NOD32 Antivirus 6 Beta sürümlerinden birini yükleyin
  • En azından bir makinenizi ESET Anti-Theft ile koruyarak 1 yıllık ESET Smart Security kazanma şansını otomatik olarak elde edin.
  • Yarışma 16 Mayıs ile 17 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek
  • Her hafta 100 kazanan açıklanacak (toplam 500)
  • Kazananların lisans detayları kayıtlı e-posta adreslerine iletilecektir
  • Ne kadar erken yüklerseniz şansınız o kadar artar!

Yarışma Koşulları (PDF)

------------------------------------------------------------------------------------

http://www.eset.com/tr/

http://www.eset.com/tr/download/home/

Edited by The Spirit of Islam